صفحه 51 از 587 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط alidar نمایش پست ها
    با سلام،

1- رشته کارشناسی:
    برق قدرت – فردوسی مشهد – 16.98
    2- رشتۀ فوق لیسانس – برق قدرت – فردوسی مشهد 18.12

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): تافل 110 (ریدینگ:30، لیستنینک:30، اسپیکینگ:26، رایتینگ:24)
    4- نمرۀ GRE:
    مجموع 323 (verbal:154، quant169، writing:3.5)
    5- تعداد مقالات ژورنالی:
    سابمیتی
    ، 3تا ISI تو IEEE و elsevier (بعید میدونم به ددلاین های دسامبر برسه)

6- تعداد مقالات کنفرانسی: 5تا انگلیسی (IEEE) و 3 تا فارسی
    7- رشته:
    برق - قدرت - دکترا
    8- کشورهای مورد نظر برای اپلای:
    آمریکا (زیر 70)، استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه
    (5 تا TA، و 2 سال RA و دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی (10% تاپ)
    10-
    100% نیاز به فاند (از هرگونه، RA یا TA یا ...)

با تشکر

سلام دوست عزیز. رزومتون خیلی خوبه. آوردن همچین معدلی تو فردوسی واقعا سخته (من کارشناسی برق قدرت فردوسی بودم) . نمره زبانتون هم اگه واقعی باشه فوق العاده هست. احتمال زیاد TA رو بتونی بگیری. مقالات سابمیتی رو هم نگران نباش در هر صورت استاد می خواد متن مقاله رو بفرستی واسش تا فیلد کاریت رو بفهمه. در مورد انتخاب دانشگاه هم از اساتید اونجا سوال کن و ببین توو کدوم دانشگاه لینک دارن تا بتونن راحت تر کمکت کنن. اگه بتونی ریکام درست بگیری زیر 50 100% قبول میشی.
    با رزومه خیلی ضعیف تر با معدل 16.4 کارشناسی و آیلتس 7 بدون مقاله با ریکام دکتر میرصالحی به راحتی فول فاند دانشگاه Mississippi پذیرش گرفت (گرچه دانشگاه خوبی نیس ولی فاند 24000 دلار برای ورودی ارشد خیلی خوبه)
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    معدل ها که نرمال هست. به نمرۀ آیلتس زیر 6.5 اصلاً فکر نکنید و ترجیحاً برای 7 تلاش کنید. برای دانشگاه های معتبر امریکا حتماً باید GRE داشته باشید. رکورد پژوهشیتون قابل اتکاست.

با شرایط موجود، شانستون برای UBC بالا نیست؛ ایضاً برای مک گیل و تورنتو در کانادا. البته اگر استادی پیدا بشه که به طور جدی شما را بخواد، باید الزامات دپارتمان را فراهم کنید؛ از جمله، نمرۀ زبان بالا و احتمالاً 7. ضمناً چک کنید که کدام دانشگاه های کانادا در رشتۀ مورد نظر شما، نیاز به GRE دارند.

برای امریکا، تا زمانی که نمرۀ زبان و GRE نباشه، خیلی نمیشه صحبت کرد. شرایط موجود رزومه تون، به top 30 نمی خوره. مگر اینکه در آیلتس و GRE نتایج درخشانی بگیرید تا در دانشگاه های برتر به روی شما باز بشه.

نکتۀ آخر اینکه برای تأمین زندگی متأهلی، به فاندهای کوچیک نمیشه دل خوش کرد.
    خیلی ممنون از پاسختون. فقط به نظر شما با آیلتس 6.5 و GRE حدود 310-320 رزومم به چه رنک هایی میخوره؟ و رنکینگ رو به استناد سایت topuniversities میگید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pourazizi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. فقط به نظر شما با آیلتس 6.5 و GRE حدود 310-320 رزومم به چه رنک هایی میخوره؟ و رنکینگ رو به استناد سایت topuniversities میگید؟
    سلام دوست گرامی. وقتی در مورد پذیرش آمریکا صحبت میشه رنک بین دانشگاههای آمریکا هست . یعنی همون topuniversity رو روی آمریکا بذار میشه رنک آمریکا( یا همون US NEWS) .
    اگه به سایت آیلتس بری مینیمم نمره زبان رو واسه دانشگاههای آمریکا زده که معمولا 6.5-7 هست. به زیر نمره 7 اصلا فک نکن و تلاش کن بالای 7.5 بیاری. GRE هم هر چی بیشتر بهتر بین 310 - 315 نمره متوسط هست. در مورد زندگی متاهلی هم خیلی فاند جواب گو نیست. یه نکته دیگه اینکه هوافضا معمولا خیلی سخت گیری می کنند واسه پذیرش.
    شاد باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pourazizi نمایش پست ها
    GRE حدود 310 تا 320 یعنی دقیقاً چند؟ اگر از این آزمون به خوبی شناخت داشته باشید، قاعدتاً باید بدونید که 311 با 315 خیلی فرق داره؛ چه برسه به 310 تا 320! با نمرۀ زیر 315، سخت میشه از رنک top 50 پذیرش گرفت؛ اما نمرۀ بالای 315، حتی ممکنه شما را به سمت رنک 30 تا 50 هدایت کنه.

آیلتس 6.5، مینیمم محسوب میشه و توصیه میشه برای 7 تلاش کنید.

من همیشه مبنای صحبتم در مورد رنکینگ، US News هست؛ اون هم رنکینگ رشته ها.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    1- مهندسی مواد- دانشگاه امیرکبیر-15.7
    2. مهندسی مواد- دانشگاه امیرکبیر-16.9
    3. تافل 97 (R25-L27-S20-W25)
    4. نمره جی آر ای : V140-Q163 نمره W هنوز اعلام نشده
    5. 3 مقاله ISI: 2 مقاله با ایمپکت 2.3، یکی با ایمپکت 4، نویسنده اول هر سه مقاله
    6. 7 کنفرانس اینترنشنال- یکی هند یکی سنگاپور و 5 تا ایران
    7. دکترای شیمی یا مهندسی مواد
    8. آمریکا- کانادا و انتخاب اولم دانشگاه rice
    9. شاگرد اول دوره لیسانس-ارشد بی کنکور-یک نشنال پتنت- 3 ترم تدریس یار-4 تجربه داوری برای ژورنال های ISI با ایمپکت های 3.5، 2.3، 0.6
    10. فول فاند

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nikc نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید

0-
    1- مهندسی عمران-دانشگاه بجنورد(دولتی)-17.03
    2-
    3- R:28,L:27,S:24, w:28---107
    4- Q:167-V:163---330
    5- ندارم
    6- ندارم
    7- عمران-مستر
    8- فقط آمریکا
    9- TA بودم اما نه برای دروس تخصصی-عضو انجمن علمی عمران-چاپ نشریه و درج مطالب در نشریه مخصوص بچه های عمراندانشگاه،نمی دونم دو تا مورد آخر تاثیری داره یا نه؟
    10-

راستی این نکته رو هم فراموش کردم ذکر کنم که معدل دوسال آخر 19.68 و اینکه احتیاج به فول فاند دارم!
    بیش از هر چیز، تحت تأثیر نمرۀ وربال شما قرار گرفتم!

رزومۀ شما، همۀ اون چیزهایی را که برای پذیرش فول فاند از top 30 امریکا نیازه، داره. پیشنهاد قوی میکنم که اگر به ادامۀ تحصیل تا مقطع دکترا علاقمند هستید، همین حالا برای دکترای مستقیم اپلای کنید. هر چند که برای ارشد فول فاند هم شانس بسیار خوبی دارید.

پیگیر مهیّا کردن توصیه نامه ها و صد البته نوشتن SoP بسیار خوب باشید تا بتونید از حداکثر پتانسیل رزومه تون استفاده کنید.

ضمناً بند 9 رزومه تون، به طور کلی مثبت محسوب میشه اما کسی که چنین معدل و نمرۀ تافل و نمرۀ GRE خوبی داره، نیازی نداره که به نکات کم اهمیت بپردازه. در حال حاضر، نوشتن SoP بسیار دقیق و حرفه ای، نیاز اصلی شماست.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام..ممنون میشم من و راهنمایی کنین.با فاند لطفا.
    0
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :شیمی کاربردی-ازاد تبریز-13.44
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : نانو شیمی-ازاد تبریز-16.55
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :83 (s:20.w:20.L:21:R:22)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : فعلا ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :2 isi
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری نانو شیمی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: ترکیه --> metu,بیلکنت,سایانجی,کوچ
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : --
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : --

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زلزله-صنعتی شیراز

سلام. لطفا منو راهنمایی کنید.بنظرتون تغییر رشته ای ک دادم چه تاثیری میتونه داشته باشه؟
    لیسانس مکانیک ماشین آلات کشاورزی-رازی کرمانشاه-14/70
    ارشد عمران گرایش مهندسی زلزله-دانشگاه صنعتی شیراز-16/30
    زبانو دارم میخونه. تلاشم بالای 95 هست برای تافل
    یه دونه ISI تازه سابمیت کردم تو مجله Magazine of Concrete Research
    دو تا کنفرانسی بین الملل تو ایران
    دکتری واسه زلزله یا سازه
    سابقه 4 ترم تدریس تو دانشگاه ازاد
    کانادا-امریکا- اروپا-رنک دانشگاه زیاد مهم نیست.
    فاند رو حتما میخام

سلام، من خانواده ام در آمریکا هستند ، خیلی مهمه که برم ، رزومه هم که مسخره نکنید فقط

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی عمران - امام خمینی قزوین( کنکور 89 - رتبه 3000) (1 ترم صنعتی شریف) - 14.47 ( هنوز 6 واحد مانده است )

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 81 ( ریدینگ 26 - لیسنینگ 17 - اسپیکینگ 18 - 20 ) هفته دیگه یکی دیگه دارم تا 90 میرم بالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز ندادم ولی امیدی هم به نمرش نیست
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد - عمران هرچی !
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا کالیفرنیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : من 5 سال به صورت حرفه ای در مدرسه کلاس کنکور فیزیک و پایه داشته ام ، در رشته ی خودم غلطی نکردم !
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) : -

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnikouei نمایش پست ها
    سلام، من خانواده ام در آمریکا هستند ، خیلی مهمه که برم ، رزومه هم که مسخره نکنید فقط

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی عمران - امام خمینی قزوین( کنکور 89 - رتبه 3000) (1 ترم صنعتی شریف) - 14.47 ( هنوز 6 واحد مانده است )

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 81 ( ریدینگ 26 - لیسنینگ 17 - اسپیکینگ 18 - 20 ) هفته دیگه یکی دیگه دارم تا 90 میرم بالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز ندادم ولی امیدی هم به نمرش نیست
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد - عمران هرچی !
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا کالیفرنیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : من 5 سال به صورت حرفه ای در مدرسه کلاس کنکور فیزیک و پایه داشته ام ، در رشته ی خودم غلطی نکردم !
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) : -
    سلام دوست عزیز. از شما بعیده که خانوادتون آمریکا هستن ولی برای زبان تلاشی نکردین!!! نمره فعلی زبان تافلتون واقعا کمه. بدون GRE هم که نمیشه کاری کرد. من با بقیه رزومتون کاری ندارم ولی متاسفانه با نمره پایین زبان شانسی ندارین واسه دانشگاه های کالیفرنیا.
    با توجه به اینکه میگین هنوز 6 واحد مانده دارین میتونین زمان زیادی روی زبان بذارید و رزومتون رو قوی کنید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)