صفحه 439 از 587 نخستنخست ... 339389429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449489539 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,381 تا 4,390 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinegc نمایش پست ها
    1- مهندسی برق- الکترونیک-صنعتی همدان-16.70
    2-مهندسی برق-الکترونیک-صنعتی اصفهان-18.10
    3-فعلا ندارم
    4-هنوزآزمون ندادم
    6-دو مقاله کنفرانس درPDEST با ایندکس IEEE -یکیش اسم دوم هستم
    7-دکترای برق
    8-کانادا- اروپا-آمریکا
    9-رتبه اول رشته کارشناسی، رتبه اول رشته کارشناسی ارشد، سابقه TAدر کارشناسی ارشد،تدریس در دانشگاه به مدت 1.5سال، سابقه کارمرتبط در بخش تحقیق و توسعه به مدت 7ماه
    10-فاند کامل

من منتظر نظرتون هستم،میشه نظرتونو اعلام کنید!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering at sharif university of technology

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ( مهندسی شیمی - دانشگاه تهران- 18.23- فارغ التحصیلی رتبه اول)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی (مهندسی شیمی گرایش محیط زیست- صنعتی شریف- 16.60)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ( تافل آی بی تی 104)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها (هنوز ندادم)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ( حدود یدونه علمی پژوهشی دارم و 4 تا مقاله نوشته شده اماده سابمیت هستن)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای (مهندسی شیمی محیط زیست یا عمران محیط زیست برای دکترا)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت (امریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا، اسکاندیناوی ها)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) (شاگرد اول در دوره کارشناسی، یکسال تجربه عملی در زمینه مرتبط در دانشگاه دلفت هلند و تجربه 6 سال تدریس در دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) (فقط فول فاند)

البته من دکترای ایران هم دارم و دارم دفاع میکنم. با این اوصاف الان در حال حاضر کدوم دانشگاها و کدوم کشور اپلای کنم. فعلا تا جی آر ای ندادم نمیتونم سمت امریکا برم. ممنون میشم بفرمایید غیر از امریکا الان چیکار کنم. با تشکر

ویرایش توسط elhamiiii : August 23rd, 2017 در ساعت 12:40 PM

Junior Member

1 - مهندسی کامپبوتر-نرم افزار - محقق اردبیلی (سراسری ) - 16.16
    2 - ارشد ندارم
    3 - تافل هنور ندارم ولی بالای ۹۰ میشم احتمال قوی
    4 - gre هنوز ندادم
    5 - مقاله ندارم
    6 - ندارم مقاله .
    7 - computer science یا machine learning برای mastere
    8 -کانادا - آلمان - هلند - سو‌یٰد - فنلاند (اروپا)
    9 - سابقه ی TA دارم برای درس برنامه نویسی پیشرفته و sharif ai challange هم تونستم حضوری راه پیدا کنم
    10 - ترجیحا full fund و با partial fund هم میتونم کنار بیام
    ممنون میشم راهنماییم کنین و بگین اصلا شانس دارم با این وضعم و اگه دارم به چه رنکی میتونم فکر کنم‌؟
    ممنون از وقتی که میذارین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinegc نمایش پست ها
    1- مهندسی برق- الکترونیک-صنعتی همدان-16.70
    2-مهندسی برق-الکترونیک-صنعتی اصفهان-18.10
    3-فعلا ندارم
    4-هنوزآزمون ندادم
    6-دو مقاله کنفرانس درPDEST با ایندکس IEEE -یکیش اسم دوم هستم
    7-دکترای برق
    8-کانادا- اروپا-آمریکا
    9-رتبه اول رشته کارشناسی، رتبه اول رشته کارشناسی ارشد، سابقه TAدر کارشناسی ارشد،تدریس در دانشگاه به مدت 1.5سال، سابقه کارمرتبط در بخش تحقیق و توسعه به مدت 7ماه
    10-فاند کامل
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:
    به نظرم حتما شانس دارید. مهدل های خوبتون پوینت مثبت خیلی خوبیه براتون
    اگه هنوز لینکی با دانشگاه دارید و میتونید روی مقاله هاتون کار کنید حتما این کار رو بکنید. مقاله داشتن به طور خاص برای اروپا میتونه خیلی مهم باشه
    داشتن کنفرانس هم خوبه ولی مقاله با کیفیت داشتن میتونه وزن دیگه ای به رزومه تون بده
    درضمن نمره زبانتونم خیلی مهمه و خب به نظرم تمام تلاشتون رو رو ینمره زبان بذارید و به طور موازی روی نوشتن مقاله تون اگه امکانشو دارید هنوز

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست

نقل قول نوشته اصلی توسط seddighi_mech نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مکانیک جامدات -دانشگاه صنعتی شاهرود-15.94

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی- صعنتی شاهرود-16.64(با پروژه)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز نگرفتم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله isi از springer با ایمپکت 1.1
    یک مقاله علمی پژوهشی از دانشگاه آزاد اراک که jsc هست
    یک مقاله علمی پژوهشی از دانشگاه ازاد خمینی شهر
    ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکترای مکانیک - برحسب اولویت سنگاپور- اروپا- استرالیا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    نظر خاصی ندارم

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    شاگرد ممتاز دوره لیسانس بوده ام لذا بدون کنکور وارد ارشد شدم
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    ترجیحا full fund و یا حداقل partial fund
    دوست عزیز

این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:
    در مورد سنگاپور نظری ندارم و به طور شخصی اگه جای شما باشم ستگاپور رو بعد از اروپا و استرالیا میذارم (نظرم شخصیه) هرچند دانشگاه های با رنک حیلی خوب هم اونجا هست و حتی تاپ تن های دنیا مخصوصا برای رشته مکانیک

نمره زبانتون میتونه خیلی مهم باشه و بدونید که ه رچی بالاتر باشه وزن بهتری به رزومه تون میده. به نظرم برای تمام وکنسی های پی اچ دی اروپایی که بهتون میخوره اپلای کنید
    اپلای استرالیا وابسته به نوشتن پروپوزال خوبه (در خیلی از موارد و نه همگی) که خب در مورد اون از الان نمیشه نظری داد و باید ببینید چقدر میتونید یه پروپوزال خوب بنویسید که نظر استاد روش مثبت باشه
    رزومه اکادمیکتونم به نظرم جا داره که پیشرفت کنه. شما با مقاله های با کیفیت بیشتر شاسنتون رو (حالا هرچقدر که هست) مطمینا بالاتر میبرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gandomak1 نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مکانیک- آزاد اصفهان - 17.98 (چهار ترم آخر 19.62)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها آیلتس 7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مکانیک - ارشد یا دکتری مستقیم
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا- کانادا - ایتالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : TA چندین درس مختلف، سابقه کار،رتبه اول دانشکده در دو سال
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول فاند

*: من متاهل هستم و به همراه همسرم می خوام برم. اما همسرم لیسانس مجدد میخواد بخونه. همسرمم لیسانس مکانیک با معدل 15 ست.
    کجاها بیشترین شانس رو داریم؟ فول فاند یا با هزینه ی شخصی خیلی کم.
    دوست عزیز

در مورد رزومه تون:

نمره زبان و معدل خوبتون مطمینا نکته مثبتیه ولی شاید این دو مورد برای دکترای مستقیم اونم فول فاند کافی نباشه
    نمیگم شانس ندارید ولی مطمینا شانس بالایی نیست برای فول فاند
    چون چیزی در مورد مقاله های اکادمیکتون ننوشتید و این یعنی که این قسمت از رزومه تون خالیه

برای ارشد هم میتونید قبل اپلای با استادها یه مکاتبه کنید و ببینید رزومه تون چقدر مورد توجهشون قرار میگیره
    رزومه ای که بخواد برای ارشد فول فاند بشه باید نکات خاصی داشته باشه که استاد رو مجاب به پرداخت فاند کنه
    رفتن اونم متاهلی کار ساده ای نیست. همه اینا رو با فرض اون د رخواست فول فاندتون دارم عرض میکنم . وگرنه کسی که توانایی مالیش رو داره خب ازین نگرانی ها نخواهد داشت یا کمتر خواهد داشت

در کل به نظرم قبل اپلای (اگه پرداخت اپلیکیشن فی ها براتون مهمه ) با استادها یه ارتباط دورادور بگیرید تا دستتون بیاد رزومه تون چقدر مورد توجهه
    گزینه فوق خوندن ایران هم میتونه اپشنتون باشه. یه فوق خوب با معدل خوب و مقاله های علمی خوب شما رو به هدفتون برای مقطع دکترا نزدیک میکنه
    دکترای اروپا که حداقل بتونید خرج خودتون و همسرتون رو به صورت دانشجویی بدید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bicmfcs نمایش پست ها
    1 - مهندسی کامپبوتر-نرم افزار - محقق اردبیلی (سراسری ) - 16.16
    2 - ارشد ندارم
    3 - تافل هنور ندارم ولی بالای ۹۰ میشم احتمال قوی
    4 - gre هنوز ندادم
    5 - مقاله ندارم
    6 - ندارم مقاله .
    7 - computer science یا machine learning برای mastere
    8 -کانادا - آلمان - هلند - سو‌یٰد - فنلاند (اروپا)
    9 - سابقه ی TA دارم برای درس برنامه نویسی پیشرفته و sharif ai challange هم تونستم حضوری راه پیدا کنم
    10 - ترجیحا full fund و با partial fund هم میتونم کنار بیام
    ممنون میشم راهنماییم کنین و بگین اصلا شانس دارم با این وضعم و اگه دارم به چه رنکی میتونم فکر کنم‌؟
    ممنون از وقتی که میذارین
    دوست عزیز

در مورد رزومه تون:

نمیشه گفت شانسی ندارید. شانس مطمینا دارید. ولی برای گرفتن فاند شاسنتون شاید خیلی بالا نباشه
    نداشتن مقاله خب شاسنتون رو کمتر میکنه (برای فاند عرض میکنم) ولی فکر میکنم خود پذیرش رو میتونید بگیرید
    مثلا از همون المان. خیلی از دانشگاه های پذیرش گرفتنشون سخت نیست به طور خاص توی مقطع ارشد چون شما برای دانشگاه پول میاری و خب چرا دانشگاه شما رو رد کنه (به صورت خیلی خیلی کلی دارم عرض میکنم)

بنابراین بحث اصلی تر در مورد فاند گرفتنه. که با توجه به رزومه شما فول فاند شدن شاید کار سختی باشه
    در مورد پارشال فاند هم میتونید شانستون رو امتحان کنید ولی چقدرشو خودتون میتونید بدید؟!
    المان شما باید هزینه زندگی تون رو بدید و این هزینه اصلا هزینه کمی نیست...
    توی هلند هر سال ارشد تقریبا 25000 یورو خرج داره. 10000 یورو خرج زندگی و 15000 یورو خرج دانشگاه توی هر سال (به صورت خیلی خیلی کلی دارم عددها رو عرض میکنم و برای رشته مهندسی)
    حالا فرض که شما فاند 5000 یورو در سال رو برنده بشید. باقیش پرداختش براتون ممکنه؟
    به نظرم در کنار توجهتون به اپلای خارج (که میتونید به هر حال حساب و کتاب کنید و بررسی) اپشن خودند ارشد ایران هم روی میزتون باشه
    با یه ارشد خوب و فرصت برای تقویت رزومه تون میتونید به هدفتون در مقطع دکترا نزدیک تر بشید
    البته هستند دوستانی که هدفشون اصلا دکترا نیست که خب باید دنبال راه های دیگه ای برای خروج از کشور باشند مثل اکسیل وورکر و ...

موفق باشید

Junior Member

1- مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست – دانشگاه گرگان-مقطع روزانه – معدل:16.20
    2- مندسی طراحی محیط زیست– دانشگاه تهران – معدل:19.17
    3- نمرۀ زبان (تافل): 97-w:23-r:26-l:26-s:22
    4- نمرۀ GRE:هنوز امتحان ندادم. با فرض متوسط رو به بالا لطفا رهنماییم کنید.
    5- تعداد مقالات ژورنالی ----
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ---
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مهندسی طراحی محیط زیست
    8- کشورهای آمریکا، کانادا واسترالیا مد نظرم هستن. دنشگاهایی با رنک زیر 150 حدودا
    9- نکات برجستۀ رزومه : نفر دوم در رشته
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : زیست شناسی، ژنتیک- دانشگاه اصفهان- معدل تا ترم 6 : 17.79 (هنوز دو ترم باقی مونده)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: -----
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها آیلتس: 7 تا 7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -----
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: ------
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -----
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : نوروساینس یا ژنتیک انسانی یا بیومدیسین- ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : سوئد، کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : یک سال و نیم عضو فعال انجمن علمی( نمیدونم اصلا اهمیتی داره یا نه)، زبان فرانسه در سطح B1 (البته آزمونی شرکت نکردم)، پذیرش برای ارائه چکیده مقاله هم پوستر هم پرزنت در هفته پژوهش دانشگاه اصفهان، مدرک TTC کودکان از فنی حرفه ای، رتبه سه رقمی کنکور زبان، تقریبا هر ترم جزو 5 نفر اول رشته، سرتیفیکیت شرکت در کارگاه و بیشتر برگزاری کارگاه هم دارم زیاد (واقعا نمیدونستم که اینا اهمیت دارن یا نه برای همین همش رو نوشتم)

خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید..آیا اصلا شانسی دارم اگه بله در چه حد.
    پیشاپیش ممنون از کمکتون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Noushiiiin نمایش پست ها
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : زیست شناسی، ژنتیک- دانشگاه اصفهان- معدل تا ترم 6 : 17.79 (هنوز دو ترم باقی مونده)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: -----
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها آیلتس: 7 تا 7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -----
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: ------
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -----
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : نوروساینس یا ژنتیک انسانی یا بیومدیسین- ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : سوئد، کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : یک سال و نیم عضو فعال انجمن علمی( نمیدونم اصلا اهمیتی داره یا نه)، زبان فرانسه در سطح B1 (البته آزمونی شرکت نکردم)، پذیرش برای ارائه چکیده مقاله هم پوستر هم پرزنت در هفته پژوهش دانشگاه اصفهان، مدرک TTC کودکان از فنی حرفه ای، رتبه سه رقمی کنکور زبان، تقریبا هر ترم جزو 5 نفر اول رشته، سرتیفیکیت شرکت در کارگاه و بیشتر برگزاری کارگاه هم دارم زیاد (واقعا نمیدونستم که اینا اهمیت دارن یا نه برای همین همش رو نوشتم)

خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید..آیا اصلا شانسی دارم اگه بله در چه حد.
    پیشاپیش ممنون از کمکتون

سلام

همه شانس دارند. حد شانس توسط رزومه و عملکرد شما مشخص میشه.
    ببینید برای اروپا و کشور سوئد باید به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید. یک قسمت vacancy دارند یا باید در دپارتمان ها یا lab ها پزیشن ها رو جستجو کنید (البته بیشتر برای دکترا هست). مثلا در این دو لینک: (رشته های مدنظرتون رو جستجو کنید)
    https://www.kth.se/en/om/work-at-kth/lediga-jobb یاhttp://www.uu.se/en/admissions/master/masterprogrammes
    برای کانادا هم اپلای کنید. معدل شما خوب هست. نمره زبان اگر تخمینی هست به واقعیت تبدیل کنید. برای direct PhD در کانادا جستجو کنید شاید بتونید. مطمئن نیستم.
    در مورد فول فاند در مقطع ارشد هم خیلی مطمئن نیستم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)