صفحه 535 از 587 نخستنخست ... 35435485525526527528529530531532533534535536537538539540541542543544545585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,341 تا 5,350 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نظر خودمو میگم دوستان باتجربه هم راهنمایی میکنند.
    در صورتی که تافل و جی آر ای خوب بگیرید آمریکا شانس دارید برا دانشگاههای متوسط. ولی برا جاهای دیگه بدون مقاله یکم سخت هست.
    شما الان با قدرت روی تافل و جی آر ای تمرکز کنید که اون دوتا رو عالی بگذرونید خیلی شانستون رو بالا خواهد برد.
    موفق باشید
    خیلی ممنونم از پاسختون. هم جی آر ای سابجکت و هم جی آر ای جنرال هر 2؟ کدوم مهمتره؟ و اینکه منظورتون از دانشگاه های متوسط امریکا یعنی رنکینگشون چند باشه؟ ایا تو ایالت اوهایو امریکا دانشگاه با رنکینگ متوسط که من با این رزومه بتونم توش اپلای کنم وجود داره؟ ممنونم از پاسختون
    ویرایش توسط hopefull : December 1st, 2019 در ساعت 11:27 PM

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط hopefull نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون. هم جی آر ای سابجکت و هم جی آر ای جنرال هر 2؟ کدوم مهمتره؟ و اینکه منظورتون از دانشگاه های متوسط امریکا یعنی رنکینگشون چند باشه؟ ایا تو ایالت اوهایو امریکا دانشگاه با رنکینگ متوسط که من با این رزومه بتونم توش اپلای کنم وجود داره؟ ممنونم از پاسختون
    خواهش میکنم دوست عزیز. جی آر ای جنرال کفایت میکنه. شما با نمره خوب (بالای 320) میتونی ضعف نداشتن مقاله رو جبران کنی.
    دانشگاههای متوسط منظور دانشگاههایی بین رنک 250-400 است. مثلا university of Toledo در ایالت اوهایو میتونه گزینه خوبی باشه. در کل دوست عزیز خودتو محدود به یک دانشگاه یا یک ایالت خاص نکن. الان اینقدر پوزیشن ها رقابتی شده که باید تمامی کشورها رو مد نظر قرار داد و همزمان جلو برد. قدر مسلم این است که اگر تلاشتون رو کنید حتما یک جا نتیجه خواهید گرفت.
    امیدوارم خبرهای خوبی از پذیرشتون اینجا بذارید.
    موفق باشید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام دوستان عزیزم. ممنون میشم نظرتون و شانس من رو درباره رزومه من بگید:
    1- رشتۀ کاردانی – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مواد- دانشگاه فنی دولتی- معدل 13/90

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مواد- دانشگاه دولتی - معدل 14.20

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی مواد- دانشگاه دولتی- معدل 16/60

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: 6.5 آیلتس (هیچ بندی زیر 6 نیست)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 2 مقاله ISI Q1 با ایمپکت هر کدام 4
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکتری مهندسی مواد

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : هر جا فاند بدهند غیر از چین
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقه TA در دوره ارشد، انجام پروژه اینترنشیپ پژوهشی برای یکی از شرکتهای مطرح و بزرگ در رابطه با رشته تحصیلی- دستیار مولف کتاب بین المللی نشر اشپرینگر- سابقه گرنت ستاد نانو- 2 تا ریکام خیلی قوی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند- غیر از فول فاند نمیتونم
    ممنون میشم شانس من رو به همراه نظرات ارزشمندتون بیان کنید
    تا حالا برا کانادا هر چی ایمیل میزنم اساتید جواب نمیدهند
    شما GRE ندادین؟ با یه GRE 310 به بالا شانس خیلی زیادی برای امریکا خواهید داشت.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    شما GRE ندادین؟ با یه GRE 310 به بالا شانس خیلی زیادی برای امریکا خواهید داشت.
    سلام. نه متاسفانه. اشتباهم این بود که ندادم و فکر میکردم تو کانادا یا استرالیا و اروپا کارم میشه.
    الانم دیگه دیر شده و به ددلاینا نمیرسم

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام. نه متاسفانه. اشتباهم این بود که ندادم و فکر میکردم تو کانادا یا استرالیا و اروپا کارم میشه.
    الانم دیگه دیر شده و به ددلاینا نمیرسم
    الان تا اکثر ددلاین ها دو سه ماه مونده. اگه اراده کنین میرسین امتحان بدین.
    من خودم سر نامردی یه استاد بی شرف GRE نمره وربالم خراب شد. یعنی چون اون استاده گفت اصلا وربال برای دانشگاهشون مهم نیست وربال ها رو نخوندم سر جلسه ولی کوانت رو 160 شدم. توی اگوست بود که گفت سریع نمره GREتو بگیر میگیرمت و بهت فول فاند میدم. منم تو یک ماه آزمون رو جمعش کردم و نمره خیلی بهتر از اون دانشگاهم گرفتم (کوانت 155 میخواست) ولی بعدش اون استاد جواب ایمیل هامو نداد و من موندم و این نمره بد! الان به سرم زده دوباره امتحان بدم. هنوز وقت هست. شمام بهش فکر کن. کانادا که یجورایی نشدنیه، استرالیا هم خیلی اسکالرشیپش شانسی و رقابتی شده. اروپا هم من هنوز نفهمیدم پوزیشن ها رو به کیا میدن. تا حالا 20 تا فرستادم، فقط یکی به مصاحبه دعوت شدم بقیه هم از دم ریجکت. در حالی که از نظر خودم رزومم عالیه.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    الان تا اکثر ددلاین ها دو سه ماه مونده. اگه اراده کنین میرسین امتحان بدین.
    من خودم سر نامردی یه استاد بی شرف GRE نمره وربالم خراب شد. یعنی چون اون استاده گفت اصلا وربال برای دانشگاهشون مهم نیست وربال ها رو نخوندم سر جلسه ولی کوانت رو 160 شدم. توی اگوست بود که گفت سریع نمره GREتو بگیر میگیرمت و بهت فول فاند میدم. منم تو یک ماه آزمون رو جمعش کردم و نمره خیلی بهتر از اون دانشگاهم گرفتم (کوانت 155 میخواست) ولی بعدش اون استاد جواب ایمیل هامو نداد و من موندم و این نمره بد! الان به سرم زده دوباره امتحان بدم. هنوز وقت هست. شمام بهش فکر کن. کانادا که یجورایی نشدنیه، استرالیا هم خیلی اسکالرشیپش شانسی و رقابتی شده. اروپا هم من هنوز نفهمیدم پوزیشن ها رو به کیا میدن. تا حالا 20 تا فرستادم، فقط یکی به مصاحبه دعوت شدم بقیه هم از دم ریجکت. در حالی که از نظر خودم رزومم عالیه.
    آره دقیقا همینطوره دوست عزیز. اونموقع که تصمیم گرفتم امتحان ندم بخاطر وضع خیلی بد ویزا شدن آمریکا بود.
    منم موندم پوزیشن ها تو اروپا به کی میدهند. خداروشکر حالا شما به مصاحبه دعوت شدی
    من دیگه دارم کم کم به فکر این میفتم برم سمت دانشگاههای کره و تایوان... نظرت در مورد اون دانشگاهها چیه؟
    وایسیم برا اروپا یا بریم سمت اونا؟

Junior Member

سلام. ممنون میشم شانس منم بررسی کنین و بهم پیشنهاد بدین برای چه جاهایی اقدام کنم.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی مکانیک-دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل-15.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مکانیک سیالات (تبدیل انرژی) - دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل-19.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ - هنوز امتحان
    تافل ندادم ولی زبان انگلیسیم خوبه و میتونم بالای 90-95 بگیرم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز امتحان ندادم منتظر مشخص شدن مقصد ام که بدونم لازم هست یا نه، انقدر متن اکادمیک خوندم فک نمیکنم واسه کسب نمره مشکلی باشه.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر مقالات ISI: یک مقاله Q1 ناشر Elsevier (این مقاله خیلی با زمینه تخصصیم مرتبط نیست)- دو مقاله Q2 مرتبط ناشر Wiley - یک مقاله‌ Q3 مرتبط ناشر Springer. رو یکی دوتا دیگم دارم کار میکنم.
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا
    مجددا فوق لیسانس در رشته های مهندسی انرژی یا مهندسی مکانیک سیالات

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ترجیحا کشور های انگلیسی زبان، یا کشور غیر انگلیسی زبان که مدرک زبان خودشو نخواد واسه ورود و درسم به انگلیسی ارائه بده. اگه رو موندن تاثیر نداشته باشه رنک دانشگاهش هم اصلا برام مهم نیست، هدفم صرفا مهاجرته.
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) یک سال سابقه‌ی TA، معدل اول بین ورودی های دوره‌ی ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فول فاند یا پارشیال فاند کشوری که بتونم بیرون دانشگاه کار کنم و بقیه هزینه رو از کار کردن خودم در بیارم. سرمایه اولیه‌ی قابل توجهی ندارم که ببرم.

پیشاپیش از جواباتون متشکرم.

Junior Member

سلام. ممنون میشم شانس منم بررسی کنین و بهم پیشنهاد بدین برای چه جاهایی اقدام کنم.

1-
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ - هنوز امتحان تافل ندادم ولی زبان انگلیسیم خوبه و میتونم بالای 90-95 بگیرم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز امتحان ندادم منتظر مشخص شدن مقصد ام که بدونم لازم هست یا نه، انقدر متن اکادمیک خوندم فک نمیکنم واسه کسب نمره مشکلی باشه.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر مقالات ISI: یک مقاله Q1 ناشر Elsevier (این مقاله خیلی با زمینه تخصصیم مرتبط نیست)- دو مقاله Q2 مرتبط ناشر Wiley - یک مقاله‌ Q3 مرتبط ناشر Springer. رو یکی دوتا دیگم دارم کار میکنم.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا مجددا فوق لیسانس در رشته های مهندسی انرژی یا مهندسی مکانیک سیالات
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ترجیحا کشور های انگلیسی زبان، یا کشور غیر انگلیسی زبان که مدرک زبان خودشو نخواد واسه ورود و درسم به انگلیسی ارائه بده. اگه رو موندن تاثیر نداشته باشه رنک دانشگاهش هم اصلا برام مهم نیست، هدفم صرفا مهاجرته.
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) یک سال سابقه‌ی TA، معدل اول بین ورودی های دوره‌ی ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فول فاند یا پارشیال فاند کشوری که بتونم بیرون دانشگاه کار کنم و بقیه هزینه رو از کار کردن خودم در بیارم. سرمایه اولیه‌ی قابل توجهی ندارم که ببرم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط F_94_a نمایش پست ها

1-
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ - هنوز امتحان تافل ندادم ولی زبان انگلیسیم خوبه و میتونم بالای 90-95 بگیرم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا مجددا فوق لیسانس در رشته های مهندسی انرژی یا مهندسی مکانیک سیالات

دوست عزیز من نظر خودمو میگم دوستان دیگر هم کمک خواهند کرد.
    اول که توجه داشته باشید تقریبا در دوره ارشد هیچ فاندی وجود ندارد. در دوره دکترا هم اونقدر مشغول ریسرچ و آزمایشگاه هستید که اصلا فرصت نخواهید کرد کار کنید. بنابراین فکر اینکه بخواهید همزمان با دوره دکترا کار کنید رو از سرتون بیرون کنید و باید تلاش برای یافتن پوزیشن فول فاند داشته باشید(چون سلف فاند هم نمیتونید).
    معدل خوبی دارید و تعداد مقالاتتتون(صرف نظر از کیفیت) هم مناسب است.
    اگر مقالات رو اسم اول یا دوم باشید و با نیل به این نکته که آیلتس 6/5 بتوانید کسب کنید من به شما شدیدا نیوزیلند و استرالیا رو پیشنهاد میکنم و شانس بالایی خواهید داشت.
    در صورتی که بتوانید جی آرای بالای 315 و نیز تافل بالایی کسب کنید ایالات متحده هم شانس خواهید داشت.
    با توجه به دردسرهای ویزای آمریکا من به شما نیوزیلند و استرالیا رو پیشنهاد میکنم. اروپا رو هم زیاد روش حساب باز نکنید و آلترناتیو باشه.
    کشورهای آسیایی هم با توجه به رزومه شما حیف هست برید و فوکوس کنید روی کشورهایی که ذکر شد.
    بعنوان دوست بهتون توصیه اکید میکنم الان بیشتر تمرکز و وقتتون رو برای آماده سازی امتحانات پیش رو صرف کنید.
    موید باشید

Junior Member

سلام دوستان عزیز. من سی ساله هستم با شرایط زیر لطفا راهنماییم کنید که از کدوم دانشگاه ها شانس گرفتن پذیرش دارم همراه با فاند.
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه:
    کارشناسی ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد
    2. معدل
    17/35
    3. رشته
    زمین شناسی
    4. نمره زبان
    هنوز اقدام نکردم اما میتونم ایلتس بالای 6/5 بگیرم در عرض چند ماه اینده
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع
    چهار مقاله کنفرانس که دوتا از آنها بین المللی هستند. همچنین دارای دو مقاله علمی پژوهشی که یکی از آنها عضو اسکوپوس می باشد.
    7. شرایط خاص
    در حال نوشتن یک مقاله ژورنال isi ( ایا صرفا submit کردن مقاله تاثیری در گرفتن پذیرش دارد؟)
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت
    کانادا- استرالیا- ژاپن- نروژ- انگلیس
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره
    فول فاند نیاز دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)