صفحه 329 از 587 نخستنخست ... 229279319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339379429 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,281 تا 3,290 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Digitalboy نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز (من قبلا اين پست رو گذاشتم ولي كسي جواب نداد.... لطفا اگه بچه هاي مطلع انلاين ميشن نظر تون رو بگيد)
    لطفا نظرتون رو درمورد من بگین: (هم پذيرش / هم فول فاند)
    1- لیسانس مهندسی شيمي گرایش صنايع پتروشيمي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماهشهر معدل: 14.86
    2-فوق لیسانس مهندسی شيمي گرایش ترموديناميك و سينتيك از دانشگاه صنعتي سهند تبريز معدل: 16.65
    3- تافل فعلا آماده نیست ولی 85-90 در نظر بگیرین (البته خدا رو چه ديدي شايد بالاتر شدم....كلاس خصوصي گرفتم)
    4- جی آر ای ندارم
    5-دو مقاله ژورنالی در حال نوشتن دارم بعنوان اسم اول - يك مقاله همكار
    6- 4 سال کار در زمینه بازرسي رنگ و پوشش (گواهي سابقه كار دارم ولي فقط يه سال سابقه بيمه دارم)
    7-دانشگاه های آمریکا مد نظرم هستش
    8-مهندسی شيمي - مهندسي فرايند - بيوتكنولوژي- كاتاليست هاي محیط زیستي (كلا مسايل مربوط به محیط زیست)
    9-بهار 2017 و اگر نشد پاییز 2017
    10- فك كنم بتونم يكي دو تا ريكام از اساتيد دانشگاه ليسانس و همچنين چن تا از اساتيد دانشگاه فوق ليسانسم بگير (يكي از اساتيد فوق ليسانسم پژوهشگر برتر سال 2006 استراليا شده و يكي ديگه از استادهام بورسيه توتال فرانسه بوده .... از استاد پروژه م هم يه ريكام مي تونم بگيرم)
    پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخ میذارید.
    سلام دوست عزیز
    این نظر من هست و ادعایی ندارم که حتما درست هست.

ذوست عزیزم اگر پاسخ پرسش شما توسط برخی افراد داده نمیشه، دلیلش این هست که هر کسی از اوضاع اپلای در رشته خودش و نتایج رشته تخصصی خودش خبر داره. ممکنه 2 تا مقاله برای دانشجوی یک رشته ای مزیت خاصی نباشه و معمول باشه که از تز دو تا مقاله در بیاد اما خوب در برخی رشته ها دو تا مقاله خیلی کار پژوهشی خوب و رزومه عالی باشه. با این توضیحات من نظر عمومی خودم رو اعلام میکنم، انشاالله باقی دوستان نظرات تخصصی خودشون رو اعلام کنن.

معدل کارشناسی شما رقابتی نیست و ممکنه در برخی دانشگاه ها مینیمم مورد نظر رو نداشته باشین پس به قوانین مینیمم معدل دپارتمان ها توجه و مکاتبه کن باهاشون در این مورد. معدل فوق لیسانس شما هم متوسط رو به بالا هست و مزیت آنچنانی برای شما ایجاد نمیکنه. پیشنهادات ویژه من به شما :
    1- تمرکز برای تافل بالای 100 تا نمره اسپیکینگ و رایتینگ بالای 24
    2- نمره جی آر ای بالی 320 با قید کوانت بالای 165 به جهت جبران نسبی معدل های شما
    شما الان به این ها بپرداز و تمرکزت روی این دو موضوع باشه که اگر بتونی این دو شرط رو برآورده کنی شانست بسیار بیشتر خواهد بود.
    موفق و امیدوار باشی.
    آیا از دوستانی که وقت میزارن و به شما کمک میکنن با دادن امتیاز مثبت تشکر میکنید؟
    با عذرخواهی فراوان از پاسخگویی خصوصی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

دوستان لطفا کمکم کنید با این رزومه من از کدام دانشگاهها شروع کنم و با چه رنکی یا اصلا کجاها بهتره؟

1-لیسانس دانشگاه آزاد نجف آباد (مهندسی مواد) معدل 15.13
    2-ارشد مکانیک -دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان-مهندسی مکانیک- معدل 16.48
    3-آیلتس 6.5 (W:6.5، S:7، R:6، L:6)
    4-GRE 300( کووانت 160 و وربال 140، رایتینگ 3)
    5- دومقاله ISI چاپ شده و یکی تحت بررسی، دو ثبت اختراع و یک مقاله کنفرانس بین المللی
    6- مکانیک، عمران، هوا فضا و مهندسی مواد
    7- پذیرش از کشور آمریکا
    8- بهترین رزومه تحصیلی در میان دانشجویان، ساخت نسل جدید کامپوزیت در دنیا با خواص متمایز، گرنت از ستاد نانو
    9- فول فاند از کشور آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer, Bremen University

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق الکترونیک - دانشگاه سراسری تبریز - 15.72

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    نمره ی TOEFL 103
    R 25
    L 25
    S 27
    W 26

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    1 journal
    International Journal of Mechatronics, Electrical and Computer Technology-IJMEC

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی

2 international IEEE conferences

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک // تخصص SoC ( طراحی دیجیتال )

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    1 ) آمریکا
    2 )
    آلمان
    san francisco university
    san jose state university

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    3rd place in the 4th IRAN CanSat Competition.
    Supervisor of: Communication & Electrical sections
    ----------------

2nd place in Professional & National Robotic Competition of Tabriz
    ----------------
    IC Designer in WSN Lab (Under supervision of Prof.Sobhi)
    ----------------
    PCB designer in Afra-Electronic circuit designing company

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    اصلا شانسی دارم برای آمریکا که بخوام 5 6 میلیون هزینه اپلای بکنم؟ فاند در حدود 20000 دلار در سال

این سوالو بیشتر از یک ماهه که چند بار پست کردم و جوابی نگرفتم. لطفا در صورت امکان کسایی که تجربه دارن جواب بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط nimamidos نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق الکترونیک - دانشگاه سراسری تبریز - 15.72

نمره ی TOEFL 103
    R 25
    L 25
    S 27
    W 26

هنوز امتحان ندادم

1 journal
    International Journal of Mechatronics, Electrical and Computer Technology-IJMEC

2 international IEEE conferences

کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک // تخصص SoC ( طراحی دیجیتال )

1 ) آمریکا
    2 )
    آلمان
    san francisco university
    san jose state university

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    3rd place in the 4th IRAN CanSat Competition.
    Supervisor of: Communication & Electrical sections
    ----------------

2nd place in Professional & National Robotic Competition of Tabriz
    ----------------
    IC Designer in WSN Lab (Under supervision of Prof.Sobhi)
    ----------------
    PCB designer in Afra-Electronic circuit designing company

اصلا شانسی دارم برای آمریکا که بخوام 5 6 میلیون هزینه اپلای بکنم؟ فاند در حدود 20000 دلار در سال

این سوالو بیشتر از یک ماهه که چند بار پست کردم و جوابی نگرفتم. لطفا در صورت امکان کسایی که تجربه دارن جواب بدن
    سلام دوست عزیز
    این نظر من هست و ادعایی ندارم که حتما درست هست.

تنها آیتمی که باعث شده رزومه بسیار خوب شما یکدست نباشه، معدل شماست. معدل کارشناسی جزو با اهمیت ترین آیتم های رزومه برای اپلای هست. معدل دو سال آخر رو حساب کن، اگر بیشتر از این معدل فعلی بود، برای دانشگاه هایی اقدام کن که معدل دو سال آخر رو مورد توجه قرار میدن، البته معدل شما مینیمم بسیاری از دانشگاه ها رو داره اما خوب پذیرش یه روند رقابتی هست و با مینیمم ها به کسی پذیرش نمیدن. نمره تافل بسیار مناسب هست مخصوصا نمره اسپیکینگ خیلی عالی شما. در مقطع ارشد فاند کم تعریف میشه و چون بحث دکترای مسقیم وجود داره اساتید ممکنه ترجیح بدن که به جای دانشجوی ارشد که دو سال در اختیارشون خواهد بود دانشجوی دکترای مستقیم بگیرن و چهار یا پنج سال تو گروهشون داشته باشن که از نظر منطق پژوهشی کار بسیار درستی هست. اصلا نمیشه گفت که فردی قطعا میتونه در مقطع ارشد فاند بگیره، اما رزومه شما اگر همراه بشه با یک GRE بالای 320 با قید کوانت بالای 165 با توجه به اینکه میبینم انتخاب دانشگاه هات هم خیلی منطقی هستش شانس بسیار بالایی برای دریافت پذیرش با فاند خواهی داشت چون رکورد مقالاتت هم برای یک دانشجوی کارشناسی بسیار عالی هست. برای آمریکا قطعا شانس داری با gre که اشاره کردم. در آلمان دانشجوی ارشد عموما فاندی دریافت نمیکنه (شاید استثناها و بورس هایی باشه) و قریب به اتفاق دانشگاه ها شهریه هم ندارن اما هزینه زندگی دانشجویی که سالی 8000 یورو هست رو باید شخصا پرداخت کنی. موفق و امیدوار باشی.
    آیا از دوستانی که وقت میزارن و به شما کمک میکنن با دادن امتیاز مثبت تشکر میکنید؟
    با عذرخواهی فراوان از پاسخگویی خصوصی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم.

Junior Member

مهندسی صنایع -برنامه ریزی و تحلیل سیتم ها -دانشگاه دولتی بجنورد-16.09
    مهندسی صنایع -لجستیک و زنجیره تامین -دانشگاه علم وصنعت ایران- 18.17
    تافل 90
    میخام بگیرم.
    چهار مقاله علمی-پژوهشی فارسی- یک مقاله iSC انگلیسی
    12مقاله کنفراسی فارسی
    برای رشته مهندسی صنایع یا حوزه های مشابه در phd میخام اپلای کنم
    الویت من در انتخاب دانشگاه: آمریکا و کانادا

سابقه حل تمرین درس طرحریزی واحدهای صنعتی
    30 هزار یا حدود همین در سال

به نظرتون شانس برا پذیرش چقدر میباشد؟اگر GRE خوب بشه نیازی به مقاله ISI هست؟
    در ضمن متاهل هستم. دیدشون نسبت به متاهل ها چطوریه؟ میتونم همسرم رو هم با خودم ببرم؟

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:دانشگاه آزاد مهندسی برق قدرت 16:55
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:خیر
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها):L:24R:26S:24W:25 جمعا 99
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing:در حال آمادگی برای امتحان
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):خیر
    ۶- سابقه کار مرتبط:خیر
    ۷- کشورمورد نظر :امریکا یا کانادا
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه:انرژی های نو یا سیستم های قدرت
    به فول فاند نیاز دارم و برای پی اچ دی دایرکت یا مستر میخواهم اقدام کنم

سلام و عرض ادب.ممکنه این سوالم خیلی تکراری باشه من توی دو تا انجمن دیگه هم مطرح کردم این سوالو.لطفا در صورت امکان با توجه به رزومم لینک و اسم دانشگاههای که شانس پذیرش دارم رو برام بذارید.
    لیسانس آزاد مدیریت بازرگانی معدل ۱۷/۰۳
    شاگرد اول دوره و ورود به کارشناسی ارشد بدون آزمون
    کارشناسی ارشد آزاد مدیریت مالی معدل ۱۷/۰۳
    دانشجوی دکتری حسابداری آزاد
    دو مقاله آی اس آی
    سه کنفرانس معتبر داخلی
    نفر اول دوره در طول کارشناسی ارشد و آزمون جامع دکتری
    نمره آیلتس ۵
    اسپیکینگ ۶/۵
    رایتینگ ۵/۵
    لیسنینگ ۴/۵
    ریدینگ ۴

رشته و دانشگاه هدف:دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم حتی رده ب در اروپای غربی .و هر دانشگاهی که با این نمره زبان پذیرش در مقطع پی اچ دی بدون فاند به بنده بدن.البته در دانشگاه مقصد دوره های زبانی رو که دانشگاه بذاره میگذرونم با هزینه شخصی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anisaanisa نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب.ممکنه این سوالم خیلی تکراری باشه من توی دو تا انجمن دیگه هم مطرح کردم این سوالو.لطفا در صورت امکان با توجه به رزومم لینک و اسم دانشگاههای که شانس پذیرش دارم رو برام بذارید.
    لیسانس آزاد مدیریت بازرگانی معدل ۱۷/۰۳
    شاگرد اول دوره و ورود به کارشناسی ارشد بدون آزمون
    کارشناسی ارشد آزاد مدیریت مالی معدل ۱۷/۰۳
    دانشجوی دکتری حسابداری آزاد
    دو مقاله آی اس آی
    سه کنفرانس معتبر داخلی
    نفر اول دوره در طول کارشناسی ارشد و آزمون جامع دکتری
    نمره آیلتس ۵
    اسپیکینگ ۶/۵
    رایتینگ ۵/۵
    لیسنینگ ۴/۵
    ریدینگ ۴

رشته و دانشگاه هدف:دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم حتی رده ب در اروپای غربی .و هر دانشگاهی که با این نمره زبان پذیرش در مقطع پی اچ دی بدون فاند به بنده بدن.البته در دانشگاه مقصد دوره های زبانی رو که دانشگاه بذاره میگذرونم با هزینه شخصی.
    سلام دوست عزیز

شما معدل هاتون اوکی هست و تعداد مقالاتتون هم خوب هست (2 تا آی اس آی) و گواهی نفر اول بودن در دوره ارشد هم میتونه نشونه توانایی شما باشه، اما تا جایی که بنده اطلاع دارم، دریافت پذیرش دکترا با نمره آیلتس ای که اشاره کردین بسیار بعید و حتی غیر ممکنه. اگر نمیگنه قطعا دلیلیش این هست که شاید جاهایی که بنده نشنیدم با این نمره پذیرش بدن، اما از اونجا که رشته شما علوم انسانی هم هست زبان در این رشته ها حیاتی تر از رشته های مهندسی هست و عموما در حداقل هایی پذیرش دادن به بچه های علوم انسانی نیم تا یک نمره،نمره آیلتس مورد نظر دانشگاه ها بیشتر هست. پس قطعا تلاشتون رو برای دریافت آیلتس حداقل هفت بزارید که در این صورت شانس خوبی خواهید داشت. البته یادتون باشه دکترا در اروپا به شدت رقابتی هست. موفق و امیدوار باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - شهید چمران

با سلام

مهندسی کامپیوتر، نرم افزار - دانشگاه چمران - 14.44
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    -
    TOEFL iBT - 114
    R: 29, L: 29, S: 27, W:29.

هنوز امتحان ندادم اما احتمالا بالای 320.
    در حال کار کردن روی یک مقاله اما به فرض بدون مقاله بودن در نظر بگیرید
    کارشناسی ارشد - علوم کامپیوتر (هوش مصنوعی و یا مهندسی نرم افزار)
    ترجیحا آمریکا، در غیر این صورت کانادا و اروپا
    توصیه نامه خوب دارم چون دارم کار ریسرچ با استادم انجام می دم و یه جورایی RA محسوب می‌شه
    فول فاند که برای همه ایده‌آل هستش اما چون می‌دونم ارشد زیاد فاند نداره و معدلم بالا نیست می خواستم شانس Partial Fund و یا Tuition Waiver رو بدونم.

به طور کلی نگرانیم و سوالم درباره معدلمه، آیا با این معدل که در مقیاس آمریکا کمتر از 3 می‌شه (2.80) اصلا شانسی برای گرفتن فاند هست یا اپلای برای آمریکا رو بیخیال شم؟

1- مهندسي مكانيك، طراحي جامدات – دانشگاه يزد – معدل ١٤/٨٦ - ٨٠ تا ٨٤
    2- مهندسي هوافضا، آيروديناميك – دانشگاه صنعتي شريف – معدل ١٧/٠٦ - ٨٩ تا ٩١
    3- نمره تافل IBT : ١٠٢
    4- نمرۀ GRE: كوانت ١٦٦ ، وربال ١٤٦ ، رايتينگ: ٣.٥
    5- تعداد مقالات ژورنالی : يك مقاله سابميت شده ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- دكترا مكانيك
    8- آمريكا، كانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه : ٧ سال سابق كار در صنعت(تاسيسات پتروشيمي)، يك ثبت اختراع، مدارك دوره هاي تخصصي صنعتي
    10- میزان فاند مورد نظر: ful fund
    با توجه به اينكه پنج سال فاصله زماني بين كارشناسي و ارشد و ٤ سال از ارشد تا امروز دارم و تز ارشد هم ندارم، شانس پذيرش فول فاند آيا هست؟
    ممنون مي شوم دوستان راهنمايي بفرمايند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)