صفحه 516 از 587 نخستنخست ... 16416466506507508509510511512513514515516517518519520521522523524525526566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,151 تا 5,160 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

با سلام، اگر لطف کنید راهنمایی کنید که کسی با شرایط زیر،شانس گرفتن پذیرش از چه سطح دانشگاه هایی را دارد، بسیار ممنون میشم؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک، طراحی جامدات . دانشگاه آزاد دزفول معدل 14.05
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :-
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    مهندسی مکانیک، ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    اروپا (بویژه آلمان)، کانادا، آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : دو سال TA در موسسه زبان انگلیسی، یک سال Lab Assistant در آزمایشگاه های مهندسی مکانیک و دو سال RA و کار پاره وقت در شرکت دانش بنیان (مرتبط با مهندسی مکانیک)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : اگر بشه فاند گرفت که چه بهتر. نهایتا از عهده هزینه های زندگی (مثلا در آلمان) و هزینه تحصیل سالانه زیر 3000 یورو می تواند بربیاید.
    حدود چهار سال از تحصیل گذشته است که در طی این چهار سال مشغول طی سربازی، RA، TA و کاره پاره وقت بوده اند. در حال حاضر مشغول یادگیری زبان آلمانی نیز هستند و نهایتا مدرک A2 را می توانند بگیرند ولی قصد اپلای برای رشته های انگلیسی زبان را دارند. خیلی ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی معدل 14

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ندارم ولی تنها چیزی هست که میتونم وقت بذارم و نمره خوبی بگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

مقطع ارشد برای رشته های بیزنس
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

کشور کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فاند هر مدلی که امکانش باشه راهنماییم کنید

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba7 نمایش پست ها
    با سلام، اگر لطف کنید راهنمایی کنید که کسی با شرایط زیر،شانس گرفتن پذیرش از چه سطح دانشگاه هایی را دارد، بسیار ممنون میشم؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک، طراحی جامدات . دانشگاه آزاد دزفول معدل 14.05
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :-
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    مهندسی مکانیک، ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    اروپا (بویژه آلمان)، کانادا، آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : دو سال TA در موسسه زبان انگلیسی، یک سال Lab Assistant در آزمایشگاه های مهندسی مکانیک و دو سال RA و کار پاره وقت در شرکت دانش بنیان (مرتبط با مهندسی مکانیک)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : اگر بشه فاند گرفت که چه بهتر. نهایتا از عهده هزینه های زندگی (مثلا در آلمان) و هزینه تحصیل سالانه زیر 3000 یورو می تواند بربیاید.
    حدود چهار سال از تحصیل گذشته است که در طی این چهار سال مشغول طی سربازی، RA، TA و کاره پاره وقت بوده اند. در حال حاضر مشغول یادگیری زبان آلمانی نیز هستند و نهایتا مدرک A2 را می توانند بگیرند ولی قصد اپلای برای رشته های انگلیسی زبان را دارند. خیلی ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید.

دوست عزیز همونطور که حتما میدونید اکثر فاندها بیشتر به مقطع دکترا تخصیص داده خواهد شد. بنابراین برای این میزان فاند محدودی که در مقطع ارشد وجود دارد باید رزومه قویتری نسبت به دیگر رقبا داشت. معدل شما قابل قبول است ولی معدل رقابتی ای نیست. اگر واقعا قصد ادامه تحصیل در رشته انگلیسی زبان دارید و بدنبال فاند هستید باید وزن بیشتری به رزومتون بدید که این فقط با نمره زبان حاصل میشه. من اگر جای این اپلیکنت بودم مجددا امتحان ایلتس داده و نمره زبان بالایی رو می آوردم. موفق باشید

Junior Member

یادم رفت اعلام کنم برای امتحان زبان هم میتونم وقت بزارم برای نمره خوب خیلی قدیم تر در حد 6 ایلتس بودم ولی الان سالهاست با زبان انگیسی کار میکنم و امیدوارم وقت بذارم بتونم نمره بهتری کسب کنم اگر کمک کننده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط paliz نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی معدل 14

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ندارم ولی تنها چیزی هست که میتونم وقت بذارم و نمره خوبی بگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

مقطع ارشد برای رشته های بیزنس
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

کشور کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فاند هر مدلی که امکانش باشه راهنماییم کنید

رشته و دانشگاه

یادم رفت اعلام کنم برای امتحان زبان هم میتونم وقت بزارم برای نمره خوب خیلی قدیم تر در حد 6 ایلتس بودم ولی الان سالهاست با زبان انگیسی کار میکنم و امیدوارم وقت بذارم بتونم نمره بهتری کسب کنم اگر کمک کننده باشه
    سلام. دوست عزیز همانطور که میدانید بیشتر فاندها در مرحله دکترا تخصیص داده میشود. ولی خب فاندهایی هم هستند که به دانشجویان ارشد تعلق میگیرد که بسیار رقابتی هستند. رقابتها در مقطع مستر بیشتر با چند آیتم هست: معدل، مقاله، زبان. معدل شما در حد رقابتی نیست و تنها گزینه موجود که میتونید اون رو جبران کنید و از بقیه رقباتون جلو بیفتید داشتن یک نمره زبان خوب و شسته رفته است. من جای شما باشم تمامی انرژی خودم رو معطوف میکنم که نمره آیلتس 7 الی 7.5 کسب کنم که از بقیه رقبا جلوتر بیفتم.
    در ضمن این رو هم بگم با توجه به اینکه رشته شما مهندسی کشاورزی بوده، تغییر رشته به رشته های مدیریتی و بیزنس قدری چلنج هست که نگران اون نباشید. با یک SOP قوی میتونید اون رو مرتفع کنید. موید باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز همانطور که میدانید بیشتر فاندها در مرحله دکترا تخصیص داده میشود. ولی خب فاندهایی هم هستند که به دانشجویان ارشد تعلق میگیرد که بسیار رقابتی هستند. رقابتها در مقطع مستر بیشتر با چند آیتم هست: معدل، مقاله، زبان. معدل شما در حد رقابتی نیست و تنها گزینه موجود که میتونید اون رو جبران کنید و از بقیه رقباتون جلو بیفتید داشتن یک نمره زبان خوب و شسته رفته است. من جای شما باشم تمامی انرژی خودم رو معطوف میکنم که نمره آیلتس 7 الی 7.5 کسب کنم که از بقیه رقبا جلوتر بیفتم.
    در ضمن این رو هم بگم با توجه به اینکه رشته شما مهندسی کشاورزی بوده، تغییر رشته به رشته های مدیریتی و بیزنس قدری چلنج هست که نگران اون نباشید. با یک SOP قوی میتونید اون رو مرتفع کنید. موید باشید
    بسیار بسیار ممنونم بابت پاسخ
    راستش برای انگیزش نامه هم نمیدونم دقیقا چی میتونه تاثیرگذار باشه ولی من به دلیل ازدواج کشوری اومدم که مهندسی کشاورزی بازار کاری نداره و من خیلی وقت بود دنبال تغییررشته بودم و فیلد بیزنس خیلی توجهم رو جلب کرد حالا نمیدونم اینا انگیزش حساب میشه یا باید مقاله و زمینه کاری ارایه بدم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

با سلام
    1- مهندسی شیمی دانشگاه تهران معدل 16.26
    2- مهندسی شیمی-جداسازی دانشگاه تربیت مدرس معدل 16.67
    3- تافل ibt 89
    L:21 R:21 S:23 W:24
    4-ندارم
    5- 9 مقاله isi که در 3 مورد نفر اول و در بقیه مقالات نفر دوم نفر مکاتبه گر
    6- 1 مقاله کنفرانس خارجی که نفر ارائه دهنده و اول بودم. 1 کنفرانس بین المللی داخلی نفر دوم
    7- دکتری مهندسی شیمی
    8-استرالیا-هلند-کانادا-کشورهای اسکاندیناوی
    9-پایان نامه برتر سال 1390 دانشگاه تربیت مدرس- برنده جایزه تحصیلی بنیاد نخبگان سال 1396-سابقه کار مرتبط 7 سال و 5 ماه در پارس جنوبی
    10- فول فاند-متاهل

سلام دوستان می خواستم بدونم سن تاثیری در پذیرش داره من ۳۰ سال سن دارم:
    لیسانس دانشگاه دولتی مهندسی شیمی معدل ۱۳.۵
    ارشد دولتی از دانشگاه های برتر ایران معدل ۱۶.۲۵
    یک مقاله ISI
    زبانم خوبه و می تونم نمره بالا راحت بگیرم چند سال پیش هم تافل داده بودم کلا بالای ۱۰۰ می تونم بیارم
    برای ۲۰۲۰ می خواستم اقدام کنم. حتما باید فاند داشته باشم.
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sciense نمایش پست ها
    سلام دوستان می خواستم بدونم سن تاثیری در پذیرش داره من ۳۰ سال سن دارم:
    لیسانس دانشگاه دولتی مهندسی شیمی معدل ۱۳.۵
    ارشد دولتی از دانشگاه های برتر ایران معدل ۱۶.۲۵
    یک مقاله ISI
    زبانم خوبه و می تونم نمره بالا راحت بگیرم چند سال پیش هم تافل داده بودم کلا بالای ۱۰۰ می تونم بیارم
    برای ۲۰۲۰ می خواستم اقدام کنم. حتما باید فاند داشته باشم.
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
    سن شما زیاد نیست ولی معدل هاتون نسبتا پایینه. اگر برای دکترا پذیرش ندادند درخواست ارشد مجدد کنید.

رشته و دانشگاه

بسیار بسیار ممنونم بابت پاسخ
    راستش برای انگیزش نامه هم نمیدونم دقیقا چی میتونه تاثیرگذار باشه ولی من به دلیل ازدواج کشوری اومدم که مهندسی کشاورزی بازار کاری نداره و من خیلی وقت بود دنبال تغییررشته بودم و فیلد بیزنس خیلی توجهم رو جلب کرد حالا نمیدونم اینا انگیزش حساب میشه یا باید مقاله و زمینه کاری ارایه بدم؟
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    ی سوال. شما مگر کشور دیگری در حال حاضر هستید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)