صفحه 580 از 587 نخستنخست ... 80480530570571572573574575576577578579580581582583584585586587 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,791 تا 5,800 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط yas8331 نمایش پست ها
    رشتۀ لیسانس: مهندسی برق مخابرات-دانشگاه فردوسی-14.43
    فوق لیسانس:مهندسی برق مخابرات_دانشگاه شیراز-16.39
    2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس): ندادم،اما ۷ میتونم بگیرم
    3- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: -
    4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) ، سه مقاله isi, و دو مقاله غیر isi
    5- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 1
    6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترای مخابرات
    7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کشور خاصی مدنظرم نیست
    8- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه: ۸ سال سابقه تدریس به عنوان استاد حق التدریس در دانشگاه،استاد نمونه یک دانشگاه غیرانتفاعی،یک سال کار پژوهشی در یک مرکز تحقیقات،یک طرح پژوهشی با دانشگاه
    9- میزان فاند مورد انتظار: ترجیحا Full Fund
    تنها نگرانیم معدلم هست،رنک دانشگاه مدنظرم نیست،بابت راهنمایی سپاسگزارم
    سلام،
    نگران معدل نباشید. شاید معدلتون در حد متوسط است ولی با مقاله ها پوشش داده شده است. در صورتیکه نمره آیلتس بالای هفت بطوریکه تمامی ریزنمرات بالاتر از 6 باشد بدست آورید، شانس پذیرش با فاند دارید. فقط توجه کنید نمره آیلتس 7 در دست شما با پیش بینی گرفتن آن فرق زیادی دارد! بدین منظور که باید تلاش زیادی بفرمایید.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: برق قدرت – دانشگاه شهید بهشتی – 14.67
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: برق قدرت – دانشگاه تهران – 16.65 (فارغ‌التحصیل 2018)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: تافل ریدینگ 24، لیسنینگ 23، اسپیکینگ 26، رایتینگ 26
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: یک مقاله کنفرانسی 2020 IEEE
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: برق قدرت دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا، اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه): 12 نیمسال TA، تجربه کار در واحد R&D و تجربه ساخت
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):
    Partial Fund یا Full Fund

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.a. social science - ut

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی : ۱۷:۴۵( رنک B)
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: علوم اجتماعی
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران(استریت)
    معدل کارشناسی ارشد : ۱۸:۳۴ (رنکA)
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : علوم اجتماعی
    تعداد مقالات : ۲تا کنفرانس داخلی ولی پایان نامه ام ازش یک خارجی خوب درمیاد (هنوز دفاع نکردم)
    سابقه کار: -
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: تافل هنوز ندادم اما اخرین ازمون ازمایشی ۱۰۲
    دانشگاه ها و کشور مورد نظر:استرالیا و اروپا
    اسکالرشیپ مورد نظر: فول فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط sorush79 نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: برق قدرت – دانشگاه شهید بهشتی – 14.67
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: برق قدرت – دانشگاه تهران – 16.65 (فارغ‌التحصیل 2018)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: تافل ریدینگ 24، لیسنینگ 23، اسپیکینگ 26، رایتینگ 26
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: یک مقاله کنفرانسی 2020 IEEE
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: برق قدرت دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا، اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه): 12 نیمسال TA، تجربه کار در واحد R&D و تجربه ساخت
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):
    Partial Fund یا Full Fund
    سلام و آرزوی موفقیت. کانادا رو راسش اطلاع ندارم ولی در مورد اروپا چون پوزیشن محورن و اساتید در مراحل غربال اپلیکیشنا نقشی ندارند، معدل کارشناسیتون چندان جالب نیست.(اروپا معدل کارشناسی شدیدا پارامتر تاثیرگذاریه) بنظرم اگه یبتونید مقاله isi معتبر داشته باشید این نقص قابل رفعه

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    شانستون خوب هست برای پذیرش با فاند. باید با اساتید مکاتبه کنید و به رنک دانشگاه و نیز کشور خاصی توجه نکنید.
    موفق باشید
    سلام وقت بخیر. ببخشید من چند بار دیده بودم که در پست ها نوشته شده به رنک دانشگاه و کشور خاص تمرکز کنید.
    علت رو کنجکاو هستم بدونم. ممنون میشم اگه توضیحی دارید در این مورد بفرمایید.
    اینکه تاکید هست که روی رنک دانشگاه تمرکز نشه ایا دلیل خاصی داره؟ مثلا فرض کنیم رزومه ای هست که هم امکان گرفتن پذیرش از پنسیلوانیا رو داره و هم یه دانشگاه متوسط رو به بالا و هر دو هم در یک رشته مشخص. با این حساب ایا تفاوتی وجود نداره رنک دانشگاه چی باشه؟!

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. ببخشید من چند بار دیده بودم که در پست ها نوشته شده به رنک دانشگاه و کشور خاص تمرکز کنید.
    اینکه تاکید هست که روی رنک دانشگاه تمرکز نشه ایا دلیل خاصی داره؟ مثلا فرض کنیم رزومه ای هست که هم امکان گرفتن پذیرش از پنسیلوانیا رو داره و هم یه دانشگاه متوسط رو به بالا و هر دو هم در یک رشته مشخص. با این حساب ایا تفاوتی وجود نداره رنک دانشگاه چی باشه؟!

اگر پنسیلوانیا هم فاند داده، خب بالاترین رنک از میان پذیرفته شدگان را انتخاب می کنیم.
    منظور جناب چشیده این هست که همیشه رنک بالا اپلی نکنیم و اگر دانشگاه پایین تری رشته مورد دلخواه ما را با فاند ارائه می دهد، از حمله به موقعیت دریغ نفرماییم
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    اگر پنسیلوانیا هم فاند داده، خب بالاترین رنک از میان پذیرفته شدگان را انتخاب می کنیم.
    منظور جناب چشیده این هست که همیشه رنک بالا اپلی نکنیم و اگر دانشگاه پایین تری رشته مورد دلخواه ما را با فاند ارائه می دهد، از حمله به موقعیت دریغ نفرماییم
    ممنون از دوست عزیز dv1397 بابت جوابشون.
    دوست عزیز با توجه به ویروس کرونا و اثری که بر اقتصاد کل کشورهای جهان داشته است، لذا میزان فاندها و همینطور موقعیتها نیز تحت الشعاع قرار گرفته و کم شده است. بنابراین موقعیتهای کمتر و رقبای بیشتر برای فاندهای تحصیلی موجود! منظور من این است که مثلا فقط نگویید دانشگاههای کانادا و فقط برای دانشگاههای کانادا سرچ کنید و اپلای کنید. بعد از دو سال ببینید هیچ موقعیتی در کانادا پیدا نکردید. برای دستیابی به موفقیت کشورهای دیگر را هم مدنظر قرار دهید و شروع به ایمیل زدن به اساتید آنها کنید. شاید شما بطور مثال موقعیتی در بلژیک و یا ایتالیا و ... پیدا کردید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام. ممنون از راهنماییتون
    یه مقاله ISI داده بودم که چند روز قبل در Springer چاپ شد.
    به نظرتون برای دانشگاه های اروپا و آمریکا شانسی دارم؟
    برای کدوم داشگاه کانادا اقدام کنم بهتره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rosamund نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. شما معدلهاتون خوبه و در کل رزومه خوبی دارید؛ مقاله های داخلی تاثیر به خصوصی در روند اپلای ندارند. ای کاش که مقاله ISI داشتید چرا که با توجه به رزومه خوبتون جای خالی‌اش شدیدا حس میشه. پیشنهاد من ایمیل زدن به اساتیدی هست که در زمینه مرتبط با شما کار میکنند. استرالیا تمرکز زیادی روی مقالات داره، اما با شرایط فعلی به نظرم کانادا گزینه خوبی محسوب میشه برای شما. نوشتن SOP مناسب میتونه بهتون کمک کنه؛ ان شالله موفق باشید.

Junior Member Rosamund آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics- IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram69 نمایش پست ها

خواهش می‌کنم؛ البته که شانس دارید. اشخاص زیادی با معدل و رزومه خیلی ضعیفتر از شما اپلای کردند و با فاند هم پذیرفته شدند. تاثیر مقاله ای هم که فرمودید طبیعتاً مثبت هست و به رزومه شما وزن بیشتری میده.
    نظر شخصی بنده اینه که برای تمام دانشگاه‌های کانادا شانس دارید. علی‌الخصوص مک‌گیل و بریتیش کلمبیا (راستش اطلاع زیادی از وضعیت فعلی دانشگاه تورنتو ندارم). با این حال خودتون رو به یکی دوتا دانشگاه محدود نکنید. حتماً پروسه ایمیل زدن به اساتید رو شروع کنید و توی این کار هم کمی وسواس به خرج بدید. یعنی رزومه و در کل زمینه کاری اساتید مرتبط به فیلد کاری خودتون رو خوب بررسی کنید و با توجه به هرکدوم براشون یک ایمیل بنویسید (به اساتیدی که توی یک دانشکده هستند ایمیل یکسان نفرستید؛ در این مورد می تونید توی همین فروم از بخش مربوط به ایمیل زدن به اساتید کمک بگیرید و پستهای مربوط به اون بخش دید خیلی خوبی بهتون میده).
    اگر میخواید برای آمریکا هم اقدام کنید باید جی آر ای هم بدید. آمریکا اهمیت زیادی برای جی آر ای قائله و نمره بالای 320 تضمین‌کننده یک دانشگاه خوب با فاند کامل هست.

پیروز باشید.
    !Truth Resists Simplicity

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)