صفحه 45 از 587 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145545 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانس – دانشگاه تهران - 14.45
    زبان، تافل 95
    4- نمرۀ GRE ، به زودی امتحان دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی ، دو کنفرانس بین المللی با اساتید مطرح و اسم اول و یک کتاب مرتبط با رشته، همکاری با استاد برجسته
    7- phd مستقیم یا مستر ( کدام شانسم بیشتره؟؟)
    8- زیر 200 آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه، یک سال و نیم کار دانشجویی و RA در پروژه های علمی، با استاد دانشگاه شریف
    10- برای فاوند کدام حالت بهتر است؟؟DIRECT PHD یا MASTER??
    5 عدد نامه ریکام خوب.

تشکر میکنم پیشاپیش از اساتید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط imlegend نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – دانشگاه تهران - 14.45
    زبان، تافل 95
    4- نمرۀ GRE ، به زودی امتحان دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی ، دو کنفرانس بین المللی با اساتید مطرح و اسم اول و یک کتاب مرتبط با رشته، همکاری با استاد برجسته
    7- phd مستقیم یا مستر ( کدام شانسم بیشتره؟؟)
    8- زیر 200 آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه، یک سال و نیم کار دانشجویی و RA در پروژه های علمی، با استاد دانشگاه شریف
    10- برای فاوند کدام حالت بهتر است؟؟DIRECT PHD یا MASTER??
    5 عدد نامه ریکام خوب.

تشکر میکنم پیشاپیش از اساتید.
    الان کاربرها چطور باید متوجه بشند که رشتۀ شما چی بوده؟! من از پست های گذشتۀ شما میتونم حدس بزنم مهندسی عمران بوده اما خب بهتره که خود فرد درخواست دهنده، با حوصلۀ بیشتر پست بگذاره.

معدل لیساستون از نرم معمول (3 از 4) پایینتره اما معدل بین 2.5 تا 3، جای جبران و امیدواری داره. یک سری دانشگاه ها هستند که به معدل 2.5 تا 3 هم پذیرش میدند؛ البته معمولاً دانشگاه های رنک زیر 100 نیستند. یک سری هم به معدل دو سال آخر توجه ویژه میکنند که اگر اوضاع شما از اون لحاظ خوب باشه، جای امیدواری هست. برای استخراج معدل هم معمولاً WES برای امریکا مطمئن تر هست.

نمرۀ تافل قبولی دارید و اگر اسپیکینگ حداقل 23 داشته باشید، میشه به TA امیدوار بود؛ هر چند که زیاد نمیشه روی اون حساب باز کرد.

رکورد مقالات، دندان گیر نیست ولی حداقلش میشه با اتکا به اونها، با استادها رایزنی کرد؛ بلکه بشه دل استاد را به دست آورد.

برای تخمین منطقی شانس رزومه، باید منتظر ماند و دید که GRE چند میشید. اگر از 310 عبور کنید، میشه به پذیرش امیدوار بود. هر چه بالاتر بره، شانس پذیرش هم بالاتر میره.

برای فاند اما شرایط کمی سخته. چون معدل بالایی ندارید، احتمال دریافت اسکالرشیپ خیلی ضعیف و میشه گفت صفره. برای TA باید دید اسپیکینگ چند شدید و البته به نمرۀ درس مربوطه در سوابق تحصیلی هم توجه میشه. برای RA باید نظر استاد جلب بشه و نمیشه گفت شانس ندارید. در مورد RA قاعدۀ خاصی وجود نداره و ممکنه با همین دو مقاله هم استادی نظرش جلب بشه و RA بده. البته فراموش نکنید که چون متقاضی مقطع ارشد هستید، معمولاً در توزیع فاند، اولویت با دانشجوهای دکتراست و اگر پولی بمونه، به دانشجوهای برتر مقطع ارشد داده میشه.

در چنین شرایطی، بعضی ها پذیرش بدون فاند را هم اوکی میکنند و در دانشگاه مقصد، تلاش خوبی میکنند و خودشون را نشون میدند و بعد از یک ترم یا یک سال، فاند TA یا RA میگیرند. این روش، شدنی هست و دفعات زیادی هم اتفاق افتاده اما نمیشه روی چنین مسئله ای حساب کرد و عازم شد؛ مگر اینکه استادی پیدا بشه و بگه رزومۀ شما را پسندیده و مایل هست به شما فاند بده اما دستش خالی هست و خود استاد بگه اگر میتونی ترم اول را خودت بدی، بیا و من از ترم 2 بهت فاند میدم. درسته که نمیشه 100 درصد به حرف استاد اتکا کرد اما خب با رزومه ای که شما دارید و متقاضی مقطع ارشد هستید، کار ساده ای نیست که بتونید پذیرش فول فاند بگیرید. مگر اینکه اسپیک 25 داشته باشید و نمرۀ GRE حوالی 315 و بالاتر بگیرید که وزن رزومه تون، دپارتمان را مجاب کنه که کمک هزینه بهتون بده.

اقدام برای دکترای مستقیم هم گزینۀ دیگری هست؛ اما خیلی نمیشه روی اون حساب کرد. استادی که شما را برای دکترا می خواد برداره، باید به باور رسیده باشه که شما گزینۀ مطلوبی هستید. معدل موجودتون خیلی جای امیدواری باقی نمیگذاره و سایر بندهای رزومه هم معمولیه. عرف اینه که دکترای مستقیم، برای رزومه های قویه؛ هر چند که مورد بوده که با معدل مشابه شما، دکترای مستقیم رفته امریکا اما خب نمیشه زندگی را مبتنی بر موارد خاص بنا کرد.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

0- کاردانی نرم افزار – دانشگاه دولتی درجه دو شهرستان – 16.57

1- لیسانس نرم افزار – دانشگاه دولتی درجه دو شهرستان – 15.18

2- فوق لیسانس هوش مصنوعی – دانشگاه دولتی درجه دو شهرستان – 17.58
    3- امتحان ندادم ولی mche امتحان دادم خوب بود و الانم کتاب های مقدماتی و لغات و حتی کتاب دلتا رو خوندم و دارم آماده می شم.
    4- امتحان ندادم و میخوام شروع کنم آماده شدن. البته 1100 رو خوندم.
    5- یک کنفرانس بین المللی فارسی و یک کنفرانس ملی. دو تا ژورنال آی اس آی
    تحت داوری
    (در موردشون مطمئن نیستم و فقط امیدوارم حداقل یکیش چاپ بشه)
    6- یک کنفرانس بین المللی فارسی و یک کنفرانس ملی هر دو به زبان فارسی از پایان نامم.
    7- دکتری با فاند کامل
    8- آمریکا-استرالیا و بعدش اروپا (پیشنهاد شما رو هم بدونم ممنون میشم)
    9- دو سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و دولتی. از چند ماه پیش به صورت تمام وقت در یک موسسه پژوهشی مشغول به کار هستم و دارم سعی میکنم مجری طرح پژوهشی بشم . در یک طرح همکار هم هستم. در حال نوشتن یک کتاب راهنما و حل تمرین برای یکی از دروس اصلی دوره لیسانس کامپیوتر به فارسی هستم که تا عید چاپ میشه.

امکانش هست موقعیت مناسبی با فاند مناسب پیدا کنم؟
    پیشنهادتون چیه مخصوصا در مورد زمانبندی ها، یعنی اینکه امتحان زبان ها رو کی بدم و کی اپلای کنم و به چه ددلاین هایی میرسم؟ فکر کنم نمره زبان خوب خیلی کمکم کنه چون مقاله فعلا ندارم. کلا به راهنمایی دوستان با تجربه در این ضمینه نیازمندم.

پیشاپیش از راهنمایی های شما صمیمانه متشکرم.

ویرایش توسط sjjd : November 8th, 2014 در ساعت 12:19 PM

1- رشتۀ لیسانس: مهندسی صنایع– نام دانشگاه :خواجه نضیزالدین طوسی– معدل نهایی : 17.15
    2- رشتۀ فوق لیسانس : مهندسی صنایع– نام دانشگاه: خواجه نضیزالدین طوسی – معدل نهایی : 17.28
    3- نمرۀ زبان تافل: 94
    4- نمرۀ GRE: 307 W:3.5 Verbal:145 Quant:161
    5- تعداد مقالات کنفرانس بین الملی: 3تا
    6- تعداد مقالات کنفرانس ملی: 2تا
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترای مهندسی صنایع
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا،
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...): رتبه 1 فارغ التحصیلان دوره لیسانس - سابقه TA در دو درس
    10- سایر نکات مهم (داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...) : فاند که بله مسلمه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس: مهندسی صنایع– نام دانشگاه :خواجه نضیزالدین طوسی– معدل نهایی : 17.15
    2- رشتۀ فوق لیسانس : مهندسی صنایع– نام دانشگاه: خواجه نضیزالدین طوسی – معدل نهایی : 17.28
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...): رتبه 1 فارغ التحصیلان دوره لیسانس - سابقه TA در دو درس
    10- سایر نکات مهم (داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...) : فاند که بله مسلمه
    شرایط کلی رزومه تون خوب و امیدوار کننده هست.

نمیدونم چرا دوستان متعددی درخواست میدند اما در ذکر جزئیات رزومه شون خساست به خرج میدند! ذکر جزئیات نمرۀ زبان و GRE میتونه باعث بررسی دقیقتر بشه.

نمرۀ تافل شما قابل قبول هست اما تا ندونیم نمرۀ اسپیکینگ و رایتینگ چنده و مینیمم نمره تون چنده، دقیق نمیشه ارزیابی کرد. اگر اسپیکینگ حداقل 23 و ترجیحاً 25 گرفته باشید، میتونید به TA خیلی امیدوار باشید.

نمرۀ GRE فعلیتون متوسط هست؛ اگر مجدد امتحان بدید و کوانت بیاد بالای 165، شانستون برای top 100 خیلی زیاد خواهد بود.

با رکورد پژوهشی موجود، میتونید با استادها مکاتبه و جلب نظر کنید. به نظر میاد با معدل های خوبی که دارید، شانس اسکالرشیپ/فلوشیپ/award را هم داشته باشید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    با توجه به اینکه خودم هم دارم برای صنایع اپلای میکنم باید بگم کلیت رزومه تون خوبه مخصوصا معدلتون که خیلی هم مهم هست ... رتبه 1 لیسانستون هم نکته ی خیلی مهمیه ... نمره جی آرای متوسطی دارین و به نظرم حیف با این رزومه دوباره امتحان ندین! شاید بتونید بیارین بالای 310 ... در مورد مقاله و وضعیت ریسرچ هم به نظرم خیلی خوب نیست چون مقاله ژورنالی ندارین و کنفرانس شاید خیلی به کارتون نیاد .. به نظرم با رزومه موجودتون شانس 50 تا 100 رو دارید ... اگه زمینه تحقیقاتیتتون رو هم مینوشتید حتی میشد بهتون بگم چه داتنشگاههای میتونید اپلای کنید ... در ضمن صندوق پیامتون رو خالی کنید چون خواستم بهتون پیام بدم اما صندوقتون پره!!!
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    الان کاربرها چطور باید متوجه بشند که رشتۀ شما چی بوده؟! من از پست های گذشتۀ شما میتونم حدس بزنم مهندسی عمران بوده اما خب بهتره که خود فرد درخواست دهنده، با حوصلۀ بیشتر پست بگذاره.

معدل لیساستون از نرم معمول (3 از 4) پایینتره اما معدل بین 2.5 تا 3، جای جبران و امیدواری داره. یک سری دانشگاه ها هستند که به معدل 2.5 تا 3 هم پذیرش میدند؛ البته معمولاً دانشگاه های رنک زیر 100 نیستند. یک سری هم به معدل دو سال آخر توجه ویژه میکنند که اگر اوضاع شما از اون لحاظ خوب باشه، جای امیدواری هست. برای استخراج معدل هم معمولاً WES برای امریکا مطمئن تر هست.

نمرۀ تافل قبولی دارید و اگر اسپیکینگ حداقل 23 داشته باشید، میشه به TA امیدوار بود؛ هر چند که زیاد نمیشه روی اون حساب باز کرد.

رکورد مقالات، دندان گیر نیست ولی حداقلش میشه با اتکا به اونها، با استادها رایزنی کرد؛ بلکه بشه دل استاد را به دست آورد.

برای تخمین منطقی شانس رزومه، باید منتظر ماند و دید که GRE چند میشید. اگر از 310 عبور کنید، میشه به پذیرش امیدوار بود. هر چه بالاتر بره، شانس پذیرش هم بالاتر میره.

برای فاند اما شرایط کمی سخته. چون معدل بالایی ندارید، احتمال دریافت اسکالرشیپ خیلی ضعیف و میشه گفت صفره. برای TA باید دید اسپیکینگ چند شدید و البته به نمرۀ درس مربوطه در سوابق تحصیلی هم توجه میشه. برای RA باید نظر استاد جلب بشه و نمیشه گفت شانس ندارید. در مورد RA قاعدۀ خاصی وجود نداره و ممکنه با همین دو مقاله هم استادی نظرش جلب بشه و RA بده. البته فراموش نکنید که چون متقاضی مقطع ارشد هستید، معمولاً در توزیع فاند، اولویت با دانشجوهای دکتراست و اگر پولی بمونه، به دانشجوهای برتر مقطع ارشد داده میشه.

در چنین شرایطی، بعضی ها پذیرش بدون فاند را هم اوکی میکنند و در دانشگاه مقصد، تلاش خوبی میکنند و خودشون را نشون میدند و بعد از یک ترم یا یک سال، فاند TA یا RA میگیرند. این روش، شدنی هست و دفعات زیادی هم اتفاق افتاده اما نمیشه روی چنین مسئله ای حساب کرد و عازم شد؛ مگر اینکه استادی پیدا بشه و بگه رزومۀ شما را پسندیده و مایل هست به شما فاند بده اما دستش خالی هست و خود استاد بگه اگر میتونی ترم اول را خودت بدی، بیا و من از ترم 2 بهت فاند میدم. درسته که نمیشه 100 درصد به حرف استاد اتکا کرد اما خب با رزومه ای که شما دارید و متقاضی مقطع ارشد هستید، کار ساده ای نیست که بتونید پذیرش فول فاند بگیرید. مگر اینکه اسپیک 25 داشته باشید و نمرۀ GRE حوالی 315 و بالاتر بگیرید که وزن رزومه تون، دپارتمان را مجاب کنه که کمک هزینه بهتون بده.

اقدام برای دکترای مستقیم هم گزینۀ دیگری هست؛ اما خیلی نمیشه روی اون حساب کرد. استادی که شما را برای دکترا می خواد برداره، باید به باور رسیده باشه که شما گزینۀ مطلوبی هستید. معدل موجودتون خیلی جای امیدواری باقی نمیگذاره و سایر بندهای رزومه هم معمولیه. عرف اینه که دکترای مستقیم، برای رزومه های قویه؛ هر چند که مورد بوده که با معدل مشابه شما، دکترای مستقیم رفته امریکا اما خب نمیشه زندگی را مبتنی بر موارد خاص بنا کرد.

موفق باشید.
    خیلی تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین، با این اوصاف شما چه دانشگاهایی رو توصیه میکنید؟؟
    برم به سمت دانشگاه های ارزانتر (15000تا در سال) که بتوانم احیانا هر دو سال رو پوشش بدم یا اینکه دانشگاه های گم نام تر با شانس فاوند سال دوم؟؟
    در ضمن من هنوز فارغ التحصیل نشدم ( ترم 7 هستم) می توام یک مقاله ISI و یک مقاله ژورنال اضافه کنم، و به طبع نمره GRE هم (که هنوز امتحان ندادم) از چیزی که هست به طور قطع به 315 و بالاتر برسانم.
    به نظر شما این ریسک میارزه که یک سال صبر کنم؟ یا اگر پذیزش دادن برم؟

اگر لطف کنید و چند دانشگاهیکه GPA 2.5 در عمران میگیرن رو بفرمایید ممنون میشم. (من نمیدونستم نیم نمره معدل اینقدر کارو سخت میکنه، با توجه به پستای شما تو فروم دیگر فکر میکردم با مقاله و کتاب و سابقه زیاد RA بودنم شانس دارم، فکر میکردم آمریکا معدل محور نیست :-( )

تشکر میکنم پیشا پیش

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    شرایط کلی رزومه تون خوب و امیدوار کننده هست.

نمیدونم چرا دوستان متعددی درخواست میدند اما در ذکر جزئیات رزومه شون خساست به خرج میدند! ذکر جزئیات نمرۀ زبان و GRE میتونه باعث بررسی دقیقتر بشه.

نمرۀ تافل شما قابل قبول هست اما تا ندونیم نمرۀ اسپیکینگ و رایتینگ چنده و مینیمم نمره تون چنده، دقیق نمیشه ارزیابی کرد. اگر اسپیکینگ حداقل 23 و ترجیحاً 25 گرفته باشید، میتونید به TA خیلی امیدوار باشید.

نمرۀ GRE فعلیتون متوسط هست؛ اگر مجدد امتحان بدید و کوانت بیاد بالای 165، شانستون برای top 100 خیلی زیاد خواهد بود.

با رکورد پژوهشی موجود، میتونید با استادها مکاتبه و جلب نظر کنید. به نظر میاد با معدل های خوبی که دارید، شانس اسکالرشیپ/فلوشیپ/award را هم داشته باشید.

موفق باشید.
    ببخشید این رنک زیر 100 که میگید آمریکا منظورتونه؟ یا کل دنیا؟...من این استاد دانشگاه سانتا کروز که باهاش صحبت کردم رتبه دانشگاهش تو آمریکا 90 ئه تقریبا ولی رتبه جهانیش بین 300تا 400ئه...بعدم من خوندم توی سایت روکستر که نوشته بود که 310 همون 1250 قدیم میشه و 307 نباید خیلی ازین دور باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری-دانشگاه سوره تهران

0-

1- مهندسی معماری - دانشگاه غیرانتفاعی سوره تهران- معدل 16/40

2-
    3- نمرۀ زبان هنوز امتحان ندادم،به فرض نمره ی متوسط رو به بالا (فقط انگلیسی)
    4- نمرۀ GRE هنوز امتحان ندادم،به فرض نمره ی متوسط رو به بالا
    5-
    6-
    7- رشته معماری / مقطع کارشناسی ارشد
    8- کشورهای تراز اول جهان، خیلی فرقی نداره و مهم ترین نکته برام مخارج تحصیل و زندگیه و قصدم هم گرفتن اقامت پس از تحصیل در اون کشور یا کشور ثالث
    9- شرکت در یک سمپوزیوم بین المللی مرتبط با رشته + مدرک فنی و حرفه ای عکاسی دیجیتال
    10-
    میزان نیاز به فاند: کلا یجوری باشه که هزینه ها سرسام آور نباشه،یعنی یا تحصیل ارزون باشه یا شانس فاند وجود داشته باشه،مثلا سالی 50 میلیون دیگه آخر آخرش(تحصیل+زندگی)،ولی خب هرررچی کمتر بهتر!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1-مهندسی نفت - دانشگاه امیرکبیر - 16.09
    2-مهندسی نفت - دانشگاه تهران - 17.81
    3- 100 (w=25 s=23 L=27 R=25)
    4- 318 (V=150 Q=168 W=3.5)
    5- یک مقاله ی ISI مرتبط با پروژه ارشد
    6- ندارم
    7-مهندسی نفت - دکتری
    8-آمریکا(آستین ، ای اند ام ، کلورادو ، اکلاهما ، لویزیانا) - کانادا (آلبرتا و کلگری)
    9- عضو بنیاد ملی نخبگان ، رنک چهار ارشد ، رنک 15 کنکور ارشد ، رنک 215 کنکور کارشناسی منطقه سه ، TA یک درس ،
    10- فاند کامل
    دمتون گرم همه چیو گفتم جواب بدین دیگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)