صفحه 440 از 587 نخستنخست ... 340390430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450490540 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,391 تا 4,400 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست

من تا حالا سه بار در این فروم شرایطم رو گذاشتم، هیچ پاسخی از هیچکس دریافت نکردم، کسی نیست من رو هم راهنمایی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    1- فیزیک حالت جامد – دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین – 14.42
    2- MBA – دانشگاه تهران – 16.55
    3- تافل 98 (آیلتس 7 انقضا گذشته)
    4- نمرۀ GRE کوانت 160، وربال 149
    6- یک مقاله انگلیسی که کنفرانس فرستادیم(قرار بود ISI بفرستیم هنوز نشده)
    7- مستر فیزیک، فیریک مهندسی، فیزیک کاربردی و مرتبط با اون
    8- آلمان، هلند، سوئد، کانادا و غیره....(اگه فاند نداشته باشه، دانشگاه رایگان)
    9- سابقه کاری مرتبط، رتبه تو دو مسابقه، یک سایت متعلق به خودم
    10- اگه فاند شد چه بهتر

دوستان چه کشورهایی بهتره اقدام کنم که هر چه سریعتر امسال پذیرش بگیرم، خیلی وقته ریجکت میشم، میخوام سریعتر درست بشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:
    به نظرم حتما شانس دارید. مهدل های خوبتون پوینت مثبت خیلی خوبیه براتون
    اگه هنوز لینکی با دانشگاه دارید و میتونید روی مقاله هاتون کار کنید حتما این کار رو بکنید. مقاله داشتن به طور خاص برای اروپا میتونه خیلی مهم باشه
    داشتن کنفرانس هم خوبه ولی مقاله با کیفیت داشتن میتونه وزن دیگه ای به رزومه تون بده
    درضمن نمره زبانتونم خیلی مهمه و خب به نظرم تمام تلاشتون رو رو ینمره زبان بذارید و به طور موازی روی نوشتن مقاله تون اگه امکانشو دارید هنوز

موفق باشید
    ممنون از وقتی که گذاشتین .
    واقعیتش من خودم میخوام که دکتری رو بخونم تو یکی از دانشگاه های خوب , ولی خب نمیدونم چجوری برسم بهش , که به عقل من این میرسه که از اونور راحت تر میتونم نسبت به این که ارشد رو ایران بمونم (اگه اشتباه میکنم ممنون میشم بگین نظرتونو ) ولی میترسم الان خیلی که نه بتونم پذیرش بگیرم (طوری که بتونم برم ) و هم اینکه ارشد رو تو ایران از دست دادم . واقعا نمیدونم چی کار کنم .
    در مورد فاند و اینا واقعیتش نمیتونم کامل بدم خودم هزینه هامو مگه اینکه کار کنم ولی میتونم یه ترم یا نهایتا ۲ ترم خودم پرداخت کنم و تو این دو ترم خودمو به استاد نشون یدم .
    و اینکه از اونجایی که امسال دیگه نمیشه به ددلاینا برسم , میمونه سال بعد اپلای کردنم , و احتمالا بتونم یه مقاله (احتمالا نه isi ) آماده داشته باشم .
    در کل واقعا نمیدونم الان چه کنم .
    ممنون میشم راهنماییم کنین .

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    1- فیزیک حالت جامد – دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین – 14.42
    2- MBA – دانشگاه تهران – 16.55
    3- تافل 98 (آیلتس 7 انقضا گذشته)
    4- نمرۀ GRE کوانت 160، وربال 149
    6- یک مقاله انگلیسی که کنفرانس فرستادیم(قرار بود ISI بفرستیم هنوز نشده)
    7- مستر فیزیک و مرتبط با اون
    8- آلمان.... و هر کشور اروپای غربی که شد، هلند، سوئد و غیره....
    9- سابقه کاری مرتبط، رتبه تو دو مسابقه، یک سایت متعلق به خودم
    10- هرچی شد

دوستان چه کشورهایی بهتره اقدام کنم که هر چه سریعتر امسال پذیرش بگیرم، خیلی وقته ریجکت میشم، میخوام سریعتر درست بشه

دوست عزیز

این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:

در مورد نمره زبان که نمیشه حرف خاضی زد و در اینی که شما باید مینیمم مورد نظر هر دانشگاه رو داشته باشید شکی نیست و خب امتحان ایلتستون باید تجدید بشه
    و بدونید (که احتمالا میدونید) نمره زبان بالاتر از مینیمم میتونه به رزومه تون وزن بهتری بده به صورت کلی (هرچند بعضی از دانشگاه ها نمره بالاتری بهش نمیدن اگه از مینمم بالاتر باشه!)
    در مورد مقاله ها هم خب باید اون بخش از رزومه تون تقویت بشه مخصوصا اگه انتظار فاند دارید. اگه هنوز لینکی دارید و یا میتونید توی اون زمینه کاری کنید حتما پیگیرش باشید
    دو مورد بالا تنها راهیه که بتونید به نوعی معدل پایین لیسانس رو کاور کنید تا حدی
    در مورد فاند هم من متوجه وضعیتتون نشدم. هرچی شد یعنی چفدر؟!! شما میتونید سالی ۲۵۰۰۰ یورو مثلا برای ارشد بعضی دانشگاه های اروپایی خرج کنید ؟
    چقدر فاند میخوایید و مینیمم توانتون چقدره ؟
    اینا خیلی مهمه. توی المان احتمالا (میتونید توی فروم مربوطه مطمین شید) فقط به هزینه زندگی خودتون نیاز پیدا میکنید که هزینه کمی نیست
    کشور خاصی رو نمیشه گفت (به نظرم هرکی هم که کشور خاصی رو اسپیبفبک بهتون بگه حرف درستی نزده)
    بسته به این داره اهداف زندگیتون در چه راستاییه
    دانشگاه های رنک پایین تر المان یا ایتالیا و ... میتونه گزینه با شانس بالاتری براتون باشه تا تاپ های هلند و سوید...البته همونجاها هم خب میتونید رنگ و کیفیت رو پایین تر ببرید و شانستون رو بالاتر

بدون فاند و فقط برای پذیرش فکر میکنم با پایین اوردن کیفیت دانشگاه میتونید حتما پذیرش بگیرید (اگه هدف فقط و فقط صرف پذیرش گرفتن باشه ! که من باهدفی به این صورت شخصا مخالفم)
    شرایط سنی تون رو نمیدونم ولی بدونید توی شرایط رزومه ای مشابه مطمینا افراد جوان تر شاسن بالاتری خواهند داشت به صورت خیلی کلی

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط bicmfcs نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتین .
    واقعیتش من خودم میخوام که دکتری رو بخونم تو یکی از دانشگاه های خوب , ولی خب نمیدونم چجوری برسم بهش , که به عقل من این میرسه که از اونور راحت تر میتونم نسبت به این که ارشد رو ایران بمونم (اگه اشتباه میکنم ممنون میشم بگین نظرتونو ) ولی میترسم الان خیلی که نه بتونم پذیرش بگیرم (طوری که بتونم برم ) و هم اینکه ارشد رو تو ایران از دست دادم . واقعا نمیدونم چی کار کنم .
    در مورد فاند و اینا واقعیتش نمیتونم کامل بدم خودم هزینه هامو مگه اینکه کار کنم ولی میتونم یه ترم یا نهایتا ۲ ترم خودم پرداخت کنم و تو این دو ترم خودمو به استاد نشون یدم .
    و اینکه از اونجایی که امسال دیگه نمیشه به ددلاینا برسم , میمونه سال بعد اپلای کردنم , و احتمالا بتونم یه مقاله (احتمالا نه isi ) آماده داشته باشم .
    در کل واقعا نمیدونم الان چه کنم .
    ممنون میشم راهنماییم کنین .

دوست عزیز

1. دلیلی بر این نیست که شما ارحت تر میتونید به دکترا در این ور اب برسید نسبت به اینکه ارشد رو ایران باشید و بغد اقدام کنید
    شما با خوندن ارشد توی ایران میتونید رزومه ای بسازید و شاید به هدفتون یعنی دکترای خاجر نزدیک تر بشید
    این ور اب هم باشید باز باید رزومه بسازید برای ارشدتون تنها مزیتش اینه که یه ارشد توی دانشگاه خارج از کشور دارید که اون شاید اسم دانشگاه های ایران از خیلی جاها تو دهن تر باشه
    یه ارشد خوب توی دانشگاه خوب ایرانی میتونه خیلی بهتون کمک کنه. به اون خوب هایی که گفتم توجه کنید
    وگرنه شما نسبت به همون قدری که پول میدید اش هم میگیرید. دانشگاه کمتر خوب شانس کمتر هم میاره براتون

۲. فلسفه مهاجرت اکادمیک واقعا روی این بنا نمیشه که: شما خرج دو ترمو بدی و بعد به امید اینکه خودتو به استاد نشون میدی استاد بهت کمکی کنه. اگه نکرد چی؟!! اگه خودتو نتونستی نشون بدی چی؟!
    من نمیگم نا امید باشید ولی هرچیزی یه سیفتی فاکتور نیاز داره. شما بیایی بهد دو ترم الاخون والاخون برگردی ایران خوبه به نظرت ؟ اونم فقط به دلایل مالی؟
    من ازتون میخوام که حتما مهاجرت اونم اکادمیک رو خیلی خیلی دقیق بررسی کنید. نمیشه پلی رو خراب کرد به امید چیزی مبهم در اینده

۳. ارشد ایران رو چرا از دست دادین؟! امتحان امسال رو با قدرت بخونید و تهران قبول شید. رزومه تونو بسازید و دو سال دیگه جایی باشید که میخوایید. به همین سادگی

۴. اهداف بالا رو میتونید پارالل هم دنبال کنید بسته به تواناییتون. شما یه رزومه ای داری سر و تهش معلومه. کار اپلایتم خیلی واصحه. اپلای میکنی و میبینی که میشه یا نمیشه . فاند میگیری یا نمیگیری
    در کنارشم ارشد ایرانتو میخونی که تهران قبول شی و اینده اکادمیکتو عوض کنی چه با اسم دانشگاه (حالا چه واقعی و چه فیک) و چه با تلاش خودت برای هدفت. فکر میکنم واقعا شرایط پیشرو شما خیلی کلیره و سردرگمی نداره

۵. با توجه به نوع رزومه شما و نوع وضعیت مالیتون منطقی اینه اپشن ارشد ایران روی میزتون حتما باشه و براش به همون اندازه اپلای تلاش کنید (نظر کاملا شخصی منه البته!)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pspsps نمایش پست ها
    1- مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست – دانشگاه گرگان-مقطع روزانه – معدل:16.20
    2- مندسی طراحی محیط زیست– دانشگاه تهران – معدل:19.17
    3- نمرۀ زبان (تافل): 97-w:23-r:26-l:26-s:22
    4- نمرۀ GRE:هنوز امتحان ندادم. با فرض متوسط رو به بالا لطفا رهنماییم کنید.
    5- تعداد مقالات ژورنالی ----
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ---
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مهندسی طراحی محیط زیست
    8- کشورهای آمریکا، کانادا واسترالیا مد نظرم هستن. دنشگاهایی با رنک زیر 150 حدودا
    9- نکات برجستۀ رزومه : نفر دوم در رشته
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund)
    دوست عزیز

در مورد رزومه تون:

به نظرم خیلی حیلی حیفه که جای مقاله اکادمیک توی رزومه تون خالیه
    نمره زبان خوب معدل خوب دانشگاه خوب و رشته ای که پتانسیل خوبی این ور اب داره....چرا نباید رزومه تون رو توی قسمت مقاله تقویت کنید و جای خوبی برید و فاند خوبی بگیرید ؟!
    برای فوف فاند و دانشگاه زیر ۱۵۰ حتما به مقاله نیاز خواهید داشت...
    پایان نامه ارشدی با معدل 19 حتما جای کار داره و میتونه اوتپوت خوبی داشته باشه. به نظرم حتما روش کار کنید چون کلا روند اپلایتون رو عوض میکنه بودن مقاله اکادمیک خوب و با کیفیت
    و جایگاهتون رو محکم تر میکنه...
    من جای شما باشم دانشگاه های اروپایی زیر 150 هم (که اگه نگاه کنید اصلا تعدادشون کم نیست توی اون رنج) رو به لیست دانشگاه های هدف اضافه میکنم (سوای دونستن شرایط خاص مهاجرتی شما و اهدافتون. یه حرف کلی زدم فقط)

بدون مقاله های اکادمیک باید شانستون در این جهت بهتون کمک کنه که استادی مجذوب نمرات درسی تون و موضوع پایان نامه تون بشه یا پروپوزالی که ارایه میکنید (مثلا برای استرالیا)و ...

امیدوارم به هدفتون برسید

موفق باشید

لیسانس شیمی آزاد ۱۶/۵
    ارشد۱۷/۱ سراسری
    تافل ۱۰۴
    جنرال ۳۱۷ ریاضی ۱۶۲ وربال ۱۵۵ رایت ۴
    سابجکت ۸۳۰ ۸۶٪
    یه مقاله
    سابقه چهارتا تی ای
    ممنون میشم چه رنگی و کدوم کشورها شانس دارم
    مرسی

1- رشتۀ لیسانس- نام دانشگاه- معدل نهایی
    عمران (شبکه های آب و فاضلاب)- شهید بهشتی- 13.30

2- رشتۀ فوق لیسانس- نام دانشگاه- معدل نهایی
    عمران (آب) - رازی کرمانشاه - 18.77

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    به زودی آزمون خواهم داد

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    به زودی آزمون خواهم داد

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ISI: تعداد 4 عدد
    Journal of Hydrology
    IF=3.043
    Water Resource Manag
    2.437
    Stoch. Environ. Res. Risk Assess. (SERRA)
    2.237
    J. Earth Syst. Sci. (JESS)
    0.858

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    تعداد 1 عدد

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری- هر کدام از رشته های 1- آب و سازه های هیدرولیکی 2- آب و فاضلاب 3- محیط زیست 4- مدیریت منابع آب

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    تفاوتی نمی کند هریک از کشورهای آمریکای شمالی یا اروپا که بتوان بعد از تحصیل اقامت گرفت و کار کرد.

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه اول گرایش- رتبه سوم رشته- رتبه 18 دانشکده- Ta در درس هیدرولوژی پیشرفته

10-میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Full Fund

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    شیمی کاربردی- خواجه نصیرالدین طوسی- 2.98/4
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    محیط زیست- تهران- 3.91/4
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    4 مقاله علمی - پژوهشی چاپ شده- 1 مقاله ISI در داوری
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکترا- محیط زیست
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    اروپا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه 3 ازمون ارشد- رتبه 2 دانشکده- رتبه 16 ازمون ورودی دکترا- 10 سال سابقه کار در ازمایشگاه و تدریس
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded
    فول فاند

Junior Member

فوق لیسانس مامایی- دانشگاه علوم پزشکی تبریز- معدل:18/41
    نمره ایلتس ندارم اما تا چند ماه دیگر بالای 7 میارم
    دو تا مقاله ای اس ای، دو تا مقاله پاب مد و دو تا مقاله اسکوپوس دارم
    یه همایش بین المللی شرکت کرده ام
    مقطع مورد نظر من دکترا است
    دانشگاه مورد نظرم دانشگاههای اروپا یا استرالیا است
    full fund می خواهم

Junior Member

1-ليسانس مهندسي برق_ دانشگاه شاهد تهران _ معدل 14:5
    2- ارشد مهندسي برق قدرت _شاهد كاشان_ 17:10
    3- آيلتس 6:5 ( w:6 - s: 6- L:7,5-R:7,5)
    4....
    5....
    6....
    7 - دكتري يا ارشد
    8-كانادا، اروپا، استراليا، امريكا
    9- سابقه كار مرتبط 2 سال
    10- فاند كامل يا در حد متوسط

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)