صفحه 96 از 587 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط empower نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-غیر انتفاعی صدرا تهران-15

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت-غیر انتفاعی شهاب دانش -17
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی برق قدرت گرایش ماشین -امیر کبیر -19.4
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها تافل (IBT 115 (s:30 r:28 l:29 w:28
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    680 :
    AW : 5.1 verbal :700 QR
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام 4 تا مقاله در IEEE دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا برق قدرت (ماشین)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا و کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) شاگرد اول دوره ارشد
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) ​full fund و اینکه تو رنک دانشگاههای ممتاز میتونم اپلای کنم یا نه ؟؟
    دوست عزیز شما اگر 4 تا ژورنال IEEE و همچین نمره ای در GRE داشته باشین گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب اصلا کار سختی نیست. فقط ممکنه تعداد معدودی از دانشگاه ها به دانشگاه مقطع کارشناسی حساس باشن. فقط نکته ای که واسم جالبه اینه که شما واقعا رایتینگ رو 5.1 شدین؟؟؟؟ من تا الان نمره رایتینگ با دقت 0.1 اعشار ندیدم!!!! شاید لازم باشه یبار دیگه کارنامتون رو چک کنید!!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    1- برق مخابرات- دانشگاه بیرجند- 12.38
    2-برق مخابرات- دانشگاه صنعتی اصفهان- 16.58
    3- (IBT 96 (r:22, l:28, s:22, w:24
    4- gre امتحان ندادم
    5- یک ژورنال آی اس آی - انتشارات الزویر
    6- سه تا کنفرانس انگلیسی IEEE
    7- دکترا مخابرات شبکه
    8- فرقی نمیکنه ولی الویت با امریکاست
    9- ندارم، البته یکی دو سالی RA بودم
    10- فاند میخوام، مقداری که هزینه هارو پوشش بده و اینکه آیا جایی هست که امسال برسم بهش؟ تو اروپا؟
    * دنبال دانشگاه خوب نیستم چون میدونم معدل لیسانسم خیلی نکته منفی هست تو رزومم. فقط راهنمایی کنید لطفا... من زیاد وقت ندارم میخوام امسال اپلای کنم
    مرسی
    به امریکا نمیتونید چندان دل ببندید چون اکثر دانشگاه های امریکا به معدل لیسانس بیش از معدل فوق لیسانس بها میدند و شما هم نمرۀ GRE تاپی ندارید تا بشه شانسی برای شما قائل شد.

برای کانادا ممکنه هنوز دانشگاهی باشه که ددلاین رد نشده باشه. رزومۀ شما میتونه از دانشگاهی در کانادا پذیرش بگیره؛ در مورد فاند باید ببینید نظر استاد چیه. با اسپیک 22 که نمیتونید TA بگیرید و فقط باید نظر استاد جلب بشه تا بتونید RA دریافت کنید. برای پذیرش البته میتونید سراغ دانشگاه های درجۀ دو برید.

برای اروپا هم باید جستجو کنید که کجا فرصت خالی وجود داره. گرفتن پذیرش از اروپا دور از دسترس نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط elec_67 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق قدرت-صنغتی امیرکبیر-۱۵.۴

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی سیستم انرژی -شریف -۱۵.۱ به شیوه اموزش محور

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافلIBT 103 (s:25 r:25 l:28 w:25 فرضی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای الکترونیک قدرت یا سیستم انرژی-محیط زیست
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا و کانادا -اروپا کلا-اسنرالیا
    10- سایر نکات مهم :نیازمند فاند کامل در خد پوشش مخارج رنک دانشگاه برام مهم نیست ترجیحا برای مستر دوم و بعدش کار در کشور دیگه میخوام درخواست بدم و به دکترا در اینده فکر خواهم کرد ولی اگر با این شرایط اگر شانسی برای گرفتن فاند برای دکترا هم باشه ممنون میشم مطلعم کنید در صورت نیاز به GRE با توجه به اینگه در حال مطالغه برای تافل هستم و اینکه در سطح intermediate هستم مغمولا جقدر زمان برای تافل و جی آر ای با هم نیاز هست؟

اگر تافل بالای 100 و GRE مجموع بالای 315 بگیرید، میتونید برای دکترای امریکا پذیرش بگیرید. به دلیل این که مقاله ای ندارید، RA کمی دور از ذهنه. با این حال، اگر اسپیکینگ بالای 25 بگیرید، میتونید کاندیدای دریافت TA بشید.

به دلیل این که دانشگاه های کانادا روی معدل آخرین مقطع توجه ویژه دارند و شما مقالۀ منتشر شده هم ندارید، شانس پذیرش دکترای شما در کانادا پایین هست. با این حال، اگر تافل بالای 90 بگیرید، میتونید در مقطع ارشد پذیرش بگیرید.

در مورد استرالیا ترجیح میدم نظر ندم.

برای اروپا هم با تافل بالای 90 میتونید برای ارشد اقدام کنید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd7 نمایش پست ها
    0-دیپلم ریاضی معدل 18.90

1- کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه سراسری قم 14.5

2- ---
    3- ایلتس اکادمیک 7 و FCE از کمبریج و مدرک لول A2 زبان ایتالیایی
    4- ---
    5- ---
    6- مقاله در کنفرانس هوش مصنوعی رم و مقاله دوم کامپیوتر پاریس
    7- اقدام برای فوق لیسانس کامپیوتر در دانشگاه پیزا ایتالیا
    8- ---
    9- دو نامه ی TA و سه رکام از استاد هام
    10- نمیدونم تاثیری داره که قبلا چند بار به مدت یک ماه اونجا بودم و ویزا گرفتم...
    قبلاً دوستانی بودند که با رزومۀ مشابه شما، از دانشگاه های قابل قبول ایتالیا مثل پلی تکنیک تورین و میلان پذیرش گرفتند. در نتیجه، شما هم میتونید عازم ایتالیا بشید. با این حال، من نمیتونم با قطعیت در مورد دانشگاه خاصی اظهارنظر کنم.

بند 10 که عرض کردید، در پذیرش چندان مهم نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmd123 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اگر 4 تا ژورنال IEEE و همچین نمره ای در GRE داشته باشین گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب اصلا کار سختی نیست. فقط ممکنه تعداد معدودی از دانشگاه ها به دانشگاه مقطع کارشناسی حساس باشن. فقط نکته ای که واسم جالبه اینه که شما واقعا رایتینگ رو 5.1 شدین؟؟؟؟ من تا الان نمره رایتینگ با دقت 0.1 اعشار ندیدم!!!! شاید لازم باشه یبار دیگه کارنامتون رو چک کنید!!!!
    ممون بابت جوابتون اون یک دهم اشتباهی تایپ کردم که بعدا فرصت اصلاحش نبود نمرم 5 هست و سوالم اینکه که میشه یه مقدار دقیقتر در مورد رنک دانشگاهی که میتونم اپلای بگیرم بهم اطلاع بدید چون برای دکترا میگن فقط دانشگاهایی که از نظر وزارت علوم تو رنک ممتاز هستن مناسب است.

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط empower نمایش پست ها
    ممون بابت جوابتون اون یک دهم اشتباهی تایپ کردم که بعدا فرصت اصلاحش نبود نمرم 5 هست و سوالم اینکه که میشه یه مقدار دقیقتر در مورد رنک دانشگاهی که میتونم اپلای بگیرم بهم اطلاع بدید چون برای دکترا میگن فقط دانشگاهایی که از نظر وزارت علوم تو رنک ممتاز هستن مناسب است.
    به نظرم واسه رنک زیر 50 امریکا شانس دارین. شاید top 10 یا یه سری دانشگاه های خاص به معدل و یا اسم دانشگاه کاردانی و کارشناسیتون گیر بدن. ولی خب مقالات و GRE و معدل ارشدتون نشون میده که تو کارشناسی به اندازه کافی قوی کار کردین. شما سعی کنید دانشجوهای ایرانی دانشگاه های خوب امریکا رو بررسی کنید و ببینید از چه دانشگاهای رفتن اونجا. به لحاظ رزومه شرایط شما خیلی مناسبه و فقط شاید تو top 10 نتونید رقابتی کار کنید (که به نظر من 4 تا ژورنال IEEE هر استادی تو هر دانشگاهی رو میتونه به گرفتن شما مجاب کنه)
    شما از تابستون سال بعد ایمیل زدن به اساتید رو شروع کنید و با توجه به فیدبکی که از اونا میگیرید دانشگاهای مورد نظر رو انتخاب کنید.

سلام دوستان
    ممکنه یه نگاهی هم به رزومه من بندازید؟

1- رشتۀ لیسانس
    : برق مخابرات
    – نام دانشگاه
    علم و صنعت ایران
    – معدل نهایی :
    15.3 (پذیرش مستقیم ارشد به عنوان شاگرد دوم الکترونیک)

2- رشتۀ فوق لیسانس برق الکترونیک – نام دانشگاه علم و صنعت ایران – معدل نهایی : 18.1(تا پایان ترم 3)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها s:26 l:30 w:22 r:26 ولی خب دوباره تافل جدید میدم تابستون احتمالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها مهر سال بعد میخوام بدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :(یک کنفرانس داخلی که نه خیلی معتبر هست.خیلی بابت مفاله نداشتن نگرانم!)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا مستر دوباره الکترونیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا و کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) TA در درس های مختلف ( تکنیک پالس ریاض مهندسی معادلات و ریاضی 2 مبانی برق مکانیک مبانی کامپیوتر مدار منطقی) , شرکت در 2 دوره ربوکاپIRANOPEN و یکبار کسب مقام سوم
    10- سایر نکات مهم (
    میزان نیاز
    به فاند و ...) : به پدیرش فول فاند نیاز دارم

یه سوال مهمم هم اینه که زمینه ای که من دارم توش کار میکنم خیلی روش کار نمیشه و گسترده نیست.برای استاد پیدا کردن، زمینه تحقیقاتی باید دقیقا مشابه باشه؟

خیلی ممنون

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi9271 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممکنه یه نگاهی هم به رزومه من بندازید؟

1- رشتۀ لیسانس
    : برق مخابرات
    – نام دانشگاه
    علم و صنعت ایران
    – معدل نهایی :
    15.3 (پذیرش مستقیم ارشد به عنوان شاگرد دوم الکترونیک)

2- رشتۀ فوق لیسانس برق الکترونیک – نام دانشگاه علم و صنعت ایران – معدل نهایی : 18.1(تا پایان ترم 3)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها s:26 l:30 w:22 r:26 ولی خب دوباره تافل جدید میدم تابستون احتمالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها مهر سال بعد میخوام بدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :(یک کنفرانس داخلی که نه خیلی معتبر هست.خیلی بابت مفاله نداشتن نگرانم!)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا مستر دوباره الکترونیک
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) TA در درس های مختلف ( تکنیک پالس ریاض مهندسی معادلات و ریاضی 2 مبانی برق مکانیک مبانی کامپیوتر مدار منطقی) , شرکت در 2 دوره ربوکاپIRANOPEN و یکبار کسب مقام سوم
    10- سایر نکات مهم (
    میزان نیاز
    به فاند و ...) : به پدیرش فول فاند نیاز دارم

یه سوال مهمم هم اینه که زمینه ای که من دارم توش کار میکنم خیلی روش کار نمیشه و گسترده نیست.برای استاد پیدا کردن، زمینه تحقیقاتی باید دقیقا مشابه باشه؟

خیلی ممنون

با یک نمره GRE خوب حتما شانس دارین از امریکا. شما حتما گواهی رتبتون رو ترجمه کنید و همراه مدارکتون بفرستین. این که در علم و صنعت شاگرد دوم بودین نشون میده که لیاقت شما معدل 17-18 در بسیاری از دانشگاه های دیگس.
    شما به نیم نگاهی هم به مقاله داشته باشین و سعی کنید حداقل یک کنفرانس انگلیسی بدین (ترجیحا IEEE). هر چند در امریکا معدل و GRE تاثیرشون از مقاله بیشتره. البته برای کانادا چون پیدا کردن استاد خیلی مهمه مقاله اهمیتش بیشتر میشه ولی خب از دانشگاه های متوسط کانادا شانس پذیرشتون بالاس.
    اینکه زمینه کاریتون دقیقا مشابه زمینه استاد باشه مفیده اما خیلی ها هم واسه دکتری رفتن و زمینه کاریشون رو عوض کردن. این نکته تا اندازه ای مهمه ولی تعیین کننده نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmd123 نمایش پست ها
    با یک نمره GRE خوب حتما شانس دارین از امریکا. شما حتما گواهی رتبتون رو ترجمه کنید و همراه مدارکتون بفرستین. این که در علم و صنعت شاگرد دوم بودین نشون میده که لیاقت شما معدل 17-18 در بسیاری از دانشگاه های دیگس.
    شما به نیم نگاهی هم به مقاله داشته باشین و سعی کنید حداقل یک کنفرانس انگلیسی بدین (ترجیحا IEEE). هر چند در امریکا معدل و GRE تاثیرشون از مقاله بیشتره. البته برای کانادا چون پیدا کردن استاد خیلی مهمه مقاله اهمیتش بیشتر میشه ولی خب از دانشگاه های متوسط کانادا شانس پذیرشتون بالاس.
    اینکه زمینه کاریتون دقیقا مشابه زمینه استاد باشه مفیده اما خیلی ها هم واسه دکتری رفتن و زمینه کاریشون رو عوض کردن. این نکته تا اندازه ای مهمه ولی تعیین کننده نیست.

ممنون از جوابتون خیلی
    مقاله داخلی که دادم انگلیسی بوده
    یه سوال
    دانشگاه های متوسط کانادا میشه مثلا کدوما؟
    و تو امریکا چه حدود دانشگاهایی احتمالش بیشتره بنظر شما؟
    ممنون

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi9271 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون خیلی
    مقاله داخلی که دادم انگلیسی بوده
    یه سوال
    دانشگاه های متوسط کانادا میشه مثلا کدوما؟
    و تو امریکا چه حدود دانشگاهایی احتمالش بیشتره بنظر شما؟
    ممنون
    اگر بتونین نمره GRE خوبی بگیرین (315 به بالا) رنک بین 30 تا 100 امریکا شانس دارین.
    تو کانادا شرایط متفاوته. بعضی دانشگاه ها معدل ارشد رو بیشتر ملاک قرار میدن. ولی مهمترین فاکتور اینه که بتونید استاد پیدا کنید. برای پیدا کردن استاد هم اگر مقالاتتون بیشتر باشه کارتون راحت تره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)