صفحه 49 از 587 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999149549 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    -

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی سیمی- صنعتی شریف- 15.05 دو سال آخر 15.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها 103 تافل- ریدینگ 27 لیسنینگ 28 اسپیکینگ 23 رایتینگ 25
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها کوانت 165/170 وربال 149/170 رایتینگ 3.0
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلایمهندسی شیمی یا مهندسی محیط زیست. - برای کانادا و آلمان ترجیحا ارشد با فاند- برای امریکا دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت مستر ار تاپ تن کانادا ( مک مستر و آلبرتا و Dalhousie و وسترن انتاریو و تورنتو و... )- مستر از مونیخ (دانشگاه دیگه ای میشناسید معرفی کنید لطفن -انگلیسی زبان- ) - دکترا ی امریکا ( رنک خیلی واسه م مهم نیس، فقط شهرش خوب باشه مثه تگزاس و ... ) بهترین جایی که به نظرتون میشه با این رزومه رفت !
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)رتبه کنکور کارشناسی و قبولی در صنعتی اصفهان در ارشد (ثبت نام نکردم) - ریکام خوب دارم یه دونه !
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)امریکا که فول فاند میتونم برم ! اما کانادا تا سالی 7 8 هزارتا میتونم خودم بدم.
    ** بیشتر علاقه دارم برای مستر از کانادا پذیرش بگیرم اما متاسفانه اصصصلن جواب نمیدن استاد ها ( حتی دوستم با معدل 17 جوابی نگرفته.
    سلام دوست عزیز.
    من متاسفانه در مورد اپلای مهندسی شیمی اطلاع دقیقی ندارم، ولی در مجموع علوم مهندسی پذیرش با فاند در مقطع ارشد خیلی سخت تر از مقطع دکتری هست. علتش هم اینه که معمولا فاند رو به کسی میدن که بتونه توو کارهای پژوهشی فعالیت داشته باشه. در صورتی که دانشجوی ترم 1 ارشد تازه میخواد این رو یاد بگیره. از نظر رزومه معدلتون نه خوبه نه بده متوسط هست. نمره تافل خوبه. در مورد کانادا GRE خیلی تاثیرگذار نیست. تا جایی که من شنیدم مهندسی شیمی مقاله شدیدا روی رزومه تاثیر گذار هست (اگر به لیست ژورنالهای تاپ برید نصفشون واسه مهندسی شیمی هست!!!!)
    قبولی کانادا قطعا از آمریکا راحت تر هست. شما باید هدفتون رو از ادامه تحصیل مشخص کنید که آیا قصد بازگشت به ایران را بعد از تحصیل دارید یا خیر؟
    در رشته های مهندسی دانشگاههای کانادا به ترتیب زیر هستند:
    35 University of Toronto
    51 University of British Columbia
    57 University of Waterloo
    59 University of McGill University
    141 University of Alberta
    151 Universite de Montreal
    186 University of Calgary
    193 McMaster university
    213 Queen's University, Ontario
    261 Western University
    رنک کلی هر کدوم رو کنارش زدم . قبولی شما در مقطع ارشد در 4 مورد اول سخت خواهد بود ولی بقیه احتمالش زیاد هست. من به جای شما بودم ارشد صنعتی اصفهان رو ادامه میدادم و با چند مقاله و رزومه قوی تر واسه مقطع دکتری اقدام می کردم . در هر صورت این نظر بنده بود.

Member bluen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

۱- دانشگاه لیسانس: مکانیک - دانشگاه ارومیه - 14.71
    (GPA= 2.89, Last 4 semesters =3.45 Last 58 credits:3.36, last 61:3.29)

۲- دانشگاه فوق لیسانس : شهید رجایی تهران - مکانیک (طراحی کاربردی مکانیک جامدات) معدل 17/89 نمره تز 20 (GPA=3.91)
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) : L=6, R &W=6.5, S=7 and Overall=6.5
    ۴- نمره (GRE (146/170/2
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: ISI 4
    IF 2: اسم دوم بعد از استاد (Elsevier)
    IF 2.7 : اسم سوم بعد از استاد و یک دانشجوی دیگه
    2.5 IF : تحت داوری - اسم اول و بعدی استاده! under review
    IF 0.5: تحت داوری بازم استاد اول من دوم 2 نفر دیگه هم زده شده بعد از من! under review
    ۶- سابقه کار مرتبط: TA & RA experiences during my master
    ۷- دانشگاه های مورد نظر: چه رنکی ر اساس US News اپلای کنم شانش فول فاند دارم؟؟؟ Michigan state? Connecticut- Northeastern
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: مواد متخلخل- نمونه سازی سریع- کامپوزیت الهام گرفته شده از طبیعت- سازه سبک و...
    ۹- نیم‌سال مورد نظر: بهار یا پاییز 2015
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه): موضوع ریسرچم میان رشته ایی و داغه و استاد راهنمام الان استاد مدعو دانشگاه تاپ تو آلمانه که ریکام خوبی می تونم از ایشون بگیرم.

ممنون از همه دوستان
    !Never Give Up

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima1234 نمایش پست ها
    - رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک حالت جامد - دانشگاه تهران - 14.06
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک اتمی و مولکولی (لیزر) - امیرکبیر - 16.33
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :تافل 100 (هنوز امتحان ندادم)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : وربال 149 - کوانت 167- رایتینگ 4
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : یک کنفرانس معتبر خارجی(بصورت شفاهی پذیرفته شده بود) و یک کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکترا فیزیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : ترجیحا امریکا در درجات بعدی کانادا یا المان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : سابقه ی خاصی ندارم فقط نمره ی پایان نامم 20 شده نمیدونم نکته ی خاصیه یا نه.
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : فاند کامل
    معدل لیسانستون کمه و معدل ارشد هم متوسط؛ از این بابت، کمی مشکل خواهید داشت.
    اگر تافلتون 95+ بشه و رایتینگ و خصوصاً اسپیکینگ 25 بشید، نمرۀ خوبی خواهد بود.
    نمرۀ GRE خوبی دارید.
    داشتن فقط یک مقالۀ معتبر خارجی، کارتون را برای جلب نظر استادها، سخت میکنه.
    نمرۀ 20 پایان نامه، مثبته اما جای مانور نداره.

جمع بندی:
    - رزومۀ متوسطی دارید و گرفتن پذیرش و فاند، غیرممکن نیست اما راه سختی در پیش دارید.
    - برای امریکا بررسی کنید که آیا نیاز به GRE سابجکت فیزیک دارید یا نه. اگر نیاز باشه، نمرۀ بالای اون آزمون میتونه به خوبی معدل لیسانس را پوشش بده. ضمناً نمرۀ 100 تافل هم میتونه کمک زیادی به وزن رزومه تون بکنه.
    - برای کانادا باید با استادها رایزنی کنید. رکورد پژوهشی چشمگیری ندارید و باید صبر و تحمل بالایی داشته باشید. نمرۀ خوب تافل و GRE سابجکت میتونه روی جلب نظر استادها هم اثر بگذاره.
    - در مورد آلمان خیلی نمیتونم نظر بدم چون اطلاع موثقی ندارم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق- دانشگاه آزاد - 15.78
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق - دولتی شهرستان- 18.13
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 6.5 آیلتس
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : امتحان نداده ام
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله که ریوایز خورده (isi
    6 - تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : یک کنفرانس معتبر خارجی(ایندکس ieee) و یک کنفرانس داخلی (ایندکس ieee)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکترا برق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا یا اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) :یک سال کار تحقیقاتی مرتبط
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : فاند کامل

Junior Member

1-رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع- دانشگاه آزاد قزوین - 16.25
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس امتحان ندادم، اما حدود 7 یا 7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : امتحان نداده ام
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    6 - تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و یا رشته های مرتبط
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کشور های اروپایی مانند فنلاند، سوئد، دانمارک و ...
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : میتوام توصیه نامه از طرف اساتید برجسته و شناخته شده رشتم بگیرم.
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : نیاز به فاند کامل

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    -

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی سیمی- صنعتی شریف- 15.05 دو سال آخر 15.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها 103 تافل- ریدینگ 27 لیسنینگ 28 اسپیکینگ 23 رایتینگ 25
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها کوانت 165/170 وربال 149/170 رایتینگ 3.0
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلایمهندسی شیمی یا مهندسی محیط زیست. - برای کانادا و آلمان ترجیحا ارشد با فاند- برای امریکا دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت مستر ار تاپ تن کانادا ( مک مستر و آلبرتا و Dalhousie و وسترن انتاریو و تورنتو و... )- مستر از مونیخ (دانشگاه دیگه ای میشناسید معرفی کنید لطفن -انگلیسی زبان- ) - دکترا ی امریکا ( رنک خیلی واسه م مهم نیس، فقط شهرش خوب باشه مثه تگزاس و ... ) بهترین جایی که به نظرتون میشه با این رزومه رفت !
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)رتبه کنکور کارشناسی و قبولی در صنعتی اصفهان در ارشد (ثبت نام نکردم) - ریکام خوب دارم یه دونه !
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)امریکا که فول فاند میتونم برم ! اما کانادا تا سالی 7 8 هزارتا میتونم خودم بدم.
    ** بیشتر علاقه دارم برای مستر از کانادا پذیرش بگیرم اما متاسفانه اصصصلن جواب نمیدن استاد ها ( حتی دوستم با معدل 17 جوابی نگرفته.
    سلام،

به نظر من شانس برای دکترا فول فاند امریکا شانس خوبی دارید. معدلتون بد نیست. شریفی بودن هم قطعا نکته مثبتیه. دانشگاههای تاپ امریکا شانستون خیلی خوب نیست ولی به نظرم برای رنک های حدود 30-50 (us news) شانس خوبی دارید. حتما ایمیل بزنید و تمام تلاشتون رو بکنید. چند تا گزینه هم از رنکهای حدود 100 اپلای کنید برای سوپاپ اطمینان ولی برای سوپاپ اطمینان هم حتما ایمیل بزنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : کارشناسی مهندسی صنایع – دانشگاه صنعتی امیرکبیر– معدل نهایی 13.60 - معدل دوسال آخر 14.7 / معدل دیپلم 18.5 .
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : در امضاء موجود است
    4-نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای Certificate /Undergraduate in Supply Chain Management/ 1-year
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: دانشگاههای انگلیسی زبان کبک ترجیحاً از مک گیل
    9-نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه :من رزومه کاری دارم و نه آکادمیک (10 سال سابقه کار مرتبط با رشته لیسانسم و رشته انتخابی برای اپلای- در شرکتهای معتبر خودرویی و دارویی- 2 سال مسوولیت اداره برنامه ریزی و کنترل تولید موتور 206 و خیلی از فعالیتهای دیگه که اگه لازم شد فایلش رو میگذارم)
    10-سایر نکات مهم (مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای میزان نیاز به فاند : منتظر سی اس کیو و ویزای اقامت دایم کبک

باید اضافه کنم برای پذیرش در مقطع مذکور و اخذ سرتیفیکیت نیازی به مدرک لیسانس نیست. یعنی با همون دیپلم هم میشه اقدام کرد . از طرفی دیگه 70 % درسهایی رو که قراره توی اون یکسال بخونم رو قبلاً در مقطع لیسانس خوندم ونمراتم هم بالای 15 بوده. آیا صلاح میدونید که با این اوضاع مدرک لیسانسم رو هم بفرستم
    .
    همچنین تصمیمم این هست که همزمان با اخذ اقامت با شرایط دانشجوی کبکی برای اون مقطع ثبت نام کنم و بعد از یکسال تحصیل جذب بازار کار کانادا شم.
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa777 نمایش پست ها
    1- تغذیه و رژیم درمانی-علوم پزشکی سراسری-16.98
    2- بیوشیمی-سراسری تهران-16
    3- ندارم.در حال گرفتن نمره
    4- ندارم
    5- 4 isi با ایمپکت متوسط
    6- ندارم
    7- دکترا بیوشیمی یا ایمونولوژی
    8- آمریکا-کانادا-استرالیا-اروپا
    9- داشتن 2 سال سابقه کار مرتبط
    10- نیازمند گرفتن فاند.
    لطفا جوابمو بدین.دومین باره که مطرح میکنم اما پاسخی دریافت نکردم.واسم خیلی مهمه.ممنونم
    سلام

من پاسخ میدم به پست شما، نه به خاطر اینکه اطلاعات خوب و موثقی مربوط به رشتۀ شما دارم (که واقعاً هم ندارم)، بلکه به این خاطر که خودتون در پیام خصوصی، علت بی جواب ماندن پستتون را پرسیدید. جوابی که به شما میدم، ممکنه به کار سایر دوستانی هم که جوابی دریافت نمیکنند، بیاد.

دلایل بی جواب ماندن درخواست بررسی کاربرها، میتونه متعدد باشه؛ از جمله:

1- رشتۀ تحصیلی کاربر درخواست دهنده، خاص هست و تعداد دوستانی که میتونند در اون رشته، نظر بدند، کم هست.
    2- رزومۀ کاربر درخواست دهنده، به وضوح، ضعیف هست و عدۀ کثیری از دوستان نظر دهنده، تمایل ندارند که اظهارنظر ناامید کننده داشته باشند؛ حتی در شرایطی که این اظهارات، جز بیان واقعیات نباشه.
    3- رزومۀ کاربر درخواست دهنده، نقص های تعیین کننده داره؛ مثلاً معدل هنوز کامل نیست و یا نمرۀ زبان و GRE وجود نداره تا بشه نظر موثق داد.
    4- دانشگاه های مورد انتظار فرد درخواست دهنده، با رزومۀ فرد، همخوان نیست و دوستان نظر دهنده، چون درخواست ذکر شده را منطقی نمی بینند، نظر هم نمی دند.
    5- اعداد و ارقام ذکر شده در رزومۀ درخواست دهنده، به نظر، غیرواقعی میاد و به این ترتیب، دوستان نظر دهنده، به اظهارات غیرواقعی، توجهی نمی کنند.
    6- هدفدار بودن کاربر درخواست دهنده، مشخص نیست و از این بابت، دوستان نظر دهنده، ترجیح میدند برای کسی که تکلیفش مشخص نیست، زمانی نگذارند. مثلاً کسانی که در بند مربوط به کشورهای هدف، ذکر می کنند که "هر جا که بشه؛ کشور و رنک و دانشگاه مهم نیست و فقط فول فاند مهمه"، یا کسانی که از امریکا به عنوان یکی از مطلوب ها نام می برند اما در بند مربوط به GRE، عنوان میکنند که "اگه لازم باشه میدم"؛ خب معلومه که برای امریکا لازم هست و این دو دسته کاربر، هنوز درست و حسابی تکلیفشون مشخص نیست.
    7- سایر موارد خاصی که فعلاً به ذهنم نمی رسه.

و اما در مورد درخواست شما:

به نظر میاد که بی جواب ماندن رزومۀ شما، ناشی از رشتۀ شما و البته وجود نداشتن نمرۀ زبان و GRE باشه.

نظر من در مورد رزومۀ شما:

من متخصص حوزۀ شما نیستم و فقط میتونم یک سری نکات کلی عرض کنم و امیدوارم به کارتون بیاد. معدلهایی که دارید، قابل قوبل هست و خصوصاً معدل لیسانستون، خوبه. داشتن 4 مقالۀ ISI نشان میده که با الفبای ریسرچ، آشنا هستید و احتمالاً میتونید بدون مشکل حادی، کار تحقیقاتی انجام بدید. در نتیجه، میشه امیدوار به مکاتبه با استادها و جلب نظر اونها بود. در مورد کیفیت این تعداد مقاله، نمیتونم نظر بدم و فقط میتونم عرض کنم که طبق اطلاع من، داشتن این تعداد مقالۀ ISI در رشتۀ شیمی، عرف هست و مثل رشته هایی مثل مهندسی برق و مکانیک، تأثیر شگرفی در شانس نداره. با این حال، نمیشه کتمان کرد که 4 مقالۀ ISI، رکورد قابل قبولی محسوب میشه.

کشورهای هدفتون، تقریباً میشه گفت که کل کشورهای هدف را در بر میگیره و به عبارتی، "هر جا بشه؛ فقط فول فاند!" اگر نیوزیلند هم ذکر میشد، دیگه جمع کشورها، جمع بود. برای امریکا باید GRE بدید و انتظار میره که نمرۀ مجموع 310 به بالا بگیرید تا شانس قابل قبولی در رقابت برای پذیرش و دریافت فاند داشته باشید. برای سایر گزینه هاتون، به نظر نمیاد که غیر از نمرۀ زبان، الزام دیگری وجود داشته باشه. برای نمرۀ زبان هم توصیه میکنم به نمرۀ آیلتس 7 (یا بالای 90 تافل) فکر کنید تا بتونید از حداکثر قابلیت موجود در معدل لیسانستون استفاده کنید.

ضمناً برای دکترای بیوشیمی در امریکا، بررسی کنید که آیا داشتن GRE سابجکت، ضرورت داره یا خیر.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

دلایل بی جواب ماندن درخواست بررسی کاربرها، میتونه متعدد باشه؛ از جمله:

1- رشتۀ تحصیلی کاربر درخواست دهنده، خاص هست و تعداد دوستانی که میتونند در اون رشته، نظر بدند، کم هست.
    2- رزومۀ کاربر درخواست دهنده، به وضوح، ضعیف هست و عدۀ کثیری از دوستان نظر دهنده، تمایل ندارند که اظهارنظر ناامید کننده داشته باشند؛ حتی در شرایطی که این اظهارات، جز بیان واقعیات نباشه.
    3- رزومۀ کاربر درخواست دهنده، نقص های تعیین کننده داره؛ مثلاً معدل هنوز کامل نیست و یا نمرۀ زبان و GRE وجود نداره تا بشه نظر موثق داد.
    4- دانشگاه های مورد انتظار فرد درخواست دهنده، با رزومۀ فرد، همخوان نیست و دوستان نظر دهنده، چون درخواست ذکر شده را منطقی نمی بینند، نظر هم نمی دند.
    5- اعداد و ارقام ذکر شده در رزومۀ درخواست دهنده، به نظر، غیرواقعی میاد و به این ترتیب، دوستان نظر دهنده، به اظهارات غیرواقعی، توجهی نمی کنند.
    6- هدفدار بودن کاربر درخواست دهنده، مشخص نیست و از این بابت، دوستان نظر دهنده، ترجیح میدند برای کسی که تکلیفش مشخص نیست، زمانی نگذارند. مثلاً کسانی که در بند مربوط به کشورهای هدف، ذکر می کنند که "هر جا که بشه؛ کشور و رنک و دانشگاه مهم نیست و فقط فول فاند مهمه"، یا کسانی که از امریکا به عنوان یکی از مطلوب ها نام می برند اما در بند مربوط به GRE، عنوان میکنند که "اگه لازم باشه میدم"؛ خب معلومه که برای امریکا لازم هست و این دو دسته کاربر، هنوز درست و حسابی تکلیفشون مشخص نیست.
    7- سایر موارد خاصی که فعلاً به ذهنم نمی رسه.

.
    به عقیده بنده انگیزه اصلی کاربران از مطرح کردن سوالاتشون در این انجمن ، کسب تجربه و راهنمایی و البته صرفه جویی در زمان و هزینه اپلای هست . پس دوستانی که صاحبنظر هستند لطف کنند با دادن جواب ولو منفی تکلیف کاربران رو مشخص کنند و اونها رو از سردرگمی بیرون بیارن حتی شده با پیام خصوصی . به هرحال من فکر میکنم با این روش ، مدیران انجمن و دوستانی که میتونن چراغ راه باشن رسالت خودشون رو از تشکیل این انجمن به انجام رسوندند.
    ویرایش توسط faranak7799 : November 18th, 2014 در ساعت 01:26 PM
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tehran uni

سلام. خواهش میکنم نظرتون رو راحع به وضعیت منم بگید خیلی ضروریه

1-رشته لیسانس: مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران. معدل 17/35 (همون معماری منظر میشه در ترجمه مدرک)

2- رشته ارشد: مهندسی طراحی محیط دانشگاه تهران. معدل 17.86
    3- نمره تافل: 105
    4- نمره جی ار ای :ندارم
    5- دو تا علمی پژوهشی داخلی
    6-دو کنفرانس داخلی و یک بین المللی داخلی IALE
    7- دکتری معماری یا شهرسازی
    8- استرالیا
    9- استعداد درخشان در مقطع لیسانس و ورودی بدون کنکور در ارشد(ده درصد برتر)
    10- فول فاند میخوام .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)