صفحه 46 از 587 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696146546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط imlegend نمایش پست ها
    خیلی تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین، با این اوصاف شما چه دانشگاهایی رو توصیه میکنید؟؟
    برم به سمت دانشگاه های ارزانتر (15000تا در سال) که بتوانم احیانا هر دو سال رو پوشش بدم یا اینکه دانشگاه های گم نام تر با شانس فاوند سال دوم؟؟
    در ضمن من هنوز فارغ التحصیل نشدم ( ترم 7 هستم) می توام یک مقاله ISI و یک مقاله ژورنال اضافه کنم، و به طبع نمره GRE هم (که هنوز امتحان ندادم) از چیزی که هست به طور قطع به 315 و بالاتر برسانم.
    به نظر شما این ریسک میارزه که یک سال صبر کنم؟ یا اگر پذیزش دادن برم؟

اگر لطف کنید و چند دانشگاهیکه GPA 2.5 در عمران میگیرن رو بفرمایید ممنون میشم. (من نمیدونستم نیم نمره معدل اینقدر کارو سخت میکنه، با توجه به پستای شما تو فروم دیگر فکر میکردم با مقاله و کتاب و سابقه زیاد RA بودنم شانس دارم، فکر میکردم آمریکا معدل محور نیست :-( )

تشکر میکنم پیشا پیش
    من چون مسلط به رشتۀ شما نیستم، نمیتونم اطلاعات دقیق در مورد دانشگاه های منطبق با رزومه تون بدم و دانشگاهی را توصیه کنم. جوابی هم که به پست ارسالی شما دادم، منطبق بر اطلاعات عمومی بود که تصور کردم به کارتون میاد.

این که برای چه دانشگاهی شانس بیشتر دارید، محرز نیست. هر چه رکورد مقالات معتبر و نمرۀ GRE بالاتر بره، طبعاً شانستون هم بیش از قبل خواهد بود. حالا این ریسک می ارزه یا نه، به خود شما و هدف های شما بستگی داره. اگر تفاوت یک سال ماندن، چندان در افزایش وزن رزومه و شانس رقابت، محسوس نباشه، خب ماندن به صلاح نیست. اما اگر به عنوان مثال یک مقالۀ ISI باکیفیت و یک نمرۀ GRE حوالی 320 بتونید به رزومه اضافه کنید، خب افزایش شانس خوبی به وجود میاد. خصوصاً نمرۀ بالای 320 در GRE میتونه تحول قابل توجهی ایجاد کنه.

یادتون باشه که کل رزومۀ شما نشان دهندۀ شانس شماست نه یک یا دو مورد؛ ولی قابل انکار نیست که معدل، بالاترین ارزش را در ارزیابی شانس پذیرش و حتی فاند شما داره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    ببخشید این رنک زیر 100 که میگید آمریکا منظورتونه؟ یا کل دنیا؟...من این استاد دانشگاه سانتا کروز که باهاش صحبت کردم رتبه دانشگاهش تو آمریکا 90 ئه تقریبا ولی رتبه جهانیش بین 300تا 400ئه...بعدم من خوندم توی سایت روکستر که نوشته بود که 310 همون 1250 قدیم میشه و 307 نباید خیلی ازین دور باشه.
    من هر جا در مورد شانس پذیرش یک کاربر در امریکا اظهارنظر کنم، منظورم از رنکینگ، رنکینگ US News برای رشته های مربوطه در امریکاست.

سانتاکروز دانشگاه سختی نیست و بعید میدونم رزومۀ شما نتونه ازش پذیرش بگیره. تنها آیتمی که شاید براتون مانع ایجاد کنه، نمرۀ GRE هست. چون دانشگاه مربوطه، خوب یا بد،
    جزئی از University of California System هست.

در مورد تأثیر نمرۀ GRE بر وزن رزومه و شانس پذیرش، به نکتۀ مهمی دقت کنید که در معیار قدیم، 1200 با 1210 تفاوت خاصی نداشت اما در مقیاس فعلی، بین 168 و 170 کوانت، یک دنیا حرف نگفته وجود داره! در مقیاس جدید، تفاوت یک یا دو نمره، معنادار هست.

Junior Member

با سلام و وقت بخیر؛

با توجه به مشخصات کلی زیر، در حصوص اخذ فاند از دانشگاه های آمریکا، استرالیا و یا کانادا، ممنون میشم، دوستان که دارای تحربه هستند راهنمایی کنند.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    مهندسی عمران عمران - (روزانه - دولتی) - 15/7 - رتبه دوم

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی عمران - تربیت مدرس (روزانه - دولتی) - 16/7
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: ایلتس - 6/5 در تمامی مهارتها
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: GRE - کوانت 161 - وربال 141 (مجموع 303)- رایتینگ 2/5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: 5 مقاله ISI چاپ شده - 1 مقاله ISI سابمیت شده - یک Book Chapter پذیرفته شده جهت چاپ در کتاب انگلیسی (ناشر اروپایی) سال 2015
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 1 مقاله چاپ شده انگلیسی در کنفرانس بین المللی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکتری - مهندسی عمران (محیط زیست) -
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا - استرالیا (نیوساوتولز/ ویکتوریا/ سوت استرالیا/) - کانادا (بریتیش کلمبیا/تورنتو)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...): 4 سال کار به عنوان دستیار محقق در مرکز تحقیقاتی دانشگاهی (گواهی ترجمه شده) - دریافت لوح پژوهشگر برتر از بالاترین مقام نهاد اجرایی (ترجمه شده) - کسب رتبه دوم فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ترجمه شده -
    10- سایر نکات مهم (
    داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...): نیاز به فاند کامل

Junior Member

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی – ازاد- 16/17
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی الی – پیام نور- 16/97
    3- نمرۀ زبان : ندارم
    4- نمرۀ GRE : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 3 مقاله isiبا ایمپکت 2-2/5 ( یک مقاله مرتبط با پروژه پایان نامه – دو مقاله غیرمرتبط با پروژه)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا شیمی دارویی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه
    10- سایر نکات مهم (داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند : نیازمند فول فاند – گرفتن اقامت دائم
    با توجه به اینکه نیازمند فول فاند هستم نمره تافل و جی ار ای چند داشته باشم شانسم برای پذیرش در امریکا بالا خواهد بود؟؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- مهندسی عمران-سازه، آزاد تهران مرکز- 15.5 تا موقع اپلای
    2-
    3- تافل 108: R:27, L:28, S:27, W:26
    4- Q:165 V:148 W:3.5
    5- ژورنال خارجی 1 غیر ISI، ژورنال خارجی 3 مقاله ISI سابمیت شده دوتاش Springer
    6- 3 مقاله فارسی کنفرانس داخلی یکیش کنفرانس بین المللی،
    7- ارشد عمران سازه
    8- آمریکا
    9- سابقه TA دارم
    10- فاند کامل،
    لطفاً دوستان نظر بدید توی چه رنکی اپلای کنم و اگه اسم دانشگاه خاصی مدنظر هست بفرمایید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- مکانیک-طراحی کاربردی – رازی کرمانشاه -12.80
    2- مدیریت انرژی – شهید بهشتی – 17.96
    3- نمرۀ زبان ibt (L:29 R:27 S:29 W:27 ) Overall : 112
    4- نمرۀ GRE به تفکیک نمرات مهارت‌ها: ان شاءالله قطعا در این حد یا حتی بهتر :
    330:GRE General:(V:160 Q:170 W:5.0 ) Overall
    5- تعداد مقالات ژورنالی ISI با ذکر نام ناشر : ISI (elsevier:2 ) Overall : 2
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : Overall : 5
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : رشته های مربوط به انرژی های تجدید پذیر - نو ...
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا - کانادا - استرالیا - بریتانیا
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : 1 سال TA
    10- سایر نکات مهم : فول فاند - رنک و شهر دانشگاه برام مهم نیست - سن 26 سال - به نظرتون چه نوع فاندی بهم تعلق میگیره - البته از نوع فول فاند؟

ویرایش توسط spartan89 : November 11th, 2014 در ساعت 02:34 AM

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسي صنايع - دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل ( سراسري)- 17.07 ( در ده درصد اول كلاس)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل نمره كل 98 reading: 29 listening: 26 writing: 23 speaking: 20
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 3.5 :verbal:154 quant:168 AW
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای master of industrial engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمريكا و كانادا اولويت اول- در اروپا آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) دو سال سابقه كار در شركت دولتي بزرگ با سابقه كار نسبتاً مرتبط با رشته
    10- سایر نکات مهم
    فاند مهمترين فاكتور برامه، يعني حاضرم رنك دانشگاهم پايين تر باشه اما فاند داشته باشم. مخصوصا در مورد دانشگاه هاي آمريكا و كانادا كه اصلا بدون فاند نمي شه.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    : مهندسی مکانیک-امام خمینی قزوین-15.87

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی هوافضا- دانشگاه تهران- 17.72
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندادم ولی حدودا آیلتس 6.5 یا 6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندادم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 3 مقاله ISI و 1 مقاله داخلی ISC و 1 چپتر از کتاب در انتشارات Taylor& francis (هنوز چاپ نشده)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 1 کنفرانس خارجی و 1 کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی مکانیک -دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: UBC- مابقی دانشگاههای کانادا و آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و.) : TA دو درس در مقطع ارشد- نفر سوم معدل در ارشد- 10 درصد برتر کارشناسی- مقام در مسابقات خودروی هیبریدی(یکم نا مرتبط!!)- 2 سال سابقه کار در شرکت تاسیسات سرمایشی (من جامدات هستم ولی سابقم سیالاتیه!!)
    10- سایر نکات مهم (
    داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر، میزان نیاز به فاند و ...) : متاهل- خواستار فول فاند

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fredadrin نمایش پست ها
    1-مهندسی نفت - دانشگاه امیرکبیر - 16.09
    2-مهندسی نفت - دانشگاه تهران - 17.81
    3- 100 (w=25 s=23 L=27 R=25)
    4- 318 (V=150 Q=168 W=3.5)
    5- یک مقاله ی ISI مرتبط با پروژه ارشد
    6- ندارم
    7-مهندسی نفت - دکتری
    8-آمریکا(آستین ، ای اند ام ، کلورادو ، اکلاهما ، لویزیانا) - کانادا (آلبرتا و کلگری)
    9- عضو بنیاد ملی نخبگان ، رنک چهار ارشد ، رنک 15 کنکور ارشد ، رنک 215 کنکور کارشناسی منطقه سه ، TA یک درس ،
    10- فاند کامل
    دمتون گرم همه چیو گفتم جواب بدین دیگه
    با جمع بندی ویژگیهای رزومه تون میشه گفت که شانستون در اکثر گزینه هاتون خوبه؛ مگر تگزاس آستین و تگزاس A&M که به نظر میاد رقبای قوی زیادی داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

نقل قول نوشته اصلی توسط kkiiaannaa نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسي صنايع - دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل ( سراسري)- 17.07 ( در ده درصد اول كلاس)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل نمره كل 98 reading: 29 listening: 26 writing: 23 speaking: 20
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 3.5 :verbal:154 quant:168 AW
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای master of industrial engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمريكا و كانادا اولويت اول- در اروپا آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) دو سال سابقه كار در شركت دولتي بزرگ با سابقه كار نسبتاً مرتبط با رشته
    10- سایر نکات مهم
    فاند مهمترين فاكتور برامه، يعني حاضرم رنك دانشگاهم پايين تر باشه اما فاند داشته باشم. مخصوصا در مورد دانشگاه هاي آمريكا و كانادا كه اصلا بدون فاند نمي شه.
    اگه دانشگاه واست مهم نیست شانست بالاست مخصوصا اگه بتونی ریکام بگیری از چند تا استاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)