صفحه 66 از 587 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116166566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- مهندسی مکانیک- دانشگاه مازندران (صنعتی بابل) - 15.30
    2- مهندسی مکانیک- دانشگاه علم و صنعت- 16.82
    3- تافل 94 - reading=26, listening=21, speaking=23, writing=24
    4- Verbal=150, Quantative=163, A-writing=3.0 - GRE

5- یک مقاله ISI - ژورنال Applied Mathematical Modeling
    6- یک کنفرانس بین المللی و سه کنفرانس داخلی
    7- دکترا - مهندسی مکانیک
    8- امریکا ( دانشگاهها: Georgia Tech - Texas A&M-- Vanderbilt Uni - Uni of Delaware - Michigan Tech - Uni of Kentucky- Uni of Kansas - Uni of Cincinnati- Uni of Vermont - Uni of Massachusetts Lowel)
    9- دو سال سابقه تدریس تو دانشگاه پیام نور و آزاد (ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری از مدرک تدریس دارم) - یک سال حل تمرین دانشگاه صنعتی بابل

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman9 نمایش پست ها
    1- مهندسی مکانیک- دانشگاه مازندران (صنعتی بابل) - 15.30
    2- مهندسی مکانیک- دانشگاه علم و صنعت- 16.82
    3- تافل 94 - reading=26, listening=21, speaking=23, writing=24
    4- Verbal=150, Quantative=163, A-writing=3.0 - GRE

5- یک مقاله ISI - ژورنال Applied Mathematical Modeling
    6- یک کنفرانس بین المللی و سه کنفرانس داخلی
    7- دکترا - مهندسی مکانیک
    8- امریکا ( دانشگاهها: Georgia Tech - Texas A&M-- Vanderbilt Uni - Uni of Delaware - Michigan Tech - Uni of Kentucky- Uni of Kansas - Uni of Cincinnati- Uni of Vermont - Uni of Massachusetts Lowel)
    9- دو سال سابقه تدریس تو دانشگاه پیام نور و آزاد (ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری از مدرک تدریس دارم) - یک سال حل تمرین دانشگاه صنعتی بابل

اگر دچار فقدان ظرفیت خالی در دانشگاه های هدفتون نشید، به نظر من شانس شما اینطور هست:

جورجیا تک شانسی ندارید.
    تگزاس و وندربیلت شانس کمی دارید.
    سایر گزینه ها، شانس خوب و گاهاً زیادی دارید.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

واقعا ممنون از راهنماییتون. البته خودمم تقریبا همینطوری فکر می کرم ولی چون Georgia tech تعداد استادای که تو زمینه کاری دینامیک و کنترل (زمینه کاری که می خوام اپلای کنم) داره تقریبا از همه دانشگاههای که دیدم بیشتره فقط اینو واسه دل خودم می خوستم ببینم اپلای کنم یا نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    رزومۀ نرمال و قابل قبولی دارید که نه نقطه ضعفی داره و نه نکتۀ خیلی شاخص. با این وضعیت، در هر سه کشور شانس پذیرش فول فاند دارید. با توجه به حساسیت استرالیایی ها نسبت به معدل لیسانس و رکورد مقالات و البته بی تأثیر بودن GRE در این کشور، به نظر میاد که شانس شما در امریکا و کانادا بیش از استرالیاست؛ اما در هر سه انتخاب، میتونید پذیرش و فاند خوبی بگیرید.
    با عرض معذزت
    میشه بطور مشخص بگین که جدودا از چه رنکی به بعد برای فول فاند و از چه رنکی به بعد برای Half fund شانس دارم؟
    میدونم که شاید جای مناسبی نباشه یا سو الم خیلی تکراری باشه ولی میخوام بدونم منظورتون از فول فاند چند دلار آمریکا است؟
    ممنون که وقت میذارین.
    ویرایش توسط Mechatronic : December 27th, 2014 در ساعت 08:37 PM دلیل: ترکیب پست

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman9 نمایش پست ها
    واقعا ممنون از راهنماییتون. البته خودمم تقریبا همینطوری فکر می کرم ولی چون Georgia tech تعداد استادای که تو زمینه کاری دینامیک و کنترل (زمینه کاری که می خوام اپلای کنم) داره تقریبا از همه دانشگاههای که دیدم بیشتره فقط اینو واسه دل خودم می خوستم ببینم اپلای کنم یا نه!

با عرض معذزت
    میشه بطور مشخص بگین که جدودا از چه رنکی به بعد برای فول فاند و از چه رنکی به بعد برای Half fund شانس دارم؟
    میدونم که شاید جای مناسبی نباشه یا سو الم خیلی تکراری باشه ولی میخوام بدونم منظورتون از فول فاند چند دلار آمریکا است؟
    ممنون که وقت میذارین.
    من نمیتونم به طور قطعی بگم که کجاها پذیرش و فاند میگیرید و کجاها نه. با توجه به وزن رزومه تون، تصور میکنم که دانشگاه های top 30 امریکا در دسترس شما نیستند. ضمناً دانشگاه های رنک 30 تا 50 هم گزینه های دست بالای شما هستند. از رنک 50 به بعد تصور میکنم که شانس پذیرش و فاند دارید. دانشگاه های رنک بالای 100 هم میتونند سوپاپ های اطمینان شما باشند.

به عنوان یک قاعدۀ سر دستی و نانوشته، 2 - 6 - 2 میتونه چینش خوبی باشه برای گزینه های مورد نظر؛ یعنی دو مورد از رنک 30 تا 50 و 2 مورد هم بالای 100. البته این قاعده، واجب نیست و هر کس بنا به نظر خودش میتونه تفسیرش کنه.

در مورد فاند هم نمیشه نظر خاصی داد. در مورد پذیرش بهتر میشه اظهارنظر کرد. تصور میکنم که شانس دریافت اسکالرشیپ، خیلی ضعیف باشه؛ اما TA و RA محتمل هست. منظور از فول فاند هم اینه که شهریۀ شما صرفنظر بشه و هزینۀ زندگی معمولی دانشجویی به شما داده بشه. این مسئله میتونه توی ایالت های مختلف، تغییر بکنه. کلاً فول فاند در امریکا یعنی زندگی معمولی دانشجویی فراهم میشه که به نظر میاد رزومۀ شما چنین شانسی داره.

البته بعضی رزومه ها میتونند فاندی به مراتب بیشتر از زندگی معمولی دانشجویی دریافت کنند که خب شرایط اونها متفاوت هست.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    عمران تبریز 19.02
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    100
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2 تا isi
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    عمران سازه فوق و دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    امریکا و کانادا و المان وانگلیس
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    فاند میخوام رنک دانشگاهشم مهمه تو امریکا top25 تو بقیه top35

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nimasajedi نمایش پست ها
    سلام دوستان

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی برق الکترونیک-سراسری تبریز - 14.5 ( 9 ترمه )

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

-------
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    97 (R:27,L:20,S:25,W:25)

Q:170 V:143 W:4
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2 isi IEEE
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    کنفرانس IEEE در ایران
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    کارشناسی ارشد - برق الکترونیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا
    ترکیه

Texas A&M university
    University of Texas at Arlington
    University of Dayton
    University of Missouri-Rolla
    Bilkent University
    Istanbul Technical University
    Istanbul University

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)

یک ثبت اختراع

کسب مقام سوم در مسابقات کن ست ایران ( وابسته به سازمان هوا فضا )
    کسب مقام ششم در مسابقات رباتیک خانه کارگر ایران
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

فاند اگه باشه خیلی بهتره...

به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟
    میدونم معدل رو خیلییییی خراب کردم...

معدل لیسانستون مانع ورود شما به Texas A&M میشه ولی به نظر نمیاد در سایر موارد، مشکلی داشته باشید.

Junior Member

1- مهندسی کامپیوتر–فردوسی – 13.37
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی----------
    3- نمرۀ زبان : آیلتس ( Overall :6.5 * ( R:5.5, L:6.5 , S=8 , W=6.5*
    4- نمرۀ GRE یا GMAT : ثبت نام کردم
    5- تعداد مقالات ژورنالی: ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد (رشته computer science)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا و اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه : یک ترم TA
    10- سایر نکات مهم (
    : (ممنون میشم اسامی دانشگاههایی که فکر میکنین شانس پذیرش با فاند رو دارم بگید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS: Mechanical Engineering, Ferdowsi University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz69 نمایش پست ها
    من قبلا اطلاعاتم رو گذاشته بودم. منتها الان نتایج زبانم اومده خواستم نظر قطعی رو بدونم. دوستان ممنون میشم فقط این نکته که ددلاین ها هم ممکنه رد شده باشه رو هم در نظر بگیرید. خیلی نگران این قضیه هستم الان

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک سیالات - فردوسی مشهد- 16.65

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک تبدیل انرژی - فردوسی مشهد- 17.58

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل 107(W:28,S:24,L:30,R:25)

317 نمره ی کلی ( کوانت: 167، وربال: 150، رایتینگ 3.5)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    در حال نوشتن- فعلا ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :
    یک مقاله انگلیسی کنفرانس ISME

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا (مهندسی مکانیک)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا- کانادا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سه سال سابقه تدریس (البته رشته ی زبان)
    حدود 9 تا کلاس حل تمرین داشتم
    ارشد رو با معدل قبول شدم (رتبه ی سوم کارشناسی)

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

اگر کسی در مورد اینکه در مورد دانشگاه های رنک بالا و اینکه ددلاین ها رو رد کردم و نمرم هرچند برسه بازهم نمیرسم اپلای کنم اطلاعات یا راهنمایی داره ممنون میشم کمک کنه. خیلی نگرانم

میشه از دوستان خواهش کنم یه نطر بدن،میخوام بدونم سبد دانشگاه های اپلای رو چجوری بچینم....اگه همچین اسمی بشه روش گداشت!
    منظورم اینه که آیا با توجه به اواخر ددلاین بودن ها و اینکه با استادا صحبتی نکردم به نظرتون چکار کنم؟ اولویتم صحبت با استادا باشه یا دانشگاهای رنک پایین تر رو بفرستم مستقیم؟
    سوال دیگم اینه که چقدر مهمه که استادا موضوعشون با موصوع تز ارشد شما یکی یا مرتبط باشه؟ آخه تقریبا خیلی کم هستن که مرتبط باشه کارشون با من متاسفانه، خیلی خیلی کم، جواب ایمیل هم نمیدن

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

1- مهندسی کامپیوتر–علم و صنعت ایران– 13.11
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی----------
    3- نمرۀ زبان : هنوز تافل امتحان ندادم ولی زبانم خوبه و می دونم که نمره بالای 90 رو می تونم بیارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT : قراره که GRE امتحان بدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی: ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد (رشته systems engineering and management )
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه : 10 سال سابقه کار به عنوان کارشناس نرم افزار
    10- سایر نکات مهم (
    : (اقامت دائم آمریکا رو دارم ....به فاند نیاز دارم..... )

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

من قبلا اطلاعاتم رو گذاشته بودم. منتها الان نتایج زبانم اومده خواستم نظر قطعی رو بدونم. دوستان ممنون میشم فقط این نکته که ددلاین ها هم ممکنه رد شده باشه رو هم در نظر بگیرید. خیلی نگران این قضیه هستم الان

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک سیالات - فردوسی مشهد- 16.65

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک تبدیل انرژی - فردوسی مشهد- 17.58

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل 107(W:28,S:24,L:30,R:25)

317 نمره ی کلی ( کوانت: 167، وربال: 150، رایتینگ 3.5)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    در حال نوشتن- فعلا ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :
    یک مقاله انگلیسی کنفرانس ISME

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا (مهندسی مکانیک)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا- کانادا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سه سال سابقه تدریس (البته رشته ی زبان)
    حدود 9 تا کلاس حل تمرین داشتم
    ارشد رو با معدل قبول شدم (رتبه ی سوم کارشناسی)

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

اگر کسی در مورد اینکه در مورد دانشگاه های رنک بالا و اینکه ددلاین ها رو رد کردم و نمرم هرچند برسه بازهم نمیرسم اپلای کنم اطلاعات یا راهنمایی داره ممنون میشم کمک کنه. خیلی نگرانم

میشه از دوستان خواهش کنم یه نطر بدن،میخوام بدونم سبد دانشگاه های اپلای رو چجوری بچینم....اگه همچین اسمی بشه روش گداشت!
    منظورم اینه که آیا با توجه به اواخر ددلاین بودن ها و اینکه با استادا صحبتی نکردم به نظرتون چکار کنم؟ اولویتم صحبت با استادا باشه یا دانشگاهای رنک پایین تر رو بفرستم مستقیم؟
    سوال دیگم اینه که چقدر مهمه که استادا موضوعشون با موصوع تز ارشد شما یکی یا مرتبط باشه؟ آخه تقریبا خیلی کم هستن که مرتبط باشه کارشون با من متاسفانه، خیلی خیلی کم، جواب ایمیل هم نمیدن
    دوست عزیز؛

هیچ وقت تصمیم گیری های مهم زندگیتون را منوط به نظر دیگران نکنید؛ خصوصاً زمانی که نظرات دیگران میتونه متنوع و پراکنده باشه.

اوضاع رزومۀ شما به حد قابل توجهی خوبه و بهتره هر چه سریعتر برای دانشگاه های هدفی که ددلاین نگذشته اقدام کنید. یک سری دانشگاه ها به شدت روی ددلاین حساس هستند و یک سری هم راه میاند؛ هیچ گونه قاعدۀ کلی و قطعی برای این قضیه وجود نداره.

با توجه به گذشتن ددلاین یک سری از دانشگاه های خوب و نزدیک بودن ددلاین یک سری دیگه، پیشنهاد من اینه که اگر مشکل مالی در بحث اپلای ندارید، برای دانشگاه هایی که حداقل 3 استاد باب دل شما در یک دپارتمان حضور دارند، اپلای کنید و نام هر سه استاد را در SoP به عنوان استادهای مورد علاقه درج کنید. بعد که اپلیکیشن کامل شد، به همون استادها اطلاع بدید که اپلای کردید و اسمشون را درج کردید. البته میتونید برای همین کار هم صبوری پیشه کنید و ابتدا برای استادی ایمیل بزنید که بیش از بقیه دوست دارید اون فرد استاد راهنمای آیندۀ شما باشه. اگر جواب داد که چه خوب وگرنه میتونید بعد از یک هفته به استاد دوم ایمیل بزنید. به خاطر داشته باشید که تا 5 ژانویه، احتمال دریافت جواب خیلی کمه. این روند میتونه گره گشا باشه چون عمدۀ کاربرهایی که در یک ماه اخیر با استادها مکاتبه داشتند، استاد گفته "شما اپلای کن تا بعد".

ضمناً رزومۀ خوب شما، بعیده که شانسی برای اسکالرشیپ/فلوشیپ/award و یا حتی TA نداشته باشه. یک سری دانشگاه ها، روالشون این هست که به همۀ دانشجوهای ورودی جدید، فاند میدند. شما در اون دانشگاه ها، شانس خوبی دارید و اساساً نیازی به نظر قطعی استادها قبل از اپلای ندارید.

به عنوان مثال، Michigan State University تمام اپلیکنت ها را به طور خودکار برای فاند بررسی میکنه. Northwestern University به همۀ دانشجوهای دکترا فاند میده. University of Colorado Boulder میگه که به سال اولی ها، خود دپارتمان فاند میده. University of Delaware به سال اولی ها یا فلوشیپ میده یا TA. همچنین، University of Notre Dame به تمام ورودی جدیدی ها فاند میده. University of Pennsylvania هم خودش به ورودی جدیدی ها فاند میده.

اینها فقط چند مورد بود تا شما زودتر اقدام کنید.

در مورد تأثیر تز ارشد روی شانس شما هم میتونم بگم که معمولاً تأثیر خاصی در فرآیند پذیرش نداره؛ تنها تأثیرش میتونه این باشه که اگر زمینۀ کاری شما با زمینۀ کاری استاد هدفتون نزدیکی زیادی داشته باشه، اون استاد بهتر جذب شما میشه و ممکنه راحت تر به شما RA بده. با توجه به وزن رزومۀ شما، پیشنهاد من اینه که زیاد نگران این مسئله نباشید و فقط تلاش کنید که در نوشتن SoP، ارتباط منطقی بین گذشته و زمینۀ تحقیقاتی آینده تون ایجاد کنید.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)