صفحه 41 از 587 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی // مهندسی کامپیوتر نرم افزار - دانشگاه علوم و فنون مازندران - 13.60
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی //
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) // 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها // ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر // ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده//
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای// ارشی در فناوری اطلاعات یا نرم افزار یا رشته های مرتبط
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت // امریکا و کانادا و استرالیا ، آلمان ، فنلاند ، سوییس ، سوئد
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) // سابقه 2 سال TA در دوره کارشناسی ، مدرس فنی حرفه ای ، 2 سال سابقه کار برنامه نویسی به همراه بیمه
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)// نیاز به فاند حذف شهریه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط westb0und نمایش پست ها
    میدونین منظورم اینه که من وقتی میخوام دنبال استاد بگردم.رشته ی کاری استاد باید چقدر به مقالات من شبیه باشه تا حداقل رزومه ام را بررسی کنه. به طور مثال مقاله هام در مورد "امنیت شبکه های رادیوشناختگر" است. حالا وقتی دنبال استادها میگردم، همین که توی زمینه های کاری شون نوشته باشه "امنیت شبکه" کافیه یا این که باید حتما توی حوزه ی دقیق "رادیوشناختگر" باشه. این چقدر میتونه در گرفتن پذیرش مهم باشه !؟ چون احتمال داره استادی که با رزومه من مشابه باشه اولا خیلی محدود میشه ثانیا احتمال داره تو رنک زیر 50 یا 30 باشه که باعث میشه دانشگاه موافقت نکنه! یا کلا بنا به دلایل دیگه ای نشه با اون استاد مکاتبه کرد
    من کیس موردی نمیتونم تخمین شانس بزنم. یک قاعدۀ کلی نانوشته وجود داره و اون هم، این نکته هست که هر چه سابقۀ تحقیقاتی شما به حوزۀ مورد نیاز استاد هدفتون نزدیکتر باشه، شانس جلب نظر استاد مربوطه هم بیشتر میشه. در نتیجه، گرفتن فاند RA (در امریکا و کانادا) و گرفتن پذیرش (در کانادا) محتمل تر خواهد شد.

حالا ممکنه فردی سابقۀ تحقیقاتی درخشانی داشته باشه و حالا به استادی ایمیل بزنه که حوزۀ تحقیقاتی متفاوتی داشته باشه. در چنین مواقعی، ممکنه استاد هدف، به خاطر توان تحقیقاتی بالای اپلیکنت، عدم انطباق را نادیده بگیره و اعلام حمایت کنه؛ ممکن هم هست که همچنان به افراد دیگری توجه کنه و از این اپلیکنت خوشش نیاد.

شما باید سراغ match ترین ها برید تا شانس بیشتری داشته باشید. حالا اینکه چه کسی بیشتر به شما match هست، نکته ای هست که من نمیتونم نظر خاص بدم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط issamj نمایش پست ها
    سلام ممنون از توضیحات منطقیتون.
    من قبلا یک بار از نبراسکا لینکلن پذیرش با فاند داشتم و استاد یک ترم هم با دیفر بنده موافقت کرد یک سوال داشتم که جوابی که از سوی شما نگاشته میشه برایم بسیار حائز اهمیت خواهد بود . اینکه آیا با شرایطی که در بالا عنوان شد آیا کمیته پذیرش برای رسیدن نمره جدید جی آر ای جدید و به مراتب بهتر از قبلی صبر خواهد کرد یا عاقلانه این است که با همین جی آر ای اپلای کنم. تافل رو ثبت نام کردم و احتمالا 98 الی 100 رو بیارم( البته امیدوارم) . میشه با یک راهنمایی کلی بفرمایید و یگید بهترین کار در این شرایط چه میتواند باشد؟
    من نمیتونم بگم که نبراسکا لینکلن چه سیاستی در قبال پروندۀ شما در پیش میگیره؛ چون اطلاعی ندارم. من تنها نظرات خودمو به شما و دیگر دوستان میگم و تصمیم نهایی با خود شماست؛ در نتیجه، مسئولیت تصمیم گیری هم با شماست.

اگر تنها دانشگاه هدف شما، نبراسکا لینکلن هست، خب میتونید با مسئول مربوطه در دپارتمان، مکاتبه کنید و از خودشون بپرسید تا به اطمینان برسید. اگر تصمیم دارید دانشگاه های دیگری هم اپلای کنید، در نظر داشته باشید که معدل ها و نمرۀ GRE موجود شما، حتی اگر با تافل حوالی 100 همراه بشه، احتمالا شانس ویژه ای در top 100 نخواهد داشت. اگر این واقعیت برای شما پذیرفتنی هست، خب نیازی به تکرار آزمون GRE نیست. وگرنه، تلاش کنید نمرۀ GRE حدودای 315 بگیرید تا بتونید همراه با تافل بالای 95، شانس بیشتری برای خودتون دست و پا کنید.

به اعتقاد من، با در نظر گرفتن معدل های غیرقابل تغییر و سه مقالۀ ISI موجود، بهترین تصمیم، کسب تافل حدودای 100 و GRE حدودای 315 و بالاتر میتونه باشه.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak91Karimi نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی // مهندسی مکانیک 13.95 آزاد زنجان
    2- ندارم
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها // ندارم اما کاملا آماده برای بالای 6.30 . فرانسه هم سال آینده B2
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده//ندارم
    7- فوق لیسانس مدیریت یا هوا فضا و هر شاخه ی مکانیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت // کانادا . اروپا
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) // ندارم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) اگه هر فاندی بتونم بگیرم خوبه نشد هم زیاد مهم نیست . اقامت گرفتن وشهروندی و کار کردن هم برام اهمیت داره . 1.5 سال سابقه کار مرتبط با بیمه و 1 سال بدون بیمه. قابلیت انطباق پذیری بالا

لطفا درباره فاند TA توضیح دهید اطلاعی ندارم اصلا
    با شرایط موجود، هیچ چشم انداز روشنی برای شما قابل تصور نیست؛ مگر اینکه نوع نگاهتون تغییر کنه و با پشتکار و جدیت بیشتری برای رسیدن به هدفی واقع بینانه تلاش کنید.

اگر بتونید نمرۀ آیلتس 6.5 بگیرید، ممکنه توی اروپا بتونید دانشگاهی پیدا کنید که به شما پذیرش بدون فاند بده؛ شانس اعطای فاند به رزومۀ شما، بسیار ضعیفه.

فاند TA عموماً به کسانی داده میشه که نمرۀ اسپیکینگ بالایی داشته باشند. نکتۀ حائز اهمیت اینه که برای دادن این فاند، هم نیم نگاهی به معدل میشه و هم این که عمدتاً به دانشجویان مقطع دکتری داده میشه.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_12 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی // مهندسی کامپیوتر نرم افزار - دانشگاه علوم و فنون مازندران - 13.60
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی //
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) // 7
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده//
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای// ارشی در فناوری اطلاعات یا نرم افزار یا رشته های مرتبط
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت // امریکا و کانادا و استرالیا ، آلمان ، فنلاند ، سوییس ، سوئد
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) // سابقه 2 سال TA در دوره کارشناسی ، مدرس فنی حرفه ای ، 2 سال سابقه کار برنامه نویسی به همراه بیمه
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)// نیاز به فاند حذف شهریه
    در استرالیا شانس خاصی ندارید. در سوئیس من فقط با ETHZ و EPFL آشنایی دارم که در اونها هم ریجکت میشید. در مورد فنلاند و سوئد و آلمان نمیتونم نظر خاصی بدم.

برای کانادا هم شانس خاصی ندارید؛ مگر این که برید سراغ دانشگاه های درجۀ 2 و پذیرش Master of Engineering و اون هم بدون فاند.

برای امریکا باید نمرۀ GRE داشته باشید که بشه گفت اوضاع از چه قراری هست؛ فعلاً که اصلاً اوضاع خوب نیست.
    ویرایش توسط Mechatronic : November 3rd, 2014 در ساعت 01:15 AM

درود،
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق صنعتی-انقلاب اسلامی-16.32
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-آزاد واحد تهران جنوب-16.65
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-آزاد واحد تهران جنوب-17.34
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم-حداقل 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    در حال نوشتن از روی پایان نامه-یک مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    انرژی های نو-دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا-کانادا-آلمان-نروژ
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فاند کامل
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    شما از من سؤال می پرسید اما خودتون را مورد خطاب قرار می دید؟!

از نوع نگارشتون تصور کردم که میگید یک مقالۀ ISI تا سال آینده میدید. اگر همینطوره، خب فعلاً پوئن مثبتی محسوب نمیشه. اما اگر منظورتون این بوده که الان در رزومه تون وجود داره، قطعاً پوئن مثبت قابل اتکایی هست.

توصیه نامه، بیش از آن که از طرف چه کسی باشه، محتواش مهم هست و میتونه باعث بالاتر رفتن شانس شما در رقابت با دیگر متقاضی ها بشه.

نخیر یک مقاله ISI و یک مقاله کنفرانس داخل دارم در حال حاضر مشغول تدوین یه مقاله ISI دیگه هستم که تا سال آینده به احتمال خیلی زیاد چاپ میشه... مشکل من معدله..به نظرتون با مقاله و نمره زبان خوب میشه این کمبود رو جبران کرد؟
    ضمنا صمیمانه ازتون تشکر میکنم که وقت میزارید

Junior Member

1-لیسانس : عمران – غیرانتفاعی – 14/4
    2- فوق لیسانس : عمران غیرانتفاعی 16/5 ( پایان نامم 18 ماه طول کشید و 6 ترمه تموم کردم )
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 100
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها -----------320 gre
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 2تا elsevier

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای Phd عمران
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت .... آمریکا - کشورهای انگلیسی زبان و در اولویت آخر فرقی نداره کدوم دانشگاه باشه فقط فاند کامل باشه !
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)نویسنده یک کتاب دانشگاهی - ----در حال ترجمه یک کتاب مرجع دانشگاهی .(((( نمره های تدروس تخصصیم بالا هستند و نمره های دروس عمومی معدلم و پایین آوردن .)))
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) دریافت فاند کامل

سلام
    یکی از دوستان قبلا لطف کردن و در مورد رزومه من نظر دادن ولی الان رزومه کامل تر شده.

1- مهندسی علوم خاک- سراسری روزانه- 15.13
    2- کارشناسی ارشد مهندسی عمران- سراسری روزانه- 15.45
    3- احتمالا تافل بین 95 تا 100
    4- مجددا امتحان دارم- احتمالا بالای 315
    5- 1 مقاله ISI چاپ شده- چندین مقاله کنفرانس داخلی- یک مقاله ISI تحت داوری
    6- دکترای عمران
    7- اروپا- آمریکا
    8- از یکی از اساتید دانشگاههای خوب آمریکا جواب گرفتم و به عنوان داور همین مقاله ای که تحت داوری دارم معرفیش کردم و خوشبختانه به عنوان داور مقاله ام هم انتخاب شده و با این استاد کلا در ارتباط هستم و جواب همه ایمیل های من رو میده

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    درود،
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق صنعتی-انقلاب اسلامی-16.32
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-آزاد واحد تهران جنوب-16.65
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-آزاد واحد تهران جنوب-17.34
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم-حداقل 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    در حال نوشتن از روی پایان نامه-یک مقاله ISI
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    انرژی های نو-دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا-کانادا-آلمان-نروژ
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فاند کامل
    با تشکر
    با معدل های فعلی، مشکلی سر راهتون نیست. روی نمرۀ آیلتس و GRE تمرکز کنید تا بتونید به دانشگاه های مطلوبتون راه پیدا کنید.

پیشنهاد میکنم روی آیلتس 7 و GRE مجموع 315 به بالا برنامه ریزی کنید تا بتونید با امیدواری بالایی برای top 100 امریکا اپلای کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)