صفحه 583 از 587 نخستنخست ... 83483533573574575576577578579580581582583584585586587 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,821 تا 5,830 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

سلام خدمت دوستان
    سن ۲۵

1-دکترای حرفه ای داروسازی- دانشگاه آزاد- ۱۷.۵۳

2- آیلتس: ۷.۵

3- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر

یک مقاله نوشتم که هنوز چاپ نشده

4- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

Master, biotechnology/immunology

5- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

Full/partial

لطفا راهنمایی کنید

Junior Member Rosamund آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics- IUT

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط bboyfury نمایش پست ها
    سلام

سن 27

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    كارداني آزاد نرم افزار معدل 16 ،كارشناسي آزاد پرند نرم افزار معدل 15.5
    2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    Ielts Overall 7.5
    Gre 320
    3- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    کارشناسی ارشد هوش مصنوعي و يا علوم كامپيوتر
    4- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    1- آمريكا
    2-كانادا
    5- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Partial یا Full
    5- مقاله:
    بدون مقاله
    7-سابقه كار:
    حدود 10 سال برنامه نويس سابقه برنامه نويسي دارم و در پروژه هاي زيادي مشاركت داشتم

خيلي ممنونم بابت راهنماييتون
    سلام؛
    آمریکا رو نمیدونم، ولی فکر میکنم کانادا برای شما مناسبه. البته خیلی نباید بلندپرواز بود ولی با این شرایط بنظرم برای دانشگاه‌های متوسط کانادا شانس دارید. طیف مختلفی از دانشگاه‌ها رو انتخاب کنید. ایشالله که موفق باشید.
    !Truth Resists Simplicity

Junior Member

درود دوستان

سن ۳۲
    کارشناسی مهندسی مکانیک، دانشگاه آزاد، فارغ‌تحصیل ۹۱ / GPA: 3.3
    ارشد مهندسی خودرو، تربیت دبیر (تهران)، فارغ‌تحصیل ۹۶ / GPA: 4.0
    یه مقاله اسم اول، ایمپکت 5.3 البته مربوط به 2019 هست.
    TOEFL: 94
    GRE: 304 (کوانت 161)

آمریکا چند جا بهم گفتن اپلای کنم اما چون سربازی سپاه بودم به خاطر مسئله ویزا نطرم روی کاناداس اما فعلا شانسی توی کانادا نداشتم.
    آیا اپلای مستقیم دکتری واسه دانشگاه‌های کانادا بدون جلب نظر استاد کار منطقی هست ؟ (اگه آره کدوم طیف دانشگاه‌ها مد نظرم باشه)
    ممنونم.
    ویرایش توسط sometwo : January 9th, 2022 در ساعت 12:43 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

سلام وقتتون بخیر... ممکنه کمی منو راهنمایی بفرمایین...

علم و صنعت مهندسی کامپیوت ۱۷.۷۶
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    شریف کامپیوتر هوش احتمالا حدود ۱۵.۵
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز ازمون ندادم اما احتمالا به ۹۵ برسم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    برای اروپا میتونه مفید باشه؟
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله نوشته شده دارم هنوز اکسپت نشده در حد q3 هست از پایان نامه هم اگر بتونم بنویسم نمیدونم چطور بشه اما مقاله بدی نمیشه احتمالا
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    من موضوعی که در ذهنم دارم کاربرد هوش مصنوعی در سایر شاخه ها هست اگر نشد هم همون هوش مصنوعی مثلا پردازش متن
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    راستش بیشتر سوالم همینه که اصلا جایی میشه امید داشت؟‌به ویژه کشورهای اروپای شمالی و غربی مثلا.... وگرنه کجا میشه امید داشت؟‌و اینکه ایرلند به ویژه چطور؟‌چون یکی اساتید ایرلد زمینش برایم جالب هست
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    ta , ra در دانشگاه کارشناسی بوده ام به سه ماه در آزمایشگاه اساتید و تی ای هم ۶ بار
    مسابقات رجینال ای سی ام رتبه ۹ که فکر نکنم مفید باشه اما معدل و مسابقه درون دانشکده ای ربته دارم که البته لوح نداره و یکسال هم معدل ۱ ورودی شدم
    رتبه کنکور ارشد یک رقمی
    دانشگاه ارشد هم تی ای شدم فقط چند بار یه درس آزمایشگاه نامرتبط با هوش هم ارائه کردم.
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    دانشگاه سطحش برایم خیلی فرق نداره هرچند جای خوب تر بهتر... اما فاند رو خیلی جدی نیاز دارم...

نکات: من خیلی تعصبی روی موضوع سمینارم ندارم درس بین رشته ای هم گذرونده ام سرتیفیکیت از کورسرا هم دارم که فکر کنم کاملا بی ارزشه.... اما خوب موضوعاتی توی ذهنم دارم که بتوانم یک پروپوزال کوتاه بنویسم.

در مورد اینکه کدوم کشور میشه امید داشت هم ممنون میشم اما خوب کلا ترجیحم اینه نخواهم زبان سوم رو در حد عالی یاد بگیرم و اینکه کلا شانس موندن و ویزا و کار هم اگر فراهم باشه که خیلی بهتره... هرچند با این رزومه ...

ممکنه لطف بفرمایید نظر بدین و راهنمایی کنین؟
    با سپاس

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط alisa1321 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر... ممکنه کمی منو راهنمایی بفرمایین...

علم و صنعت مهندسی کامپیوت ۱۷.۷۶
    شریف کامپیوتر هوش احتمالا حدود ۱۵.۵
    هنوز ازمون ندادم اما احتمالا به ۹۵ برسم
    برای اروپا میتونه مفید باشه؟
    یک مقاله نوشته شده دارم هنوز اکسپت نشده در حد q3 هست از پایان نامه هم اگر بتونم بنویسم نمیدونم چطور بشه اما مقاله بدی نمیشه احتمالا
    من موضوعی که در ذهنم دارم کاربرد هوش مصنوعی در سایر شاخه ها هست اگر نشد هم همون هوش مصنوعی مثلا پردازش متن
    راستش بیشتر سوالم همینه که اصلا جایی میشه امید داشت؟‌به ویژه کشورهای اروپای شمالی و غربی مثلا.... وگرنه کجا میشه امید داشت؟‌و اینکه ایرلند به ویژه چطور؟‌چون یکی اساتید ایرلد زمینش برایم جالب هست
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    ta , ra در دانشگاه کارشناسی بوده ام به سه ماه در آزمایشگاه اساتید و تی ای هم ۶ بار
    مسابقات رجینال ای سی ام رتبه ۹ که فکر نکنم مفید باشه اما معدل و مسابقه درون دانشکده ای ربته دارم که البته لوح نداره و یکسال هم معدل ۱ ورودی شدم
    رتبه کنکور ارشد یک رقمی
    دانشگاه ارشد هم تی ای شدم فقط چند بار یه درس آزمایشگاه نامرتبط با هوش هم ارائه کردم.
    دانشگاه سطحش برایم خیلی فرق نداره هرچند جای خوب تر بهتر... اما فاند رو خیلی جدی نیاز دارم...

نکات: من خیلی تعصبی روی موضوع سمینارم ندارم درس بین رشته ای هم گذرونده ام سرتیفیکیت از کورسرا هم دارم که فکر کنم کاملا بی ارزشه.... اما خوب موضوعاتی توی ذهنم دارم که بتوانم یک پروپوزال کوتاه بنویسم.

در مورد اینکه کدوم کشور میشه امید داشت هم ممنون میشم اما خوب کلا ترجیحم اینه نخواهم زبان سوم رو در حد عالی یاد بگیرم و اینکه کلا شانس موندن و ویزا و کار هم اگر فراهم باشه که خیلی بهتره... هرچند با این رزومه ...

ممکنه لطف بفرمایید نظر بدین و راهنمایی کنین؟
    با سپاس

من نمی دونم شما با این رزومه چرا برای آمریکا اپلای نمی کنید؟ فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و زندگی در کشور انگلیسی زبان (با توجه به اینکه گفتید نمی خواهید زبان سوم یاد بگیرید) رو از خودتون می گیرید که صرفاً رنج ویزا و سفارت رفتن رو تحمل نکنید؟ یه جی آر ای بدید و اپلای کنید. مطمئن باشید ارزش زحمتی که امروز می کشید رو بعداً خواهید دید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    من نمی دونم شما با این رزومه چرا برای آمریکا اپلای نمی کنید؟ فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و زندگی در کشور انگلیسی زبان (با توجه به اینکه گفتید نمی خواهید زبان سوم یاد بگیرید) رو از خودتون می گیرید که صرفاً رنج ویزا و سفارت رفتن رو تحمل نکنید؟ یه جی آر ای بدید و اپلای کنید. مطمئن باشید ارزش زحمتی که امروز می کشید رو بعداً خواهید دید.
    سلام. ممنون از پاسختون. الان من با معدل ارشدم مگه اصلا شانسی دارم؟‌من فکر میکردم حتی درجه یک های اروپا رو هم اصلا نباید سراغشون بروم ؟ -البته یک سری که خیلی معدل محورند که هیچی بقیه رو منظورمه-

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alisa1321 نمایش پست ها
    سلام. ممنون از پاسختون. الان من با معدل ارشدم مگه اصلا شانسی دارم؟‌من فکر میکردم حتی درجه یک های اروپا رو هم اصلا نباید سراغشون بروم ؟ -البته یک سری که خیلی معدل محورند که هیچی بقیه رو منظورمه-
    بله معدل تون کافی یه و اینکه از دانشگاه شریف هستید مطمئناً می تونه کمک تون کنه. با استادهای ایرانی که قطعاً شانس بالایی خواهید داشت ولی حتی اگه استاد غیر ایرانی هم پیدا کنید می تونید توضیح بدید چرا معدل تون پایینه، که البته می دونم میانگین توی دانشکده شما واقعاً شاید همین حدود باشه. به نظر من شما با نمرات زبان خوب و یکی دو تا مقاله کاملاً شانس خوبی برای آمریکا دارید. شروع کنید به استادها ایمیل بزنید و دنبال پوزیشن بگردید. اصلاً هم خودتون دست پایین نگیرید. شما حتی می تونید برای دانشگاه های تاپ اپلای کنید به شرطی که هرچه زودتر امتحانات زبان رو بدید و یکی دو تا مقاله هم توی رزومه بیارید. سابقه پژوهشی یه اطمینان خاطر به استاد میده که شما اسلوب ریسرچ رو می دونید اگرچه ممکنه کاملاً ریسرچ دکتری با سابقه شما هم پوشانی نداشته باشه. اگر معدل ارشدتون هم شاید 17 یا بالاتر بوده برای فلوشیپ شانس داشتید ولی اینکه الان بدون استاد اپلای کنید ممکنه یکم ریسکی باشه. البته می دونم بعضی دانشگاه ها مثل استنفورد به فارغ التحصیل های شریف شناخت خوبی دارند. فراموش نکنید که SOP جایی یه که شما می تونید زوایا و خفایای رزومه تون رو که معلوم نیست معرفی کنید و یا دلیل اصلی ضعف هاتون رو بیان کنید. من متأسفانه توی رشته شما اطلاعات کافی ندارم ولی از توی همین فورم لیست دانشگاه های US News رو دانلود کنید و شروع کنید به استادها ایمیل زدن. من شانس شما رو بالا می بینم. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

Thumbs up پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    بله معدل تون کافی یه و اینکه از دانشگاه شریف هستید مطمئناً می تونه کمک تون کنه. با استادهای ایرانی که قطعاً شانس بالایی خواهید داشت ولی حتی اگه استاد غیر ایرانی هم پیدا کنید می تونید توضیح بدید چرا معدل تون پایینه، که البته می دونم میانگین توی دانشکده شما واقعاً شاید همین حدود باشه. به نظر من شما با نمرات زبان خوب و یکی دو تا مقاله کاملاً شانس خوبی برای آمریکا دارید. شروع کنید به استادها ایمیل بزنید و دنبال پوزیشن بگردید. اصلاً هم خودتون دست پایین نگیرید. شما حتی می تونید برای دانشگاه های تاپ اپلای کنید به شرطی که هرچه زودتر امتحانات زبان رو بدید و یکی دو تا مقاله هم توی رزومه بیارید. سابقه پژوهشی یه اطمینان خاطر به استاد میده که شما اسلوب ریسرچ رو می دونید اگرچه ممکنه کاملاً ریسرچ دکتری با سابقه شما هم پوشانی نداشته باشه. اگر معدل ارشدتون هم شاید 17 یا بالاتر بوده برای فلوشیپ شانس داشتید ولی اینکه الان بدون استاد اپلای کنید ممکنه یکم ریسکی باشه. البته می دونم بعضی دانشگاه ها مثل استنفورد به فارغ التحصیل های شریف شناخت خوبی دارند. فراموش نکنید که SOP جایی یه که شما می تونید زوایا و خفایای رزومه تون رو که معلوم نیست معرفی کنید و یا دلیل اصلی ضعف هاتون رو بیان کنید. من متأسفانه توی رشته شما اطلاعات کافی ندارم ولی از توی همین فورم لیست دانشگاه های US News رو دانلود کنید و شروع کنید به استادها ایمیل زدن. من شانس شما رو بالا می بینم. موفق باشید
    خیلی خیلی ممنونم لطف کردین. راستش من جایی برای تشکر پیدا نکردم امیدوارم این رو ببینین خلاصه

Junior Member

مهندسی برق- کنترل دانشگاه شهید باهنر کرمان 17.5
    مهندسی برق- کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی 18.1
    ielts 7

یک مقاله چاپ شده در ژورنال ISA transaction (Q1)
    ترجیح میدم کنترل بخونم
    ترجیح میدم رنک دانشگاه زیر 200 باشه و کشورها به ترتیب الویت آمریکا، کانادا، اروپا، استرالیا
    می خواستم بدونم تو کدوم یکی از این کشور ها برای پذیرش تو یک دانشگاه خوب شانس دارم

Full Fund

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mining-UT

سلام خدمت دوستان ببخشید که سوالم رو اینجا آوردم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    من برای 3 تا دانشگاه امریکا اپلیکیشن فرستادم ولی امروز متوجه شدم که یه اشتباهی در محاسبه معدل از 4 انجام دادم بطوریکه 0.2 واحد کمتر محاسبه کردم و اون عدد را در فرم های اپلیکیشن وارد کردم درحالیکه ترنسکریپتهام رو هم اپلود کردم.
    به نظرتون مهمی عددی که خودم محاسبه کردم و وارد کردم؟ نمیدونم چیکار کنم
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)