صفحه 62 از 587 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162562 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member aram_leg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Plan Breeding, Razi Unevesity

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1. لیسانس مهندسی کشاورزی (اصلاح نباتات)- دانشگاه آزاد- 15.5
    2. ارشد مهندسی کشاورزی (اصلاح نباتات) – دانشگاه رازی کرمانشاه- 15.8
    3. امتحان ندادم ولی 6.5 میگیرم
    4. –
    5. 6 مقاله ISI:
    2تا ایمپکت نیم (Taylor and Francis)
    2تا ایمپکت یک (Elsevier)
    1 تا ایمپکت 1.2 (springer)
    و یکی هم ایمپکت 1.6 (springer) (دو تای آخر تو ژورنالهای تاپ رشته خودم چاپ شده)
    6. 3 تا کنفرانس ملی دانشگاه تهران
    7. اصلاح نباتات- 2015
    8. استرالیا (گروه 8)
    آمریکا
    سوئیس ( ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology
    سوئد (Swedish agriculture sciences university)
    دانمارک ( Copenhagen and Arhus) .
    9. شاگرد اول دوره کارشناسی و معدل دروس تخصییم 17.5 بوده
    10. فاند خوب گرفتن خیلی واسم مهمه و اینکه داییم 30 ساله سوئد زندگی میکنه و میتونم در موقع نیاز روش حساب کنم.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrin_M نمایش پست ها
    اگه میشه من رو هم راهنمایی بفرمایید

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی:
    Biology, UCL معدل 73 و first class honours

۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی
    MSc in Nanotechnology & Regenerative Medicine در UCL و معدل 79 و distinction

۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) : به خاطر زبان انگلیسی دوره های قبل نیاز به مدرک ندارم ولی آیلتس 8.5 گرفتم
    ۴- نمره جی ار ای : وربال 162 کوانت 165 رایتینگ 5
    ۵- تعداد مقالات : 3 مقاله یکی در Stem Cells and Development با IF 4.7 و دو تا در Regenerative Medicine با IF 3.9 و 8 تا مقاله در ژورنال های دیگه که نویسنده اول نیستم.
    ۶- سابقه کار مرتبط : سه سال کار تحقیقاتی در یکی از موسسات سلول های بنیادی
    ۷- دانشگاه های آمریکا با فاند برای مقطع PHD
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : stem cell, regenerative medicine

آیا برای Harvard-MIT Health Sciences and Technology شانسی دارم؟
    سلام دوست عزیز
    معدلتون عالیه. نمره بسیار خوب زبان. نمره شگفت انگیز verbal (تلنگری برای امسال بنده که به دید یه چیز نشدنی به وربال می نگریستیم) و مجموع GRE بسیار خوب.
    مقالات بسیار خوب و عالی اگر citation خوبی هم داشته باشند (البته در رشته های علوم پزشکی معمولا دارند) که خیلی هم بهتر.
    در مورد رشتتون زیاد اطلاعاتی ندارم فقط میدونم Harvard بهترینه. تمام موارد شما غرور آفرین هستند و بهتون تبریک عرض میگم.
    مطمئنا لیاقت top10 و چه بسا Harvard رو دارین. اگر رفتین از طرف ما هم هوای هاروارد رو تنفس بکنید!!.
    با تمام اون استادایی که تو موضوع شما در این دانشگاه ها هستند مکاتباتی داشته باشید (نه لزوما برای بحث اپلای) خود بنده از یکی از اساتید هاروارد مکاتبات خوبی داشتم.
    به گفته دوستانی که میگند استاد در این دانشگاهها کاره ای نیستند توجه نکنید حداقل برای بنده که اینجوری بود.
    روابط در خیلی از جاها حرف اول و آخر رو میزنه خصوصا اگر از طرف یک پرفسور خیلی مطرح بین المللی سفارش بشین.

دیدن هم وطنان در چنین دانشگاهایی افتخار آمیزه.
    موفق باشین
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_leg نمایش پست ها
    1. لیسانس مهندسی کشاورزی (اصلاح نباتات)- دانشگاه آزاد- 15.5
    2. ارشد مهندسی کشاورزی (اصلاح نباتات) – دانشگاه رازی کرمانشاه- 15.8
    3. امتحان ندادم ولی 6.5 میگیرم
    4. –
    5. 6 مقاله ISI:
    2تا ایمپکت نیم (Taylor and Francis)
    2تا ایمپکت یک (Elsevier)
    1 تا ایمپکت 1.2 (springer)
    و یکی هم ایمپکت 1.6 (springer) (دو تای آخر تو ژورنالهای تاپ رشته خودم چاپ شده)
    6. 3 تا کنفرانس ملی دانشگاه تهران
    7. اصلاح نباتات- 2015
    8. استرالیا (گروه 8)
    آمریکا
    سوئیس ( ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology
    سوئد (Swedish agriculture sciences university)
    دانمارک ( Copenhagen and Arhus) .
    9. شاگرد اول دوره کارشناسی و معدل دروس تخصییم 17.5 بوده
    10. فاند خوب گرفتن خیلی واسم مهمه و اینکه داییم 30 ساله سوئد زندگی میکنه و میتونم در موقع نیاز روش حساب کنم.
    دوست عزیز؛

واقع بین باشید. با این معدل ها تصمیم دارید پذیرش و فاند بگیرید از ETH ؟! تقریباً محاله.
    در استرالیا هم معدل های شما میتونه مانع جدیتون باشه؛ هر چند که مقالات معتبر میتونه مرهم باشه ولی نه در همۀ دانشگاه ها.
    سوئد و دانمارک دور از دسترس نیست.
    امریکا هم باید دید GRE چند میشید. ولی میسر هست.

ضمناً دایی جان اگر بخواد کمکی کنه، مثلاً هزینۀ تحصیل شما را بده، میتونید از جاهای خوبی پذیرش بدون فاند بگیرید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر، علوم و تحقیقات تهران، 16.80

3- نمرۀ زبان (تافل): 109 (r:29 L:28 s:26 w:26)
    4- gre نمرۀ : 315 (v:154 q:161 w:4)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : هیچی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 2 تا پوستر کنفرانس انگلیسی داخلی (iran polymer and petrochemical institude, ISPST2014)، یک پوستر کنفرانس انگلیسی داخلی (ICNS5, sharif university)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مهندسی پلیمر یا مهندسی مواد- MS
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: فقط آمریکا، چه رنکی توی QS می تونم اپلای کنم؟ خودم نظرم روی Lehigh و connecticut و iowa state
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...): ندارم هیچی
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...): گرین کارت آمریکا دارم و مقیم آمریکا هستم. شانسم برای هر نوع فاندی چقدره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران - مهندسی پزشکی - بیومکانیک

1- مهندسی پزشکی (بیومکانیک) - صنعتی امیرکبیر - 17.6
    2-
    3- 100 شدم. R=27 L=30 S=19 W=24
    4- 311 شدم. V=145 Q=166 W=3.0
    5-
    6-
    7- مهندسی پزشکی - مهندسی بافت - مهندسی زیستی ... دکترا - یا مستر هم مشکلی ندارم
    8- آمریکا، شرق آمریکا ترجیحا یکی از ایالت های نیویورک-پنسیلوانیا-ماساچوست
    9- سابق تدریس یاری درس های فیزیک پزشکی و رادیولوژی (در حال حاضر) را دارم، در دانشگاه نرم افزار تدریس می کنم-نفر چهارم ورودی سال 89 در گرایش خودم بودم - در حال حاضر به عنوان RA در پژوهشگاه مواد و انرژی هستم.
    10- فاند کامل نیاز دارم.
    با تشکر

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amir532 نمایش پست ها
    1- مهندسی پزشکی (بیومکانیک) - صنعتی امیرکبیر - 17.6
    2-
    3- 100 شدم. R=27 L=30 S=19 W=24
    4- 311 شدم. V=145 Q=166 W=3.0
    5-
    6-
    7- مهندسی پزشکی - مهندسی بافت - مهندسی زیستی ... دکترا - یا مستر هم مشکلی ندارم
    8- آمریکا، شرق آمریکا ترجیحا یکی از ایالت های نیویورک-پنسیلوانیا-ماساچوست
    9- سابق تدریس یاری درس های فیزیک پزشکی و رادیولوژی (در حال حاضر) را دارم، در دانشگاه نرم افزار تدریس می کنم-نفر چهارم ورودی سال 89 در گرایش خودم بودم - در حال حاضر به عنوان RA در پژوهشگاه مواد و انرژی هستم.
    10- فاند کامل نیاز دارم.
    با تشکر

توی رزومۀ قابل قبول شما، دو مورد کمبود دیده میشه: 1- نمرۀ ضعیف اسپیکینگ! 2- فقدان مقاله.
    نداشتن مقاله برای فارغ التحصیل مقطع لیسانس، عیب نیست؛ اما این نمرۀ اسپیکینگ، میتونه براتون دردسر ساز بشه.

با این شرایط، امکان گرفتن TA زیاد نیست چون اسپیکینگ 19 اصلاً خوب نیست. امکان گرفتن RA در مقطع ارشد، بالا نیست؛ خصوصاً برای شما که اصلاً مقاله ای تا به حال نداشتید. امکان گرفتن اسکالرشیپ/فلوشیپ وجود داره؛ هر چند که خیلی نمیشه روی این موارد محدود، حساب ویژه باز کرد.

پیشنهاد من اینه که بیشتر برید سراغ دانشگاه هایی که اولاً برای ارشدها هم فاند دارند؛ ثانیاً مواردی که میتونید برای دکترای مستقیم اپلای کنید. حسن دکترای مستقیم اینه که شانس دریافت RA بیشتر هست. معدل و نمرات آزمونهای شما، شانس گرفتن پذیرش دکترای مستقیم را براتون به همراه میاره.

توجه کنید که ترکیبی از اپلای برای ارشد + اپلای برای دکترا داشته باشید و همه را یکدست نزنید. ضمناً بگردید پیدا کنید که کدام دانشگاه ها، اگر اپلای برای دکترا را ریجکت میکنند، برای ارشد در نظر میگیرند. یک سری دانشگاه ها چنین امکانی را دارند که البته من در حال حاضر، حضور ذهن ندارم. میتونید با مکاتبۀ مستقیم با دپارتمان مقصد، از این مورد مطلع بشید.

با این شرایط، پیشنهاد من اینه که در دانشگاه های top 30 کمی محتاط و دست به عصا پیش برید؛ مگر اینکه هزینۀ اپلای براتون مهم نباشه.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران - مهندسی پزشکی - بیومکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    توی رزومۀ قابل قبول شما، دو مورد کمبود دیده میشه: 1- نمرۀ ضعیف اسپیکینگ! 2- فقدان مقاله.
    نداشتن مقاله برای فارغ التحصیل مقطع لیسانس، عیب نیست؛ اما این نمرۀ اسپیکینگ، میتونه براتون دردسر ساز بشه.

با این شرایط، امکان گرفتن TA زیاد نیست چون اسپیکینگ 19 اصلاً خوب نیست. امکان گرفتن RA در مقطع ارشد، بالا نیست؛ خصوصاً برای شما که اصلاً مقاله ای تا به حال نداشتید. امکان گرفتن اسکالرشیپ/فلوشیپ وجود داره؛ هر چند که خیلی نمیشه روی این موارد محدود، حساب ویژه باز کرد.

پیشنهاد من اینه که بیشتر برید سراغ دانشگاه هایی که اولاً برای ارشدها هم فاند دارند؛ ثانیاً مواردی که میتونید برای دکترای مستقیم اپلای کنید. حسن دکترای مستقیم اینه که شانس دریافت RA بیشتر هست. معدل و نمرات آزمونهای شما، شانس گرفتن پذیرش دکترای مستقیم را براتون به همراه میاره.

توجه کنید که ترکیبی از اپلای برای ارشد + اپلای برای دکترا داشته باشید و همه را یکدست نزنید. ضمناً بگردید پیدا کنید که کدام دانشگاه ها، اگر اپلای برای دکترا را ریجکت میکنند، برای ارشد در نظر میگیرند. یک سری دانشگاه ها چنین امکانی را دارند که البته من در حال حاضر، حضور ذهن ندارم. میتونید با مکاتبۀ مستقیم با دپارتمان مقصد، از این مورد مطلع بشید.

با این شرایط، پیشنهاد من اینه که در دانشگاه های top 30 کمی محتاط و دست به عصا پیش برید؛ مگر اینکه هزینۀ اپلای براتون مهم نباشه.

موفق باشید.
    از پاسخ جامع شما ممنونم، راستش هزینه اپلای برام محدودیت هست ولی ریسک هم نمی کنم و می خوام یه سری دانشگاه تو رنک بین 50 تا 150 بزنم. تو مواردی که دانشگاهی هم مستر داره هم پی اچ دی به نظر شما کدوم شانس بیشتری دارم برای فاند گرفتن؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

از پاسخ جامع شما ممنونم، راستش هزینه اپلای برام محدودیت هست ولی ریسک هم نمی کنم و می خوام یه سری دانشگاه تو رنک بین 50 تا 150 بزنم. تو مواردی که دانشگاهی هم مستر داره هم پی اچ دی به نظر شما کدوم شانس بیشتری دارم برای فاند گرفتن؟
    من الان حضور ذهن ندارم که چه دانشگاه هایی هم برای ارشد خوب فاند میدند و هم آپشن ذکر شده را دارند. شما خودتون دانشگاه های هدف را استخراج کنید و بعد، همینجا مجدداً در مورد شانستون بپرسید.

علی الحساب، توی دانشگاه های رنک 50 تا 150، سراغ اونهایی برید که rolling based هستند تا ددلاین از دست نره.

به طور کلی در همه دانشگاهها دانشجویان دکترا برای دریافت فاند در اولویت هستند و اگه دانشگاه پذیرش مستقیم دکترا میده به احتمال خیلی زیاد به همون ها هم بهتر فاند میده. معمولا دانشگاههای رنک 50-150 به این صورت اند (توی امریکا). بعضی از دانشگاههای تاپ مثل اسنتفورد پذیرش مستقیم دکترا نمیدن. این دانشگاهها به دانشجویان ارشد هم فاند میدن ولی معمولا شانس پذیرش اینقدر کمه که اپلای نکردن به صرفه تره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    finance, BI Norwegian Business School

سلام
    1. مدیریت صنعتی- دانشگاه صنعت نفت- معدل 19.26
    2.
    3. TOEFL iBT 94(reading 22, listening 22, speaking 26 , writing 24)
    4. GRE 307 (verbal 145, quantitative 162
    5. مقاله فارسی در دست تالیف
    6.
    7. کارشناسی ارشد فاینانس یا اقتصاد
    8. امریکا، کانادا، فنلاند، سوئد، آلمان، دانمارک
    9. TA حسابداری صنعتی، رتبه اول در رشته ورودی
    10. فاند کامل، کمک هزینه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)