صفحه 504 از 587 نخستنخست ... 4404454494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514554 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,031 تا 5,040 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharolomi نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مکانیک-سراسری تبریز-14.02
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مکانیک، گرایش مکاترونیک- خواجه نصیر طوسی-17.40
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز شرکت نکردم ولی پایه زبانم قویه- نمره مورد انتظارم بین 95 تا 105
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز شرکت نکردم- نمره مورد انتظار کوانت: 165 به بالا و وربال بین 145 تا 150
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی صنایع یا مدیریت (با توجه به عنوان پایان نامه و مقاله احتمالی در آینده)، دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا، کانادا، استرالیا،ترکیه، آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    سابقه TA در دوره ارشد، جزو 3 نفر برتر دوره ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فول فاند

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند که با نمره های زبان خوب شانس قبولی از کدوم کشورها و دانشگاه ها رو دارم
    سلام دوست عزیز
    اگه به سایر پاسخ هایی که تو همین یکی دو صفحه ی اخیر دادم نگاه بکنید میبینید که اگه نظر بنده رو بخواید شانس دارید. البته به شرطی که این نمراتی رو که گفتید کم و بیش بیارید. اینکه از مکاترونیک بیاید به صنایع، خیلی عجیب نیست ولی باید کاملا هدفتون رو داخل SoP دقیق شرح بدید. برای آلمان خب (فرض میکنم که آلمانی بلد نیستید) شانس چندانی ندارید علی الخصوص که مقاله هم ندارید. ولی نمیدونم بازم شانس هست دیگه، و بستگی داره که کدوم دانشگاهش مد نظرتونه... اگه TUM میخواید برید یا RWTH خب باید بگم شانستون واقعا کمه، ولی برای رنک های کمی بالاتر... بدون شانس نیستید. البته میدونید که مهندسی صنایع در آلمان با صنایع ایران تفاوت داره؛ شما باید برای Logistics Management، OR، Supply Chain، Econometrics و امثال اینا اقدام کنید. که نمیدونم پیش زمینه ای ازشون دارید یا نه... که اگه ندارید بعیده که استاد قانع بشه!
    برای امریکا و کانادا و استرالیا هم که مینیمم معدل ها رو چک کنید، خیلی متداول نیست که به معدل لیسانس گیر بدند، ولی وجود دارن دانشگاه هایی که براشون مهمه! برای حدودا رنک های 200-300 به بالای کانادا و امریکا شانس دارید واقعا بنظرم
    موفق باشید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

سلام دوستان، ممنون میشم رزومه من رو بررسی کنید
    مهندسی مکانیک- دانشگاه آزاد نجف آباد- 18.23
    مهندسی مکانیک (گرایش طراحی کاربردی)- دانشگاه کاشان (ترم 3 هستم)- معدل 16.05
    هنوز امتحان ندادم. ولی سعی میکنم آیلتس 7 بگیرم
    ندارم. اگر لازمه لطفا حداقل نمره قابل قبول رو برام ذکر کنید
    هنوز ندارم. ولی تا سال دیگه که فارغ التحصیل میشم 1 یا 2 تا ISI میتونم بدم
    ---
    مکانیک- دکتری
    هر کشوری که شد. (اروپا- آمریکا- استرالیا) اصلا شانسم چقدره
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    فول فاند

میدونم هنوز رزومه م (نمره زبان و تعداد مقاله م) کامل نیست ولی میخوام ببینم شانسم چقدره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام دوست من؛
    بخاطر معدل پایین تون، همونطورکه خودتونم اشاره میکنید، شانستون کمی خراب شده. اگه مقاله میداشتید هم باز بهتر میشد! اگه برای دانشگاه های متوسط کانادا (بالای رتبه 500) اقدام کنید احتمال داره بتونید فاند هم بگیرید. مثلا Laval و Manitoba ... ولی شانسی هست دیگه شانستون خیلی بالا نیست متاسفانه. ولی دور از ذهن نیست از اینجاها بگیرید
    برای اروپا که اصلا حتی اگه معدل بالا میداشتید هم فاند در مقطع ارشد خیلی داده نمیشه مگه اینکه کمک هزینه هایی که از طرف دولت ها داده میشه...که اونم بخاطر معدل خیلی نمیشه روش حساب کرد...
    برای امریکا هم اگه GRE بالای 310 بیارید حداقل باز یه کاریش میشه کرد مثلا دانشگاه های رتبه های 400-500 (دنیا) به بالا.. مثل The University of Georgia یا Cincinnati و Nebraska Lincoln و امثالهم (این دانشگاه هارو اسم میبرم که بدونید چه رنجی رو میگم)
    موفق باشید
    خیلی ممنون بابت جوابتون.
    میخواستم بدونم
    1.ایا به نظر شما برای دانشگاه های کانادایی اقدام کنم(منظورم پیدا کردن دانشگاه و صحبت با اساتید و ...) یا اینکه ارشد رو تو ایران بخونم و با معدل ارشد بالا و مقاله برای دکتری اقدام کنم؟
    2.ایا اگه برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسی میتونه برام دردسر درست کنه یا نه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen625 نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت جوابتون.
    میخواستم بدونم
    1.ایا به نظر شما برای دانشگاه های کانادایی اقدام کنم(منظورم پیدا کردن دانشگاه و صحبت با اساتید و ...) یا اینکه ارشد رو تو ایران بخونم و با معدل ارشد بالا و مقاله برای دکتری اقدام کنم؟
    2.ایا اگه برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسی میتونه برام دردسر درست کنه یا نه؟
    ممنون
    سلام
    1- نمیدونم تصمیم ش با خودتونه! میتونید شانستون رو برای هر دوش امتحان کنید و تلاشتون رو بکنید. هرچند که استاد پیدا کردن و ایمیل زدن و آماده کردن مدارک خیلی وقت گیر هست ولی همون طور که گفتم شانستون صفر نیست.
    2- اگه توی ارشد معدل تون رو خوب کنید (بالای 17.5 مثلا) معدل لیسانستون رو به حاشیه می بره (تاثیرش هیچ وقت صفر نمیشه)... معمولا یک نگاهی به معدل لیسانس هم می اندازند برای دکترا وگرنه ازتون درخواست نمیکردند که مدارک لیسانس رو هم زمان اپلای بفرستید. ولی خب با معدل خوب نشون میدید که اصلاح شده روند درس خوندنتون
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali2001 نمایش پست ها
    سلام دوستان، ممنون میشم رزومه من رو بررسی کنید
    مهندسی مکانیک- دانشگاه آزاد نجف آباد- 18.23
    مهندسی مکانیک (گرایش طراحی کاربردی)- دانشگاه کاشان (ترم 3 هستم)- معدل 16.05
    هنوز امتحان ندادم. ولی سعی میکنم آیلتس 7 بگیرم
    ندارم. اگر لازمه لطفا حداقل نمره قابل قبول رو برام ذکر کنید
    هنوز ندارم. ولی تا سال دیگه که فارغ التحصیل میشم 1 یا 2 تا ISI میتونم بدم
    ---
    مکانیک- دکتری
    هر کشوری که شد. (اروپا- آمریکا- استرالیا) اصلا شانسم چقدره
    فول فاند

میدونم هنوز رزومه م (نمره زبان و تعداد مقاله م) کامل نیست ولی میخوام ببینم شانسم چقدره
    سلام دوست من
    امیدوارم ناراحت نشید ولی از نحوه ی سوال پرسیدنتون احساس میکنم که هدفتون تحصیل نیست و بیشتر فقط رفتنه!
    اینکه "اصلا شانس تون چقدره" رو نمیدونم! اولا که دانشگاه داریم تا دانشگاه، برای یک دانشگاه سطح پایین توی "هر کشوری که شد" شانستون میشه گفت خوبه، ولی برای یک دانشگاه دیگه ممکنه زیاد نباشه! وقتی میتونم بگم که همه ی رقیب هاتون رو هم رزومه شون رو ببینم، طرز فکر همه ی اعضای کمیته ای که قراره نظر بدن رو هم تک تک بدونم. بعد یه درصد احتمالی بتونم بگم بهتون!
    ولی در حال حاضر که رزومه تون و مدارک تون ناقصه و معدل ارشدتون چندان خوب نیست. اگه به امیدخدا آیلتسی که گفتید رو بگیرید، اون یکی دو تا مقاله ISI رو هم بدید و اکسپتشو بگیرید و از جای متوسط/خوبی هم بگیرید. شانستون برای اروپا رنک های متوسطش یه مقدار کم (اگه مقاله تون خوب باشه شانستون کم نیست) و کانادا و استرالیا هم متوسط هاش شانستون بد نیست. با یک GRE نسبتا خوب(کوانت 165 به بالا مثلا، و ما بقی هم متوسط رو به خوب)، برای متوسط های امریکا شانس بدی نخواهید داشت.
    امیدوارم که بهترین ها اتفاق بیافته براتون

مهندسی مواد گرایش متالورژی صنعتی-دانشگاه آزاد واحد ساوه- 17.56 (رتبه اول)
    مهندسی مواد گرایش سرامیک- پژوهشگاه مواد و انرژی (سراسری)-18/46 (رتبه اول)
    در حال حاضر مشغول رفتن کلاس های آیلتس هستم و فرض می کنم طی یکسال آینده بتونم نمره 6.5 الی 7 کسب کنم
    ندارم
    6 مقاله ISI با ایمپکت های مناسب بین 1.5 الی 3 دارم که همه در زمینه تخصصی پوشش های توربین می باشد
    2 مقاله کنفرانس بین المللی البته به زبان فارسی دارم در زمینه پوشش های توربین
    مقطع دکترا
    ترجیحا کانادا
    رتبه اول لیسانس
    رتبه اول فوق لیسانس
    5 سال سابقه کار در گروه مپنا در زمینه تخصصی پوشش های توربین
    فول فاند

با توجه به اطلاعات بالا اینجانب بعد از کسب نمره زبان 6.5 الی 7 چقدر شانس گرفتن فول فاند از دانشگاه های کانادا را دارم و اینکه اگر کشور دیگه ای میتونه برام مناسب باشه لطفا پیشنهاد بدید و اینکه در حال حاضر 31 سالمه و یکی دو سال آینده تا زبانم اوکی بشه سنم بالا نیست برای مهاجرت؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad1366n نمایش پست ها
    مهندسی مواد گرایش متالورژی صنعتی-دانشگاه آزاد واحد ساوه- 17.56 (رتبه اول)
    مهندسی مواد گرایش سرامیک- پژوهشگاه مواد و انرژی (سراسری)-18/46 (رتبه اول)
    در حال حاضر مشغول رفتن کلاس های آیلتس هستم و فرض می کنم طی یکسال آینده بتونم نمره 6.5 الی 7 کسب کنم
    ندارم
    6 مقاله ISI با ایمپکت های مناسب بین 1.5 الی 3 دارم که همه در زمینه تخصصی پوشش های توربین می باشد
    2 مقاله کنفرانس بین المللی البته به زبان فارسی دارم در زمینه پوشش های توربین
    مقطع دکترا
    ترجیحا کانادا
    رتبه اول لیسانس
    رتبه اول فوق لیسانس
    5 سال سابقه کار در گروه مپنا در زمینه تخصصی پوشش های توربین
    فول فاند

با توجه به اطلاعات بالا اینجانب بعد از کسب نمره زبان 6.5 الی 7 چقدر شانس گرفتن فول فاند از دانشگاه های کانادا را دارم و اینکه اگر کشور دیگه ای میتونه برام مناسب باشه لطفا پیشنهاد بدید و اینکه در حال حاضر 31 سالمه و یکی دو سال آینده تا زبانم اوکی بشه سنم بالا نیست برای مهاجرت؟
    سلام دوست من.
    با توجه به اینکه تعداد مقالات مناسبی دارید و معدل هاتون هم خوب بوده، برای دانشگاه های خوب اروپا (TU/e, tuDelft, UvA, Lund, Chalmers, KTH, NTNU, Oslo, Aarhus, PoliMi, KIT, TUM, TU Berlin, KU Leuven و ...) شانس کمی ندارید. (برای ETHz, UZH, EPFL شانس نسبتا کمی دارید بنظر من)
    برای کانادا هم که خب برای UoT و UBC و McGill شانس زیادی ندارید ولی برای مابقی بنظرم شانس نسبتا خوبی دارید، منتها برای کانادا سعی کنید 7 بشید که یه سری دانشگاه ها رو از دست ندید... نمیخوام بیش از حد هم امیدوار کنم کلا فرایندی هست که واقعا پیش بینی ش سخته ولی می شه با این رزومه و نوشتن SoP خوب و داشتن Recom. های مناسب جای خوب قبول شد.

موفق باشید

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    کامپیوتر -آزادسما اهواز-17.26
    کامپیوتر نرم افزار- آزاد دزفول-13.47
    100
    کامپیوتر - برای ارشد میخوام اپلای کنم
    هر کشوری که با شرایط من جور باشه (اولویت با دانشگاه رایگانه)

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
    سلام عزیزان جان. امیدورام خوب باشید. تا جایی که بنده متوجه شدم اراسموس یه موسسه است که بورس های خوبی رو برای دوره ارشد می دهد. اونطور که من خوندم تا 30000 دلار در سال به دانشجو می دهد اما دانشجو باید بر اساس رکامندیشن لیست اونا توی چندین کشور اروپایی ( دانشگاه های مختلف) دوره ارشد خودشو تموم کنه. خوب این یک سری مزیت داره یک سری معایب هم داره که تو لینکی که دوست عزیزمون گذاشتن در بالا میشه متوجه شد (کلی از بچه ها در موردش بحث کردن). با تشکر از maxi عزیز من از این فاند خوشم نیومد واقعیتش (الان میگه چقد پرروووء). واقعیتش دوس دارم فاند از دانشگاه با همکاری استاد از اون دانشگاه داشته باشم. دوستان کسی اینجا هست که از اروپا یا کانادا فاند دانشگاهی یا استادی داشته باشه و گرایشش هم Computer Science باشه؟؟ میشه یک مقدار راهنمایی کنید چطور باید برای این نوع فاند درخواست داد؟ سوالم اینه موقع مصاحبه با استاد اون دانشگاه باید با ایشون مطرح کنم یا نه بصورت جدا از اداره آموزش اون دانشگاه درخواست بدم؟ ممنون از هموطنای خوبم
    سلام
    منظور من این بود که شما یک دانشگاه معمولی در ایتالیا اپلای کنید ولی برای تز با اراسموس تشریف ببرید مثلا KIT یا هر دانشگاه که در لیست پارتنرهای اراسموس هست. به این شکل هزینه ها کاهش پیدا میکنه و شما در lab قویتر تز انجام بدید. موفق باشید

Junior Member

مهندسی صنایع - خواجه نصیرالدین طوسی- 13.13 !!
    مدیریت صنعتی- شهید بهشتی- 16.39
    L:9.0, R:8.5, S:7.5, W:7.0 - Overall: 8.0
    Q: 165, V:155, AW:4.0
    4 مقاله سابمیت شده در مجلات Q1 - یک مقاله در حال نوشتن
    -
    دکترای صنایع
    1- آمریکا : دانشگاه های متوسط مثل clemson, Houston , ...
    2- کانادا
    -
    فاند کامل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)