صفحه 61 از 587 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161561 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - سازه

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسي عمران- سيستان و بلوچستان زاهدان- ١٦.١٨

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی عمران-سازه - سيستان و بلوچستان زاهدان - ١٧.٣٧

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آيلتس ٦.٥

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 عدد ژورنال داخلی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر : دكتري سازه هاي دريايي يا دكتري زلزله

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمريكا اروپا استراليا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : يكسال TA , دانشجوي ممتاز و استعداد درخشان در دوره ليسانس، تدريس كارگاه آموزشي سازه هاي ماكاروني،

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : دریافت فاند کامل

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    رزومه خوبی دارین و
    معدل های خیلی خوبی هم دارین و تافل خوب اما
    بنده فقط و فقط برای امریکا عرض میکنم اول از همه توصیه میکنم برین بخش ویزا رو مطالعه بفرمایید تا از اول تکلیف خودتون رو معلوم بکنین
    به نظر بنده با توجه به دانشگاه لیسانسی که بودین و رشته هوافضا و گرایش دینامیک-کنترلی که بودین احتمال رد شدنتون خیلی خیلی بالاست ولی برین و اونجا تخصصی ویزا رو مطالعه نمایید.
    اگر از مشکل ویزا بگزریم و یک GRE خوب رو بتونین بیارین با رزومه ای که دارین شاید بشه روی زیر 70 حساب کرد به شرط پیدا کردن استاد که ساپرتتون بکنه. اگر مقاله هم خواستین بدین با توجه به
    رشته حساسی که دارین حتما قبلش موضوع مقالات رو با فرد متخصصی چک نمایید که وضع بدتر از این نشه. در کل چیز دیگه ای نمیشه گفت!
    مرسی از پاسختون. میشه نظر شما رو در مورد نداشتن مقاله و ریکام استادراهنما و همچنین سایر کشورها بدونم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical eng- IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط venuse_R نمایش پست ها

1- مهندسی شیمی –نوشیروانی بابل – 15.18
    2- مهندسی شیمی – علم و صنعت – 17.06
    3- نمرۀ زبان (آیلتس/...) : Listening:7.5, writing :7.5, Speaking :6.5, reading :7.5 , overall:7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : verbal :155, quan: 162
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله سابمیت شده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : 3 مقاله داخلی فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی- دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکای شمالی9- نکات برجستۀ رزومه : 3 سال سابقه کار در شرکت معتبر و شناخته شده در زمینه نفت و گاز
    10- سایر نکات مهم
    : نیاز به فول فاند

با توجه به اینکه اساتید محترم همگی فرمودند که در ابتدا باید برای دانشگاه اپلای کنی تا ما بتونیم در نظر بگیریم ، به نظر شما آیا منطقی هست بدون ساپورت استاد اپلای کنم و اینکه شانس پذیرش در چه رنک هایی رو دارم؟

میشه لطفا پاسخ من رو بدید؟
    به نظر شما University of Maryland, College Park شانسی دارم ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

1- مهندسی شیمی –نوشیروانی بابل – 15.18
    2- مهندسی شیمی – علم و صنعت – 17.06
    3- نمرۀ زبان (آیلتس/...) : Listening:7.5, writing :7.5, Speaking :6.5, reading :7.5 , overall:7.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : verbal :155, quan: 162
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله سابمیت شده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : 3 مقاله داخلی فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی- دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکای شمالی9- نکات برجستۀ رزومه : 3 سال سابقه کار در شرکت معتبر و شناخته شده در زمینه نفت و گاز
    10- سایر نکات مهم
    : نیاز به فول فاند

با توجه به اینکه اساتید محترم همگی فرمودند که در ابتدا باید برای دانشگاه اپلای کنی تا ما بتونیم در نظر بگیریم ، به نظر شما آیا منطقی هست بدون ساپورت استاد اپلای کنم و اینکه شانس پذیرش در چه رنک هایی رو دارم؟

میشه لطفا پاسخ من رو بدید؟
    به نظر شما University of Maryland, College Park شانسی دارم ؟
    شرایط معدلی شما نرمال هست؛ نه خیلی خوب نه خیلی بد.
    نمرۀ زبان خوبی دارید؛ حیف که اسپیکینگ پایین تر از بقیه هست!
    نمرۀ مجموع GRE شما خوبه؛ کاش کوانت بالای 165 بود.
    رکورد پژوهشی شما در رشتۀ شیمی، به نظر میاد قابل قبول نباشه؛ چرا که مقالات فارسی از چرخۀ قضاوت خارج میشند و شما هیچ مقالۀ چاپ شده ای ندارید!

با این شرایط، به نظر میاد که در رنک top 50، شانس ویژه نداشته باشید و بهتره تنها چند گزینۀ محدود پیدا کنید برای انداختن تیری در تاریکی. ظاهراً مریلند کالج پارک هم جزو همین موارد هست. با توجه به نداشتن مقاله، احتمالاً کار ساده ای برای جلب نظر استادها نداشته باشید. با این حال، تلاش زیادی بکنید تا با استادها رایزنی کنید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Alicivil141 نمایش پست ها
    پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسي عمران- سيستان و بلوچستان زاهدان- ١٦.١٨

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی عمران-سازه - سيستان و بلوچستان زاهدان - ١٧.٣٧

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آيلتس ٦.٥

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 عدد ژورنال داخلی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر : دكتري سازه هاي دريايي يا دكتري زلزله

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمريكا اروپا استراليا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : يكسال TA , دانشجوي ممتاز و استعداد درخشان در دوره ليسانس، تدريس كارگاه آموزشي سازه هاي ماكاروني،

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : دریافت فاند کامل
    معدل های خوبی دارید و از این حیث، مشکل حادی در انتخاب های خودتون نخواهید داشت.
    برای امریکا باید نمرۀ GRE داشته باشید تا بشه در مورد پذیرش و خصوصاً شانس دریافت فاند، نظر داد.
    برای استرالیا معمولاً رکورد مقالات معتبر، نقش زیادی داره که از این حیث، رزومۀ شما وزین نیست.
    برای اروپا به نظر میاد کارتون نسبتاً ساده تر باشه؛ هر چند که باید نظر استاد به نوعی جلب بشه و تصمیم گیرنده ها، به باور برسند که شما آمادۀ تحقیق هستید. با این حال، در اروپا میتونید شانس خوبی داشته باشید.

در مورد شانس فول فاند هم لازم به ذکره که معدل های خوب شما میتونه مقدمات را فراهم کنه برای دریافت اسکالرشیپ/فلوشیپ/award در دانشگاه های امریکا؛ البته به شرطی که نمرۀ GRE معقولی به رزومه اضافه بشه.

موفق باشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط arashnaseri نمایش پست ها
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    کاردانی مکانیک از موسسه غیر اتفاعی اقبال لاهوری مشهد با معدل 17.95 و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد واحد مشهد با معدل بالای 15 خواهد شد

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    هنوز ترم آخر کارشناسی ناپیوسته ام

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    برا 6.5 آیلتس و B1 زبان آلمانی آماده ام

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    حاضرم دوباره کارشناسی مکانیک را از ابتدا در کشور های اروپایی بخصوص آلمان یا اتریش بخوانم...

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    کشورهای اروپایی مثل اتریش یا آلمان

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    در هر دو دوره جزء سه نفر برتز ورودی های خود در دانشگاه مزبور بوده ام و قبولی مجدد کارشناسسی در دانشگاه دولتی در کنکور سراسری را برای امسال نیز کسب خواهم کرد .

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :

اینجانب از اتباع افغانستان هستم که در ایران فارغ التحصیل خواهم شد. گذرنامه ام حاضر است و فقط ویزای کشور مورد پذیرش کم دارد...

فاند هم در حد متوسط نیاز دارم
    تشکر فراوان
    دوست عزیز؛

با همین معدل و نمرۀ آیلتس 6.5، میتونید از دانشگاه های اتریش و آلمان پذیرش ارشد بگیرید. برای مقطع لیسانس، ممکنه ضوابط خاصی پیش پای شما گذاشته بشه. در مقطع ارشد، حتی اگر به شما فاند ندند، میتونید سراغ دانشگاه های ارزان برید و هزینه های زندگی را مدیریت کنید.

موفق باشید.

Junior Member

سلام
    1-محقق اردبیلی 13
    2-تبریز 17
    3-شروع نکردم
    4-شروع نکردم
    5-5تا7 مقاله iet-elsvie-ieee
    6-یکی ترکیه-یک چین-یک دبی
    7-دکترای رباتیک
    8-امرکا
    9-احتمالا سه نفر اول ارشد ورودی- ترجمه مشهورترین کتاب رباتیک در شاخه خودم-تالیف یک کتاب -دارای دوره های فنی حرفه ای-سابقه شش ماه کار-نویسنده و شاعر
    1.-فاند کامل

Junior Member

با سلام , من قبلا از نظراتتون برای خوودم استفاده کردم حالا برای یکی از دوستانم پست میزارم. ممنون میشم نظرتون رو بگید.

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی = -
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی = مترجمی زبان انگلیسی, شهید چمران اهواز, 14.76
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی = مدیریت بازرگانی,پیام نور قشم, 14
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :100 (W=25,S=25,R=25,L=25)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 315(V:155,Q:160,W:4)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : DBA,MArketing
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا بعدش اروپا (هلند, آلمان, ترکیه, سوییس)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : سابقه کار 2 سال در شرکتهای بزرگی رو مرتبط با رشته داره(Project manager, Project assistant, expert of planning and think thank)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : می خوام ببینم شانس واسه فاند کامل چقدره ؟ و کجا ؟ به زبان آلمانی هم تسلط نسبی داره.

Junior Member

اگه میشه من رو هم راهنمایی بفرمایید

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی:
    Biology, UCL معدل 73 و first class honours

۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی
    MSc in Nanotechnology & Regenerative Medicine در UCL و معدل 79 و distinction

۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) : به خاطر زبان انگلیسی دوره های قبل نیاز به مدرک ندارم ولی آیلتس 8.5 گرفتم
    ۴- نمره جی ار ای : وربال 162 کوانت 165 رایتینگ 5
    ۵- تعداد مقالات : 3 مقاله یکی در Stem Cells and Development با IF 4.7 و دو تا در Regenerative Medicine با IF 3.9 و 8 تا مقاله در ژورنال های دیگه که نویسنده اول نیستم.
    ۶- سابقه کار مرتبط : سه سال کار تحقیقاتی در یکی از موسسات سلول های بنیادی
    ۷- دانشگاه های آمریکا با فاند برای مقطع PHD
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : stem cell, regenerative medicine

آیا برای Harvard-MIT Health Sciences and Technology شانسی دارم؟

Junior Member

سلام. واقعا ممنونتون میشم جوابمو بدین:
    1.لیسانس آمار(دولتی)13.5
    2.فوق لیسانس(ازاد) اقتصاد18.5
    3.زبانم در حد 85 تافل.
    4.ماه آینده GRE میدم.
    5.یه مقاله پذیرش شده خارج از کشور دارم.ولی ISI نیست.
    6.در دو تا سمینار ملی و بین المللی شرکت کردم و مقاله داشتم.
    7. قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در زمینه اقتصاد یا اقتصادسنجی دارم.
    8. امریکا، اروپا در صورت پیدا کردن فاند
    9.سابقه تدریس نرم افزار و انجام پروژه های اماری دارم به مدت دو سال.
    10. فاند کامل
    1 به نظر شما کدوم کشورها رو در نظر بگیرم که فاند هم داشته باشه؟ بهتر نیست از اول فوق بخونم؟ متاسفانه خودم قادر به پرداخت هزینه نیستم و احتیاج دارم بدونم کجا اپلای کنم تا بتونم فاند بگیرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)