صفحه 441 از 587 نخستنخست ... 341391431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451491541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,401 تا 4,410 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    برق کنترل، دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، معدل 16.86

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق کنترل، دانشگاه صنعتی شیراز(پذیرش با استفاده از سهمیه استعداد درخشان)، معدل 17.38
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: -
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :-
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله ISI با ایمپکت خوب پدیرش نهایی، یکی هم submit
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا برق کنترل
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : سوئد، دانمارک، آلمان، ایتالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار :
    Full Fund

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی سخت افزار - آزاد تهران جنوب - 14.5
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    --
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    امتحان ندادم هنوز، مثلا 6 حساب کنید!
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    --
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    هیچ
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    هیچ
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد، embedded systems یا software engineering و ...
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    اروپا کلاً... استونی، آلمان، فرانسه... کانادا هم برادرم هست دوست دارم برم، ولی فکر کنم بار علمیم برای پذیرش نمیکشه

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

1- رشته لیسانس: مهندیی عمران دانشگاه گیلان،11.5
    3- نمره زبان: آیلتس 6.5
    7- رشته مورد نظر برای اپلای: ارشد محیط زیست
    8- کشورهای موردنظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آلمان (برای دانشگاه های انگلیسی زبان)، انگلستان، نیوزیلند، استرالیا، سوئد، فنلاند
    9- شرایط خاص رزومه: یک سال و نیم سابقه کاری مرتبط در شرکت های معتبر
    ** فاند نمی خام

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل
    دانشگاه صنعت نفت- مهندسی شیمی - 15.5
    2- نمره زبان (آیلتس/تافل)
    دوماه دیگه آیلتس امتحان میدم ولی سطح زبانم خوبه و میتونم نمره بالا بیارم - 7.5 احتمالا
    3- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing
    هنوز امتحان ندادم
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس)
    1 مقاله خارجی-1 کنفرانس خارجی- 1 مقاله ISI هم در حال ریویو دارم- در حال گرفتن پتنت خارجی برای اختراعی که داشتم هستم
    5- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...)
    4 سال سابقه کار در شرکت نفت-بیشتر از 10 تا پروژه تحقیقاتی صنعتی
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.
    هر دانشگاه و هر مدل فاندی که جور بشه برای مستر میخوام اپلای کنم
    دوره های بسیار زیادی گذروندم و پروژه های صنعتی زیادی هم انجام دادم (به همه نرم افزارهای مهندسی شیمی مسلطم)و رزومه کاری خیلی خوبی دارم اما نمیدونم با توجه به تحریم ها اصلا میتونم تجربه کاریمو تو رزومه ام بیارم یا نه؟!
    ممنون میشم راهنماییم کنین واسه کدوم دانشگاههای امریکا شانس پذیرش دارم
    راستی من خانوم هستم و همسرم نفت خوندن اگه پذیرش بگیرم همسرم با توجه به رشته شون برای ویزا به مشکل برنمیخورن؟

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی / لیسانس عمران (آب) - شهید عباسپور تهران - 13:50

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی /
    مهندسی سازه های ریلی - علم و صنعت تهران - 17:28

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها /
    IELTS : L 7.5 - R 7.5 - W 6 - S 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر / ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی / یک مقاله کنفرانسی داخلی و یک مقاله کنفرانسی خارجی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای / رشته عمران - تعمیر و نگهداری - دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت / کانادا - اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) / ندارم
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) /
    Full / Partial Fund
    4 سال سابقه کار مرتبط با رشته ارشدم دارم در زمینه ریلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق دانشگاه اراک

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه اراک- مهندسی برق قدرت - 15.2
    2- نمره زبان (آیلتس/تافل) : آیلتس 7.5 ( L=8.5 -- R=8.5 -- S=7.5 -- W=6)
    3- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing : امتحان ندادم
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) : 1 مقاله کنفرانس بین المللی - 1 مقاله ISI با ایمپکت خوب - (یک مقاله هم در حال بررسی هست نمی دونم توی رزومه بیارم یا خیر)
    5- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...)
    1 سال سابقه کار مرتبط + 10 دوره فنی حرفه ای مرتبط با رشته رو هم گذروندم
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.
    "برای مستر توی انتخاب دانشگاه و البته شانس گرفتن فاند اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنن. اولویت با کاندا و استرالیا هست البته اگر فاند بشه گرفت"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad111 نمایش پست ها
    لیسانس شیمی آزاد ۱۶/۵
    ارشد۱۷/۱ سراسری
    تافل ۱۰۴
    جنرال ۳۱۷ ریاضی ۱۶۲ وربال ۱۵۵ رایت ۴
    سابجکت ۸۳۰ ۸۶٪
    یه مقاله
    سابقه چهارتا تی ای
    ممنون میشم چه رنگی و کدوم کشورها شانس دارم
    مرسی
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:
    هیچ کسی نمیتونه بهتون کشور خاصی رو پیشنهاد کنه! این مورد کاملا شخصیه و به شرایط و دیتیل زندگیتون وابسته ست. امریکا یه داستان و یه راهه اروپا یه راه کاملا متفاوت دیگه با اینده های متفاوت و شرایط متفاوت و ...
    این سوال رو کسی جز خودتون نمیتونه جواب بده
    هیچ کسی نمیتونه بهتون رنک خاصی رو پیشنهاد کنه! اینقدر مثال ها نقض با رزومه های متفاوت وجو داره که هیچ الگوی خاصی برای رسیدن به یه عدد و رنک شکل نمیگیره.
    اون مقاله تون کیفیتش خیلی مهمه و خیلی مهم تر اینکه مضوضع کاری شما چقدر با استاد مربوطه میخونه و به پروژه اون استاد (مثلا توی وکنسی های اروپایی) نزدیکه
    شما هم شبیه همه دوستان دیگه حتما شانس دارید به شرظ نزدیکی زمینه کاری تون به استاد مربوطه و شاسن اینکه رزومه شما بین رزومه هایی که برای اون استاد اپلای میکنند مورد توجه قرار بگیره
    من جای شما اول از همه اوکیشنم رو مشخص میکنم که با توجه به ظرایطتتون کجاها رو مخوایید اپلای کنید و کجاها رو نه
    اگه اروپا هم توی سبدتون قرار میگیره (از لحاظ مهاجرتی عرض میکنم) حتما برای تمام وکنسی هایی که بهتون میخوره اپلای کنید
    در مورد کانادا و امریکا (امریکا داستان ویزاییش هم مورد توجهتون باشه) میتونید به استادهایی که بهتون نزدیکه ایمیل بزنید و فیدبک مناسب اگه گرفتید اپلای کنید
    دوستانی با رزومه ای شبیه شما تونستن برن و دوستانی با رزومه های خیلی بهتر هنوز ایرانند....چیزی نیست که الگوی مشخصی داشته باشه
    ولی به صورت جنرال مطمینا قابل بررسیه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_moeeni نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس- نام دانشگاه- معدل نهایی
    عمران (شبکه های آب و فاضلاب)- شهید بهشتی- 13.30

2- رشتۀ فوق لیسانس- نام دانشگاه- معدل نهایی
    عمران (آب) - رازی کرمانشاه - 18.77

به زودی آزمون خواهم داد

به زودی آزمون خواهم داد

ISI: تعداد 4 عدد
    Journal of Hydrology
    IF=3.043
    Water Resource Manag
    2.437
    Stoch. Environ. Res. Risk Assess. (SERRA)
    2.237
    J. Earth Syst. Sci. (JESS)
    0.858

تعداد 1 عدد

دکتری- هر کدام از رشته های 1- آب و سازه های هیدرولیکی 2- آب و فاضلاب 3- محیط زیست 4- مدیریت منابع آب

تفاوتی نمی کند هریک از کشورهای آمریکای شمالی یا اروپا که بتوان بعد از تحصیل اقامت گرفت و کار کرد.

رتبه اول گرایش- رتبه سوم رشته- رتبه 18 دانشکده- Ta در درس هیدرولوژی پیشرفته

10-میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Full Fund
    دوست عزیز

این رو توی کامنت های قبلی هم گفتم و اینجا هم میگم . کلیت این تاپیک و نوع مشخص کردن شانس به نظرم خیلی درست نیست.
    بنابراین فقط و فقط بهش به عنوان یه نظر خیلی گذرا (چه نظر من و چه نظر باقی دوستان) که امکان درست نبودنشم خیلی زیاده نگاه کنید (چه نظرات مثبت و چه منفی). به این دلیل که پروسه اپلای به شانس بستگی داره در کنار رزومه و خیلی چیزهای دیگه
    و چیزی که به شانس بستگی داره پیش بینی کردن و مقیاس زدن واسش کاملا غیر منطقیه. بنابراین نباید نظری باعث بشه شما نا امید بشید

در مورد رزومه تون:

مقاله هاتون میتونه خیلی کمکتون کنه (جاهای خوب یهم چاپ شدن) مخصوصا برای پوزیشن های اروپایی که خب نزدیکی شما به پروژه ها خیلی مهمه و مقاله ها به نوعی میتونه اکسپرت بودن شم رو توی اون زمینه نشون بده
    حتما شانس دارید و اپلای کنید
    نمره زبانتون رو حتما بگیرید (برای خیلی از پوزیشن های وکنسی اروپایی ممکنه به نمره زبان به صورت افیشال نیاز نداشته باشید ولی سوای این مورد حتما و حتما نمره زبان رو بگیرید و براتون جز خوبی چیزی نخواهد داشت)
    حالا یه طور خاص توی اروپا دانشگاه های خیلی خوبی با رنک جهانی خیلی خوب توی زمینه کاری شما هست مثلا دانشگاه دلفت هلند و ....

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiehss نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    شیمی کاربردی- خواجه نصیرالدین طوسی- 2.98/4
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    محیط زیست- تهران- 3.91/4
    6.5
    4 مقاله علمی - پژوهشی چاپ شده- 1 مقاله ISI در داوری
    دکترا- محیط زیست
    اروپا- کانادا
    رتبه 3 ازمون ارشد- رتبه 2 دانشکده- رتبه 16 ازمون ورودی دکترا- 10 سال سابقه کار در ازمایشگاه و تدریس
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded
    فول فاند
    دوست عزیز

در مورد رزومه تون:

من متوجه نشدم شما الان دانشجوی دکترا هستید یا اینکه بعد از دادن ازمون انصراف دادید؟
    در هر صورت جا داره رزومه تون از جهت مقاله های اکادمیک بهتر بشه. اون مقاله ای اس ای تون میتونه خیلی مهم باشه و وزن بهتری به رزومه تون بده (امیدوارم که اکسپت بشه)
    به طور خاص برای پوزیشن های اروپایی مقاله ها میتونن خیلی مهم باشن مخصوصا اگه به موضوع پروژه مورد نظر هم نزدیک باشند. بنباراین اگه هنوز میشه و لینکی با کار و دانشگاه دارید روی این قسمت از رزومه باز کار کنید
    سابقه ازمایشگاه (اگه بک گراند علمیتون اکسپریمنتال بوده) باز هم براتون نکته مثبتیه . اگه در راستای بک گراند علمیتون بوده میتونه شما رو برای رسیدن به پوزیشن های دکترای اکسپریمنتالی خیلی کمک کنه

به نظرم حتما برای وکنسی های اروپایی اپلای کنید که قاعدتا براتون هزینه ای نداره
    کانادا رو هم میتونید ترای کنید و فیدبک استادها رو ببینید و بعد تصمیم بگیرید برای اپلای افیشیال

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bokhari نمایش پست ها
    فوق لیسانس مامایی- دانشگاه علوم پزشکی تبریز- معدل:18/41
    نمره ایلتس ندارم اما تا چند ماه دیگر بالای 7 میارم
    دو تا مقاله ای اس ای، دو تا مقاله پاب مد و دو تا مقاله اسکوپوس دارم
    یه همایش بین المللی شرکت کرده ام
    مقطع مورد نظر من دکترا است
    دانشگاه مورد نظرم دانشگاههای اروپا یا استرالیا است
    full fund می خواهم
    دوست عزیز

در مورد رزومه تون:

کاش اطلاعات لیسانس هم مینوشتین
    در هر صورت معدل خیلی خوبی دارید و مقاله هم که دارید البته کیفیتشون خیلی مهمه
    فکر میکنم برای رشته شما خیلی جاها همون مینیمم زبان مورد نظر ۷ باشه (حالا بازم چک کنید) ولی به هر حال هرچی نمره تون بالاتر باشه رزومه تون وزن بهتری پیدا میکنه
    به نظرم حتما شانس دارید و برای تمام پوزیشن های وکنسی اروپایی اپلای کنید (براتون قاعدتا نباید هزینه ای داشته باشه این مورد)
    در مورد استرالیا هم کلیت اپلایتون (برای خیلی از دانشگاه ها) خیلی وابسته به نوع پروپوزالیه که به استاد میخوایید ارایه کنید. کیفیت اون پروپوزال باعث میشه شما به بردن اسکولارشیپ نزدیک تر بشید که مطمینا قبل از اپلای باید با استاد مربوطه هم چک بشه هم به یه توافق در موردش برسید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)