صفحه 24 از 587 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474124524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba69 نمایش پست ها
    1=لیسانس: دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد- مهندسی بهداشت حرفه ای- معدل 18/53
    2=فوق لیسانس: دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد- مهندسی بهداشت حرفه ای- درحال تحصیل( ترم سه هستم معدل دوترم گذشته ام 17/25 بوده)
    3=نمره زبان ندارم هنوز ولی توانایی گرفتن نمره خوب رو دارم
    4= ندارم
    5=پنج مقاله داخلی که یکی از آنها نویسنده دوم بودم و یکی از آنها نویسنده سوم و سه تای بقیه هم همکار بودم....دو مقاله خارجی که هردوی آنها نویسنده چهارم بودم (یکی از آنها مقاله متا آنالیز بود)
    6= ندارم
    7=گرایشهای مربوط به رشته خودم.
    8= آمریکا فرانسه انگلستان سویس
    9=یرای مقطع ارشد بدون کنکور و به شرط معدل از طریق استعداد درخشان قبول شدم.
    10= فول فاند
    مهمترین شاخص تأثیرگذار بر میزان شانس، معدل هست که شما وضعیت بسیار خوبی دارید.
    مقالات داخلی اگر به زبان فارسی باشند، عملاً جای مانور باقی نمی گذارند و باید در فرآیند اپلای و مکاتبه با استادان مورد نظر، از اونها چشم پوشی کرد.

فعلاً چند کار باید انجام بدید تا شانستون همین اندازه بالا بمونه:

1- حفظ معدل ارشد حول و حوش بالای 17 و حتی ارتقای اون به بالای 18 (در صورت امکان)؛
    2- گرفتن نمرۀ معقول و متناسب زبان. هر چه بالاتر، بهتر.
    3- گرفتن نمرۀ GRE معقول برای اقدام به اخذ پذیرش از امریکا؛
    4- بررسی دپارتمان های مورد نظر و پیدا کردن استادهای هدف؛
    5- تلاش برای انتشار مقالۀ معتبر بین المللی در فرصت باقی مانده. در صورت انتشار مقالۀ با کیفیت ISI در ژورنال های ناشران شناخته شده، شانس بسیار بهتری برای مکاتبه با استادها خواهید داشت.

جمع بندی: با داشتن این معدل ها، اگر در سایر آیتم های مورد نیاز، ضعیف عمل نکنید، به نظر میاد که پذیرش فول فاند مطلوبی بتونید بگیرید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط behdad1985 نمایش پست ها
    1- رشتۀ مهندسی مکانیک/ساخت و تولید/ 15.13/ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
    2- رشتۀ
    مهندسی مکانیک/ مکاترونیک/ 16.60/ علم و صنعت ابران-تهران
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : ندادم هنوز ولی
    فرض کنیم speaking 20, listening 20, reading 25, writing 20
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم ولی
    با فرض q: 170 , v:150, w:3.0
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :
    یک مقاله ISI و دو تا غیر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) انگلیش 5 تا(3تا IEEE 2014-ICRoM خواجه نصیر و ICEEE 2013-IEEE Iran section )--فارسی 2 تا ( شریف2nd ICIA و تهران
    3rd ICME)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مکاترونیک/رباتیک/کنترل - دکترا/ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا - کانادا - استرالیا
    9- شرایط خاص رزومه ----

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    نیازمند فاند مطلوب

چه رنک دانشگاهی برام منطقی مخصوصا آمریکا

معدلهای متوسطی دارید و برای دانشگاه های معتبر استرالیا من حس میکنم که شانس ضعیفی دارید.
    مقالات فارسی از چرخۀ ارزش گذاری خارج میشند.
    به نظر میاد که شناخت کاملی از آزمون GRE ندارید! تخمین نمرۀ 320 با تخمین تافل 85 چندان سازگار نیست. با این حال، تافل 85 نمرۀ متوسطی هست و GRE مجموع 320 نمرۀ خوب و قابل توجه.

در حال حاضر به نظر میاد تنها رکورد مقالات شما بدون مشکل هست و برای تعیین دانشگاه هایی که شانس خواهید داشت، باید صبر کنیم تا نمرۀ زبان و GRE شما برسه. اگر تافل زیر 90 و GRE زیر 310 بگیرید، احتمالاً در دانشگاه های top 100 امریکا شانس خیلی کمی خواهید داشت.

برای دانشگاه های کانادا هم شرایط معدل شما چندان رقابتی نیست؛ با این حال، با گرفتن نمرۀ زبان معقول، میتونید امیدوار به مکاتبه با استادهای هدف باشید. طبیعتاً نمیتونید سراغ دانشگاه های top 5 برید چون وزن رزومه تون بالا نیست.

ضمناً خاطرتون باشه که نمرۀ تخمینی 85 که شما برای تافل ذکر کردید، مینیمم تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا را ارضاء نمیکنه و طبق اطلاع من، دانشگاه های کانادا بیش از دانشگاه های هم ارز امریکا، روی نمرۀ زبان حساس هستند.

Junior Member

1 - مهندسی برق قدرت - دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب - 17.63 (نفر دوم ورودی)
    2 -
    مهندسی برق قدرت - دانشگاه علم و صنعت - 17 (نفر اول ورودی)
    3 - 93
    4 - هنوز نداده ام
    5 - یک ژورنال ISI با ایمپکت 2.9 (IEEE Transaction of power system)
    6 - یک ژورنال علمی و پژوهشی
    7 - دکترای برق قدرت
    8 - آمریکا - کانادا - استرالیا- نروژ
    9 -
    10 - نیازمند فاند کامل
    از اطلاعاتتون سپاسگزارم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط tifus نمایش پست ها
    1 - مهندسی برق قدرت - دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب - 17.63 (نفر دوم ورودی)
    2 -
    مهندسی برق قدرت - دانشگاه علم و صنعت - 17 (نفر اول ورودی)
    3 - 93
    4 - هنوز نداده ام
    5 - یک ژورنال ISI با ایمپکت 2.9 (IEEE Transaction of power system)
    6 - یک ژورنال علمی و پژوهشی
    7 - دکترای برق قدرت
    8 - آمریکا - کانادا - استرالیا- نروژ
    9 -
    10 - نیازمند فاند کامل
    از اطلاعاتتون سپاسگزارم
    شرایط مطلوبی برای کشورهای هدفتون دارید. نمرۀ GRE مشخص میکنه که در امریکا، روی کدام رنک ها میشه حساب کرد.
    پیگیر آماده سازی سایر الزامات و مکاتبه با استادهای هدف باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    شرایط مطلوبی برای کشورهای هدفتون دارید. نمرۀ GRE مشخص میکنه که در امریکا، روی کدام رنک ها میشه حساب کرد.
    پیگیر آماده سازی سایر الزامات و مکاتبه با استادهای هدف باشید.
    خیلی ممنون از جوابتون. من رنک دانشگاه برام مهم نیست.فقط می خوام بدونم اگه فرضا GRE 310 بگیرم می تونم مثلا تو یک دانشگاه آمریکایی فول فاند شم یا نه؟ (پیشاپیش ممنون از جوابتون)

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط tifus نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون. من رنک دانشگاه برام مهم نیست.فقط می خوام بدونم اگه فرضا GRE 310 بگیرم می تونم مثلا تو یک دانشگاه آمریکایی فول فاند شم یا نه؟ (پیشاپیش ممنون از جوابتون)
    بله میتونید. رزومۀ شما در حدی هست که پذیرش فول فاند بگیره. به نظر من، تلاش برای نروژ چندان توجیهی نداره؛ مگر اینکه دلیل خاصی داشته باشید. رزومۀ شما به قدری مناسب هست که با نمرۀ GRE مجموع 310 بتونید از رنک بالای 100 امریکا پذیرش بگیرید. اگر این نمره حوالی 315 باشه، رنک 50 تا 100 هم دور از دسترس نیست.

برای فاند یا باید اسکالرشیپ بگیرید؛ یا TA؛ یا RA. اولی به معدل و وزن کلی رزومه تون بستگی داره که من تصور میکنم بدون شانس نیستید. دومی به نمرۀ اسپیکینگ بستگی داره که معمولاً 25 نیازه اما با 23 تا 25 هم دیدم که TA داده شده. سومی هم به نظر استاد بستگی داره و این شما هستید که باید جلب نظر کنید. من تصور میکنم که معدل و شرایط کلی رزومه تون در حدی هست که بشه با درصد شانس قابل قبولی، روی جلب نظر استادها حساب کرد.

در حال حاضر به نظر میاد تنها رکورد مقالات شما بدون مشکل هست و برای تعیین دانشگاه هایی که شانس خواهید داشت، باید صبر کنیم تا نمرۀ زبان و GRE شما برسه. اگر تافل زیر 90 و GRE زیر 310 بگیرید، احتمالاً در دانشگاه های top 100 امریکا شانس خیلی کمی خواهید داشت.
    1-میزان فاند مطلوب برای آمریکا چقدر می باشد؟ من از villanova در پنسیلوانیا اکی گرفتم از کجا می شه فهمید فاند مناسب برای هر ایالت چقدر می باشد ؟
    2- برای رنک 100 -500 میزان فاند پاسخگوی هزینه ها می باشد؟ شانس خواهم داشت؟
    با تشکر از وفت و راهنماییتان

Junior Member

مهمترین شاخص تأثیرگذار بر میزان شانس، معدل هست که شما وضعیت بسیار خوبی دارید.
    مقالات داخلی اگر به زبان فارسی باشند، عملاً جای مانور باقی نمی گذارند و باید در فرآیند اپلای و مکاتبه با استادان مورد نظر، از اونها چشم پوشی کرد.

فعلاً چند کار باید انجام بدید تا شانستون همین اندازه بالا بمونه:

1- حفظ معدل ارشد حول و حوش بالای 17 و حتی ارتقای اون به بالای 18 (در صورت امکان)؛
    2- گرفتن نمرۀ معقول و متناسب زبان. هر چه بالاتر، بهتر.
    3- گرفتن نمرۀ GRE معقول برای اقدام به اخذ پذیرش از امریکا؛
    4- بررسی دپارتمان های مورد نظر و پیدا کردن استادهای هدف؛
    5- تلاش برای انتشار مقالۀ معتبر بین المللی در فرصت باقی مانده. در صورت انتشار مقالۀ با کیفیت ISI در ژورنال های ناشران شناخته شده، شانس بسیار بهتری برای مکاتبه با استادها خواهید داشت.

جمع بندی: با داشتن این معدل ها، اگر در سایر آیتم های مورد نیاز، ضعیف عمل نکنید، به نظر میاد که پذیرش فول فاند مطلوبی بتونید بگیرید.

یک دنیا سپاس از جوابتون
    فقط چند نکته!
    من یکی دیگه مقاله خارجی هم که نویسنده چهارم هستم تا چند وقت دیگه دارم اگر خدا بخواد. ( همه مقاله های خارجیم تو مجله های معتبر مربوط به رشته خودم چاپ شده با ای اف یک تا سه و نیم) کار دیگه ای هم دارم انجام میدم که به گفته استادم در حد تز دکترا هست و صددرصد از همه مقاله هام بهتر خواهد بود. پایان نامه ام هم کار جدیدی هست که حتما مقاله خوب خارجی ازش در میاد. تنها نگرانیم نمره زبان هست. به نظرتون قوت توی کارهای پژوهشیم میتونه ضعف زبان رو جبران کنه؟؟؟
    شانسم برای امریکا چقدره؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Mechanical Eng

1- رشتۀ لیسانس:
    مهندسی مکانیک/دانشگاه پلی تکنیک کیف- کشور اکراین معدلA

2- رشتۀ فوق لیسانس:
    مهندسی مکانیک/ ساخت و تولید، دانشگاه آزاد اسلامی-دزفول معدل 17/60

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : Ielts:7 آکادمیک

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :
    5 عنوان مقاله ISI_ دوتا مستخرج از پایان نامه اسم اول_ 3 تا اسم غیر اول
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی)
    کنفرانس داخلی زیاد دارم که به گفته شما امتیازی محسوب نمی شه.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی مکانیک ساخت و تولید- دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا - کانادا - استرالیا- سویس- سنگاپور
    9- شرایط خاص رزومه : مسلط به زبان روسی با سابقه تدریس در سازمان های دولتی- پروانه طراحی ، اجرا و نظارت پایه 3 تاسیسات مکانیک سازمان نظام مهندسی تهران
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    نیازمند فاند مطلوب

با سپاس از زحمات بی دریغ شما بزرگواران

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط behdad1985 نمایش پست ها
    1-میزان فاند مطلوب برای آمریکا چقدر می باشد؟ من از villanova در پنسیلوانیا اکی گرفتم از کجا می شه فهمید فاند مناسب برای هر ایالت چقدر می باشد ؟
    2- برای رنک 100 -500 میزان فاند پاسخگوی هزینه ها می باشد؟ شانس خواهم داشت؟
    با تشکر از وفت و راهنماییتان
    1- فرمول ثابتی نداره و به هزینه های تحصیل در دانشگاه و هزینه های زندگی بستگی داره. معمولاً در سایت بسیاری از دانشگاه ها، بخشی وجود داره که هزنۀ تخمینی زندگی در اون شهر به دانشجوها نشان داده میشه تا تخمینی معقول دستشون بیاد.
    2- رنکی که من از اون صحبت کردم، US News بود که مجموعاً 170 دانشگاه در دستۀ دانشگاه های درجۀ 1 و 2 امریکا در رشتۀ مکانیک معرفی می کنه. معمولاً فول فاندی که دانشگاه ها به دانشجو میدند، برای زندگی نرمال دانشجویی کافی هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)