صفحه 501 از 587 نخستنخست ... 401451491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,001 تا 5,010 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما در فروم. واقعیتش خیلی گیج شدم. من 2تا مقاله isi با ایمپکت 1.5 میتونم تا یک سال دیگه جمع و جور کنم. الان هم امریه جایی مشغولم تا یک سال دیگه خلاص میشم. نمیدونم شانس پذیرش دکترا و ارشد برام چطوره. ولی هر کدومش باشه دوس دارم با فول فاند باشه چون وضعیت مالی من اصلا خوب نیس و کمی ترس از مهاجرت تحصیلی دارم ولی دیدم چنتا از همکلاسی های ارشد که دختر هم بودن دانشگاه تورین ایتالیا قبوب شدن با فاند استانی برام جالب بود. من پایان نامم خیلی قویه و در زمینه deep learning و بدست اوردن علایق کاربران در رسانه توییتر یود که با همکاری یکی از استادان در کانادا انجام دادم ولی پشت بندش سریع رفتم خدمت و وقت نشد مقالش کنم ولی میتونم تو یه ژورنال با ایمپکت 1.5 چاپش کنم. یک مقدار بیشتر در مورد انتخاب دانشگاه و کشور با توجه با رزومه راهنماییم میکنید؟ سپاس بی کران
    سلام
    دانشگاه های ایتالیا اپلای کنید. پلیمی فکر کنم بهترین دانشگاه هست. برای مستر البته.
    دانشگاه های آلمان برای مستر میتونید ولی فکر می کنم باید حدود هشت هزار یورو بلاک کنید و وقت سفارت کمی طولانی، دکترا مشکل وقت سفارت نداره ولی رقابت هست
    کشورهای سوئد یا دانمارک یا هلند باید برای پزیشن ها تلاش کنید. ایرلند خیلی در حد دو سه نفر میشناسم که رفتند، اطلاعات کافی ندارم.
    ولی در کل پیشنهاد می کنم برید ایتالیا و ببینید دانشگاه دوره اراسموس به چه صورت هست و دانشگاه های پارتنر پیدا کنید و تز خودتون در یک دانشگاه که علاقه دارید انجام بدید. حتی اگر تلاش کنید میتونید با دانشگاه های امریکا همکاری کنید. چون اپلای ایتالیا و بعد آلمان کم هزینه تر هست. دانشگاه های فرانسه هم بورس های خوبی دارند، سایت کامپوس فرانس ببینید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Software Engineering Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط mona4973 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار - دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی - معدل 14.54
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار - پردیس علم و صنعت - معدل 17.17

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز آزمون ندادم اما حدود نمره
    6.5 آیلتس پیش بینی میشه
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری مهندسی کامپیوتر نرم افزار یا ماشین لرنینگ
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اروپا-استرالیا-کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 3 سال سابقه در زمینه تست نرم افزار- و 2 توصیه نامه از اساتیدم

میشه راهنمایی کنید که اصلا امکان پذیرش دارم بدون فاند یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

سلام، بدون شانس نیستید اصلا. ولی سعی کنید مقاله حداقل کنفرانس بین المللی (به فکر هزینه هاش هم باید باشید) داشته باشید تا شانستون بهتر بشه. دانشگاه های اروپا اکثرا بیشتر مقاله رو مد نظر قرار میدن تا چیزهای دیگه، هرچند که باید مینیمم معدل و زبان رو هم داشته باشید. با 6.5 آیلتس تقریبا مینیمم خیلی جاها رو پاس میکنید ولی اگه بتونید کمی بیشتر تلاش کنید و 7 بگیرید برای کانادا و استرالیا شرایط بهتری خواهید داشت (برای اروپا خیلی فرقی نداره با 6.5)
    معدل لیسانستون کمی پایینه و خب ممکنه کمی دردسر ساز بشه که با مقاله و SoP خوب قابل جبران هست...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

سلام،
    براى فاند دوره دكترى مواردى مثل : نمره آيلتس ٧ و بالاتر، معدل بالا، فارغ التحصيلى از دانشگاه معتبر، داشتن مقاله ISI پوينت محسوب ميشه. دانشگاه فوق ليسانس شما مطرح است، كه خوشبختانه آخرين مقطع شماست و ارزش بالاترى دارد بنابراين اگر بتوانيد نمره آيلتس را به ٧ و بالاتر ارتقا دهيد و يا مقاله خوبى منتشر كنين شانس پذيرش و فاند شما بيشتر خواهد شد.
    به طور كلى شانس شما براى گرفتن پذيرش (با يا بدون فاند) در امريكا بيشتر از ساير كشورهاست.
    اگر شرايط بدون فاند را بررسى كنيم، توصيه ميكنم آيلتس را ٧ كنيد و براى امريكا و استراليا اپلاى كنيد.با احتمال بسيار بالا پذيرش خواهيد گرفت.
    براى اروپا هم شرط اصلى مقاله است در انصورت با همان آيلتس ٦.٥ و موفقيت در مصاحبه با استاد پذيرش با فاند خواهيد گرفت.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی شیمی - دانشگاه آزاد - 18
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی شیمی - دانشگاه امیر کبیر - 17.78
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس بزودی پیش بینی ( لیسنینگ 7.5- ریدینگ 7.5 و رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 6.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌هاW=3 , Q=163 , V=140 مجموع 303
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی شیمی - بایوتکنولوژی یا مخیط زیست Phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    سابقه TA دو سال
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند
    بنظرتون شانس پذیرش تو چه رنک از دانشگاه های آمریکا رو دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hmdTT نمایش پست ها
    سلام، دوستان لطف میکنید نظرتون رو بگید؟

1- کاردانی مکانیک خودرو - دانشگاه آزاد (سما) - 19.12
    2-کارشناسی مکانیک خودرو - دانشگاه فنی و حرفه ای - 18.80
    3- نمره زبان: میتونم حداقل آیلتس 7 بگیرم
    4- نمره GRE: چند وقتیه در حال خوندنم. کوانت حداقل 160 میارم و وربال هم 150 امید منطقی دارم.
    5-تعداد مقالات ژورنالی: 1 عدد ISI (در ژورنال با ایمپکت فکتور 3.2) در حال پیگیری بعنوان پروژه کارشناسی (آخراشه)
    6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: ارشد یا دکتری مستقیم (آمریکا)
    7-کشورهای مورد نظر برای اپلای: ندارم
    8- نکات برجسته رزومه: سابقه دو ترم TA / رتبه اول کاردانی و کارشناسی در بین ورودی های خودم
    9-میزان فاند مورد انتظار: Full or half fund

ممنون.
    سلام دوستان. کسی نظری نداشت؟
    یعنی خوب نیست یا چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام، شما با نوشتن یک SoP خوب کاملا میتونید تاثیر معدل لیسانستون رو بسیار کم کنید چون کاملا مشخصه که بعد از لیسانس به راه راست هدایت شدید (از نظر درسی!). پس من اگه جای استاد بودم خیلی مته به خشخاش نمیذاشتم. ولی محدودیت های قوانین دپارتمان ها رو هم نگاه کنید. دپارتمان هایی که به معدل لیسانس هم به عنوان requirement برای دکترا توجه میکنند، خب احتمالا خیلی راحت نتونن بپذیرند شما رو. من نظرم این هست که برای اروپا تمام پوزیشن های دانشگاه های خوب اقدام کنید. و شانس خوبی دارید.
    البته اگر منظورتون از 3.94 اون سیستم هست که هر درس که بالای 17 اینا شدید رو 4 به خودتون دادید، اون سیستم برای اروپا چندان معنایی ندارد! همون معدل معمولی تون رو باید ترجمه کنید. وگرنه در اون صورت خیلیییی ها 4/4 هست معدل هاشون! من در حالتی گفتم شانس خوبی دارید که معدلتون بالای 18/20 هست!!
    برای امریکا هم خب با توجه به نمره ی احتمالی!! GRE و TOEFL شانستون اصلا کم نخواهد بود...ولی به شرطی که این نمرات رو بیارید دیگه!
    موفق باشید

خیلی ممنونم از پاسخ شما. لیسانس ۱۳.۵۵ و فوق ۱۸.۱ بود. آره به راه راست هدایت شدم و همچنین لیسانس تمرین تحویل نمی‌دادم همیشه جلوی نمره تمرین یه صفر قرار داشت!
    به جان هاپکینز و میشیگان ایمیل زدم جواب در حد لینک ادمیشن آفیس و تشویق بود. احساس میکنم ۲۰ تای اول آمریکا ایمیل زدن تاثیری نداره تصمیم گرفتم ایمیل بزنم هر دانشگاهی اپلیکیشن فی رو ویو کردن بهشون اپلای کنم بقیه رو طبق ایمیل اپلای کنم. نظرت باعث دلگرمی من شد. امیدوارم همیشه دلگرم باشی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmajid نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ شما. لیسانس ۱۳.۵۵ و فوق ۱۸.۱ بود. آره به راه راست هدایت شدم و همچنین لیسانس تمرین تحویل نمی‌دادم همیشه جلوی نمره تمرین یه صفر قرار داشت!
    به جان هاپکینز و میشیگان ایمیل زدم جواب در حد لینک ادمیشن آفیس و تشویق بود. احساس میکنم ۲۰ تای اول آمریکا ایمیل زدن تاثیری نداره تصمیم گرفتم ایمیل بزنم هر دانشگاهی اپلیکیشن فی رو ویو کردن بهشون اپلای کنم بقیه رو طبق ایمیل اپلای کنم. نظرت باعث دلگرمی من شد. امیدوارم همیشه دلگرم باشی.
    خواهش میکنم خب بایدم دلگرم باشید دوست عزیز. هیچ چیز نشدنی نیست، خصوصا برای کسایی که تلاش میکنن و پشتکار دارن.
    ولی خب اینکه میگم شانس داری منظورم این نیست هرجا بفرستی سریع طرف بگه آقا کجا بودی تاحالا!! باید صبر و حوصله کرد و برای جاهای مختلف فرستاد، و احتمالا بارها هم ریجکتی رو چشید تا اینکه یه جا، دو جا بگه بیا! بحث بحث شانسه... الان اگه لیسانستون رو بالفرض Princeton بودید و ارشدتون رو Yale بودید و با این معدل ها میگفتم احتمال زیاد به 20 تای اول دنیا هرجا بفرستید حدودا 10 تا 15 جاش رو فولی فاندد اکسپت میگیرید... پس خودت حساب احتمالاتی که در موردش دارم حرف میزنم رو بکن دیگه!
    ایشالا که بهترین جای ممکن قبول شی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MarjanStar نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی شیمی - دانشگاه آزاد - 18
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی شیمی - دانشگاه امیر کبیر - 17.78
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس بزودی پیش بینی ( لیسنینگ 7.5- ریدینگ 7.5 و رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 6.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌هاW=3 , Q=163 , V=140 مجموع 303
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی شیمی - بایوتکنولوژی یا مخیط زیست Phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    سابقه TA دو سال
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند
    بنظرتون شانس پذیرش تو چه رنک از دانشگاه های آمریکا رو دارم؟
    سلام
    دوست عزیز این نظر شخصی منه...
    برای دانشگاه های متوسط آمریکا شانس دارید ولی برای تاپ ها خب شانس کمی دارید (از نظر بنده) البته بستگی داره اون یک مقاله ISI چقدر قوی باشه. ولی مثلا در حالت کلی حدودا رنکهای 40، 50 به بالای آمریکا شانس معقول تری دارید..دانشگاه هایی مثل ASU و Notre Dame و اینا... البته اگه GRE رو خصوصا کوانت بالاتری میزدید شاید میشد جاهای بهتری رو گفت. ولی خب با 303 خیلی برای فول فاند گرفتن از جای بهتر نمیتونم دقیق بگم چقدر شانس دارید...
    ایشالا بهترین جای ممکن پذیرش فول فاند بگیرید

Smile پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه های ایتالیا اپلای کنید. پلیمی فکر کنم بهترین دانشگاه هست. برای مستر البته.
    دانشگاه های آلمان برای مستر میتونید ولی فکر می کنم باید حدود هشت هزار یورو بلاک کنید و وقت سفارت کمی طولانی، دکترا مشکل وقت سفارت نداره ولی رقابت هست
    کشورهای سوئد یا دانمارک یا هلند باید برای پزیشن ها تلاش کنید. ایرلند خیلی در حد دو سه نفر میشناسم که رفتند، اطلاعات کافی ندارم.
    ولی در کل پیشنهاد می کنم برید ایتالیا و ببینید دانشگاه دوره اراسموس به چه صورت هست و دانشگاه های پارتنر پیدا کنید و تز خودتون در یک دانشگاه که علاقه دارید انجام بدید. حتی اگر تلاش کنید میتونید با دانشگاه های امریکا همکاری کنید. چون اپلای ایتالیا و بعد آلمان کم هزینه تر هست. دانشگاه های فرانسه هم بورس های خوبی دارند، سایت کامپوس فرانس ببینید.
    موفق باشید
    ممنونم از همتون. سوالم اینه که دوره اراسموس چی هست؟ بعد اینکه فاند استانی با فاند دانشگاهی چه فرقی داره؟ برای فاند موقع مصاحبه با استاد مربوطه باید تقاضای فاند کنم؟ سوال دیگه که برام خیلی مهمه مدرک زبان نیتیو کشوری هست که قراره پذیرش بشم. آیا داشتن مدرک زبان اون کشور در پروسه جذب تحصیلی (ارشد یا دکترا) تاثیری داره؟ آخه ارشد و دکترا کلا مدرک زبان انگلیسی می خوان. دانشگاه هایی که در زیمنه Computer Science در اروپا مطرح هستند رو میشناسید؟؟
    ممنونم از همتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)