صفحه 18 از 587 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- لیسانس مهندسی شیمی- دانشگاه صنعت نفت اهواز- معدل: 15.30
    3-تافل آی بی تی : 100 (همه مهارتها25)
    6-دوتا مقاله کنفرانس اسیایی در مورد نانوتکنولوژی
    7- مهندسی شیمی، گاز، نفت- برای فوق لیسانس
    8- کانادا (دانشگاههای:کلگری، آلبرتا، وسترن، بریتیش کلمبیا، مموریال، رجینا و ...)
    9- سابقه کار بمدت 3 سال در شرکت ملی نفت- تسلط به نرم افزارهای مهندسی شیمی و کدنویسی متلب و هوش مصنوعی و داشتن چندگواهینامه دوره های نانو
    10-فول فاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    پلی تکنیک + مهندسی کامپیوتر سخت افزار + 12.1
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    غیرانتفاعی نبی اکرم + مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی + 16
    ۲.۵- صنعتی شاهرود + مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی + ترم اول دکتری
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ندادم اما 90 به بالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

هنوز ندادم (GRE (Verbal/Quantitative +165/Writing
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر

فعلا اکسپت نیومده سه تا مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

Computer Science - AI, Phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

امریکا(Berkley,UCLA,UCIC,UCF,Temple,UCI,...) و EPFL, TUM
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    3 سال مدیر پروژه شرکت کامپیوتری, در زمینه پژوهش بسیار قدرتمند و فعال(Recom دارم از بهترین استادای امیرکبیر و تبریز)
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    Fund Needed
    ویرایش توسط donmemedo : October 3rd, 2014 در ساعت 10:56 AM دلیل: مرتب سازی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت صنعتی - آزاد اسلامی یزد - 14.67
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت بازرگانی - آزاد اسلامی کرمانشاه - 15.01
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل 90 - سه تا اسکیل 22 اسپیکینگ 24
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

vrb 142 anlt 3 quan 160
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر

1 مقاله تحت بررسی ژورنال ISI 2015 ارسال شده ایمپکت 2 به بالا
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

1مقاله کنفرانس بین المللی داخلی در دانشگاه صنعتی شریف 2010 - 1 مقاله کنفرانس بین المللی خارجی در کره جنوبی 2011 IEEE
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

دکترا ی مدیریت با گرایش های Operations Research - Operations Management- PHD -
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

کانادا - آمریکا - کشورهای اروپایی
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    دو سخنرانی داخلی
    - یکسال تدریس در دانشگاه آزاد مرتبط با تخصص تحقیق در عملیات2009-2010
    ده سال سابقه کار مفید و مرتبط با عناوین مدیر کارخانه - مدیر عامل و معاونت - 8 مورد CERTIFICATE دوره های آموزشی
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    FUND باشد- زیرا متاهل و دارای یک فرزند می باشم.

واسه کدوم دانشگاه اپلای کنم بهتره- با استاد مکاتبه کنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sojez نمایش پست ها
    1- مهندسی متالورژی صنعتی - آزاد کرج- 15.86
    2- مهندسی مواد – ریخته گری- صنایع و معادن ایران(دولتی روزانه)- 17.32
    3- (iBT 96 (W:25,S:23,L:21,R:27
    4- Qunt. 169 3.5 :Anlt 147 :Vrbl
    5- یک مقاله ISI با IF=1.1 و یک مقاله داخلی
    6- یک مقاله کنفرانسی (دانشگاه سمنان)
    7- دکترا – در زمینه مواد با کارایی بالا-ریخته گری-عملیات حرارتی-
    8- آمریکا-استرلیا-کانادا-نیوزلند-اروپا
    9- تالیف یک کتاب مهندسی و یک ثبت اختراع داخلی
    10- فاند ضروری- فول فاند عالی
    به لحاظ معدل و نمرۀ تافل، شرایط نرمال و قابل قبولی دارید. نمرۀ GRE هم که خوبه. مطمئن نیستم که این رکورد پژوهشی برای رشتۀ شما، چشمگیر هست یا نه.

تجربۀ دیدن رزومه و سوابق پذیرش دوستان شبیه شما، میگه که احتمال گرفتن پذیرش و فاند وجود داره؛ اما فول فاند عالی کمی سخته. فاند عالی باید از جایی تأمین بشه که به نظر میاد رزومۀ شما در اون حوزه ها، درخشان نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrhm نمایش پست ها
    نه من همین الان اقامت رو دارم و دارم اقامت هم می کنم حتی

بدبختی اینه که جواب نمیدن استادها. این هفته ایمیل دوم رو براشون فرستادم، اگه جواب ندادن حضوری خدمتشون می رسم

اینم که گفتن اول ایمیل بزن بعد خودت بیا رو از دانشجوهاشون شنیدم.

استاد پیدا نکردم، اپلای کنم؟ چون یکی که خیلی کارش رو دوست دارم نوشته اگه اسم من رو بیارید، اپلیکیشنتون رو بررسی می کنم.
    اینکه به شما گفتند اول ایمیل بزن بعد بیا، درسته؛ فقط حواستون باشه که در چنین مواردی، عنوان ایمیل باید درخواست وقت ملاقات حضوری باشه نه "Prospective Student".

رزومه تون شانس گرفتن پذیرش رو داره؛ باید ببینید دانشگاه مورد نظرتون، روال آفر دادنش چطور هست. آیا داشتن استاد راهنما، ضروری هست یا فقط توصیه شده؟ به نظر من، برای کسی که در کانادا حضور داره، گرفتن پذیرش حتی بدون تماس قبلی با استادها، ممکن هست. با این حال، تلاش کنید که تماسی برقرار کنید و حتماً به استاد مربوطه، انعکاس بدید که در کانادا حضور دارید و در صورت نیاز و صلاحدید استاد به مصاحبۀ حضوری، میتونید به دپارتمان مربوطه سر بزنید. به نظرم اینطوری میتونید شانس خودتون رو برای جلب حمایت استاد از اپلیکیشن، بالا ببرید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rira2011 نمایش پست ها
    تجدید پست

1- مهندسی صنایع – علم و صنعت – 16/18

2- -
    3- آیلتس Overall:7 - Wr:7 - Re:7 - Sp:6.5 - Li:6.5
    4- GRE شرکت نکرده ام
    5- مقاله ای نداشته ام
    6- مقاله ای نداشته ام
    7- هر رشته مهندسی و یا بازرگانی و یا حسابداری و رشته های مرتبط
    8- آمریکا - کانادا - اروپا - ژاپن - ترکیه - امارات
    9- سابقه کار در داخل کشور به مدت 10 سال - متاهل - 35 سال سن
    10- الزام به دریافت فاند کامل و یا اجازه کار

چون دوستان هم رشتۀ شما اظهارنظری نکردند، من در حد اطلاع مختصر خودم چند نکته عرض میکنم:

معدل و نمرۀ زبان موجود شما به حدی هست که بتونید از امریکا (البته به شرط گرفتن نمرۀ معقول در GRE) و کانادا و اروپا و برای رشتۀ مهندسی صنایع پذیرش بگیرید. در مورد ژاپن و ترکیه و امارات اطلاع خاصی ندارم. اینکه شما نیاز به فاند کامل برای زندگی متأهلی دارید، نکته ای هست که به نظرم با این رزومه نمیشه چندان مطمئن بود.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkama نمایش پست ها
    تورو خدا یکی هم مارو هم بشمارد .

1- لیسانس مهندسی مکانیک/جامدات- دانشگاه آزادتبریز- 17.2
    2- ارشد مهندسی مکانیک/طراحی کاربردی- دانشگاه دولتی ملایر- 16.3
    3- تافل فعلا ندارم ولی دارم روش کار میکنم

6- 4 تا مقاله کنفرانس بین المللی نفت و گاز داخلی و دارم روی یه مقاله ISI هم کار میکنم که به زودی میفرستم برای داوری.
    7- دکترا مکانیک
    8-فرق نداره آمریکا وکانادا واسترالیا واروپا یا ترکیه مهم فاند خوب گرفتنه.(کشورهای انگلیسی زبان در اولویت -رنک هم زیر 400 باشه)
    9- سابقه کار مرتبط به مدت یک سال ناظر تاسیسات ساختمان هستم
    10-دریافت فاند کامل

دوست عزیز؛ جوجه ها را آخر پاییز میشمارند؛ هنوز اول پاییزه!

معدل های نرمالی دارید؛ مخصوصاً معدل لیسانستون خوبه. ظاهراً رکورد سوابق پژوهشیتون هم نرمال هست. به نظر نمیاد مشکل خاصی برای گرفتن پذیرش از کشورهای مطلوبتون داشته باشید. در مورد فاند اما باید شرایطش مهیا بشه که با وجود چنین رزومه ای، فعلاً نمیشه نظر قطعی داد.

نمرۀ زبان شما تعیین میکنه که رزومۀ شما در چه وضعیتی از لحاظ وزنی قرار داره. چون نمرۀ GRE هنوز ندارید، در مورد امریکا هم نمیشه از رنک خاصی صحبت کرد. نکتۀ اصلی اینه که معدل ها و مقالات فعلی شما، مشکل دار نیست و با فراهم کردن آیتم های ضروری بعدی، میشه شانس موفقیت شما رو تخمین زد.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط MohamadRvn نمایش پست ها
    1-مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز/معدل (تا ترم 6) 15.4(تا ترم 8 بیشتر میشه حدود 4.)
    2-
    3-نمره آیلتس 7 (تمام مهارتها بالای 6)
    4-GRE 160-164-5.0
    5-
    6-
    7-MEng یا MASc برای mechatronics یا dynamics and vibration
    8-canada(اولویت با UoT)
    9-recommendation از حداقل دو استاد (استاد ارتعاشات و استاد دینامیک ماشین+پروژه تخصصی)/پروژه تخصصی شانس مقاله شدنش زیاد هست
    10-اولویت با پذیرفته شدن هست با fund یا بدون اون مهم نیست
    چون معدل شما متوسط هست و نمرۀ زبان هم نرمال، برای دانشگاه تورنتو فکر نکنم شانس خاصی داشته باشید؛ حتی بدون فاند. گذشته از دانشگاه تورنتو، احتمالاً میتونید از دانشگاه های معتبر کانادا (البته غیر از مک گیل و بریتیش کلمبیا و احتمالاً دو سه دانشگاه شاخص دیگه) پذیرش بگیرید. فقط من نمیدونم که این نمره های مربوط به مهارت های GRE، تخمینی هست یا واقعی! اگر واقعی باشه، به شدت اغوا کننده هست.

دریافت فاند، به نظر خیلی برای شما محتمل نیست چون سوابق پژوهشی قابل توجهی ندارید و معدلتون هم اغوا کننده نیست. ضمناً فاند تخصیص داده شده برای مقطع ارشد، محدود هست.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blank نمایش پست ها
    کارشناسی: مهندسی کامپیوتر نرم افزار+آزاد نجف آباد+۱۹/07
    تافل 101
    Reading:25 Listening:26 Speaking:25 Writing:25
    GRE
    147/3.5/165
    یک مقاله ی ISI (اگه بشه دومی هم بزودی استارت می زنم)
    کشور مورد نظر : آمریکا
    به نظرتون برای ارشدایران اقدام کنم یا اینکه می تونم پذیرش با فاند در مقطع مستر یا دکترا مستقیم از آمریکا بگیریم و می خواستم بدونم که شانس پذیرش با فاندم چقدر هست؟
    و شانس پذیرش از چه رنک هایی رو دارم؟

به نظرتون چه کار های دیگه ای می تونم برای قوی تر شدن رزومه انجام بدم
    معدل 19 واقعی هست یا اشتباه تایپی؟! اگر واقعی هست، رزومۀ شما بسیار قابل توجه هست و من باور دارم که شما شانس بالایی برای گرفتن پذیرش فول فاند از دانشگاه های top 50 امریکا رو دارید.

تنها آیتمی که باعث میشه من با قطعیت نگم شما پذیرش از top 30 میگیرید، نمرۀ GRE شماست؛ هر چند که معدل 19 اونقدر قابل توجه هست که میشه احتمال داد که کمیتۀ تصمیم، در مورد GRE شما کوتاه بیاد.

بهتون پیشنهاد میکنم که هر چه سریعتر پیگیر آماده کردن SoP بسیار دقیق و توصیه نامه ها و رصد کردن استادهای مورد نظر باشید. رزومۀ شما همین حالا برای گرفتن پذیرش ارشد و دکترای مستقیم از top 50 امریکا کافی هست و بهتره بیش از این به آموزش عالی داخل ایران فکر نکنید.

تنها پیشنهادی که برای شما برای بالاتر بردن وزن رزومه دارم، اینه که اگر براتون مقدوره، GRE سابجکت ریاضی بدید تا در صورت کسب نمرۀ رقابتی مینیم 750 از 990، بهتر بتونید نظر کمیتۀ تصمیم در دانشگاه های تاپ رو تأمین کنید.

نکتۀ بسیار شیرین و دلچسب هم اینه که شما واجد شرایط برای دریافت اسکالرشیپ (بهترین نوع فاند) هستید که به واسطۀ دریافت این فاند، تعهدی برای شما ایجاد نمیشه و به راحتی میتونید به فعالیت های علمی بپردازید.

Junior Member

اشتباه تایپی نیست
    تو مدت لیسانس خودم راتقریباْ از هر چیزی محدود کرده بودم
    اما سوال اینه که که اول با اساتید مکاتبه کنم یا این که ابتدا امتحان GRE مجدد بدم؟
    دوم این که دانشگاه آزاد مشکل ساز نمیشه در روند پذیرش؟
    تشکر بسیار زیاد از شما برای پاسخ گویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    معدل 19 واقعی هست یا اشتباه تایپی؟! اگر واقعی هست، رزومۀ شما بسیار قابل توجه هست و من باور دارم که شما شانس بالایی برای گرفتن پذیرش فول فاند از دانشگاه های top 50 امریکا رو دارید.

تنها آیتمی که باعث میشه من با قطعیت نگم شما پذیرش از top 30 میگیرید، نمرۀ GRE شماست؛ هر چند که معدل 19 اونقدر قابل توجه هست که میشه احتمال داد که کمیتۀ تصمیم، در مورد GRE شما کوتاه بیاد.

بهتون پیشنهاد میکنم که هر چه سریعتر پیگیر آماده کردن SoP بسیار دقیق و توصیه نامه ها و رصد کردن استادهای مورد نظر باشید. رزومۀ شما همین حالا برای گرفتن پذیرش ارشد و دکترای مستقیم از top 50 امریکا کافی هست و بهتره بیش از این به آموزش عالی داخل ایران فکر نکنید.

تنها پیشنهادی که برای شما برای بالاتر بردن وزن رزومه دارم، اینه که اگر براتون مقدوره، GRE سابجکت ریاضی بدید تا در صورت کسب نمرۀ رقابتی مینیم 750 از 990، بهتر بتونید نظر کمیتۀ تصمیم در دانشگاه های تاپ رو تأمین کنید.

نکتۀ بسیار شیرین و دلچسب هم اینه که شما واجد شرایط برای دریافت اسکالرشیپ (بهترین نوع فاند) هستید که به واسطۀ دریافت این فاند، تعهدی برای شما ایجاد نمیشه و به راحتی میتونید به فعالیت های علمی بپردازید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)