صفحه 98 از 587 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط makanzamani نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی از لطفتون ممنون
    ولی جسارتا از پاسختون قانع نمیشم
    نه اینکه عمدی
    بلکه احساس و تصور و برداشتم اینه که

شما کمی پیازداغ زیاد می فرمایید
    نام کاربریتونم مکاترونیکه
    احتمالا ازاد قزوین تشریف داشید

ببینید معدل یک عدد نیست دوست عزیز
    معدل لیسانسم قبوله
    افتضاحه
    ولی معدل ارشدم نسبت به کل دانشگاههای ازاد فرق میکنه حالا تهران مرکز یا تپه اباد
    دانشگاه بیرجند در عین اینکه دانشگاه نیست ولی استاد دانشجوی دکتری خود را در ازمون جامع رد میکند
    پروپوزال رد می کنند
    پایان نامه ریجکت می کنند
    فکر نمی کنم در دانشگاههای معظم و وزین ازاد اسلامی این بحثا جایی داشته باشه
    سکوها همیشه پر از دختر و پسر است برای تفریح از صبح تا غروب
    شاگرد دوم مخابرات سیستم تهران جنوب ورودی 90 که تازه چند وقته فارغ التحصیل گشته مشتق نمیتونه بگیره و در یک ارگان ن.ظ. کلی پول هم پارو می کنه
    what ever!

دوستم دانشجوی دکتر م. ر. ع. در شریف بود به سختی بامعدل چهارده و سه صدم فارغ التحصیل گشت
    مقطع ارشد
    بدون ریکام ایشون و هیچگونه مقاله ای
    الان کی تی اچ هست
    خیلی هم مرفه داره دکتری میخونه
    حالا دوستان محبت کنند
    چه جوری میتونم لیست پوزیشنهای خالی رو در یک کشور در بیارم
    پیشاپیش از عنایاتتون ممنون
    ضمنا سالی خوب برای هممون ارزو دارم
    برای امریکای شمالی معدل لیسانس و ارشد شما هر دو پایین است و نمره GRE بالا هم ندارید. این عوامل همانطور که دوستمان مکاترونیک گفتند شانس پذیرش شما را بسیار پایین میاورد. دانشگاه خودتان را هم با شریف مقایسه نکنید از نظر دانشگاههای امریکای شمالی تفاوتی بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه آزاد و پیام نور نیست.

در اروپا میتوانید روی سایت دانشگاهها دنبال پوزیشن های دکتری بگردید ببینید شانسی هست یا نه. ولی رقابت برای پوزیشنهای فاند دار بهرحال زیاد است. این سایتها را هم چک کنید:
    http://academicpositions.eu/
    http://www.phdportal.eu/
    ویرایش توسط ghlobe : March 25th, 2015 در ساعت 07:20 AM

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    در دانشگاه های top 50 بخصوص در دانشگاه هایی که holistic هستند، شانس خوبی دارید. اگر معدل دو سال آخر لیسانس بالای 3 باشه، در دانشگاه هایی که بجای کل لیسانس فقط به دو سال آخر توجه می کنند، شانس بالایی خواهید داشت.
    مرسى، ميشه يه لينكي چيزي بديد ببينم كدوما holistic هستن؟ در ضمن university of washington و منچستر با اين رزومه چقدر شانس هست؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Itsjustmaybe نمایش پست ها
    مرسى، ميشه يه لينكي چيزي بديد ببينم كدوما holistic هستن؟ در ضمن university of washington و منچستر با اين رزومه چقدر شانس هست؟
    لینک بخصوصی وجود نداره که متوجه بشید فهرست این نوع دانشگاه ها، کجاست. راهش اینه که وب سایت یک به یک دانشکده های مورد نظرتون چک بشه یا با منشی دانشکده در زمان مناسبی مکاتبه کنید و بپرسید. مثلاً دانشگاه های زیر holistic هستند:

University of Texas at Dallas
    Clemson University
    University of Notre Dame (دپارتمان برق)
    Arizona State University
    Northwestern University (دپارتمان برق)
    Syracuse University (دپارتمان برق)
    University of Texas at Arlington (دپارتمان برق)

خوب باید بررسی کنید تا متوجه بشید کدام دانشکده ها holistic هستند. ممکنه تعدادش خیلی بیشتر از این باشه و از طریق مکاتبه با منشی دانشکده، میشه مطلع شد. ضمناً من در بررسی های قبلی خودم، اطلاعی در مورد top 30 امریکا کسب نکردم و برای اون دسته، باید خودتون زحمت بکشید.

من در مورد دانشگاه واشینگتن و دانشگاه منچستر، اطلاع دقیقی ندارم و نمیتونم اظهارنظر کنم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    :مهندسی کامپوتر / ازاد مشهد / 15.45
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مدیریت IT / فردوسی مشهد / 17.5

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    IELTS 6.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : فعلا ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری یا ارشد IT یا مدیریت یا کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: امریکا و ایالت تگزاس
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : --
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) : --

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط heridas نمایش پست ها
    :مهندسی کامپوتر / ازاد مشهد / 15.45
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مدیریت IT / فردوسی مشهد / 17.5

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    IELTS 6.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : فعلا ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری یا ارشد IT یا مدیریت یا کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: امریکا و ایالت تگزاس
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : --
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : --
    وضعیت فعلی شما، نرمال هست؛ یعنی نه آیتم مشکل داری در رزومۀ شما دیده میشه و نه برگ برنده.

برای بالا رفتن ضریب موفقیت، دو کار انجام بدید:

1- کسب نمرۀ حداقل 315 در آزمون GRE جنرال؛
    2- ارتقای نمرۀ آیلتس به 7 (همۀ مهارتها 6.5 به بالا).

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - بوعلی سینا همدان

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    -
    مهندسی مکانیک - دانشگاه بوعلی سینا همدان- , 12.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    فعلا ندارم ولی تافل بالای 100 میتونم بیارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم ولی می تونم نمره خوبی بگیرم.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام
    یک مقاله در ژورنال نه چندان معتبر international journal of flow control نفر دوم
    4 مقاله دیگه هم در دست اقدام دارم همگی بعنوان نفر دوم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    Mechanical eng- Master
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    به ترتیب:
    آمریکا
    کانادا
    استرالیا و نیوزلند
    آلمان
    آفریقای جنوبی
    سایر کشورهای اروپایی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    4 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیم در شرکتهای خصوصی
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    کلا حدود 50-60 میلیون می تونم هزینه کنم. (سعی میکنم همراه با تحصیل کار هم بکنم و مقداری از هزینه ها رو کاور کنم.) 5 سال گپ تحصیلی دارم. متولد 64 هستم. 6 ماه هم زبون آلمانی خوندم.

بنظر شما برای کجا می تونم یا بهتره اقدام کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق دانشگاه تبریز

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق (کنترل) - دانشگاه تبریز-15.36

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق (مکاترونیک) - دانشگاه تبریز - 18.63
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل: 109
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 322
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 آی اس آی مال taylor and francis و یک IEEE Proceeding
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: یک کنفرانس
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : رباتیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : شاگرد اول ارشد
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : فاند کامل

کجا می تونم اپلای کنم؟ ترجیحا ایالت کالیفرنیا باشه

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdie67 نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق (کنترل) - دانشگاه تبریز-15.36

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق (مکاترونیک) - دانشگاه تبریز - 18.63
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل: 109
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 322
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 آی اس آی مال taylor and francis و یک IEEE Proceeding
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: یک کنفرانس
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : رباتیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : شاگرد اول ارشد
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : فاند کامل

کجا می تونم اپلای کنم؟ ترجیحا ایالت کالیفرنیا باشه
    رزومۀ شما به قدری بالانس داره که میشه شانس خوبی برای شما در همۀ دانشگاه ها قائل شد؛ با این حال، رقبای شما هستند که باعث میشند در دانشگاه های تاپ نتونید اطمینان خاطر داشته باشید.

چون علاقمند به رباتیک هستید، قاعدتاً دانشگاه های متعددی با رویکردهای متنوعی میتونند جزء گزینه های شما باشند. توجه داشته باشید که الزاماً دانشگاه های خوب فعال در حوزۀ رباتیک، در ایالت کالیفرنیا نیستند. به عنوان مثال، کارنگی ملون که یکی از بهترین های دنیاست، در پنسیلوانیا قرار داره.

با این توضیحات، به نظر من، شما قطعاً میتونید پذیرش فول فاند بگیرید. برای این که دقیقتر بتونم نظر بدم، چند نکته باید برای من روشن بشه:

1- معدل لیسانس و فوق لیسانس شما در مقیاس 4؛
    2- ریز نمرات مهارت های تافل و GRE؛
    3- ژورنال های منتشر کنندۀ دو مقالۀ شما؛
    4- کنفرانسی که در اون مقاله دادید؛
    5- حوزۀ تحقیقاتی شما در تز لیسانس و کل دورۀ فوق لیسانس و البته تز فوق لیسانس؛
    6- میزان ارتباط حوزۀ تحقیقاتی مقالات منتشر شدۀ شما با حوزۀ تحقیقاتی مقطع ارشد و بخصوص تز ارشد شما؛
    7- حوزۀ تحقیقاتی و مقطع مورد نظر شما برای ادامۀ تحصیل

دلیل سؤالات بالای من اینه که شما میتونید برای طیف گسترده ای از دانشگاه های امریکا اپلای کنید و اگر بخواید دقیق بدونید که کدام گزینه ها برای شما مناسب هستند، باید اظهارنظر موثق تری بکنم. به این نکتۀ مهم توجه داشته باشید که در حوزۀ رباتیک، الزاماً دانشگاه های رنک بالاتر، گزینه های بهتری نیستند. اگر تمایل داشتید به سؤالاتی که پرسیدم جواب بدید، دقیقتر عرض میکنم که کدام دانشگاه ها برای چه رویکردی مناسب تر هستند.

1- رشته : سال اخر مهندسی سخت افزار علم وصنعت ( معدل ۱۵.۵-۱۶ معادل ۳.۵۰-۳.۴۵ - ۲ سال اخر +۱۷)
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) ندارم . پیش بینی : +۱۰۵
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: ندارم هنوز - تا مهر فکر میکنم بتونم روی چیزی که کار میکنم اکسپت بگیرم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مستر کامپیوتر ساینس (‌ لرنینگ و دیتا)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : ایالت های تکزاس - کالیفرنیا - میشیگان - واشنگتن- نیویورک
    9- نکات رزومه : ۵-۶ مورد سابقه حل تمرین و دستیاری / ۲ تا ریکام خوب میتونم بگیرم
    10- سایر نکات مهم : فاند - فاند - فاند.

خیلی ممنون.

ویرایش توسط Ahmad_Ra : March 28th, 2015 در ساعت 01:10 AM

سلام، عزیزان این بار سومی دیگه انصافا رزومه ی من رو هم ارزیابی کنین. از بس کپی کردم مدیر شاکی شده
    1. کارشناسی مهندسی برق/ 15.30/ دانشگاه آزاد آشتیان
    2.
    3. آلمانی
    رو استارت زدم و B1 یا B2 رو میارم. انگلیسی: آیلتس 7 (به تفکیک در هر مهارت حداقل 6.5 رو میتونم راحت بیارم) برای گرفتن مدارک تافل یا GRE یا FCE مشکلی ندارم و خیلی زود میتونم یه نمره قابل قبول در حد 7 یا 7.5 آیلتس ازشون بگیرم.
    4. GRE یا GMAT/ ندارم ولی میتونم یه نمره خوب بیارم . فقط نمره رو برام مشخص کنین (البته کف نمره رو )
    5. مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : فعلا ندارم . اما الان که دارم طرح سربازیم رو میگذرونم و یک سالی فرصت دارم تا تموم شه میتونم یکی دو تا رو آماده کنم (مرتبط با رشته ای که می خوام براش اقدام کنم)
    6. تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7. رشته مورد نظر: ارشد مهندسی برق
    8. آمریکا . آلمان . اتریش . هلند.
    9. شش سال سابقه تدریس زبان انگلیسی و 2 سال مدیریت فروش یک شرکت بین المللی واردات و صادرات
    10. سایر نکات مهم: نیازمند فاند کامل ( اگر لازم بشه میتونم ترم اول رو بدون فاند سر کنم. ولی برای ترم دوم دیگه حتما نیاز دارم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)