صفحه 497 از 587 نخستنخست ... 397447487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,961 تا 4,970 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

1- مهندسی عمران
    – صنعتی شاهرود – معدل14

2- مهندسی عمران-سازه های هیدرولیکی – صنعتی شاهرود – 17.1
    3- نمرۀ زبان ایلتس 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی : یک عدد ای اس ای
    6- تعداد مقالات کنفرانسی داخلی دو عدد
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مدیریت منابع آب یا محیط زیست
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: هلند-سوئد- نروژ-استرالیا-فنلاند-روسیه و...
    9- کارمند رسمی وزارت نیرو(شرکت آب و فاضلاب)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund) تا حد ممکن
    ممنون از لطف تمامی دوستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

۱- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق مخابرات - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۵.۳۵
    ۲- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌مخابرات سیستم - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۸.۱۰
    ۳- رشتۀ دکتری – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌
    مخابرات سیستم - دانشگاه علم و صنعت (احتمالا انصراف بدم) - ۱۷.۲۵
    ۴- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:‌ تافل ۱۰۷ (R:28 L:30 S:23 W:26)
    ۵- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    ۶- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :‌ ۲ تا ISI، شامل یکی اشپرینگر و یکی الزویر هردو در سطح Q2 از تز ارشد
    ۷- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 2 تا فارسی همون کنفرانس برق خودمون...
    ۸- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری، مخابرات یا کامپیوتر/هوش‌مصنوعی (زمینهٔ کاریم به هردو میخوره)
    ۹- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکای شمالی، اقیانوسیه، اسکاندیناوی، هلند (تابلو نیست؟)
    ۱۰- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقهٔ تدریس داشتم. شاگرد اول ارشد، جزء تاپ‌های لیسانس. فقط همین. کلی هم سابقهٔ تدریس خصوص نرم‌افزار و ... پروژهٔ در سطح ملی هم یکبار انجام دادم که خیلی پروژهٔ بزرگ و پیچیده‌ای نبوده. خلاصه خیلی برجسته نیست.
    ۱۱- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فقط و فقط فول فاند

من یه پذیرش از اسپانیا دارم به واسطهٔ استادی که باهاش کار میکنم. هیچ جای دیگه هم اپلای نکردم و به لحاظ یه سری مسائل شخصی هیچوقت دنبال اپلای نبودم. اما الان که تصمیم گرفتم میخوام بدونم شانسم واسهٔ پذیرش از دانشگاه‌های زیر ۲۰۰ (یا حتی ۳۰۰) توی لیستی مثل QS بخصوص تو زمینهٔ کاری خودم (برق/مهندسی) چقدر هست؟ دانشگاه درجهٔ ۳ و ۴ رو نمیخوام بدونم. یه دانشگاه که ارزشش رو داشته باشه، صرفا رفتن نمیخوام. چون الان دکتری داخل هستم و به انصراف فکر میکنم، این اسپانیا هم هست بعد گزینه‌های دیگه هم ممکنه باشه با توجه به نداشتن تجربه تو این زمینه تخمین دوستان باتجربه کمک زیادی میکنه. البته که رزومهٔ برجسته و شاخصی ندارم ولی میخوام بدونم چقدر شانس دارم واسهٔ دانشگاه‌های خوب کشورهایی که گفتم. یه برآورد کلی خیلی کمک میکنه. ممنون.

به طور خاص‌تر شانسم برای Top100 یا Top200 یا Top300 چطوره؟ با یه برآرودی خیلی کلی بیشتر تو چه دسته‌ای شانس دارم؟

1- مهندسی عمران- دانشگاه فردوسی مشهد- 12/04
    2- مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی- دانشگاه آزاد مشهد- 16/85
    3- آیلتس هنوز امتحان ندادم ولی یک آزمون سمپل دادم 6 شدم (همه مهارت ها 6 فقط reading 5/5)
    7- همین رشته در مقطع دکترا یا ارشد
    8- کانادا- آلمان یا هر کشور دیگری
    10- full fund

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

سلام ، ممنون میشم اگر راهنماییم بفرمایید:

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    شیمی کاربردی - دانشگاه آزاد تهران شمال - معدل 15.25

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی آلی - دانشگاه آزاد تهران مرکز - معدل 15.80
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز آزمون ندادم اما حدود نمره 7 آیلتس پیش بینی میشه
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 4 مقاله - ارائه به صورت پوستر
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری شیمی آلی یا حتی کارشناسی ارشد مجدد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا- اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 1 سال سابقه تدریس پژوهش مقطع دبیرستان- سابقه پژوهش صنعتی 2 پروژه- شرکت در 4 کارگاه مرتبط با رشته - و 2 توصیه نامه از اساتیدم
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : بورسیه کامل ، Full Fund

نمی دونم چقدر تأثیر داره اما من در حال حاضر دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران هستم در همون رشته شیمی آلی و معدلم 18.5 هستش و درحال نوشتن یک مقاله review هم هستم. اما می خوام مجددأ برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام کنم.
    ویرایش توسط safiye_chemist : October 15th, 2018 در ساعت 11:58 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Software Engineering Iran University of Science and Technology

مهندسی کامپیوتر نرم افزار - دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی - معدل 14.54
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار - پردیس علم و صنعت - معدل 17.17

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز آزمون ندادم اما حدود نمره
    6.5 آیلتس پیش بینی میشه
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری مهندسی کامپیوتر نرم افزار یا ماشین لرنینگ
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اروپا-استرالیا-کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 3 سال سابقه در زمینه تست نرم افزار- و 2 توصیه نامه از اساتیدم
    میشه راهنمایی کنید که اصلا امکان پذیرش دارم یا نه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

سلام ، لطفا راهنماییفرمایید برای استرالیا، کانادا ویا اروپا چقد شانس دارم

مهندسی مکانیک، ساخت و تولید . دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 15.8
    مهندسی مکانیک،ساخت و تولید، دانشگاه صنعتی امیرکبیر معدل 16.7
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : درحال مطالعه برای زبان حداقل آیلتس6
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 3مقالهISIسه مقاله علمی پژوهشی داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 7-8اله - ارائه به صورت سحنرانی و پوستر
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    PHD ساخت و تولید ، جوشکاری، مکانیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    استرالیا-کانادا-اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 3سال تدریس رباضی دبیرستان و 2سال سابقه تدریس ABAQUS
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : بورسیه کامل ، Full Fund

یییی

Junior Member

0- کاردانی رشتۀ عمران – 16.80
    1- کارشناسی رشتۀ عمران – دانشگاه تبریز–18.86

2-کارشناسی ارشد رشتۀ عمران – دانشگاه تبریز– 18.22
    3- نمرۀ زبان : در حال مطالعه برای ازمون تافل که پیش بینیم برای نمره بالای 100 هست
    4- نمرۀ GRE :ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی: هنوز چاپ نشده اصلاحیه خورده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : عمران-دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اولویت خاصی ندارم
    9- نکات برجستۀ رزومه: رتبۀ برتر دانشکده در مقطع لیسانس. رتبه سوم کارشناسی ارشد. یک سال سابقه تدریس در دانشگاه
    10- میزان فاند مورد انتظار :Full Fund
    نکته مهم اینه که من بیماری ام اس دارم و پارامتر مهم برای اولویت بندی برای پذیرش، کشور و دانشگاه هایی هست که بیمه هزینه درمان بیماری منو ساپورت کنه.
    . دوستان اگر اطلاعات دقیق دارند ممنون میشم راهنماییم کنن تا از بلاتکلیفی دربیام.ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azize نمایش پست ها

0- کاردانی رشتۀ عمران – 16.80
    1- کارشناسی رشتۀ عمران – دانشگاه تبریز–18.86

2-کارشناسی ارشد رشتۀ عمران – دانشگاه تبریز– 18.22
    3- نمرۀ زبان : در حال مطالعه برای ازمون تافل که پیش بینیم برای نمره بالای 100 هست
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : عمران-دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اولویت خاصی ندارم
    9- نکات برجستۀ رزومه: رتبۀ برتر دانشکده در مقطع لیسانس. رتبه سوم کارشناسی ارشد. یک سال سابقه تدریس در دانشگاه
    نکته مهم اینه که من بیماری ام اس دارم و پارامتر مهم برای اولویت بندی برای پذیرش، کشور و دانشگاه هایی هست که بیمه هزینه درمان بیماری منو ساپورت کنه.
    . دوستان اگر اطلاعات دقیق دارند ممنون میشم راهنماییم کنن تا از بلاتکلیفی دربیام.ممنون
    در خصوص بند اول رزومه شما فاقد گرایش است که اصلی ترین فاکتور در این مرحله بررسی شانس است. همپنین عنوان پروزه شما هم موثر است . بهتر است این موارد را دقیقتر ذکر کنید. در حالت کلی یک رزومه جنرال دارید که با افزایش تعداد و کیفیت مقالات شانس بیشتری پیدا میکنید ولی موضوع تز شما و به روز بودن آن مهم و تعیین کننده است.
    در مورد بند دوم، اغلب دانشجویان در کشورهای مقصد دارای بیمه دانشجویی هستند و برخی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی دارای بیمه های تکمیلی. میزان پوشش هزینه ها بسته به کشور متفاوت است و ممکن است بخشی از هزینه های دارو و پزشک را پوشش دهد تا برخی مواقع که اکثر آنرا پوشش میدهد. بهتر است در این خصوص پس از قطعی شدن کشور مربوطه راجع بع شرایط بیمه آنها مطالعه کنید ولی هیچ عنوان این مساله در بررسی شرایط پذیرش و رد یا قبول شما موثر نیست مگر بیماری اثرات فیزیکی خاصی داشته باشد که از برخی کارها نظیر مسایل آزمایشگاهی و... نیاز به معافیت باشد که در این خصوص بهتر است موضوع پروژه و استاد را بر همین اساس انتخاب کنید و در زمان مناسب در جریان قرار دهید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Eiman1990 نمایش پست ها
    سلام ، لطفا راهنماییفرمایید برای استرالیا، کانادا ویا اروپا چقد شانس دارم

مهندسی مکانیک، ساخت و تولید . دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 15.8
    مهندسی مکانیک،ساخت و تولید، دانشگاه صنعتی امیرکبیر معدل 16.7
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : درحال مطالعه برای زبان حداقل آیلتس6
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 3مقالهISIسه مقاله علمی پژوهشی داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 7-8اله - ارائه به صورت سحنرانی و پوستر
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    PHD ساخت و تولید ، جوشکاری، مکانیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    استرالیا-کانادا-اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 3سال تدریس رباضی دبیرستان و 2سال سابقه تدریس ABAQUS

یییی

برای ذکتری مکانیک با سه مقاله آی اس آی و رزومه فعلی می توانید شانس خوبی داشته باشید. البته ایده آل نیست ولی اگر نمرات زبان و آزمون GRE برای امریکا را بتوانید تامین کنید فکر میکنم شانس پذیرش شما منطقی باشد حداقل در دانشگاههای متوسط و نه تاپ در هرکدام از گزینه های ذکر شده. موضوع تز شما و مقالات هم اهمیت دارند که با فرض به روز بودن موضوع که در رشته مکانیک معمولا باید چنین باشد می توانید به مکاتبه با استادان در فیلد مورد نظرتان بپردازید و در صورت گرفتن فیدبک مناسب اقدام کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در خصوص بند اول رزومه شما فاقد گرایش است که اصلی ترین فاکتور در این مرحله بررسی شانس است. همپنین عنوان پروزه شما هم موثر است . بهتر است این موارد را دقیقتر ذکر کنید. در حالت کلی یک رزومه جنرال دارید که با افزایش تعداد و کیفیت مقالات شانس بیشتری پیدا میکنید ولی موضوع تز شما و به روز بودن آن مهم و تعیین کننده است.
    در مورد بند دوم، اغلب دانشجویان در کشورهای مقصد دارای بیمه دانشجویی هستند و برخی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی دارای بیمه های تکمیلی. میزان پوشش هزینه ها بسته به کشور متفاوت است و ممکن است بخشی از هزینه های دارو و پزشک را پوشش دهد تا برخی مواقع که اکثر آنرا پوشش میدهد. بهتر است در این خصوص پس از قطعی شدن کشور مربوطه راجع بع شرایط بیمه آنها مطالعه کنید ولی هیچ عنوان این مساله در بررسی شرایط پذیرش و رد یا قبول شما موثر نیست مگر بیماری اثرات فیزیکی خاصی داشته باشد که از برخی کارها نظیر مسایل آزمایشگاهی و... نیاز به معافیت باشد که در این خصوص بهتر است موضوع پروژه و استاد را بر همین اساس انتخاب کنید و در زمان مناسب در جریان قرار دهید.

ممنون از پاسختون. موارد ذکرشده اصلاح شد. بیماری بنده در حد ابتدایی هست و تاثیر فیزیکی نداره. تز بنده در زمینه تحلیل لرزه ای مخازن فولادی هست.
    0- کاردانی رشتۀ عمران، ساختمان – 16.80
    1- کارشناسی رشتۀ عمران ، ساختمان– دانشگاه تبریز–18.86

2-کارشناسی ارشد رشتۀ عمران، آب و سازه های هیدرولیکی – دانشگاه تبریز– 18.22
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : عمران، آب و سازه های هیدرولیکی-دکتری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)