صفحه 22 از 587 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122522 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشته لیسانس گیاهان دارویی – دانشگاه آزاد – 17.30

2- رشتۀ فوق لیسانس مهندس کشاورزی شاخه گیاهان دارویی – دانشگاه آزاد – 18.30

3- نمرۀ تقریبی آیلتس 6.5

4-

5- یک مقاله مجله علمی پژوهشی، یک مقاله ISI با ایمپکت پایین

6- دو مقاله همایش ملی داخلی

7- رشته مورد نظرم برای اپلای دکترا مهندسی کشاورزی

8- کشورهای مورد نظرم کانادا،استرالیا،نیوزیلند، المان،سویس،هلند،سوئد و...

9- شرایط خاص رزومه (4 سال سابقه تدریس در موزشگاه های کشاورزی و دانشگاه آزاد و علمی کاربردی)
    10-نیازمند فاند کامل

خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره، راهنمایی کنه و پاسخ من بده. متشکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    برای سوئیس، غیر از ETHZ و EPFL، در بقیۀ دانشگاه ها شانس دارید.
    برای آلمان هم شانس دارید.
    برای کانادا اوضاع قابل قبولی دارید و باید پیگیر جلب نظر استاد باشید.
    برای امریکا، نمرۀ GRE ضعیفی دارید که ممکنه باعث بشه از رنک زیر 100 نتونید پذیرش فول فاند بگیرید. اگر تجدید تست کنید و این نمره بیاد بالای 310، در اون صورت میتونید به رنک 50 تا 150 فکر کنید.

شما اگه نتونید برای دکترا فاند بگیرید، احتمال گرفتن فاند برای ارشد مجدد، خیلی کمتر خواهد بود.
    خیلی ممنون، به نظرتون باید چه کنم که برای epfl هم شانس داشته باشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط donmemedo نمایش پست ها
    سلام
    نمره تافل رو که گفتم حداقل 90 میشه که فرمودین 100
    GRE قسمت writing چند لازمه؟ چون اون یکی ها رو تا حالا Quantitative رو زیر 167 نداشتم پس 320 کار سختی به نظر نمیاد.
    مقالاتمم گفتم 3 تا ISI منتظرن تا زمستون به 6 تا هم میرسه بی شک.
    اون دانشگاه گمنامی هم که فرمودین الان از لحاظ پروژه‌های هوش دانشگاه دوم ایرانه وفقط پلی تکنیک ازش بالاتره به خاطر استاداش.
    مسئول آزمایشگاهم نتایجش رتبه‌های جهانی تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیره و پروژه‌های عملیاتی هوشمند ایرانه نه از این آزمایشگاهایی که پاس می‌کنیم یا میریم توش الکی می‌شینیم
    UCF دانشگاه 173 آمریکا مگه نیس؟ تو USNEWS رتبشو زده بود یعنی توی اونام شانسی ندارم؟
    یه سوالم داشتم استاد چقدر موثره؟ چون برکلی داریم درباره پروژه صحبت می‌کنیم یعنی استاد می‌تونه موثر باشه اگه خیلی خوشش بیاد؟
    بازم ممنونم از اینکه وقت میزارین برام واقعا ممنونم.
    استاد مسلما موثره اگر خوشش بیاد. اگر با استادی لینک هستید حتما پیگیری کنید حتی در دانشگاههای تاپ.
    بقیه صحبت هم سر رزومه شما بود. دانشگاه دوم ایران بودن در یک رشته خاص حالا همچین اعتبار خاصی حساب نمیشه که معدل لیسانس و ارشد ضعیف رو بپوشونه. اگر در خود پلی تکنیک یا شریف هم این معدلها را میداشتید باز هم در دانشگاههای تاپ شانس چندانی نمی داشتید. اگر خودتان در تیم رباتیک مقام جهانی درخشانی آورده اید در رزومه بگذارید، ولی صرف مسئول آزمایشگاه بودن اثر محدودی دارد.
    تمرکزتون را روی تافل و GRE بگذارید و نمره های عالی بگیرید برای دانشگاههای رده UCF یا حتی بالاتر ممکنست شانس داشته باشید. ارتقا نمره تافل از 90 به 100 یا گرفتن 155 و بالاتر در وربال GRE کار ساده ای نیست در نتیجه وقت کافی بگذارید و سخت کار کنید انشاله موفق میشوید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط EngHazrati نمایش پست ها
    1 - مهندسی تکنولوژی سخت افزار کامپیوتر - دانشگاه جامع علمی کاربردی ، جهاد دانشگاهی صنعتی شریف - 18.46 - معدل کاردانی 17.85
    2 - نخواندم
    3 - نمره 104 iBT ، به تفکیک Reading : 30 و writeing : 22 و speaking :27 و listening : 25
    4 - Q:160 ، V:150 ، W:4.5
    5 - ندارم
    6 - کسب گواهی بهترین دانشجو از نظر تحقیق و ممارست در انجام کار در مقطع کاردانی
    7 - Computer Science ، هوش مصنوعی یا روباتیک - در مقطع کارشناسی ارشد و یا ترجیحا PhD
    8 - آمریکا - کانادا - آلمان - انگلستان
    9 - نفر دوم ورودی های سال خود
    10 - نیازمند فاند کامل یا دریافت بخش اعظم هزینه تحصیل
    از اطلاعاتتون سپاسگزارم
    در هر چهار کشور، شانس قابل قبولی دارید. تنها نکته اینه که سراغ دانشگاه هایی که به شهرت دانشگاه های ایران خیلی توجه ویژه میکنند، نرید.
    رزومه تون مناسب رنک بالای 50 امریکاست. رنک زیر 50 ممکنه با این GRE میسر نشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط slowness نمایش پست ها
    1-کارشناسی مکانيک ساخت و توليد – آزاد-تهران مرکز – 14/50
    2- کارشناسی ارشد مکانيک ساخت و توليد – آزاد-علوم تحقيقات تهران – 18/17
    3- دکتری مکانيک جامدات – آزاد-علوم تحقيقات تهران – 18/95
    4- آيلتس 7.5 L.7 R.7.5 S.7.5 W.7
    5- نمرۀ GRE ندارم
    6- ISI 6 - علمی پژوهشی 4 - (ISI تحت داوری 3 )
    7- تعداد مقالات کنفرانسی انگليسی 2 تا IEEE فارسی 5
    8- دکتری دوم يا post Doc.
    9- آمريکا - کانادا - سوئد
    10- عضو هيات علمی، RA در دانشگاه علم و صنعت، recommendation بسيار خوب از اساتيد
    بهتون توصیه میکنم که روی تکرار PhD زوم نکنید چون احتمال پذیرش، خیلی پایین هست. برای پست داک میتونید اقدام کنید اما نداشتن سابقۀ تجربی قوی در مقطع دکترا، مشکل اصلی طیف وسیعی از بچه های ایرانی هست. به شما پیشنهاد میکنم که به visiting هم فکر کنید تا بعد از حضور در دانشگاه مربوطه، به طور حضوری برای Post Doc اقدام و رایزنی کنید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط donmemedo نمایش پست ها
    سلام
    نمره تافل رو که گفتم حداقل 90 میشه که فرمودین 100
    GRE قسمت writing چند لازمه؟ چون اون یکی ها رو تا حالا Quantitative رو زیر 167 نداشتم پس 320 کار سختی به نظر نمیاد.
    مقالاتمم گفتم 3 تا ISI منتظرن تا زمستون به 6 تا هم میرسه بی شک.
    اون دانشگاه گمنامی هم که فرمودین الان از لحاظ پروژه‌های هوش دانشگاه دوم ایرانه وفقط پلی تکنیک ازش بالاتره به خاطر استاداش.
    مسئول آزمایشگاهم نتایجش رتبه‌های جهانی تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیره و پروژه‌های عملیاتی هوشمند ایرانه نه از این آزمایشگاهایی که پاس می‌کنیم یا میریم توش الکی می‌شینیم
    UCF دانشگاه 173 آمریکا مگه نیس؟ تو USNEWS رتبشو زده بود یعنی توی اونام شانسی ندارم؟
    یه سوالم داشتم استاد چقدر موثره؟ چون برکلی داریم درباره پروژه صحبت می‌کنیم یعنی استاد می‌تونه موثر باشه اگه خیلی خوشش بیاد؟
    بازم ممنونم از اینکه وقت میزارین برام واقعا ممنونم.
    دوست عزیز؛

همون اندازه که ناامیدی میتونه مانع رسیدن به قله ها بشه، اعتماد به نفس کاذب هم میتونه باعث هدر رفت انرژی فرد بشه.

یک بار دیگه به شما توصیۀ دوستانه میکنم که به عرایض مشفقانۀ من با دقت توجه کنید:

شما در مقطع لیسانس، معدل 12 کسب کردید که نشون میده موفق نشدید از فضای علمی دانشگاه امیرکبیر، آوردۀ قابل توجهی برای خودتون ذخیره کنید. بعد، در دانشگاه غیرانتفاعی مقطع ارشدتون، با معدل متوسط 16 و بدون هیج مقاله ای، فارغ التحصیل شدید که باز هم نشان میده موفق نشدید رکورد قابل توجهی از خودتون به جا بگذارید. دانشگاهی که می فرمایید دومین دانشگاه هوش مصنوعی ایران هست، پس از مصاحبه، رزومۀ شما رو واجد شرایط برای ادامۀ تحصیل در مقطع دکترا دانسته که این نشون میده استادان اون دانشکده، تا چه حدی انتظارات پایینی دارند و به زودی قانع میشند. شاید شنیدن یک سری حقایق، تلخ باشه؛ اما بعدش میشه با تلاش و پشتکار و صد البته واقع بینی، به نتایجی شیرین نائل شد.

نتایجی که در مسابقات رباتیک حتی جهانی به دست میاد، به مراتب معمولی تر از اونی هست که توسط رسانه های ایرانی منعکس میشه. باور کنید که این مسابقات، بیشتر سرگرمی هستند تا یک مسابقۀ علمی شاخص. در مورد پروژه های عملیاتی هوشمند هم عرض خاصی ندارم چون باورم اینه که پروژه های آن چنان شاخصی در ایران اجرا نمیشه که بشه با استناد به اونها، پذیرش خیره کننده ای از دانشگاه های مورد نظر شما در امریکا گرفت.

در مورد University of Central Florida هم توجه داشته باشید که رنکش در مهندسی کامپیوتر، 58 و در علوم کامپیوتر، 90 هست.

در آخر، استاد میتونه سهم غیر قابل انکاری در تأمین نظر کمیتۀ تصمیم داشته باشه؛ البته در شرایطی که رزومۀ اپلیکنت، اونقدر وزین باشه که استاد مربوطه، با آسودگی خاطر، از اعتبارش هزینه کنه. در حال حاضر، به نظر نمیاد که کسی پیدا بشه که بخواد به سادگی به پای رزومۀ فعلی شما هزینه بده.

امیدوارم بابت نوشتار سراسر شفاف من، دلخور نشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط raz12345 نمایش پست ها
    1- رشته لیسانس گیاهان دارویی – دانشگاه آزاد – 17.30

2- رشتۀ فوق لیسانس مهندس کشاورزی شاخه گیاهان دارویی – دانشگاه آزاد – 18.30

3- نمرۀ تقریبی آیلتس 6.5

4-

5- یک مقاله مجله علمی پژوهشی، یک مقاله ISI با ایمپکت پایین

6- دو مقاله همایش ملی داخلی

7- رشته مورد نظرم برای اپلای دکترا مهندسی کشاورزی

8- کشورهای مورد نظرم کانادا،استرالیا،نیوزیلند، المان،سویس،هلند،سوئد و...

9- شرایط خاص رزومه (4 سال سابقه تدریس در موزشگاه های کشاورزی و دانشگاه آزاد و علمی کاربردی)
    10-نیازمند فاند کامل

خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره، راهنمایی کنه و پاسخ من بده. متشکرم
    دوست عزیز؛

تعداد کسانی که از رشتۀ شما اطلاع موثقی دارند، کم هست. من فقط میتونم چند نکتۀ عمومی خدمت شما عرض کنم:

1- معدل های خوب و قابل توجهی در هر دو مقطع دارید؛ پس فعلاً میشه گفت که واجد شرایط برای تمام کشورهای هدفتون هستید.
    2- سوابق پژوهشی مناسبی دارید که میشه با تکیه بر اون، با استادهای مورد نظر، وارد مکاتبه و رایزنی شد.
    3- سعی کنید آیلتس حداقل 6.5، در صورت امکان، به 7 ارتقا پیدا کنه تا اما و اگری در آینده پیش نیاد.

به نظر میاد که با این شرایط، باید پیگیر مکاتبه با استادهای مورد نظرتون باشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط khomreha نمایش پست ها
    خیلی ممنون، به نظرتون باید چه کنم که برای epfl هم شانس داشته باشم؟
    به نظر میاد که با این رزومه، درهای این دانشگاه به روی شما بسته باشه. متقاضی های این دانشگاه، معمولاً به قدری قوی هستند که رزومۀ شما در برابر اونها، به سادگی کنار گذاشته میشه. بهتره انرژی خودتونو برای گزینه های در دسترس هزینه کنید.

1- لیسانس برق الکترونیک – سراسری شهرستان - 14

2- ارشد امیرکبیر 18

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) فعلا ثبت نام کردم فقط

4-GRE: Q 161 W 3

5- یک مقاله ژورنال ISI مجانی با IF 1.08

6- دو مقاله کنفرانس IEEE یک مقاله کنفرانس داخلی فارسی + یک مقاله در حال سابمیت (موضوع همه ربطی به اون ژورناله نداره)

7- برای الکترونیک دکترا می خوام اقدام کنم

8- هر جا

9- چهار ترم TA و حل تمرین

10- حتما فاند میخوام

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh_88 نمایش پست ها
    1- لیسانس برق الکترونیک – سراسری شهرستان - 14

2- ارشد امیرکبیر 18

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) فعلا ثبت نام کردم فقط

4-GRE: Q 161 W 3

5- یک مقاله ژورنال ISI مجانی با IF 1.08

6- دو مقاله کنفرانس IEEE یک مقاله کنفرانس داخلی فارسی + یک مقاله در حال سابمیت (موضوع همه ربطی به اون ژورناله نداره)

7- برای الکترونیک دکترا می خوام اقدام کنم

8- هر جا

9- چهار ترم TA و حل تمرین

10- حتما فاند میخوام
    برای اروپا اگر پوزیشنی پیدا کنید، ممکنه بتونید با جلب نظر استاد، پذیرش بگیرید.
    برای کانادا هم با توجه به اهمیت بیشتر معدل ارشد، شانس دارید. باید دید نمرۀ زبانتون چند میشه.
    برای امریکا شانستون نه کم هست و نه زیاد؛ به نمرۀ زبان و GRE بستگی داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)