صفحه 500 از 587 نخستنخست ... 400450490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510550 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,991 تا 5,000 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    آلمان ب خیلی جاها اپلای کردم Karlsruhe Institute of Technology، مکس پلانک دپارتماانای مختلفش، University of Erlangen-Nuremberg، University of Cologne
    ,Heidelberg و خیلیای دیگه. و اتفاقا utrecht چن وقت پیش پوزیشن دکترا در حوزه رجنرتیو مدیسن داش ک اپلای کردم و ریجکت شدم! Radboudم اپلای کردم جوابش نیومده هنوز. الان با نزدیک شدن ددلاین های ارشد نروژ و سوئد اینا احتمالا برا ارشدم اپلای کنم. امیدوارم نتیجه بده.
    سلام
    دانشگاه های متناسب با رزومه خودتون انتخاب کنید. هایدلبرگ، KIT، مکس پلانک که شانس شما خیلی کم هست. دانشگاه کلن دپارتمان های مرتبط با بایو در طی چند سال گذشته چند دانشجو دکترا ایرانی گرفتند که متاسفانه درس ادامه ندادند شاید دلیل این باشه. شاید نه حتما.
    utrecht برای مستر اپلای کنید. اگر بتونید مستر مجدد بخونید خیلی به نفع شما هست. در کل همونطور که خودتون هم به احتمال زیاد مطلع هستید رشته های شیمی و فیزیک و بیولوژی به خصوص مولکولی که نیاز به تجهیزات و آزمایشگاه و مواد گران قیمت دارند و یا کمپانی ها به علت تحریم مواد و دستگاه به ایران ارسال نمی کنند؛ چاپ مقاله حتی در سطح ابتدایی هم مشکل هست. و شما نباید خودتون با دانشجویان مهندسی مقایسه کنید چون به عنوان مثال یک مستر CS در ایران برای چاپ مقاله نیاز به تجهیزات خاصی نداره و اگر بتونه رزومه خوبی فراهم کنه رفتن به مکس پلانک دور از ذهن نیست. موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

1- لیسانس مهندسی مکانیک شریف معدل 2.71
    2- فوق مهندسی مکانیک شریف معدل 3.94
    3- تافل ماه بعد دارم احتمالا R29 L27 S22 W26 (احتمال زیاد بالای 100-امیدوارم)
    4- جی آر ای ماه بعد احتمالا Q170 V150 W3.5
    5- هفت تا ISI ایمپکت بین 1 تا 5
    6- یازده تا کنفرانسی و 8 تا ثبت اختراع که یکی US Patent هست. مقاله هام همه اسمم اوله.
    7- پی اچ دی بایومدیکال (بایو-انجینیرینگ) یا اگه خوب جواب نگرفتم همون مکانیکال
    8- امریکا و اروپا
    9- تی ای زیاد بودم. نقره المپیاد. رتبه کنکور سراسری. رتبه کنکور ارشد مکانیک و هوافضا تک رقمی.
    10- فقط فول-فاند

سلام. دوستانی که تجربه دارند ممنون میشم نظر بدند که بهتره چطور اپلای کنم. معدل لیسانس من خیلی پایین هست. ممنون میشم که اگر تجربه دارین راهنماییم کنین. بی تعارف میدونم اگه معدل لیسانسم 17 بود، شانس ادمیشن بین 5 تای اول رو شاید داشتم. ولی الان نمیدونم اصلا به زیر 50 فکر بکنم یا نه. بعبارتی، زیر 50 ارزش هزینه کردن رو داره برام؟
    ویرایش توسط hajmajid : October 23rd, 2018 در ساعت 09:38 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KIkimnz نمایش پست ها

1- مهندسي مكانيك – خواجه نصير – معدل ١٤/٢

2- تبديل انرژي – خواجه نصير – معدل نهایی ١٦
    3- نمرۀ زبان ايلتس ٧/٥
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت كانادا و نروژ
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) ta بودم دو بار
    10- میزان فاند مورد انتظار (فول فاند
    ممنون می شم راهنمایی کنید

0- کارشناسی فناوری اطلاعات – معدل 15.32 غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران
    1- کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی – غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران–19.52

2-معدل الف دوره ارشد و دانشجوی ممتاز در ورودی
    3- نمرۀ زبان : آیلتس 7
    4- نمرۀ GRE :ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی: 3 مقاله ISC و یک مقاله بین المللی که فکر نکنم ISI باشه
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 4
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد یا دکترا Computer Science
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آلمان - ایرلند - هلند - انگلستان - ایتالیا - اتریش - سوئد - دانمارک
    9- نکات برجستۀ رزومه: رتبۀ برتر دانشکده در مقطع فوق لیسانس . پایان نامه فوق قوی در حد PHD.
    10- میزان فاند مورد انتظار :Full Fund
    11 - من برنامه نویسیم هم خوب هست و رزومه شخصی خوبی دارم. کارهای فریلنسینگ و غیره.

خیلی دوس دارم دکترا بخونم ولی با توجه به نداشتن ISI و دولتی نبودن دانشگاه احتمالش ضعیفه. دوستان گرایش خودم با معدل پایین تر و پایان نماه بسیار ضعیفتر الان ایتالیا برای ارشد اپلای شدن با فاند.

ممنون میشم عزیزان بهترین احتمالات رو برای من آنالیز کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
    0- کارشناسی فناوری اطلاعات – معدل 15.32 غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران
    1- کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی – غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران–19.52

2-معدل الف دوره ارشد و دانشجوی ممتاز در ورودی
    3- نمرۀ زبان : آیلتس 7
    4- نمرۀ GRE :ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی: 3 مقاله ISC و یک مقاله بین المللی که فکر نکنم ISI باشه
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 4
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد یا دکترا Computer Science
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آلمان - ایرلند - هلند - انگلستان - ایتالیا - اتریش - سوئد - دانمارک
    9- نکات برجستۀ رزومه: رتبۀ برتر دانشکده در مقطع فوق لیسانس . پایان نامه فوق قوی در حد PHD.
    10- میزان فاند مورد انتظار :Full Fund
    11 - من برنامه نویسیم هم خوب هست و رزومه شخصی خوبی دارم. کارهای فریلنسینگ و غیره.

خیلی دوس دارم دکترا بخونم ولی با توجه به نداشتن ISI و دولتی نبودن دانشگاه احتمالش ضعیفه. دوستان گرایش خودم با معدل پایین تر و پایان نماه بسیار ضعیفتر الان ایتالیا برای ارشد اپلای شدن با فاند.

ممنون میشم عزیزان بهترین احتمالات رو برای من آنالیز کنن.
    سلام، دوست عزیز معدل شما خیلی خوبه، درسته که دانشگاه دولتی نبودید. ولی باز هم نکته ی خیلی مثبتی هست معدل بالا
    در خصوص اینکه ISI ندارید خب مقداری کار رو سخت میکنه برای پوزیشن ها، ولی اینکه کنفرانس بین المللی (اگه درست فهمیده باشم) و ISC دارید تا حدودی کار رو جلو خواهد برد...هرچند که باید دید در چه سطحی بوده و آیا جذاب هست برای استاد یا خیر...
    در خصوص اینکه چه کشوری اقدام کنید خب همه ی این هایی که اشاره کردید رو پیشنهاد میکنم دنبال پوزیشن بگردید و اقدام کنید... هرچند نسبت به ایرلند اطلاعی ندارم. انگلیس هم احتمالا ارشدتون رو خیلی قبول نداشته باشه (بستگی به دانشگاهش داره)...
    ولی در خصوص اینکه دوستانتون برای ارشد از ایتالیا فاند گرفتن...اولا که اونا بورس استانی گرفتند و با اسکالرشیپ دانشگاه که حقوق از طرف دانشگاه به دانشجوی دکترا داده میشه فرق میکنه. داستان ارشد و دکترا در اروپا خیلی خیلی فرق میکنه. اصلا اینکه اونا گرفتن یا نگرفتن هیچ ربطی به شانس پذیرش دکترا نداره! دکترا داستانش کاملا متفاوته...و شانس پذیرشش کاملا فرق میکنه. چون مثلا Polimi سالیانه تعداد قابل توجهی ایرانی رو برای ارشد قبول میکنه، ولی برای دکترا هر سال در هر رشته میانگین 10 نفر میگیره که حدود 80% شون ایتالیایی هستن و 20% باقی مونده، شزقی، اروپایی، امریکایی، خاورمیانه... حالا شما حساب کنید که بین اون 2 یا 3 نفری که میخوان خارجی بگیرن، بین همه ی متقاضی ها از این کشورها چقدر شانس دارید! ولی بازم بدون شانس نیستید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmajid نمایش پست ها
    1- لیسانس مهندسی مکانیک شریف معدل 2.71
    2- فوق مهندسی مکانیک شریف معدل 3.94
    3- تافل ماه بعد دارم احتمالا R29 L27 S22 W26 (احتمال زیاد بالای 100-امیدوارم)
    4- جی آر ای ماه بعد احتمالا Q170 V150 W3.5
    5- هفت تا ISI ایمپکت بین 1 تا 5
    6- یازده تا کنفرانسی و 8 تا ثبت اختراع که یکی US Patent هست. مقاله هام همه اسمم اوله.
    7- پی اچ دی بایومدیکال (بایو-انجینیرینگ) یا اگه خوب جواب نگرفتم همون مکانیکال
    8- امریکا و اروپا
    9- تی ای زیاد بودم. نقره المپیاد. رتبه کنکور سراسری. رتبه کنکور ارشد مکانیک و هوافضا تک رقمی.
    10- فقط فول-فاند

سلام. دوستانی که تجربه دارند ممنون میشم نظر بدند که بهتره چطور اپلای کنم. معدل لیسانس من خیلی پایین هست. ممنون میشم که اگر تجربه دارین راهنماییم کنین. بی تعارف میدونم اگه معدل لیسانسم 17 بود، شانس ادمیشن بین 5 تای اول رو شاید داشتم. ولی الان نمیدونم اصلا به زیر 50 فکر بکنم یا نه. بعبارتی، زیر 50 ارزش هزینه کردن رو داره برام؟
    سلام، شما با نوشتن یک SoP خوب کاملا میتونید تاثیر معدل لیسانستون رو بسیار کم کنید چون کاملا مشخصه که بعد از لیسانس به راه راست هدایت شدید (از نظر درسی!). پس من اگه جای استاد بودم خیلی مته به خشخاش نمیذاشتم. ولی محدودیت های قوانین دپارتمان ها رو هم نگاه کنید. دپارتمان هایی که به معدل لیسانس هم به عنوان requirement برای دکترا توجه میکنند، خب احتمالا خیلی راحت نتونن بپذیرند شما رو. من نظرم این هست که برای اروپا تمام پوزیشن های دانشگاه های خوب اقدام کنید. و شانس خوبی دارید.
    البته اگر منظورتون از 3.94 اون سیستم هست که هر درس که بالای 17 اینا شدید رو 4 به خودتون دادید، اون سیستم برای اروپا چندان معنایی ندارد! همون معدل معمولی تون رو باید ترجمه کنید. وگرنه در اون صورت خیلیییی ها 4/4 هست معدل هاشون! من در حالتی گفتم شانس خوبی دارید که معدلتون بالای 18/20 هست!!
    برای امریکا هم خب با توجه به نمره ی احتمالی!! GRE و TOEFL شانستون اصلا کم نخواهد بود...ولی به شرطی که این نمرات رو بیارید دیگه!
    موفق باشید

Junior Member

مهندسی مکانیک، دانشگاه فردوسی مشهد، معدل 16.75
    مهندسی مکانیک، دانشگاه فردوسی مشهد، معدل 19.08
    نمره تافل 103 (27R:/28L:/ 22 S:/W:26)
    نمره GRE: تا دو ماه آینده
    7 مقاله ژورنالی چاپ شده و 3 تا تحت داوری همگی اسم اول
    1 مقاله کنفرانسی
    دکترای مهندسی مکانیک یا بیومکانیک
    آمریکا و کانادا
    شاگرد اول دوره کارشناسی ارشد، سابقه TA و تدریس در دانشگاه (3 سال)، 4 سال سابقه کار مرتبط با رشته، ترجمه کتاب تخصصی
    فول فاند

لطفا دوستان نظر بدن که اگر نمره GRE بالا بیارم شانس پذیرش دانشگاه های خوب آمریکا وجود داره یا خیر
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط moeen_rad نمایش پست ها
    مهندسی مکانیک، دانشگاه فردوسی مشهد، معدل 16.75
    مهندسی مکانیک، دانشگاه فردوسی مشهد، معدل 19.08
    نمره تافل 103 (27R:/28L:/ 22 S:/W:26)
    نمره GRE: تا دو ماه آینده
    7 مقاله ژورنالی چاپ شده و 3 تا تحت داوری همگی اسم اول
    1 مقاله کنفرانسی
    دکترای مهندسی مکانیک یا بیومکانیک
    آمریکا و کانادا
    شاگرد اول دوره کارشناسی ارشد، سابقه TA و تدریس در دانشگاه (3 سال)، 4 سال سابقه کار مرتبط با رشته، ترجمه کتاب تخصصی
    فول فاند

لطفا دوستان نظر بدن که اگر نمره GRE بالا بیارم شانس پذیرش دانشگاه های خوب آمریکا وجود داره یا خیر
    با تشکر
    سلام، بله قطعا شانس پذیرش از دانشگاه های خوب امریکا رو دارید. اصلا چیز عجیب و غریبی نیست که نگرانش باشید! خصوصا با GRE بالا، و با توجه به معدلهای خوبتون و داشتن مقاله، اصلا کار سختی نیست... شانستون اصلا کم نیست...حتی برای دانشگاه هایی مثل UIUC، UC Davis, UCSD, UW-Madison, GATech و ... ولی خب بدیهی هست که هرچی سطح دانشگاه بالاتر باشه شانستون پایین تر میاد! نمیدونم بگم برای 5 تای اول چقدر شانس دارید ولی شاید 1% تا 10% برای اون ها هم شانس دارید (از نظر من!)
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان میشه لطف کنید راهنماییم کنید که تو کدوم دانشگاههای امریکا شانس پذیرش گرفتن دارم با فاند. و نوع فاندی رو هم که محتمل میدونید بگید ممنون میشم.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق قدرت- کاردانی و کارشناسی غیر انتفاعی بودم-معدل هام به ترتیب:14.88 و 17.15
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق الکترونیک فدرت- دانشگاه تبریز- 17.84
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    TOEFL ibt: 117
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز شرکت نکردم ولی میتونم نمره بالا بگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    3 تا در IEEE و IET اکسپت گرفتن
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    2 مقاله کنفرانس در IEEE conf.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری برق الکترونیک قدرت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    امریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    full

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام، دوست عزیز معدل شما خیلی خوبه، درسته که دانشگاه دولتی نبودید. ولی باز هم نکته ی خیلی مثبتی هست معدل بالا
    در خصوص اینکه ISI ندارید خب مقداری کار رو سخت میکنه برای پوزیشن ها، ولی اینکه کنفرانس بین المللی (اگه درست فهمیده باشم) و ISC دارید تا حدودی کار رو جلو خواهد برد...هرچند که باید دید در چه سطحی بوده و آیا جذاب هست برای استاد یا خیر...
    در خصوص اینکه چه کشوری اقدام کنید خب همه ی این هایی که اشاره کردید رو پیشنهاد میکنم دنبال پوزیشن بگردید و اقدام کنید... هرچند نسبت به ایرلند اطلاعی ندارم. انگلیس هم احتمالا ارشدتون رو خیلی قبول نداشته باشه (بستگی به دانشگاهش داره)...
    ولی در خصوص اینکه دوستانتون برای ارشد از ایتالیا فاند گرفتن...اولا که اونا بورس استانی گرفتند و با اسکالرشیپ دانشگاه که حقوق از طرف دانشگاه به دانشجوی دکترا داده میشه فرق میکنه. داستان ارشد و دکترا در اروپا خیلی خیلی فرق میکنه. اصلا اینکه اونا گرفتن یا نگرفتن هیچ ربطی به شانس پذیرش دکترا نداره! دکترا داستانش کاملا متفاوته...و شانس پذیرشش کاملا فرق میکنه. چون مثلا Polimi سالیانه تعداد قابل توجهی ایرانی رو برای ارشد قبول میکنه، ولی برای دکترا هر سال در هر رشته میانگین 10 نفر میگیره که حدود 80% شون ایتالیایی هستن و 20% باقی مونده، شزقی، اروپایی، امریکایی، خاورمیانه... حالا شما حساب کنید که بین اون 2 یا 3 نفری که میخوان خارجی بگیرن، بین همه ی متقاضی ها از این کشورها چقدر شانس دارید! ولی بازم بدون شانس نیستید

سلام دوست عزیز. خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما در فروم. واقعیتش خیلی گیج شدم. من 2تا مقاله isi با ایمپکت 1.5 میتونم تا یک سال دیگه جمع و جور کنم. الان هم امریه جایی مشغولم تا یک سال دیگه خلاص میشم. نمیدونم شانس پذیرش دکترا و ارشد برام چطوره. ولی هر کدومش باشه دوس دارم با فول فاند باشه چون وضعیت مالی من اصلا خوب نیس و کمی ترس از مهاجرت تحصیلی دارم ولی دیدم چنتا از همکلاسی های ارشد که دختر هم بودن دانشگاه تورین ایتالیا قبوب شدن با فاند استانی برام جالب بود. من پایان نامم خیلی قویه و در زمینه deep learning و بدست اوردن علایق کاربران در رسانه توییتر یود که با همکاری یکی از استادان در کانادا انجام دادم ولی پشت بندش سریع رفتم خدمت و وقت نشد مقالش کنم ولی میتونم تو یه ژورنال با ایمپکت 1.5 چاپش کنم. یک مقدار بیشتر در مورد انتخاب دانشگاه و کشور با توجه با رزومه راهنماییم میکنید؟ سپاس بی کران

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)