صفحه 314 از 587 نخستنخست ... 214264304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324364414 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,131 تا 3,140 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

سلام من ارشد ریاضی هستم
    معدل کارشناسی14 از دانشگاه کرمان
    کارشناسی ارشد گرایش هندسه با معدل 16.50 از دانشگاه تهران
    آیلتس 7
    یک مقاله داخلی که توو کنفرانس ارائه شفاهی ام دادم
    بنظرتون با این وضعیت شانس اپلای و گرفتن فاند واسه کجارو دارم.
    باتشکر از دوستان.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    معدل های شما خیلی رقابتی و بالا نیستن و البته باید مینمم های دانشگاه هایی رو که میخواید اپلای کنید رو ببینید.
    نمره زبانتون کم هستش و یقینا زیر حداقل نمره اکثر دانشگاه هاست پس من توصیه میکنم حتما دوباره امتحان بدید و نمره معادل 6.5 و به بالا بگیرید. به خصوص نمره خوب می تونه احتمالا مقداری معدل های شما رو پوشش بده.
    اینکه 5 تا مقاله دارید و البته دقیق اشاره به اعتبار ژورنال ها و جای شما تو مقاله نکردید با این حال برگ برنده شما خواهد بود و می تونه تو سیستم های استاد محور خیلی به گرفتن پذیرش کمک کنه. الزویر و اسپرینگر که خیلی اسم های عمومی هستن و ما خیلی ژورنال های معتبر و در عین حال کم اعتباری توی این دو مجموعه داریم ولی اگه منظورتون از Gene ژورنال Gene هستش که ژورنال با سابقه ای هستش اگرچه ایمپکتش 2 هست ولی خب تاثیر گذاره. امیدوارم که تو یک یا چند تا از این مقاله ها اسم اول باشید که خیلی موثر هستش.
    تمام سابقه کاری، کنفرانس، کارگاه ها و... دارید رو تو رزومه بیارید و بهش اشاره کنید.
    اینکه بحث گرفتن ادمیشن و فاند اگه نمره زبان رو ارتقا بدید حتما شانس هست ولی خب باید دانشگاه ها، سطحشون، مکاتبه با اساتید نگاه کنید.
    موفق باشید.

سلام و بسیار ممنونم از پاسختون

ژورنال ها و اعتبارشون به این صورت هست. در مقالات من نفر دوم تا نفر سوم هستن.

Fish physiology and biochemistry Impact Factor: 1.622

Gene Impact Factor: 2.138

Tumor Biology Impact Factor: 3.611

Diagnostic pathology Impact Factor: 2.60
    ویرایش توسط Mechatronic : April 17th, 2016 در ساعت 07:52 PM دلیل: پست مرجع

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    فناوری اطلاعات- دانشگاه پیام نور تهران- 15.30

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری- دانشگاه صنعتی شریف- 16.81

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ایلتس 6.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ----

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    1 ای اس ای

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    2 عدد

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    کامپیوتر ساینس - دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا- کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Full Fund

نقل قول نوشته اصلی توسط sholeghasemi نمایش پست ها
    سلام من ارشد ریاضی هستم
    معدل کارشناسی14 از دانشگاه کرمان
    کارشناسی ارشد گرایش هندسه با معدل 16.50 از دانشگاه تهران
    آیلتس 7
    یک مقاله داخلی که توو کنفرانس ارائه شفاهی ام دادم
    بنظرتون با این وضعیت شانس اپلای و گرفتن فاند واسه کجارو دارم.
    باتشکر از دوستان.
    دوست عزیزم
    برای کانادا چون به واحد های آخری که پاس کردید ( 60 واحد آخر ) بیشتر دقت میکنن در کنار GRE حداقل 315 شانس پذیرش با فاند دارید .
    برای آمریکا با توجه به اینکه جدیدا خیلی از گرایش های ریاضی خصوصا آمار رو بورس کردن و کلا سرمایه گذاری دارن میکنن رو دانشجو ها رشته ی ریاضی ، در صورت داشتن همون GRE با نمره حداقل 315 میتونید به پذیرش به همراه فاند در آمریکا امیدوار باشید .
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl27 نمایش پست ها
    - رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    فناوری اطلاعات- دانشگاه پیام نور تهران- 15.30

فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری- دانشگاه صنعتی شریف- 16.81

ایلتس 6.5

----

1 ای اس ای

2 عدد

کامپیوتر ساینس - دکترا

آمریکا- کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

Full Fund
    شما اگر بتونید نمره زبانتون رو به 7 یا تافل رو به 100 برسونید در کنار همون GRE حداقل 315 شانس مناسبی دارید برای پذیرش به همراه فاند ، هم برای آمریکا و کانادا و هم برای اروپا . نظر شخصی من : دانشگاه EPFL به بچه های شریف خیلی بها میده و این میتونه برای شما نقطه قوت باشه . در کنارش اگر برای اروپا قصد دارید اقدام بکنید دیگه نیازی به GRE ندارید و فقط باید یه نمره تافل حداقل 7 به بالا داشته باشید .
    شاد و موفق و سلامت باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط m4_s4 نمایش پست ها
    کسی نظری نداره دیگه؟
    این معدل ترم های اول و نمره درس هایی مث مدار و سیگنال پ مغناطیس ک کم شدم چی؟
    در ضمن پروژه ام rf هست و جون دار بود
    تا قبل ترم ۶ یعنی ۵ ترم اول درس اصلی فقط الکترونیک ۱ و ۲ با ۱۴ و سیگنال و ایتا پاس کردم مخابرات کنترل ماشین و درس های گرایش الکترونیک از ترم ۶ شروع شد قبل اون خیلیاش چرت بود یه نظر بدید نا امید ام اصن
    دوست عزیزم چرا ناامید ؟
    شما تمامیه این مسائل مسائل مربوط به پیشرفتی که داشتین میتونید توی CV و SOP به خوبی بیان کنید و از این بابت نباید نگران باشید .
    دیدگاه جامعه ی بشری به دانشگاه شریف خیلی مثبته این می تونه برای شما خیلی پوینت مثبتی باشه . از طرفی ، شما تونستید تعدادی مقاله پابلیش کنید که این هم برای شما امتیاز مثبتی هست . اگر از همین امشب ( الان ساعت 11 شبه تقریبا ) بشینید و برای امتحان زبان برنامه ریزی بکنید و سعی کنید که نمرات خوبی در امتحانات زبان کسب کنید ، قطعا میتونید برای ادامه تحصیل در هر نقطه ای از دنیا امیدوار باشید .
    "امید آخرین چیزیست که میمیرد " . گابریل گارسیا مارکز

Junior Member

[QUOTE=laminars;2233023]دوست عزیزم
    برای کانادا چون به واحد های آخری که پاس کردید ( 60 واحد آخر ) بیشتر دقت میکنن در کنار GRE حداقل 315 شانس پذیرش با فاند دارید .
    برای آمریکا با توجه به اینکه جدیدا خیلی از گرایش های ریاضی خصوصا آمار رو بورس کردن و کلا سرمایه گذاری دارن میکنن رو دانشجو ها رشته ی ریاضی ، در صورت داشتن همون GRE با نمره حداقل 315 میتونید به پذیرش به همراه فاند در آمریکا امیدوار باشید .

سلام دوست عزیز
    شما فرمودین برای کانادا 60 واحد آخر محاسبه میشه ....من ارشدم 32 واحده و تعداد واحد های
    فقط تخصصی سال آخر لیسانسم 27 واحد میشه چون یکی از درس ها 3 واحدی بود ...میشه به جای 60 واحد 59 واحد محاسبه بشه ؟اگر نه برای یک واحد کدوم درس تخصصی از سال سومم رو حساب میکنن ؟و اگر معدل این 59 واحدم 3.95 از 4.5 بشه(یکی از دانشگاه های کانادا از 4.5 معدل محایبه می کرد) چقدر شانس برای دانشگاه های کانادا و امریکا با فاند دارم؟ نمره زبان (آیلتس)و جی ار ای چند باید باشه ؟
    بسیار ممنونم از لطفتون
    نیست در شهر نگاری که دل ما ببرد...
    بختم ار یار شود رختم از اینجا ببرد...
    به امید موفقیت همه...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

من از دانشگاه پنسیلوانیا یه استاد خوب پیدا کردم و حدود یک سال هست که با ایشون در ارتباط هستم ایشون گفتن حتما باید از دانشگاه پذیرش بگیرم بعد میتونی در آزمایشگاه من کار کنی ولی من خیلی تحقیق کردم رنک دانشگاه چون بالا هست سخته پذیرش گرفتن به طور کلی به نظرتون تو چه زمینه هایی خودمو قوی تر کنم با توجه به معدل لیسانسم که پارینه?
    نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من تک تک نظرم رو میدم و بعد کلی هم میگم.
    1- معدل لیسانس متاسفانه خیلی پایین هستش.
    2-معدل ارشد از حداقل ها (معمول) بالاتر هستش و خوب.
    3 و 4- به سادگی نمیشه پیش بینی کرد! به خصوص آزمون GRE.
    5- سعی کنید مقاله اکسپت بشه و بعد چاپ، چون سابمیت خالی خیلی ارزش نداره. همچنین سعی کنید اسم اول باشید که مهم هستش.
    6-حتما مقالات کنفرانس رو تو رزومه بیارید و می تونه تاثیر داشته باش، گرچه بیشتر اونا به مقالاتی که Peer reviewed شده باشن توجه دارند.
    7-رشته بیولوژی خیلی خوب هستش ولی حتما زیرشاخه ها رو هم مد نظر بگیرید.
    8-اولویت آمریکا طبق نظر خودتون ولی به نظرم انتخاب های خودتون رو محدود نکنید و بقیه کشورها رو ببینید، آمریکا علاوه بر گرفتن پذیرش سختی های دیگه ای داره مثل مسئله ویزا، تابعیت، و..
    9-این ها رو تو رزومه بیارید ولی به نظر من خیلی تاثیر گذار نیستن ولی خب بودنشون بهتر از نبودشون هستش.
    10- طبیعتا معمول فاند هزینه های زندگی و شهریه رو پوشش میده.
    هرچی استاد قوی تر باش بهتره ولی واقعیت این تو رشته های زیست شناس چهره های خیلی سرشناسی تو ایران نداریم. داریم افرادی که خوب هستن ولی سرشناس تو دنیا فک نکنم.
    دوست عزیز برای دانشگاه های آمریکا و بقیه جاهای دنیا با این شرایط الان به فرض نمره زبان بالا و یه مقاله با ایمپکت 2 خیلی زیاد شانس ندارید گرچه شانس هست و باید تلاش کنید (اصولا نمیشه شانس رو تعیین کرد که من زیاد و کمش کنم). به نظرم اگه می تونید روزمه خودتون رو بالا ببرید به خصوص مقالات خوب که معدل لیسانس شما رو پوشش بده. البته اگه نمره های زبان شما هم خوب در بیاد این شانس باز تقویت میشه. البته به نظرم می تونید دانشگاه های خوب دنیا که استاد محور هستن (غیر از آمریکا) اگه استاد شما رو بخواد و حمایت کنید شانس خیلی بالا میره.
    البته رنک بالا مد نظرتون چی باش، من اینجا رنک بالا زیر 100 یا زیر 50 منظورم بود.

[QUOTE=parnian93;2233102]
    نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    دوست عزیزم

سلام دوست عزیز
    شما فرمودین برای کانادا 60 واحد آخر محاسبه میشه ....من ارشدم 32 واحده و تعداد واحد های
    فقط تخصصی سال آخر لیسانسم 27 واحد میشه چون یکی از درس ها 3 واحدی بود ...میشه به جای 60 واحد 59 واحد محاسبه بشه ؟اگر نه برای یک واحد کدوم درس تخصصی از سال سومم رو حساب میکنن ؟و اگر معدل این 59 واحدم 3.95 از 4.5 بشه(یکی از دانشگاه های کانادا از 4.5 معدل محایبه می کرد) چقدر شانس برای دانشگاه های کانادا و امریکا با فاند دارم؟ نمره زبان (آیلتس)و جی ار ای چند باید باشه ؟
    بسیار ممنونم از لطفتون
    دوست عزیزم
    وقتی شما برای دانشگاهی که 60 واحد آخری که پاس کردین رو بررسی میکنه ، اقدام میکنید ، اون دانشگاه خودشون میام و 60 واحد آخری که پاس کردید ( معمولا فقط تخصصی ) رو بررسی میکنند . شما باید کل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدتون رو براشون ارسال بکنید . خود دانشگاه با توجه به سیستم خود دانشگاه میان و بررسی رو انجام میدن و با توجه به سیستشون ( که معمولا از 4 نمره ست ) براتون یه معدل رو در نظر میگیرن و واجد شرایط بودنتون رو بررسی میکنن .
    این میون شما نیاز به فاند هم دارید که بعد از داشتن مینیمم های پذیرش ، برای فاند هم وارد رقابت میشید و اونجاست که هر چی نمره تافل ( یا آیلتس ) و GRE تون بالاتر باشه ، نسبت به رقبای دیگه تون شانستون بالاتر میره و اون وقت انشالله میتونید فاند هم بگیرید .
    رنج خوب برای امتحانات زبان : تافل حداقل 100 . GRE حداقل 315 . البته دیده شده بعضی از عزیزان با کمتر از این نمرات زبان هم تونستن فاند کامل بگیرن که در این مواقع میگیم : شانسشون خوب بوده .
    شاد و موفق و سلامت باشید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ee iust

نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    دوست عزیزم چرا ناامید ؟
    شما تمامیه این مسائل مسائل مربوط به پیشرفتی که داشتین میتونید توی CV و SOP به خوبی بیان کنید و از این بابت نباید نگران باشید .
    دیدگاه جامعه ی بشری به دانشگاه شریف خیلی مثبته این می تونه برای شما خیلی پوینت مثبتی باشه . از طرفی ، شما تونستید تعدادی مقاله پابلیش کنید که این هم برای شما امتیاز مثبتی هست . اگر از همین امشب ( الان ساعت 11 شبه تقریبا ) بشینید و برای امتحان زبان برنامه ریزی بکنید و سعی کنید که نمرات خوبی در امتحانات زبان کسب کنید ، قطعا میتونید برای ادامه تحصیل در هر نقطه ای از دنیا امیدوار باشید .
    "امید آخرین چیزیست که میمیرد " . گابریل گارسیا مارکز

خوب نگفتید چه رنکی از امریکا کانادا در بهترین ظرایط یا بدترسن شرایط میرم

Junior Member

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی

تو کنکور مستقیما برا کارشناسی پذیرفته شدم
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

زیست شناسی (گیاهی) - دانشگاه ارومیه - 15.46
    زیست شناسی (جانوری) - پیام نور تهران - 16.98
    هنوز اقدام نکردم ولی مطمئنم حداقل 6.5 می گیرم

نمی دونم چی هست؟! :|

0
    0

پی اچ دی بیولوژی ( گرایشش مهم نیست)

آمریکا
    کانادا
    هر کشور انگلیسی زبان دیگه تو اروپا

full fund

فقط اضافه کنم که رشته ی من تو ارشد آموزش محور بوده. آیا اینکه پایان نامه کار نکردم خیلی مهمه؟

نکته: من همین هفته به فکر رفتن افتادم. اگه اطلاعاتم ناقصه عذرخواهی می کنم. تنها چیزی که برام مهمه اینه که از ایران برم و فول فاند بگیرم و بعد تحصیلات هم همونجا موندگار شم. و الانم فقط یه راهنمایی می خوام که بدونم با این اوضاع اصلا امکان پذیرش من وجود داره از طرف دانشگاهی؟ اگه هست کجا بیشتره؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)