صفحه 575 از 587 نخستنخست ... 75475525565566567568569570571572573574575576577578579580581582583584585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,741 تا 5,750 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط majmah نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    نظر شما در مورد رشته ی فیزیک چطوره؟
    به نظرتون رنک دانشگاهی چقدر تو اینده ی شغلی موثره
    خصوصا که دانشگاه های رنک بالا اساتید معتبرتر و بهتری دارن
    برای رشته های علوم پایه مثل فیزیک اعتبار دانشگاه احتمالا مهم هست و باید سعی کنید هرچه ممکنه با استادهای بهتری کار کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان
    من 32 سالمه و سال دیگه لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف میگیرم. معدلم هم 17.5 هستش. قبل از این رشته هم دکتری دندانپزشکی گرفتم ولی به خاطر علاقم بعد از سربازی رفتم دنبال مکانیک.
    آیلتس 7.5 دارم. به نظرتون میتونم امیدی به پذیرش با فول فاند برای مقطع مستر از یک دانشگاه خوب از کانادا یا آمریکا داشته باشم.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mpooya123 نمایش پست ها
    من 32 سالمه و سال دیگه لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف میگیرم. معدلم هم 17.5 هستش. قبل از این رشته هم دکتری دندانپزشکی گرفتم ولی به خاطر علاقم بعد از سربازی رفتم دنبال مکانیک.
    آیلتس 7.5 دارم. به نظرتون میتونم امیدی به پذیرش با فول فاند برای مقطع مستر از یک دانشگاه خوب از کانادا یا آمریکا داشته باشم.
    بنظرم بله. شک دارین مگه؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام
    دندانپزشکی که فکر نمیکنم تاثیری در پذیرش شما داشته باشه مگر اینکه بخواید در زمینه های بین رشته ای کار کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpooya123 نمایش پست ها
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

1- رشتۀ لیسانس : مهندسی پزشکی غیر انتفاعی معدل : حدود ۱۸ (هنوز دانشجو ام) Cumulative GPA:3.8

2- رشته فوق لیسانس: -

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): هنوز تافل ندادم ولی در حدود تافل ۱۰۶-۱۰۴ ماک

4- نمرۀ GRE یا GMAT: هنوز GRE سابجکت ندادم ولی سعی میکنم بالای ۹۰۰ باشه.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: هنوز هیچی ولی به احتمال خیلی زیاد با یه استادم یکی دو تا مقاله مرتبط غیر ISI تا قبل فارغ التحصیلی کار کنم.

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: -

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای؛ فیزیک , دکتری مستقیم

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : رنک ۱ دانشکده , با اینکه رشته فعلی ام مهندسی پزشکی هست ولی طی تحصیلم تونستم کل دروس لیسانس کامپیوتر رو هم بخونم و زبان های برنامه نویسی مختلف رو بلدم. تا زمان فارغ التحصیلی هم خودم دروس لیسانس فیزیک رو هم تموم میکنم. دوره های زیادی شرکت کردم و گواهی دارم مثل دوره های برنامه نویسی کامپیوتر, برنامه نویسی کوانتومی, دوره های نانوتکنولوژی , سلول های خورشیدی و ... نرم افزار های مرتبط با رشته هایی که میخونم رو بلدم و گواهی شرکت هم دارم. سابقه همکاری با نشریات سایر دانشگاه ها به عنوان مترجم و نویسنده رو هم دارم. آهنگساز(فقط برای تفریح انجام میدم ولی فکر کنم ارزشی نداشته باشه )

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : Full Fund

با این وضعیت امکان گرفتن فول فاند حتی تو دانشگاه های رنک پایین آمریکا هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها

...
    دوستان اگه امکانش هست ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید که وضعیتم چطوره و آیا میتونم به فول فاند امیدوار باشم؟

...
    دوستان اگه امکانش هست ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید که وضعیتم چطوره و آیا میتونم به فول فاند امیدوار باشم؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز
    یادمه چند وقت پیش درباره رشته فیزیک و فیزیک خوندن و اینا توی همین سایت با هم صحبت کردیم، اما یادم نمیاد هیچوقت درمورد اپلای و مورد قبول بودن مدرکتون برای رشته فیزیک سوالی پرسیده باشین،
    مسئله مهمی که از حالا باید مد نظرتون باشه اینه که مدرک لیسانس شما خیلی انتخاب هاتون رو محدود میکنه، چون بسیاری از دپارتمان های فیزیک داشتن مدرک لیسانس فیزیک جزو ملزوماتشون هست، و بنابراین شما باید برای اونهایی که مهندسی رو هم، البته باشرایطی، قبول می کنند اقدام کنید،
    اما توصیه میکنم تا قبل از فارغ التحصیلی سعی کنید حتما درسهای مکانیک کوانتومی،الکترومغناطیس و مکانیک آماری از رشته فیزیک رو پاس کنید، شما چون فیزیک نخوندید لازم هست حداقل این درسها رو پاس کرده باشین، حتی توی اون دانشگاههایی که مدرک مهندسی رو با شرایط خاصی قبول می کنند که یک شرطش همینه(البته نمیدونم همه جا به همین صورت باشه)
    ببخشید اصلا قصدم ناامید کردن نیست، اتفاقا من این پشتکار شما در دنبال کردن علاقتون رو خیلی تحسین میکنم، با مدرک مهندسی رفتن به رشته فیزیک خیلی راختتر هست تا سابر رشته ها(البته ریاضی و مهندسی فیزیک هم هستن)، و البته به احتمال زیاد خودتون از قبل به این موضوع واقف بوده اید و فکرش را کرده اید، بیشتر تاکید صحبتم رو پاس کردن همان سه درس بود چون میدونم که خیلی کمکتون میکنه.

آها ببخشید و در آخر یادم رفته بود جواب سوالتون بدم، به نظر من بله، میتونید امیدوار باشید
    [/QUOTE]
    ویرایش توسط Garibaldi : April 22nd, 2021 در ساعت 01:50 AM
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

1- رشتۀ لیسانس : مهندسی پزشکی غیر انتفاعی معدل : حدود ۱۸ (هنوز دانشجو ام) Cumulative GPA:3.8

2- رشته فوق لیسانس: -

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): هنوز تافل ندادم ولی در حدود تافل ۱۰۶-۱۰۴ ماک

4- نمرۀ GRE یا GMAT: هنوز GRE سابجکت ندادم ولی سعی میکنم بالای ۹۰۰ باشه.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: هنوز هیچی ولی به احتمال خیلی زیاد با یه استادم یکی دو تا مقاله مرتبط غیر ISI تا قبل فارغ التحصیلی کار کنم.

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: -

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای؛ فیزیک , دکتری مستقیم

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : رنک ۱ دانشکده , با اینکه رشته فعلی ام مهندسی پزشکی هست ولی طی تحصیلم تونستم کل دروس لیسانس کامپیوتر رو هم بخونم و زبان های برنامه نویسی مختلف رو بلدم. تا زمان فارغ التحصیلی هم خودم دروس لیسانس فیزیک رو هم تموم میکنم. دوره های زیادی شرکت کردم و گواهی دارم مثل دوره های برنامه نویسی کامپیوتر, برنامه نویسی کوانتومی, دوره های نانوتکنولوژی , سلول های خورشیدی و ... نرم افزار های مرتبط با رشته هایی که میخونم رو بلدم و گواهی شرکت هم دارم. سابقه همکاری با نشریات سایر دانشگاه ها به عنوان مترجم و نویسنده رو هم دارم. آهنگساز(فقط برای تفریح انجام میدم ولی فکر کنم ارزشی نداشته باشه )

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : Full Fund

با این وضعیت امکان گرفتن فول فاند حتی تو دانشگاه های رنک پایین آمریکا هست؟

خوب اون چیزی که شما میخاید مشخصه ولی اون چیزی که همین الان در دستتون دارید و میتونید بگین من فلان رزومه رو دارم مشخص و قطعی نیست هنوز. گفتین تافل فلان میشم و جی آر ای میتونم فلان نمره رو بیارم، مقاله ندارم ولی دارم روش کار میکنم ک بدم. خوب جواب سوال شما آره هست به شرطی که تافل بالای 100 و جی آر ای که گفتید رو بیارید. جوابتون نه هست اگه نتونین این چیزها که بیان کردید رو برآورده کنین. در ارتباط با نکته ای که دوست دیگمون گفتن جای هیچ نگرانی نیست، نیاز نیست شما درس خاصی از فیزیک رو پاس کنید که چون برای فیزیک میخاین اپلای کنین. مهم اینکه چه بسا چنین امگانی در دانشگاه های ایران نیست که شما در حین اینکه دارین مهندسی پزشکی میخونین برین چند تا درس غیرمرتبط (از نظر دانشگاه) رو پاس کنین. متاسفانه و یا خوشبختانه دیگه مثل سابق حوزه های مختلف مرز مشخص از هم ندارند. مثلا شما با اینکه در رشته دکتری فیزیک وارد میشین میرین تو حوزه های انرژی، یا پزشکی و یا حتی مواد و ....! امروزه رشته های در هم قاطی شدن به اصطلاح تحقیقات اکثرا multidisciplinary شده. شما نیاز به مقاله ندارین چرا که کسی از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله تحقیقی نداره. تحقیق مال فوق و دکتراس. امیدوار میتونین باشین به شرطی که تافل بالا، معدل بالا و ی سری ملزومات دیگه مثل آشنایی با زبان های برنامه نویسی و ... رو که در اینده بهش نیازمند خواهید شد رو کسب کنین. در غیر اینصورت امیدی ب فول فاند در شرایط الان که همه چیز رقابتی شده نیست
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    یادمه چند وقت پیش درباره رشته فیزیک و فیزیک خوندن و اینا توی همین سایت با هم صحبت کردیم، اما یادم نمیاد هیچوقت درمورد اپلای و مورد قبول بودن مدرکتون برای رشته فیزیک سوالی پرسیده باشین،
    مسئله مهمی که از حالا باید مد نظرتون باشه اینه که مدرک لیسانس شما خیلی انتخاب هاتون رو محدود میکنه، چون بسیاری از دپارتمان های فیزیک داشتن مدرک لیسانس فیزیک جزو ملزوماتشون هست، و بنابراین شما باید برای اونهایی که مهندسی رو هم، البته باشرایطی، قبول می کنند اقدام کنید،
    اما توصیه میکنم تا قبل از فارغ التحصیلی سعی کنید حتما درسهای مکانیک کوانتومی،الکترومغناطیس و مکانیک آماری از رشته فیزیک رو پاس کنید، شما چون فیزیک نخوندید لازم هست حداقل این درسها رو پاس کرده باشین، حتی توی اون دانشگاههایی که مدرک مهندسی رو با شرایط خاصی قبول می کنند که یک شرطش همینه(البته نمیدونم همه جا به همین صورت باشه)
    ببخشید اصلا قصدم ناامید کردن نیست، اتفاقا من این پشتکار شما در دنبال کردن علاقتون رو خیلی تحسین میکنم، با مدرک مهندسی رفتن به رشته فیزیک خیلی راختتر هست تا سابر رشته ها(البته ریاضی و مهندسی فیزیک هم هستن)، و البته به احتمال زیاد خودتون از قبل به این موضوع واقف بوده اید و فکرش را کرده اید، بیشتر تاکید صحبتم رو پاس کردن همان سه درس بود چون میدونم که خیلی کمکتون میکنه.

آها ببخشید و در آخر یادم رفته بود جواب سوالتون بدم، به نظر من بله، میتونید امیدوار باشید
    [/QUOTE]

ممنون از راهنمایی تون. بله دقیقا فرمایش شما درسته منم تا حدودی به این قضیه فکر کرده بودم که چون لیسانسم مهندسی هست شاید مشکل بشه و برای همین تو گفته های پست های بالای به "حتی رنک های پایین" بسنده کردم. من میخواستم ارشد بخونم و بعد اپلای کنم چون این شاید انتخاب بهتری باشه ولی استادام گفتن که سعی کن اپلای کنی و وقتت رو اینجا تلف نکنی (وضعیت دانشگاه ها بده واقعا). منم همین کار مدنظرمه. دلیل اینکه میخوام فیزیک بخونم اینه که اوایل که تحقیقم راجب زمینه های بیوفیزیکی بود خیلی خوشم اومد و مثلا تونستم حمل دارو تو بحث نانوتکنولوژی و خود مثلا کاربرد اپتیک در پزشکی رو تا حدودی یاد بگیرم ولی بعدا خواستم خارج از زمینه پزشکی تو زمینه های صنعتی و یا تیوری هم کار کنم و از این لحاظ بیشتر به خود فیزیک گرایش پیدا کردم و الان که خودم دروسش رو میخونم واقعا خوشم میاد. دانشگاه ما متاسفانه دپارتمان فیزیک نداره!!! نمیدونم اصلا ایا امکانش هست اگه با مدیر گروه رشته مون صحبت کنم در مورد این سه درس ایا بشه مثلا مهمان گرفت دانشگاه دیگه و این ۳ درس رو پاس کرد جدا اینکه خودم دارم طبق چارت درسی ای که هست دروس رو به ترتیب میخونم همه رو از جمله اون ۳ تا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)