صفحه 428 از 587 نخستنخست ... 328378418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438478528 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,271 تا 4,280 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست

0
    1- مهندسی مکانیک –تهران جنوب – 17.02
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ایلتس 6 تا 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر 0
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی 0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای مهندسی مکانیک ارشد گرایش طراحی صنعتی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت (سوید-کانادا)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) (دارای مقام اول رشته ربات های نمایشی مسابقات بین المللی ایران اپن)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    partial fund

[/QUOTE]

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Leili_24 نمایش پست ها
    سلام
    من اطلاعاتم رو در انتهای پست نوشتم اما قبلش باید توضیحاتی در مورد خودم بدم. از این انجمن خیلی تعریف می‌کنن. لطفا بهم کمک کنید تا راه اشتباه نرم. من بعد از اتمام تحصیلم در رشته حسابداری، به خاطر زیبایی خدادادی و تشویق دوستانم به کار مدلینگ روی آوردم. الان مدل لباس هستم و با چند طراح همکاری می‌کنم. مردم فکرای بدی در مورد این حرفه می‌کنن اما من واقعا به شغلم علاقه دارم و هیچ چیز بدی درش نمی‌بینم. از حرفای بقیه خسته شدم. همون دوستایی که تشویقم کردن الان که موفق شدم حرفای بدی پشت سرم میزنن! متاسفانه از طرف خانواده هم خیلی تحت فشار قرار گرفتم و دارن جلوی کارم و حرفه‌ای که بهش عشق می‌ورزم رو می‌گیرن. به ناچار تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتم. مستاصل و درمونده‌ام. شروع به یادگیری زبان کردم اما نمیدونم برای کدوم کشور اپلای کنم و چه رشته‌ای. هدفم رفتن از ایران و ادامه دادن کارم بصورت حرفه‌ای هست. اگر هم اونجا نتونستم در حرفه دلخواهم فعالیت کنم، حداقل چند سالی به بهانه تحصیل در آرامش باشم و اختیار زندگیم دست خودم باشه. نمیدونید چه استرسی رو تحمل می‌کنم. لطفا بهم کمک کنید. به راهنمایی تک تک شما احتیاج دارم.

۱- رشته: حسابداری مالیاتی - دانشگاه آزاد تهران جنوب - معدل ۱۵٫۶

۲- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): در حال یادگیری

۳- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: فوق‌لیسانس حسابداری

۴- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    هلند
    بلژیک
    آلمان
    نروژ
    ایتالیا
    سوئیس
    فرانسه
    کانادا
    استرالیا

۵- میزان فاند مورد انتظار: فول فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط fahim1990 نمایش پست ها
    تا جايي كه من ميدونم براي رشته هاي هنري و fashion design ايتاليا كشور مناسبي هست. البته fund نميدن اما هزينه هاي تحصيل خيلي پايينه در حد همون دانشگاه ازاد خودمون در مياد تقريبا. فرانسه هم زمينه كار دارين. البته يه نكته هست. تو اروپا ممكنه استانداردهاي مدلينگ متفاوت باشه از نظر قد .اروپا ميانگين قديشون بالاست.كه در اونصورت امريكا سختگيري كمتري دارن
    آخه فشن دیزاین ایتالیا همه‌اش توسط مراکز خصوصی ارائه میشه و هزینه‌هاش بالاست. دانشگاه‌های ایتالیا این رشته رو ارائه نمیدن.
    قدم از استاندارد اروپا بالاتره و مشکلی نیست.
    البته من اگه بخوام دنبال علایقم برم خب یا مدلینگ رو انتخاب میکنم یا عکاسی. به فشن دیزاین علاقه ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    در ادامه کامنت دوست عزیز عرض میکنم:

من رزومه ی تحصیلیتون رو خیلی خوب متوجه نشدم جز مدرک لیسانستون. تا اونجایی که متوجه شدم شما برای مقطع ارشد حسابداری میخوایید اقدام کنید (سوای کار مورد علاقه تون که فرمودید) بنابراین شاید انتظار فول فاند شدن اونم برای مقطع ارشد کمی سخت باشه. نشدنی نیست چون کلا هیچی نشدنی نیست. ولی واقعیت و احتمالات هم بررسی کنید هیچ وقت ضرری نداره
    برای کشورهای اروپایی و به طور خاص هلند خب شاید هزینه ارشد براتون خیلی زیاد تموم بشه (هستند کشورهایی که هزینه های خود دانشگاه و نه زندگی برای مقطع ارشد توشون رایگانه...مثلا آلمان و ...)
    برای کشور هلند شما سالیانه تقریبا به 15000 یورو برای مقطع ارشد نیاز دارید (یعنی اگه ارششد دو ساله باشه چیزی در حدود 30000 یورو فقط هزینه دانشگاه میشه) و خب این رقم اصلا رقم کمی نیست
    در نهایت من پیشنهادم بهتون اینه:

زبان رو خیلی خیلی جدی پیگیری کنید و بدونید که خیلی خیلی مهمه و میتونه رنگ و وزن بهتری به رزومه تون بده (توی ایران هم بمونید، چه رشته اصلی خودتون و چه کار دیگه حتما به کارتون میاد و باعث پیشرفتتون میشه)
    شاید این اولین قدمی باشه که باید جدی بردارید. بعدش میتونید اپشن های اپلای تون و فاندها و اسکولارشیپ های رشته تون رو مورد بررسی قرار بدید و برای اونایی که شانسی دارید اپلای کنید
    یه پیشنهاد دیگه هم اینه که ارشد رو توی ایران توی دانشگاه های خیلی خوب بخونید (هرچند فکر کنم همچین قصدی ندارید) و بتونید رزومه تون رو بسازید و شاید برای مقطع دکترا راحت تر و با تصمیم بهتر و شاید عمق بیشتری بتونید به پروسه مهاجرت و اپلای فکر کنید
    ارشد خوندن توی ایران اصلا اپشن بدی نیست و خیلی وقت ها برای خیلی از دوستان حتی از اپشن اپلای خارج هم میتونه مفید تر باشه. البته بستگی به استایل های زندگی افراد داره.
    در نهایت یه چیزی واضح و معلومه:
    اونم اینکه شما برای فول فاند شدن برای مقطع ارشد نیاز به رزومه ای دارید که این ظرفیت رو داشته باشه. یکی از قدم های اولیه در راستای ساختن اون رزومه و مینیمم های مورد نظر همون نمره زبان بالاست. قدم بعدی کارهای تحقیقاتی که اگه امکانش براتون هست باید دنبالش باشید و انجام بدید (که معمولا برای کسی در مقطع لیسانس ممکنه خیلی کار ساده و سرراستی نباشه و من درک میکنم) و در نهایت چک کردن دانشگاه های هدفتون و مینیمم های زبانی و معدلی مورد نبازشون و فرصت هایی که برای اپلای مقطع ارشد وجود داره و Qualify بودنتون برای اپلای کردن در مورد اسکولارشیپ ها و فاندها

امیدوارم در این راستا جلو برید و به هدفتون برای اپلای حالا چه ارشد و یا چه مقطع دیگه ای خیلی زود برسید

موفق باشید
    ممنونم از توضیحاتتون. خیلی خوب راهنمایی کردید.
    منتهی من واقعاً نمی‌تونم ارشد رو توی ایران بمونم. تصور اینکه سه سال دیگه اینجا بمونم غیرقابل‌تحمله برام.
    در مورد هزینه‌های هلند و سایر کشورها هم اطلاعاتی نداشتم و با چیزی که شما گفتید خییییلی ناامید شدم.
    کلاس زبان ثبت‌نام کردم و دارم روزبه‌روز پیشرفت می‌کنم و کاملاً جدی مشغول یادگیری زبانم تا نمره‌ی خوبی بگیرم.
    فکر نمیکردم رفتن اینقدررررر سخت باشه

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام
    من اطلاعاتم رو در انتهای پست نوشتم اما قبلش باید توضیحاتی در مورد خودم بدم. از این انجمن خیلی تعریف می‌کنن. لطفا بهم کمک کنید تا راه اشتباه نرم. من بعد از اتمام تحصیلم در رشته حسابداری، به خاطر زیبایی خدادادی و تشویق دوستانم به کار مدلینگ روی آوردم. الان مدل لباس هستم و با چند طراح همکاری می‌کنم. مردم فکرای بدی در مورد این حرفه می‌کنن اما من واقعا به شغلم علاقه دارم و هیچ چیز بدی درش نمی‌بینم. از حرفای بقیه خسته شدم. همون دوستایی که تشویقم کردن الان که موفق شدم حرفای بدی پشت سرم میزنن! متاسفانه از طرف خانواده هم خیلی تحت فشار قرار گرفتم و دارن جلوی کارم و حرفه‌ای که بهش عشق می‌ورزم رو می‌گیرن. به ناچار تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتم. مستاصل و درمونده‌ام. شروع به یادگیری زبان کردم اما نمیدونم برای کدوم کشور اپلای کنم و چه رشته‌ای. هدفم رفتن از ایران و ادامه دادن کارم بصورت حرفه‌ای هست. اگر هم اونجا نتونستم در حرفه دلخواهم فعالیت کنم، حداقل چند سالی به بهانه تحصیل در آرامش باشم و اختیار زندگیم دست خودم باشه. نمیدونید چه استرسی رو تحمل می‌کنم. لطفا بهم کمک کنید. به راهنمایی تک تک شما احتیاج دارم.

۱- رشته: حسابداری مالیاتی - دانشگاه آزاد تهران جنوب - معدل ۱۵٫۶

۲- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): در حال یادگیری

۳- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: فوق‌لیسانس حسابداری

۴- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    هلند
    بلژیک
    آلمان
    نروژ
    ایتالیا
    سوئیس
    فرانسه
    کانادا
    استرالیا

۵- میزان فاند مورد انتظار: فول فاند

سلام
    میدونم شرایط شما چطوریه (من خودم دخترم و حس های شما رو درک میکنم دونه به دونه و متوجهم چی میگین، منم از همون کشوری که شما الان توش زندگی میکنی بیرون اومدم).
    اولین چیزی که باید بهش توجه کنی و مغزتو مجبور کنی که بهش عمل کنه اینه که:
    Do not Care about what people say
    عموم مردم (نه همه، دقت کنین من خودمم جزء این مردمم، پس مسخره نمیکنم خودمو دارم جنرال صحبت میکنم درباره عموم، از بچه 5 ساله بگیر تا خانم مسن 102 ساله)، اگه ببینن کار بزرگی کردی یا میخوای انجام بدی، اول مخالفت میکنن باهاش، بعد یاد میگیرن و شروع میکنن تقلید کنن ازت (قبل از کانادا اومدنم نصف اقوامم مسخرم میکردن که تو عرضه نداری اینجا زندگی کنی و شوهر کنی برای همین میخوای ازینجا بری، بعد که اومدم اینجا الان هر روز صبح وقتی تلگراممو واتس اپو چک میکنم یه عالمه پیام از همون اقواممون دریافت میکنم که ما میخوایم بیایم "خارج" چیکار کنیم، ما بهت افتخار میکنیم و ازین حرفای تکراری).
    هر قدر کاری که میکنی بزرگتر و بااهمیت تر باشه، مخالفان سرسختت بیشتر میشن.
    پس گوشاتو به روی همه ببند (ِیه روزی یه دوست عزیزی منو مجبور کرد اینکارو انجام بدم، و وقتی انجامش دادم زندگیم عوض شد و رسیدم اینجایی که هستم الان).
    دوم:
    خودتو محدود نکن.
    حتما که نباید حسابداری بخونی.
    مثل کنکور ایران که نیست که من که شیمی خوندم حتما باید ارشد علوم پایه امتحان بدم.
    برو توی تاپیک مدیریت، اقتصاد و حسابداری و اونجا بپرس سوالتو. اونجا بچه های حسابداری مدیریت کمکت میکنن.
    سوم
    شما اول باید ازون کشور بیرون بیای.
    فعلا باید از شرایط Survive کردن به حالت live کردن استاتوست (و لایف استایلت) تغییر پیدا کنه. وقتی مغز به ارامش رسید بعدش ادم میشینه تصمیم میگیره که چی بخونم چطوری بخونم.
    چهارم:
    زندگی تو هر کشوری (از کشور لهستان بگیر تا امریکا) مشکلات خودشو داره. ما هر روز صبح که از خواب بیدار میشیم میجنگیم تا شب.
    پس خودتو برای مینیمم 2 سال سختی مهلک و زندگی پر از تلاش و جنگیدن آماده کن تا اگه یه وقت به راحتی و ارامش رسیدی حسابی لذت ببری.
    پنجم: از روش مهاجرت فدرال یا کبک هم میتونی بیای کانادا، به بقیه کشورا هم فکر کن. دقت کن، شما الان وضع ایران برات غیر قابل تحمله، باید ازونجا بیای بیرون. این اصلا به این منزله نیست که بقیه دنیا بهشته نه. من قشنگ درک میکنم شما چی میگی فقط تلاشتو بکن ازون کشور بیا بیرون. حتی شده کشور لهستان و چک باشه.
    همچنان پیشنهاد میکنم بری تاپیک مدیریت حسابداری و از کاربرای اونجا کمک بخوای.
    این لینکشه:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...87%D9%86%D8%B1
    موفق باشی دوست من.
    اینو هم از من داشته باش:
    What doesn't kill me, makes me stronger.
    بجنگ!

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

ممنونم از توضیحاتتون. خیلی خوب راهنمایی کردید.
    منتهی من واقعاً نمی‌تونم ارشد رو توی ایران بمونم. تصور اینکه سه سال دیگه اینجا بمونم غیرقابل‌تحمله برام.
    در مورد هزینه‌های هلند و سایر کشورها هم اطلاعاتی نداشتم و با چیزی که شما گفتید خییییلی ناامید شدم.
    کلاس زبان ثبت‌نام کردم و دارم روزبه‌روز پیشرفت می‌کنم و کاملاً جدی مشغول یادگیری زبانم تا نمره‌ی خوبی بگیرم.
    فکر نمیکردم رفتن اینقدررررر سخت باشه
    رفتن سخت هست. مهاجرت از نظر مالی / روحی سخت هست.
    و تازه وقتی ویزاتو میگیری و پاتو میذاری یه کشور دیگه، متوجه میشی که تازه 20 درصد سختیا رو اومدی جلو و اون هشتاد درصد خفنه هنوز مونده (مال من هنوز 50 درصد نشده! 50 درصد سختیام مینیمم مونده).
    پس خیلی خودتو اماده کن.
    خارج رفتن به اون اسونی ای نیست که تو ایران میگن.
    تو خارج زندگی کردن (و درست زندگی کردن) از اونم سخت تره.
    پس خیلی خودتو اماده کن.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام
    من اطلاعاتم رو در انتهای پست نوشتم اما قبلش باید توضیحاتی در مورد خودم بدم. از این انجمن خیلی تعریف می‌کنن. لطفا بهم کمک کنید تا راه اشتباه نرم. من بعد از اتمام تحصیلم در رشته حسابداری، به خاطر زیبایی خدادادی و تشویق دوستانم به کار مدلینگ روی آوردم. الان مدل لباس هستم و با چند طراح همکاری می‌کنم. مردم فکرای بدی در مورد این حرفه می‌کنن اما من واقعا به شغلم علاقه دارم و هیچ چیز بدی درش نمی‌بینم. از .
    .
    .
    .
    .
    شما نمیتونی به خاطر یه حس آنی و زود گذر بیای اینور. شما همین الان از تصمیمی که چندسال پیش گرفتی نمیتونی دفاع کنی، این ور که میخورنت!
    اینجا اگر وارد سیستم مدلینگ بشی، از ایران بسیار واقعی تر باهات برخورد خواهند کرد! تفکراتی که مردم در ایران
    نسبت به رشته ی کاریت دارن، اگه تو ایران 30 درصد واقعی بود، بیای اینجا احتمالا 100 درصد واقعی میشه. اینجا هم مافیا هست! بخصوص تو حوزه های غیر علمی! و
    مافیاش شدیدتره! ولی اگه بری تو کار و کارت بگیره روند موفقیتت خطیه!

شما الان دوماه بشین تو خونه درس بخون، فرم بدنتون تون از یه مدل تبدیل میشه به یه درس خون! تازه فقط برای دوماه! (منظورم اضافه وزن و شل شدن صورت که همش داره به کتاب
    و مانتیور نگاه میکنه و ... )
    میتونی تحمل کنی؟
    اگرم بیای درسشو بخونی دوسال که بازم داستان همینه! و از کاری که چند سال پیش انجام میدادی، باید 180 درجه چرخش کنی رویه حالت مقابلش! خیلیم سخته که فرم بدنی تو حفظ کنی تو دوران تحصیل. (مثالش برای یک پسر اینه که از وسط دانشگاه که داره دکتری میخونه ببرنش دوسال سربازی عادی تو ایران وسط بربیابون!)

خیلی موارد دیگه هستش که بگم پیاممو بلاک میکنن با خودم!
    تو مملکت ما به خانمها بیشتر به خاطر جنسیتشون بها میدن تا کشورهای دیگه! من که اینو دیدم! شما این ور مثل یه مرد کار میکنی! پس ....
    حرفه تون خارج از کشور با ایران خیییییییییییلی فرق داره!
    تو خارج از کشور حامی روحی که خانواده باشه و هروز برای شما غذا پخته، خانه تمیز، حفظ امنیت و ... وجود نداره!
    بنابراین

آدمی که بخاد موفق شه تصمیم یهویی نمیگیره.
    از راه غیر علمی و به کشوری بیای که فامیلی توش داشته باشی. در غیر اینصورت از چاه میفتی تو چاله! بخصوص به خاطر حرفه تون که خیلی به فرم بدن توجه میشه تا
    توانایی مغزی. اینارو با دید منفی نخونید!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (

لیسانس: مدیریت مالی دانشگاه تهران با معدل 18.78
    ارشد: مهندسی مالی دانشکاه تهران با معدل 18.28
    آزمون زبان و جی مت و جی ار ای ندادم. به فرض ایلتس بالای 6.5 یا تافل بالای 80
    مقاله ندارم
    سابقه کار مرتبط به مدت 1 سال
    برای چه رشته ها و کدوم کشورها در مقطع دکتری میتونم اپلای کنم که بهم فول فاند بدن؟ شانس پذیرشم از کجا بیشتره؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (

نقل قول نوشته اصلی توسط elaaheeh نمایش پست ها
    لیسانس: مدیریت مالی دانشگاه تهران با معدل 18.78
    ارشد: مهندسی مالی دانشکاه تهران با معدل 18.28
    آزمون زبان و جی مت و جی ار ای ندادم. به فرض ایلتس بالای 6.5 یا تافل بالای 80
    مقاله ندارم
    سابقه کار مرتبط به مدت 1 سال
    برای چه رشته ها و کدوم کشورها در مقطع دکتری میتونم اپلای کنم که بهم فول فاند بدن؟ شانس پذیرشم از کجا بیشتره؟
    من چون خودم کانادا هستم، فقط برای کانادا و امریکا نظر میدم
    آیلتس 6.5 و تافل 80 کم هستند، خیلی دانشگاه هایی کمی هستند، که برای دکتری فاینانس و سایر گرایشهای بیزینس بشه پذیرش گرفت، به آیلتس حداقل 7 یا تافل حداقل 100 فکر کنید، حتی معدود جاهایی هستند که تافل 100 و آیلتس 7 هم کم هست براشون، ولی به طور کلی با آیلتس 7 و تافل 100خیلی جاها میشه پذیرش گرفت
    معدلهای شما برای پذیرش دکتری perfect هستند، فقط به نمره جیمت خوب نیاز دارین.
    کلا شانس بالایی برای آمریکا و کانادا دارین مشروط بر اینکه نمره جیمت خوبی هم به دست بیارین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام، ممنون میشم نظر دوستان رو در مورد رزومه م بدونم.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی نرم افزار-شهید بهشتی-16.07

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    نمره رسمی ندارم، طبق آزمون ماک آیلتس که دادم، این نمره ها رو کسب کردم:
    listening 8.5 - reading 8- writing 7- speaking 7
    overall 8
    لازمه که بدونم اگه باید بیشتر کار کنم روی مهارتی، برم تقویتش کنم بعد امتحان اصلی رو بدم. چون می دونم مثلا برای ta شدن باید اسپیکینگم خوب باشه.

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد، نرم افزار. حوزه دیتا ماینینگ و بازی سازی بیشتر مد نظرمه.
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    بسیار بستگی داره که کجا به ارشد فاند تعلق میگیره یا از پس هزینه ش بر میام. آمریکا رو خط زده م و از فهرست خارجه، فعلا کانادا و استرالیا رو گوشه چشم دارم. اروپا رو اینطور که تو انجمن گشتم، شانسی برای ارشد نداره. باز ممنون میشم اگر اطلاعاتم ناقصه تصحیح کنید.

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    تی ای بوده م یک ترم. مهمه؟ :دی

full fund. یا، partial fund ای که برای یک آدم از طبقه متوسط، کمر شکن نباشه و بشه با کار دانشجویی تا حدی جبران کرد. :دی

الان دو تا مساله عمده وجود داره:
    1-بسته به کشور مقصد احتمالا من باید آلمانی یا فرانسه هم بخونم.-از این جهت که میخوام بعدش ادامه بدم همونجا، و لزوما انگلیسی کارم رو راه نمیندازه- بنابراین مهمه که بدونم کدوم کشور شانس دارم.
    2-در صورتی که شانس تی ای یا آر ای برام پیش بینی میشه، آیا نمره مهارت اسپیکینگ و رایتینگم باید افزایش چشمگیری کنه؟

+این پست دوم منه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر، شهید بهشتی تهران

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    علوم کامپیوتر داشنگاه مازندران 14.16
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی 16.12
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ندادم ولی ایلتس 7 حداقل
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ندادم ولی جی ار ای حداقل 300
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2تا ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    یکی داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری علوم کامپیوتر گرایش شبکه عصبی، محاسبات عددی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا ، کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    Full Fund

من بیشتر میخوام بدونم با شرایط فوق (که البته برخیش رو فرضی نوشتم) توی چه رنک دانشگاهی (رنکینگ دانشگاه های آمریکا و توی رشته علوم کامپیوتر منظورم هست) میتونم شروع کنم به جستجو برای یافتن استاد که وقتمو الکی هدر نداده باشم و تخیل و خیالبافی هم نکرده باشم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)