صفحه 3 از 563 نخستنخست 1234567891011121353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 5864

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها

1-
    مهندسی کامپیوتر/سخت افزار/ ۱۴.۷۳/ دانشگاه شیراز
    2-
    مهندسی کامپیوتر/ هوش مصنوعی/ ۱۶ تا ۱۷/ امیرکبیر
    3-
    فرض کنیم speaking 30, listening 25, reading 30, writing 25
    4-
    فرض q: 170 , v:150, w:3.5
    5-
    سه مقاله ISI با ایمپکت متوسط
    6-
    7-
    کامپیوتر ساینس - هوش مصنوعی - دکترا
    8-
    آمریکا - اولویت ایالت کالیفرنیا
    9-
    مقام اول در مسابقات جهانی روباکاپ
    10-
    نیازمند فاند کامل

من بیشتر میخوام بدونم با شرایط فوق (که البته برخیش رو فرضی نوشتم) توی چه رنک دانشگاهی (رنکینگ دانشگاه های آمریکا و توی رشته مهندسی یا علوم کامپیوتر منظورم هست) میتونم شروع کنم به جستجو برای یافتن استاد که وقتمو الکی هدر نداده باشم و تخیل و خیالبافی هم نکرده باشم!
    اگر این نمرات تافل و GRE محقق بشه، میتونید امیدوار به رنک بالای 50 باشید. مسئلۀ قابل توجه اینه که ایالت کالیفرنیا، عمدۀ دانشگاه هایی که داره، یا رنکشون خیلی بالاست و یا به حد محسوسی پایین.

نکتۀ مهم: از سایر دوستان تقاضا میشه که مطابق نقل قولی که در پست بنده درج شده، پست بگذارند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر این نمرات تافل و GRE محقق بشه، میتونید امیدوار به رنک بالای 50 باشید. مسئلۀ قابل توجه اینه که ایالت کالیفرنیا، عمدۀ دانشگاه هایی که داره، یا رنکشون خیلی بالاست و یا به حد محسوسی پایین.

نکتۀ مهم: از سایر دوستان تقاضا میشه که مطابق نقل قولی که در پست بنده درج شده، پست بگذارند.
    امیدوارم این نقل قول کردن خلاف قوانین نباشه(چیزی ندیدم راجع بهش!)
    منظورتون رنک ۶۰ و ۷۰ و بالاتر هست؟ اونوقت سقفش تا چه رنکی باشه خوبه؟ مثلا بین ۵۰ تا ۱۰۰ برنامه ریزی کنم خوبه یا بهتره سقف رو ببرم بالاتر؟ مثلا تا ۱۵۰ یا حتی ۲۰۰ ؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    امیدوارم این نقل قول کردن خلاف قوانین نباشه(چیزی ندیدم راجع بهش!)
    منظورتون رنک ۶۰ و ۷۰ و بالاتر هست؟ اونوقت سقفش تا چه رنکی باشه خوبه؟ مثلا بین ۵۰ تا ۱۰۰ برنامه ریزی کنم خوبه یا بهتره سقف رو ببرم بالاتر؟ مثلا تا ۱۵۰ یا حتی ۲۰۰ ؟
    ادامۀ مشورت گرفتن از سایر کاربرها، مخالفتی با قانون تاپیک نداره؛ البته تا زمانی که به محتوای این تاپیک مربوط بشه.

بله منظورم همون بالای 50 به سمت 200 هست. نمیشه گفت چه رنکی خوبه و چه رنکی بد. به هدف شما بعد از تحصیل ربط داره. اگر می خواید جذب هیئت علمی بشید، تا حد امکان، سراغ رنک های ضعیف نرید. هر چه بالاتر بهتر.

از نظر من، دانشگاه هایی که توی رنکینگ US News به عنوان دانشگاه های Tier 1 معرفی میشند، بدون تردید، ارزش تحصیلات تکمیلی رو دارند. در مورد دانشگاه های Tier 2 و دانشگاه های Regional هم باید کیس موردی بررسی بشه. در مورد این دسته، من توصیه میکنم فقط تا انتهای ارشد در این دانشگاه ها تحصیل کنید.

در مورد Tier 1 و Tier 2 هم میتونید توی خود وب سایت US News مفصلاً مطلب بخونید.

1- الكترونيك – آزاد – 12/89

2- مخابرات سيستم – دولتي بيرجند – 14/89

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: به صورت فرضي 7 آيلتس يا 87 تافل

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: 1 عدد وايلي كاميونيكيشن تئوري با ايمپكت 1 : 2 ماهه سابميت شده

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مخبرات سيستم دكتري

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمريكاي شمالي، ايتاليا، اسپانيا، استراليا، تركيه: دانشگاههاي تا رنك 700

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...): فقط فاند قابل قبول براب بي نيازي به خانواده

با سپاس
    ممنون مي شوم راهنمايي عنايت فرماييد كه آيا با شرايط مذكور چند درصد شانس پذيرش دارم
    البته كه درصدها هم خالي از خطا نيستند
    با تشكر

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط manchemyavelec_1944 نمایش پست ها
    1- الكترونيك – آزاد – 12/89

2- مخابرات سيستم – دولتي بيرجند – 14/89

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: به صورت فرضي 7 آيلتس يا 87 تافل

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: 1 عدد وايلي كاميونيكيشن تئوري با ايمپكت 1 : 2 ماهه سابميت شده

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مخبرات سيستم دكتري

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمريكاي شمالي، ايتاليا، اسپانيا، استراليا، تركيه: دانشگاههاي تا رنك 700

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...): فقط فاند قابل قبول براب بي نيازي به خانواده

با سپاس
    ممنون مي شوم راهنمايي عنايت فرماييد كه آيا با شرايط مذكور چند درصد شانس پذيرش دارم
    البته كه درصدها هم خالي از خطا نيستند
    با تشكر
    متأسفانه معدلهاتون اونقدر پایین هستند که در حال حاضر، فقط باید تلاش کنید که پذیرش بگیرید؛ فاند کامل برای این رزومه، تقریباً بعیده.

برای پذیرش، روی امریکای شمالی زیاد حساب نکنید؛ استرالیا هم همینطور.
    ایتالیا و اسپانیا غیر ممکن نیست.
    از ترکیه هم اطلاعی ندارم.
    ویرایش توسط Mechatronic : February 3rd, 2017 در ساعت 05:12 PM

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی عمران-دانشگاه تبریز- 14.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-محیط زیست-دانشگاه تهران- 18

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    درحال خوندن هستم- پیش بینی 90-100

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    1 مقاله فارسی- علمی پژوهشی- ایندکس شده در Elsevier

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :
    1 مقاله کنفرانس بین المللی (ASCE) آمریکا- 1 مقاله کنفرانس داخلی (دانشگاه تهران)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    عمران گرایش های آب، محیط زیست(مرتبط با آب)، مدیریت منابع آب- دکتری 2015

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    همکار یک طرح پژوهشی ملی-بنیادی/ 2 سال سابقه کار تقریبا مرتبط

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    فاند کامل
    ممنون میشم اگر شانس پذیرش من رو با شرایط گفته شده مشخص کنید که برای چه دانشگاه هایی از آمریکا و کانادا امتحان کنم (از نظر رتبه بندی دانشگاه ها)- و اینکه نمره
    GRE در چه حد تعیین کننده خواهد بود؟

Junior Member

1- نرم افزار کاردانی- شهید شمسی پور 16.5
    1- نرم افزار. غیرانتفاعی پردیسان 18.06
    2- IT-شبکه های کامپیوتری-دانشگاه ارومیه 16.87
    3- در حال آماده شدن. تا عید میدم
    4- ندارم
    5- یک مقاله در ژورنال International Journal of Operational Research
    6- یک کنفرانس داخلی هم دارم.IKT2012
    7-دکتری.(شبکه های کامپیوتری، امنیت شبکه و..)
    8-امریکا یا اروپا
    9- نفر اول دوره کارشناسی، رتبه اول مسابقات علمی عملی استان و دوم منطقه کشوری، سه سال سابقه کاری در سازمان های دولتی
    10-فاند کامل( البته با همسرم هستم اما فقط خودم درس می خونم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_2 نمایش پست ها
    1- نرم افزار کاردانی- شهید شمسی پور 16.5
    1- نرم افزار. غیرانتفاعی پردیسان 18.06
    2- IT-شبکه های کامپیوتری-دانشگاه ارومیه 16.87
    3- در حال آماده شدن. تا عید میدم
    4- ندارم
    5- یک مقاله در ژورنال International Journal of Operational Research
    6- یک کنفرانس داخلی هم دارم.IKT2012
    7-دکتری.(شبکه های کامپیوتری، امنیت شبکه و..)
    8-امریکا یا اروپا
    9- نفر اول دوره کارشناسی، رتبه اول مسابقات علمی عملی استان و دوم منطقه کشوری، سه سال سابقه کاری در سازمان های دولتی
    10-فاند کامل( البته با همسرم هستم اما فقط خودم درس می خونم
    معدلهای نرمالی دارید؛ نه اونقدر پایین که نگرانی ایجاد کنه؛ نه اونقدر بالا که وزن ویژه ای به رزومه تون بده.
    با نداشتن نمرۀ زبان و GRE، عملاً نمیشه گفت چقدر شانس دارید و برای کجا.
    رکورد مقالات، بد نیست؛ ولی کاش کنفرانس و ژورنال بهتری انتخاب میشد

با رزومۀ موجود، شانس پذیرش از اروپا یا امریکا وجود داره؛ اما پذیرش فول فاند اون هم برای زندگی دو نفره، خیلی سخته. شما اگر به فرض موفق به پذیرش فول فاند بشید، معمولاً هزینه های زندگی دو نفره، بیشتر از فاند دریافتی خواهد بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bioengineering in amirkabir university

]
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :دانشگاه اميركبير،مهندسى پزشكى، ترم٦ هستم با معدل ١٨

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل:
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل هنوز ندادم،اما در مهارت listening و speaking مشكلى ندارم.در حال حاضر با اطمينان ميتونم بگم بين ٩٠-١٠٠ را ميتونم كسب كنم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 عدد ژورنال داخلی مجله دانشگاه

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امريكا،ترجيحا كاليفرنيا و سمت شرق

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :در تابستان ٢٠١٣ با هزينه خود در كاليفرنيا يكى از اساتيد در ايران،حجم عظيمى از مقالات را paper نوشتم.
    در تابستان ٢٠١٤ دو ماه به عنوانundergatuate به صورت مطالعاتى در uc irvine مشغول بودم.

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : دریافت فاند کامل، رزيدنت در امريكا
    [/QUOTE]

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Nika_tag نمایش پست ها
    1- دانشگاه اميركبير،مهندسى پزشكى، ترم٦ هستم با معدل ١٨
    2-
    3- تافل هنوز ندادم،اما در مهارت listening و speaking مشكلى ندارم.در حال حاضر با اطمينان ميتونم بگم بين ٩٠-١٠٠ را ميتونم كسب كنم
    4-
    5- 1 عدد ژورنال داخلی مجله دانشگاه
    6-
    7- دکترا
    8- امريكا،ترجيحا كاليفرنيا و سمت شرق
    9- در تابستان ٢٠١٣ با هزينه خود در كاليفرنيا يكى از اساتيد در ايران،حجم عظيمى از مقالات را paper نوشتم. در تابستان ٢٠١٤ دو ماه به عنوانundergatuate به صورت مطالعاتى در uc irvine مشغول بودم.
    10- دریافت فاند کامل، رزيدنت در امريكا
    معدلتون به حدی خوب هست که در صورت فراهم کردن نمرۀ زبان و GRE متناسب، میتونید روی top 10 امریکا هم مانور خوبی بدید.

متوجه "حجم عظيمى از مقالات را paper نوشتم" نشدم! یعنی چه کاری کردید؟

همون دانشگاه یو سی ارواین میتونه گزینۀ مورد نظر شما باشه؛ چون هم رزومه تون به اونجا میخوره و هم آشنایی اولیه با شما دارند.

ضمناً متوجه نشدم که شما اقامت دائم امریکا دارید و دانشجوی ترم 6 امیرکبیر هستید؟ منظورتون اینه که گرین کارت برنده شدید از لاتاری؟

به هر حال، شرایط مناسبی برای رسیدن به دانشگاه های مورد نظرتون دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)