صفحه 502 از 587 نخستنخست ... 2402452492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512552 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,011 تا 5,020 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
    ممنونم از همتون. سوالم اینه که دوره اراسموس چی هست؟ بعد اینکه فاند استانی با فاند دانشگاهی چه فرقی داره؟ برای فاند موقع مصاحبه با استاد مربوطه باید تقاضای فاند کنم؟ سوال دیگه که برام خیلی مهمه مدرک زبان نیتیو کشوری هست که قراره پذیرش بشم. آیا داشتن مدرک زبان اون کشور در پروسه جذب تحصیلی (ارشد یا دکترا) تاثیری داره؟ آخه ارشد و دکترا کلا مدرک زبان انگلیسی می خوان. دانشگاه هایی که در زیمنه Computer Science در اروپا مطرح هستند رو میشناسید؟؟
    ممنونم از همتون
    زبون اون کشور رو بدونید قطعا هم برای خودتون مفید هست و هم توی فرآیند پذیرش گرفتن پوینت خیلی مثبتی هست، ولی تا وقتی توی آگهی کال گفته نشده که لازمه جزو "ریکوارمنت ها" به حساب نمیاد...یعنی نداشته باشید خط نمیخورید! اکثرا هم به جز گاهی آلمان و فرانسه و سوئیس و... بستگی به پوزیشنش داره، زیاد نمی بینید التزام به بلد بودن زبون اون کشور رو...
    خب کامپیوتر ساینس توی اروپا جاهای خیلی زیادی هست و خیلی هم معتبر... یه نگاه به این لیست بندازید:
    https://www.topuniversities.com/univ...mation-systems
    Cambridge = 5
    Oxford = 7
    ETH = 9
    Imperial College London = 12
    EPFL = 18
    Edinburgh = 28
    UCL = 32
    TU Munchen = 42
    Politecnico di Milano = 44
    این ها زیر 50 های دنیا تو اروپان ولی ده ها دانشگاه خیلی معتبر دیگه هم هست توی اروپا که توی کامپیوتر سانس قطب محسوب میشن... KTH... TU Delft... KIT...RWTH و...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ممنون میشم شانس من را برای دانشگاه های اروپا بگید.
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

ليسانس IT. دانشگاه تبریز. معدل 16.07
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی نرم افزار- علم و صنعت تهران- 16.53
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان نداده ام اما سطح زبانم خوبه الانم فقط دارم زبان میخونم و سه ماه دیگه میخوام ایلتس بدم

4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    1 ژورنال IEEE
    1 کنفرانس داخلی که در ISC اندیکس میشه
    5- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دكتري مهندسی کامپیوتر
    7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: فرانسه، آلمان، ایتالیا، کشورهای اسکاندیناوی

8- میزان فاند مورد انتظار
    (Full Fund)
    و اینکه برای پاییز 2019 قصد اپلای دارم این یه سال میخوام مدرک زبان بگیرم و اگرم بشه از پایان نامم مقاله دربیاد...ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی فرمایند که برای کجا شانس پذیرش دارم؟
    و یک سوال دیگه آیا من الان واسه پوزیشن ها اقدام کنم یا نه بعد از اینکه نمره زبان گرفتم؟
    پیشاپیش ممنون
    با تشکر

Junior Member

1- برق الکترونیک – تیریز-18.3
    2- مخابرات – دانشگاه تهران – 15.69
    3- 95(S=24 W=25 R=23 L=23(
    4- gre ندادم
    5- 1 عدد مقاله isi
    6-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    8- اروبا -کانادا استرالیا امریکا ممنون میشم بگید که کدوم کشور شانس بهتری دارم
    9-سابقه TA و رتبه یک کارشناسی و
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund)

میخواستم ببینم با این شرایط شانسی برای من برای فول فاند متصور هست یا نه؟ رنک هم خیلی مهم نیست.
    معدل ارشد یکم نگرانم کرده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز این نظر شخصی منه...
    برای دانشگاه های متوسط آمریکا شانس دارید ولی برای تاپ ها خب شانس کمی دارید (از نظر بنده) البته بستگی داره اون یک مقاله ISI چقدر قوی باشه. ولی مثلا در حالت کلی حدودا رنکهای 40، 50 به بالای آمریکا شانس معقول تری دارید..دانشگاه هایی مثل ASU و Notre Dame و اینا... البته اگه GRE رو خصوصا کوانت بالاتری میزدید شاید میشد جاهای بهتری رو گفت. ولی خب با 303 خیلی برای فول فاند گرفتن از جای بهتر نمیتونم دقیق بگم چقدر شانس دارید...
    ایشالا بهترین جای ممکن پذیرش فول فاند بگیرید
    من مخاطب شما نیستم، اما دوست عزیز منظورتون از ۵۰ تای برتر منظورتون ۵۰تای تاپ توی لیست QS هست یا ۵۰ تا دانشگاه برتر آمریکا؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ToX نمایش پست ها
    من مخاطب شما نیستم، اما دوست عزیز منظورتون از ۵۰ تای برتر منظورتون ۵۰تای تاپ توی لیست QS هست یا ۵۰ تا دانشگاه برتر آمریکا؟
    سلام بر شما
    ببخشید اگه کژتابی وجود داشت. منظورم 50تای usnews رنکینگ امریکاس...رنکیگ global ش رو منظورم نیست... هرچند این جور حرف زدن ها کلا خیلی دقیق نیست و "هیچ کس" حتی استاد یه دانشگاه تاپ در امریکا هم نمیتونه دقیق بگه کجا اپلای کنن ایشون. منتهی برای اینکه کمی تقریب به ذهن بشه که حدودی با توجه به تجربیات خودم و افرادی که میشناسم با این رزومه کجا معمولا قبول "میشه" شد... این حدود متوسط امریکا رو مثل ASU... At Buffalo اینا بنظرم منطقی هست برای این رزومه. اگه جای خیلی بالاتری مثلا UPenn پذیرش بگیرند جای "تعجب" و خوشحالی داره ولی "نشدنی" نیست.
    البته این موضوع رو هم بگم این که میگم "نشدنی نیست" منظورم اینه که از هر 1000 تا اپلیکیشن یکی حرف هاش و رزومه ش یا مقاله ش به دل یه استادی میشینه و همه چیز اپلای به نمره و اینا نیست. هرچند که معمولا این اتفاق نمی افته ولی واسه همین میگم هیچ چیزی 100% نیست

ApplyAbroad Veteran

ممنونم از همتون. سوالم اینه که دوره اراسموس چی هست؟ بعد اینکه فاند استانی با فاند دانشگاهی چه فرقی داره؟ برای فاند موقع مصاحبه با استاد مربوطه باید تقاضای فاند کنم؟ سوال دیگه که برام خیلی مهمه مدرک زبان نیتیو کشوری هست که قراره پذیرش بشم. آیا داشتن مدرک زبان اون کشور در پروسه جذب تحصیلی (ارشد یا دکترا) تاثیری داره؟ آخه ارشد و دکترا کلا مدرک زبان انگلیسی می خوان. دانشگاه هایی که در زیمنه Computer Science در اروپا مطرح هستند رو میشناسید؟؟
    ممنونم از همتون
    سلام
    فاند استانی به همه دانشجویان با ارائه یک سری مدارک تعلق می گیرد، فاند دانشگاهی اگر منظور مریت هست در هنگام اپلای وابسته به معدل، مقاله، نمرات زبان و بعد از اپلای وابسته به رنک در دانشگاه و معدل واحدهای پاس شده. سایر فاندها شرایط متفاوت دارند. قصد مستر یا PhD دارید؟ و کدام کشور ؟ نه من CS نیستم و با گروه های مطرح آشنایی چندانی ندارم
    https://www.erasmusplus.de/
    https://www.applyabroad.org/forum/fo...ERASMUS-MUNDUS
    https://www.polimi.it/en/services-an...smus/partners/
    پارتنرهای اراسموس برای پلیمی در لینک آخر.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی الکترونیک- 17

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ایلتس 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    الکترونیک-مدار مجتمع
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا یا اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    سابقه TA یک سال /شاگرد اول دانشگاه هم هستم.
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

به نطرتون واسه مستر تو آمریکا یا اروپا شانسی واسه پذیرش دارم ؟
    احتمال دادن فاند چقدر هست؟

Red face پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    فاند استانی به همه دانشجویان با ارائه یک سری مدارک تعلق می گیرد، فاند دانشگاهی اگر منظور مریت هست در هنگام اپلای وابسته به معدل، مقاله، نمرات زبان و بعد از اپلای وابسته به رنک در دانشگاه و معدل واحدهای پاس شده. سایر فاندها شرایط متفاوت دارند. قصد مستر یا PhD دارید؟ و کدام کشور ؟ نه من CS نیستم و با گروه های مطرح آشنایی چندانی ندارم
    https://www.erasmusplus.de/
    https://www.applyabroad.org/forum/fo...ERASMUS-MUNDUS
    https://www.polimi.it/en/services-an...smus/partners/
    پارتنرهای اراسموس برای پلیمی در لینک آخر.
    موفق باشید
    سلام عزیزان جان. امیدورام خوب باشید. تا جایی که بنده متوجه شدم اراسموس یه موسسه است که بورس های خوبی رو برای دوره ارشد می دهد. اونطور که من خوندم تا 30000 دلار در سال به دانشجو می دهد اما دانشجو باید بر اساس رکامندیشن لیست اونا توی چندین کشور اروپایی ( دانشگاه های مختلف) دوره ارشد خودشو تموم کنه. خوب این یک سری مزیت داره یک سری معایب هم داره که تو لینکی که دوست عزیزمون گذاشتن در بالا میشه متوجه شد (کلی از بچه ها در موردش بحث کردن). با تشکر از maxi عزیز من از این فاند خوشم نیومد واقعیتش (الان میگه چقد پرروووء). واقعیتش دوس دارم فاند از دانشگاه با همکاری استاد از اون دانشگاه داشته باشم. دوستان کسی اینجا هست که از اروپا یا کانادا فاند دانشگاهی یا استادی داشته باشه و گرایشش هم Computer Science باشه؟؟ میشه یک مقدار راهنمایی کنید چطور باید برای این نوع فاند درخواست داد؟ سوالم اینه موقع مصاحبه با استاد اون دانشگاه باید با ایشون مطرح کنم یا نه بصورت جدا از اداره آموزش اون دانشگاه درخواست بدم؟ ممنون از هموطنای خوبم

Member
    رشته و دانشگاه

سلام عزیزان جان. امیدورام خوب باشید. تا جایی که بنده متوجه شدم اراسموس یه موسسه است که بورس های خوبی رو برای دوره ارشد می دهد. اونطور که من خوندم تا 30000 دلار در سال به دانشجو می دهد اما دانشجو باید بر اساس رکامندیشن لیست اونا توی چندین کشور اروپایی ( دانشگاه های مختلف) دوره ارشد خودشو تموم کنه. خوب این یک سری مزیت داره یک سری معایب هم داره که تو لینکی که دوست عزیزمون گذاشتن در بالا میشه متوجه شد (کلی از بچه ها در موردش بحث کردن). با تشکر از maxi عزیز من از این فاند خوشم نیومد واقعیتش (الان میگه چقد پرروووء). واقعیتش دوس دارم فاند از دانشگاه با همکاری استاد از اون دانشگاه داشته باشم. دوستان کسی اینجا هست که از اروپا یا کانادا فاند دانشگاهی یا استادی داشته باشه و گرایشش هم Computer Science باشه؟؟ میشه یک مقدار راهنمایی کنید چطور باید برای این نوع فاند درخواست داد؟ سوالم اینه موقع مصاحبه با استاد اون دانشگاه باید با ایشون مطرح کنم یا نه بصورت جدا از اداره آموزش اون دانشگاه درخواست بدم؟ ممنون از هموطنای خوبم
    سلام دوباره (چندباره!)
    البته من تا جایی که دور و برم اراسموس ها رو دیدم راضی بودند ولی خب همونطور که خودتون هم متوجه شدید معایبی داره. یکی اینکه باید با دو دانشگاه ریسرچ رو جلو ببرید که از نظر سر و کله زدن با اساتید و برآورده کردن رضایت شون میتونه کار سخت تری باشه نسبت به ما که فقط با یک سوپروایزر کار میکنیم. دوم اینکه (این خیلی مهم نیست) باید نهایتا در هر دو جا دفاع کنید(گاهی وقت ها اینطور هست) که صبر زیادی می طلبه! (دو بار باید استرس بکشید و شب نخوابید)
    ولی اینکه یک سال در یک دانشگاه باشید و مابقی رو در دانشگاه دیگه، از خیلی نظرات خوب هست؛ چون نتورک قوی تری میسازید و خب دو تا مدرک میگیرید! ولی جا بجا شدن هاش هم کمی اذیت شدن داره، خصوصا اگه متاهل باشید مثل من.
    ولی از نظر مالی کاملا بستگی به این داره که کدوم کشورها پذیرش بگیرید... مبالغی که به دانشجو میدن انقدر نیست. تقریبا چیزی که میدن برای زندگی یک نفره خوبه، برای زندگی دو نفره سخته! کمتر از مبلغی که نوشتید داده میشه.

اینکه چطور برای فاند درخواست بدید، در اروپا باید دنبال پوزیشن های مربوط به تجربه هاتون بگردید... در کانادا هم به دنبال اساتیدی که از کار شما خوششون بیاد!
    موفق باشید

سلام.
    سن 46
    آیلتس، gre و تافل ندارم
    معدل لیسانس 12
    معدل فوق 14
    رشته مکانیک
    یک کنفرانس داخلی
    سه تا اختراع داخلی
    10 سال سابقه کار مرتبط
    فارغ التحصیلی ارشد 87 - که 11 سال گذشته.
    چه راهی برای دکتری پیشنهاد میکنید. کدوم دانشگاه؟ خیلی علاقه دارم ادامه تحصیل بدم. دنبال بورس نیستم. دانشگاه اروپا-کانادا - آمریکا مدنظرم هست
    دانشگاههایی که به فاصله تحصیلی ، معدل پایین پذیرش داشته باشند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)