صفحه 352 از 587 نخستنخست ... 252302342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362402452 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,511 تا 3,520 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_1373 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس :فیزیک– نام دانشگاه : صنعتی شریف– معدل نهایی: 19.32
    2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : L=28, R=29, W=28,S=25
    3- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :هنوز ندادم، اما کوانت رو کامل میشم و وربال و رایتینگ رو معمولی (و حتی پایین تر) ، سابجکت هم ندادم اما کامل میشم
    4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :هیچ (البته سابقه ی پژوهش دارم)
    5- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مستقیم - فیزیک نظری
    6- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، انگلیس، فرانسه
    7- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : نقره ی کشوری فیزیک، سه بار TA، رتبه ی دوم دانشکده، 11 واحد درس مقاطع ارشد و دکتری با نمرات بالای 19.5، توصیه نامه ی احتمالا خوب از دو نفر از اساتید که با یکی 19 واحد درس داشته ام (شامل 3 واحد پروژه ی کارشناسیم و 7 واحد از دروس مقطع تحصیلات تکمیلی) که به نظر میاد این استاد از من خیلی راضی باشه، و استاد دیگر که دو درس 4 واحدی دانشجوش بودم و سال بعدش هم TA همین استاد در این دو درس بودم.ریکام سوم هم احتمالا متوسط باشه. ضمن این که گرایشی که میخوام بخونم کاملا به دروسی که گرفتم و تی ای شدم و پروزه ی کارشناسیم مربوطه، یعنی با وجود مقاله نداشتن حداقل یه جور coherence توی کارام هست.
    8- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کامل

مشکلی که من احساس میکنم دارم عدم وجود لینک برای اپلای در دانشگاه های خوب هستش که به نظر میاد خیلی مهمه و دیگر عدم داشتن مقاله. یک سال و نیم پیش هم من درخواست مشاوره کرده بودم که اون موقع هم مشکل مقاله رو داشتم. و ضمنا طبق بررسی هایی که کردم دانشگاه های انگلیس خودشون مستقیم فاند نمیدن، بلکه باید از مراکز دیگه ای (که بعضی رو خود دانشگاه های اونجا معرفی میکنن) اسکالرشیپ گرفت، اگر میشه توصیح بدین که در این مورد هم چقدر شانس دارم. همچنین در مورد فرانسه هم توضیح بدین که بهم فاند میدن یا نه. پیشاپیش خیلی ممنونم که وقت میذارید و جواب میدید
    سلام.
    اروپا معمولا دکترای پیوسته نداره.
    شما رزومت با احتساب این چیزایی که به صورت فرضی گفتین خیلی عالی می شه. این معدل+ نمره سابجکت کامل ... یه چیز محشریه.
    اگر بتونید چیزایی که گفتیدو عملی کنید، برای پی اچ دی دایرکت امریکا حتی رنک های زیر 20 هم شانس دارید.
    در حیطه ی فیزیک نظری کسی از دانشجوی ارشد هم خیلی انتظار مقاله نداره! شما که لیسانسی.
    برای امتحان های جی ار ایی تلاش کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام. اولا رزومتون رو کامل بنویسید.معدل ها منظورمه. همچنین زمینه تحقیقاتی هم اضافه کنید بد نیست.
    به هر حال...
    من دوستی داشتم که با معدل هایی شبیه شما و تعداد مقالات بیشتر و GRE زیر 310 از آمریکا و کانادا پذیرش گرفت با فاند. دانشگاهای خوب.
    مکاتبه با استید هم برای کانادا و هم برای آمریکا خیلی مهمه. یعنی اگه استادی پیدا کنید که از شما خوشش میاد دانشگاه رنک 30 آمریکا هم می تونید درس بخونید مگه بعضی دانشگاه های خاص.
    شما سعی و تلاشتون رو برای GRE و TOEFL بکنید تا نمرتون بالاتر شه.
    بعد به تمامی استادا تو زمینه کاریه خودتون ایمیل بزنید. اگه چند تا جواب مثبت گرفتید که هیچ. عالیه.
    اگه جواب مثبت نگرفتید دانشگتها های با رنک ضعیف یا دانشگاه هایی که در شهرهای معمولی هستند رو بزنید حتما شانس دارید...
    نکته آخر: همه فک می کنن GRE آیتم خیلی مهمیه ولی این طور نیست. حداقل در رشته عمران (گرایش سازه و زلزله) به معدل و مقاله بیشتر اهمیت می دن (جلب نظر استاد)
    سینای عزیز
    من معدل لیسانسم 15 و معدل ارشدم 16 ه و هر دو رو از دانشگاه دولتی گرفتم، موضوع کاری و درسیم هم آزمایشگاهی و استفاده از مواد ضایعاتی در بتن هستش، تقریبا تو هر دانشگاهیی یه استاد پیدا می کنم که به موضوع من شبیه باشه. الان چند روزه که به استادای رنک بالای 80 میل میزنم اما مشکل اینجاست که با اینکه چند نفرشون میلمو چند بار هم خوندن ولی هیچ جوابی بهم ندادن. یعنی به نظر شما با اینکه رنکهای بالای 80 هم بهم جواب نمیدن باز می تونم به رنک زیر 30 امیدوار باشم؟

Junior Member

1- مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی - علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان – 14:32

2- علوم و تکنولوژی صنایع غذایی – دانشگاه میلان universita degli studi di Milano– معدل 100/110
    3- ایلتس 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها + هنوز ندارم
    5- مشغول تهیه یک مقاله از روی تز فوق لیسانسم هستم
    6--
    7- مهندسی صنایع غذایی - دکتری
    8- امریکا-انگلیس-کانادا-اروپا-استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (دبیرستان :تیزهوشان - رتبه 2000 کنکور سراسری مقطع لیسانس)
    10- (Full Fund or Partial Fund)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مکانیک - خواجه نصیر - 13.67

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی سیستم های انرژی-سیستم های انرژی - دانشگاه تهران - 17
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 87
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز شرکت نکردم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : - ISI - Elsevier's Journal of Energy یک عدد - ایمپکت فکتور 4.5
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکترای مهندسی انرژی مرتبط با فیلد انرژی های نو (انرژی بادی)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : دانمارک - آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : -
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول فاند

Junior Member

1- لیسانس:مهندسی برق مخابرات– نام دانشگاه : فردوسی مشهد– معدل نهایی: 15.20
    ارشد:مهندسی پزشکی-بیوالکتریک_دانشگاه تهران_معدل نهایی: 15:25

2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :(91) r:26 s:19 l:24 w:22
    3- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :ندارم
    4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : یک ژورنال elsevier و 2 مقاله کنفرانس
    5- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا - برق-بیوالکتریک
    6- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا، انگلیس، هلند، سویس
    7- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : TA یک ترم
    8- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کامل

چند سال سابقه کار آموزشی دبیرستان غیرانتفاعی پاره وقت/یک سال کار مرتبط
    Region of interest: Image/Signal Processing

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس:عمران-عمران – نام دانشگاه:دولتی اراک – معدل نهایی: 15.03
    2- رشتۀ فوق لیسانس: عمران-راه و ترابری(حمل و نقل) – نام دانشگاه: صنعتی خواجه نصیر طوسی – معدل نهایی: 18.74
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: فعلا امتحان ندادم. حدس: (w=6, r=7, s=6, l=6.5) ilets
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: 1 عدد ISI و 2عدد علمی پژوهشی داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 1عدد خارجی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مهندسی حمل و نقل
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: سوییس، هلند، استرالیا، کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : اجرای طرح پژوهشی برای شرکت گاز- مشارکت در انجام طرح های اجرایی (طرح پیمایش) استانداری استان اصفهان
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    : کامل

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

1. کاردانی: مهندسی آب. دولتی شهرستان. معدل: 12
    2. کارشناسی ناپیوسته: مشاوره. آزاد شهرستان. معدل: 19.12
    3. نمره ی زبان: R28 L20 S22 W23 Total: 93
    4. نمره ی GRE: ندارم.
    5. تعداد مقالات جورنالی: دو مقاله ی انگلیسی، یکی ISI، یکی غیر ISI، در هر دو نویسنده ی اول و مسئول هستم.
    6. رشته ی مورد نطر: کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی یا دکترای مستقیم روانشناسی بالینی
    7. کشورهای مورد نظر: کشورهای انگلیسی زبان + هلند
    8. سابقه: یک سال همکاری با یک استاد نروژی در نوشتن مقالات بالا. توصیه نامه هم میده بهم.

نکته ی دیگر:
    من از دانشگاه ناتینگهام بریتانیا پذیرش بدون فاند داشتم، نرفتم.
    از ایتالیا هم پذیرش داشتم که نتونتستم مدارک رو آماده کنم و ویزا نگرفتم.
    تصمیم گرفتم یه سال صبر کنم و با فاند یا حداقل حذف شهریه برم. به نظرتون روی مکاتبه با استادان کانادایی تمرکز کنم یا برای GRE آماده بشم و ایالات متحده ی امریکای عزیز?

دوستان لطفا کمکم کنید..
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی==============کارشناسی پیوسته

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ============== ریاضی کاربردی، دانشگاه فردوسی مشهد-14.87

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ===========مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران-17.56
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها===========IELTSفرض 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها =============ندارم(مشکلی در گرفتنش نیست)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ====ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ===============2 مقاله کنفرانسی فارسی و 2 مقاله کنفرانسی انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای ==================دکتری-مدیریت و کنترل پروژه
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت=دانشگاه های رتبه خوب-متوسط((ملاکم پیدا کردن کار خوب))
    9- نکات برجستۀ رزومه========================== فارغ التحصیل ممتاز کارشناسی ارشد صنایع علم و صنعت
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)== فول فاند

ممنونم از راهنماییتون/

Junior Member

با درود
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بهم بگین شانس پذیرش فول فاند برای من چقدره؟
    خیلی مهمه برام
    با تشکر
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : ( بو علی همدان - مهندسی مکانیک - 15.78)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل :
    (تربیت مدرس - مهندسی مکانیک تبدیل انرژی-17.76)
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) :
    (تافل 105-R28 - L27- S24- W26)
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله).
    سه مقاله ژورنال داخلی - 4 کنفرانس داخلی بین المللی- 1 مقاله برگزیده کنفرانس - یک مقاله کنفرانس خارجی
    5- سابقه کار مرتبط :
    دو سال سابقه کار با بیمه مرتبط - دو ترم تدریس دانشگاه آزاد

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط orlandos نمایش پست ها
    با درود
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بهم بگین شانس پذیرش فول فاند برای من چقدره؟
    خیلی مهمه برام
    با تشکر
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : ( بو علی همدان - مهندسی مکانیک - 15.78)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل :
    (تربیت مدرس - مهندسی مکانیک تبدیل انرژی-17.76)
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) :
    (تافل 105-R28 - L27- S24- W26)
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله).
    سه مقاله ژورنال داخلی - 4 کنفرانس داخلی بین المللی- 1 مقاله برگزیده کنفرانس - یک مقاله کنفرانس خارجی
    5- سابقه کار مرتبط :
    دو سال سابقه کار با بیمه مرتبط - دو ترم تدریس دانشگاه آزاد
    سلام
    با یک نمره gre مناسب مثلا ۳۱۰ به بالا در دانشگاه های متوسط شانس دارید. البته باید بیشتر برای ta شدن سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل از دانشگاه هایی که ta ها رو استادها تعیین می کنند و نه مدیر گروه دوری کنید. چون اساتید با توجه به علاقه خودشون به دانشجوهایی که زمینه تحقیق اونا را دارن افراد را کاندید ta می کنن.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)