صفحه 58 از 587 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158558 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1 مهندسی مکانیک - دانشگاه آزاد شیراز 17.34
    2 مهندسی مکانیک - دانشگاه تبریز 16.80
    3 toefl 96
    4
    5 یک مقاله ژورنال در مرحله submit
    6 یک کنفرانس انگلیسی ارائه شفاهی
    7 دکترای مکانیک
    8 کانادا - استرالیا
    9 10 % اول ورودی لیسانس
    10 پذیرش با فاند

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash_karami نمایش پست ها
    1- مهندسی عمران - دانشگاه آزاد همدان - 17.33
    2-تافل نمره 102
    3-GRE ندارم
    4-ISI ندارم ( مقطع کارشناسی بوده ام )
    5-مقاله ی کنفرانسی ندارم ( اگه لازم باشه یا امتیاز خاصی داشته باشه حتما میرم دنبالش )
    6- میخام ارشد مدیریت پروژه و ساخت بخونم/(زیاد رو شاخه تاکید ندارم)
    7-فقط کانادا/رنک دانشگاهش مهم نیست/میخام بعد از تحصیل اقامت بگیرم.
    8-دارنده ی مقام اول استانی و کشوری مسابقات بتن - دارنده ی مقام اول مسابقات پل ماکارونی استانی و سومی کشوری - دارای مدرک فنی حرفه ای نرم افزار های مرتبط و مهم مهندسی عمران (AutoCAD -Etabs _Safe ) - تسلط کامل به نرم افزار های نام برده و اینکه تاکید بالایی رو این رزومه ی نرم فزاری خودم دارم ( مهندسین عمران در جریان هستند.) - دارنده ی مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری (1800 ساعت ) - سابقه ی کار اعم از نرم فزاری و اجرایی به مدت 2 سال ( همزمان با لیسانس ) - دارای انواع مدارک سازمان هلال احمر ( مرتبط نیست ولی شاید به درد خورد )

9-فاند کامل نیاز دارم.

ممنون میشم به عنوان یه هم وطن کمکم کنید...
    سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه از بنده خواسته بودین جواب بدم عرض میکنم:
    اولا باید بگم بنده اطلاعات خاصی در مورد کشور کانادا و مقطع ارشد ندارم.
    دوم اینکه کلا در یک نگاه کلی رزومه بدی به جهت لیسانس بودنتون ندارین و درکل به نسبت خوب هست:
    اما باید توجه داشته باشین هرچند هم که رزومه خوب باشه فاند برای مقطع فوق لیسانس شاید به اون صورت نتونین پیدا بکنین
    معدل لیسانستون و تافلتون خوبه. مقاله ندارین و اگر داشتین بهتر هم میشد. موارد اشاره شده در مورد 8تون خوبند بد نیستند اما
    باید به یاد داشته باشین موارد اصلی نیستند بنابراین داشتن یک مقاله ISI خوب خیلی خیلی بهتر و بالاتر از موارد فوق هست (البته بهتون بر نخوره کلی گفتم).
    در مورد رشتتون هیچ اطلاعات خاصی ندارم.
    درکل به نظر من موندنتون و یک فوق لیسانس خوب گرفتن تو ایران براتون بهتر از اپلای برای فوق لیسانس هست اگر به دنبال فاند هستین و مثل خود بنده ارزش تک تک دلارهای دریافتی واست مهمه.
    اگر هم موندی به دنبال سه تا چیز با اولویت زیر باش:
    1- GRE خوب 2-معدل ارشد برابر با لیسانس یا بهتر 3-مقاله باکیفیت و قابل قبول
    اما اگه بچه مایه دار باشی رفتن و فوق رو تو کانادا و یا هرجای دیگر مثل اروپا یا استرالیا گرفتن بهتر هست (اون چیزی که الان تو خیلی از بچه مایه دارهای با کلاس بالاشهری می بینیم).
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix1367 نمایش پست ها
    0-
    1- مهندسی هوافضا – صنعتی مالک اشترشاهین شهر– ۱۸/۳۹
    2- هوافضا(دینامیک و کنترل پرواز) – صنعتی شریف – ۱۷/۳۵
    3- تافل ۱۰۶
    4- نمرۀ GRE پیشبینی میکنم نمره خوبی بگیرم
    5- مقاله هیچی ندارم متأسفانه,احتمالا توصیه نامه از استادراهنما هم نخواهم داشت
    6- کنفرانس هم ندارم
    7- مکانیک, دکتری
    8- خیلی کشورش مهم نیست برام.هرجاباشه حتمابایدبرم ونمیتونم صبرکنم.ترجیحا امریکا,کانادا,اروپا,استرال ا
    9- یک ترم تدریس دانشگاه ازاد, رتبه اول دوره کارشناسی
    10- فاندبرام خیلی مهمه.حتی مهمتر ازرنک دانشگاه وکشور.متأهل هستم.
    دوستان لطفابگین با این رزومه روی دانشگاه های رنک چند وتو چه کشورهایی میتونم حساب کنم.ایا نداشتن مقاله کارمو خراب میکنه؟
    سلام دوست عزیز
    رزومه خوبی دارین و
    معدل های خیلی خوبی هم دارین و تافل خوب اما
    بنده فقط و فقط برای امریکا عرض میکنم اول از همه توصیه میکنم برین بخش ویزا رو مطالعه بفرمایید تا از اول تکلیف خودتون رو معلوم بکنین
    به نظر بنده با توجه به دانشگاه لیسانسی که بودین و رشته هوافضا و گرایش دینامیک-کنترلی که بودین احتمال رد شدنتون خیلی خیلی بالاست ولی برین و اونجا تخصصی ویزا رو مطالعه نمایید.
    اگر از مشکل ویزا بگزریم و یک GRE خوب رو بتونین بیارین با رزومه ای که دارین شاید بشه روی زیر 70 حساب کرد به شرط پیدا کردن استاد که ساپرتتون بکنه. اگر مقاله هم خواستین بدین با توجه به
    رشته حساسی که دارین حتما قبلش موضوع مقالات رو با فرد متخصصی چک نمایید که وضع بدتر از این نشه. در کل چیز دیگه ای نمیشه گفت!
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad1024 نمایش پست ها
    1 مهندسی مکانیک - دانشگاه آزاد شیراز 17.34
    2 مهندسی مکانیک - دانشگاه تبریز 16.80
    3 toefl 96
    4
    5 یک مقاله ژورنال در مرحله submit
    6 یک کنفرانس انگلیسی ارائه شفاهی
    7 دکترای مکانیک
    8 کانادا - استرالیا
    9 10 % اول ورودی لیسانس
    10 پذیرش با فاند
    سلام دوست عزیز
    چون پیام داده بودین عرض میکنم.
    باید یه چیز کلی خدمت دوستان عرض بکنم:
    معنی جواب ندادن به پست های کابران متفاوت هست و لزوما اینطور نیست که بصورت انتخابی و شانسی به پست ها جواب داده بشه.
    میتونه دلایل زیر منجر به عدم جواب به پست ها باشه:
    1-قالب و فرمت پست اول رعایت نشه.
    2-رشته و گرایش پست کننده کاملا خاص باشه و یا کسی تو این موضوع نباشه که بتونه کمک بکنه.
    همین مورد دو اونقدر رشته به رشته متفاوت هست که اصلا درمورد بعضی رشته ها نمیشه چیزی گفت:
    مثلا برای یک مهندس مکانیک داشتن یک مقاله ISI خوب محسوب میشود. درحالیکه همین موضوع
    برای یک فارغ التحصیل شیمی اصلا خوب نیست. یا شاید برای یک مهندس از هر موضوعی داشتن citation بالای 20 خوب باشد
    اما برای یک فارغ التحصیل رشته علوم پزشکی این عدد خیلی پایین محسوب شود. و غیره....
    3-موارد گزارش شده ناکامل باشد و نشه چیزی گفت
    4-مقطع اپلای کردن متفاوت باشه و ما تجربه ای نداشته باشیم (مثلا یکی در مورد اپلای برای لیسانس سوالی بکنه!)
    5-کشورهای هدف متفاوت با تجربه دوستان پاسخ دهنده باشه (مثلا مورد شما)
    6-رزومه لب مرزی داشته باشین و نشه چیزی درموردش گفت (بیشتر شانس میاد وسط)
    7-موارد دیگر (مثل موارد دیگر برخی استخدام های داخلی )

در کل همگی دوستان مبنای کار خودشون رو هم گفته دوستان نگذارند و این وسط پیدا کردن استاد و شانس هم 30% قضیه هست!

Junior Member

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی برق الکترونیک -دانشگاه تبریز -13.24

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق_ طراحی مدارات مجتمع نوری- دانشگاه تبریز - 17.82 شاگرد دوم در گرایش
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    +95 ، 21
    دسامبر امتحان میدم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    کوانت = 165 ، وربال= 140 ، نمره رایتینگ رو هنوز ندادن، احتمالا 3 بشم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : دو تا، تا یک ماه آینده آماده میکنم.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :مهندسی برق- دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا ، استرالیا، کشورهای اروپایی
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سابقه چندیت T.A در دروس تخصصی مورد علاقه ام، فیزیک الکترونیک، مدارهای مخابراتی، الکترونیک 1و2، تکنیک پالس، و درس لیزر های نیمه هادی دوره ارشد
    قبولی در مرحله اول المپیاد های ریاضی و کامپیوتر در دوره دبیرستان، فارغ التحصیل دبیرستان استعدادهای درخشان، رتبه کنکور کارشناسی 700 سال 84، چاپ مقاله در مجله دانشکده، و علاقع زیادی به کارهای علمی دارم و تا 20 سال دیگه هم رشته های مختلفی خواهم خوند و روزی دانشمند خوبی خواهم شد.

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : تمایل به دریافت فاند کامل دارم. به عنوان TA یا .....، متاهل هستم و تا قبل از یک سال اول که خانومم هم تخصص خودش رو شروع کنه، به هیچ عنوان شرایط پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در خارج را ندارم و تنها به دنبال موردی هستم که دریافت کمک مالی بتوانم ادامه تحصیل بدهم.

ریکام های خوبی دارم. ریس دانشکده هم برای توجیه معدل لیسانسم توی ریکام توضیحی نوشته.

هدفم هرجایی هست که بتونم با خانومم ادامه تحصیل بدیم، ولی چون ایشون پزشکی هستن، بهتره زبان کشور انگلیسی باشه و ترجیحا آمریکا یا استرالیا که ایشون هم امتحانات پزشکی شون رو بدن.
    البته میتونم یک سال اول رو به کشورهای اروپایی اقدام کنم ، و بعد از پاس کردن امتحانات پزشکی خانومم، دوباره به آمریکا اقدام کنم و با یک سال تاخیر بریم آمریکا.
    کانادا مد نظرم نیست، چون اونجا برای پزشکی ها ویزای PR میخواد و ظرفیت پذیرش پزشکی ش هم خیلی کمتره.

ببخشید کمی موارد کم ارزش رو بیشتر توضیح دادم.
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    واقعا ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چون پیام داده بودین عرض میکنم.
    باید یه چیز کلی خدمت دوستان عرض بکنم:
    معنی جواب ندادن به پست های کابران متفاوت هست و لزوما اینطور نیست که بصورت انتخابی و شانسی به پست ها جواب داده بشه.
    میتونه دلایل زیر منجر به عدم جواب به پست ها باشه:
    1-قالب و فرمت پست اول رعایت نشه.
    2-رشته و گرایش پست کننده کاملا خاص باشه و یا کسی تو این موضوع نباشه که بتونه کمک بکنه.
    همین مورد دو اونقدر رشته به رشته متفاوت هست که اصلا درمورد بعضی رشته ها نمیشه چیزی گفت:
    مثلا برای یک مهندس مکانیک داشتن یک مقاله ISI خوب محسوب میشود. درحالیکه همین موضوع
    برای یک فارغ التحصیل شیمی اصلا خوب نیست. یا شاید برای یک مهندس از هر موضوعی داشتن citation بالای 20 خوب باشد
    اما برای یک فارغ التحصیل رشته علوم پزشکی این عدد خیلی پایین محسوب شود. و غیره....
    3-موارد گزارش شده ناکامل باشد و نشه چیزی گفت
    4-مقطع اپلای کردن متفاوت باشه و ما تجربه ای نداشته باشیم (مثلا یکی در مورد اپلای برای لیسانس سوالی بکنه!)
    5-کشورهای هدف متفاوت با تجربه دوستان پاسخ دهنده باشه (مثلا مورد شما)
    6-رزومه لب مرزی داشته باشین و نشه چیزی درموردش گفت (بیشتر شانس میاد وسط)
    7-موارد دیگر (مثل موارد دیگر برخی استخدام های داخلی )

در کل همگی دوستان مبنای کار خودشون رو هم گفته دوستان نگذارند و این وسط پیدا کردن استاد و شانس هم 30% قضیه هست!
    من عذر میخوام ولی اگه میشه میخوام نظرتون را راجع به شانسم واسه گرفتن فاند بدونم به نطر شما معدل ارشد من مشکل ساز نیست حالا در مورد کانادا - آمریکا یا هر کشوری که شما در موردش تجربه دارید.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad1024 نمایش پست ها
    من عذر میخوام ولی اگه میشه میخوام نظرتون را راجع به شانسم واسه گرفتن فاند بدونم به نطر شما معدل ارشد من مشکل ساز نیست حالا در مورد کانادا - آمریکا یا هر کشوری که شما در موردش تجربه دارید.
    با یک نمره GRE خوب (مجموع بالای 310) شانس گرفتن پذیرش از رنکهای 100-200 براتون دور از انتظار نیست. حتی با نمره GRE بالا و با اکسپت مقالتون این عدد به 100 نزدیکتر میتونه بشه.
    از لحاظ معدل ارشد هم برای امریکا اصلا مشکلی ندارین و قابل قبول هست. ولی در مورد کانادا (چون معدل دو سال آخر براشون مهمتر هست نمیتونم چیزی بگم).
    بعد از امتحان GRE سعی بکنید بیشتر وقتتون رو روی پیدا کردن استاد بگذارید و در کنارش سعی در چاپ مقاله.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تهران

1- مهندسی شیمی – دانشگاه تهران – 14.58
    2-
    3نمره ی تافل : 108 (R:26,L:29,S:23,W:30)
    4- GRE ندارم
    5-
    6- یک مقاله انگلیسی در کنگره ملی مهندسی شیمی
    7- ارشد - مهندسی شیمی/مهندسی محیط زیست
    8- کانادا - آلمان
    9-
    10- نیاز به فاند در حد متوسط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    structural engineering- SYZ

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – مهندسی عمران- دانشگاه یاسوج-14.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – مهندسی سازه- دانشگاه شیراز- در حال تحصیل
    3- نمرۀ زبان : ندادم اما بالای 100
    4- نمرۀ GRE ندادم
    5- تعداد مقالات ژورنالی : دارم روش کار میکنم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: هیچی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای ارشد مهندسی سازه
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) : آمریکا - کانادا - اروپا
    9- شرایط خاص رزومه (مقام استانی توی جشنواره خوارزمی- مدرک معتبر نرم افزار های تخصصی -..)
    10- سایر نکات مهم : فول فاند میخوام-
    لطفا بگید اصلا شانسی دارم؟!

Junior Member

سلام، اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید دوستان سپاسگذار می شم.
    رشتۀ فوق لیسانس: مدیریت صنعتی – دانشگاه کار قزوین – 16.46
    رشتۀ لیسانس:
    مهندسی صنایع- تولید صنعتی – دانشگاه آزاد کرج – 15.01
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    تافل 82 ( RE:22 - L:21- S:20-W:19)
    نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    ( GAMT 450 -(AWA : 4.5
    تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    ISI هیچی
    تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده:
    سه تا مقاله علمی پژوهشی داخلی پوستر دارم
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    DBA یا Industrial Engineering
    کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آمریکا
    نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) :
    8 سال سابقه کار توو Ikco دارم و حدود هفت سال هم به عنوان نویسنده و chief editor در زمینه خودرو مشغول به کارم
    سایر نکات مهم (مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...):
    حتما با فاند باشد
    مجرد هستم و 28 ساله
    .
    نظر خودم به اینه که بخونم و نمره gmat و toefl رو خیلی ببرم بالا ولی اگر با همین وضعیت شانسی هست برای اپلای ممنون می شم دوستان را هنمایی کنند. در ضمن تقریبا تمام مدارک لازم برای اپلای رو هم آماده دارم.
    سپاس فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)