صفحه 106 از 587 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar2525 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی میکروبیولوژی - دانشگاه ازاد اردبیل- معدل 17.79
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها در حال آماده شدن برای آزمون (حدود 5.5-6.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها شرکت نکردم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر یک مقاله ای اس ای مرتبط با بیماری انگلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده شرکت در دو دوره انلاین کرس و دریافت سرتیفیکیت از دانشگاه توبینگن المان
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کارشناسی ارشد - رشته های میکروبیولوژِی یا ژنتیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آلمان - کانادا - آمریکا - اکثر کشورهای اروپایی
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) نیاز به فاند یا حداقل کمک هزینه تحصیلی دارم

با سلام
    فقط نکته ای که میتونم راجع به پذیرشتون ذکرکنم (چون راجع به رشته شما اطلاعی ندارم و امیدوارم دوستانی که نزدیکتر به گرایش شما هستند پاسخ دهند یا در فروم تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی و پایه مطرح کنید) اینستکه بهتر است روی نمره زبان و GRE تمرکز کنید و بعد از آن به انتخاب دانشگاه و کشور تمرکز کنید.
    در مورد شاخه های مرتبط با میکروبیولوژی در گرایشهای محیط زیست و مهندسی آب و فاضلاب اگر علاقه مند به ادامه کار بودید تا جایی که میدونم، شاید این زمینه ها هم بتونه یک راه گسترده تر کردن دامنه کار شما برای پایان نامه ارشدتون و دریافت پذیرش بافاند باشه. البته با این رزومه مشکل هست مگر اینکه بتونید تقویت کنید به هر شکل
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی آموزش زبان انگلیسی، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین (دولتی) - 16.14 (5 ترم، قطعا دو ترم آخر بالاتر میشوذ، دروس تخصصی 18+)
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز ندادم اما با توجه به رشتم نمره خوبی کسب میکنم، mock test بدون امادگی دادم و نمره 98 کسب کردم.
    تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    در دست اقدام، یه ISI بزودی سابمیت میشه Elsevier، و سه تا مقاله دیگه در حال آماده شدن
    تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    یک مقاله سابمیت در کنفرانس خارجی بسیار معتبرو چند ابسترکت در حال اقدام
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    Computational Linguistics و رشته های مربوطه، هم ارشد و هم Phd
    کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آلمان (هایدلبرگ، سارلند، اشتوتگارت و چندی دیگر)، امریکا در سه رنج ضعیف (U Colorado at boulder)، متوسط (U of washington, U of Michigan)، و عالی (یکی از تاپ 10 مانند: UCLA, UCB, U Mass Amherest و...). و شاید هم کانادا و کشور های دیگر نظیر هلند(Leiden). البته اسم دانشگاه ها فعلا بر اساس ددلاین هستش و تصمیم نهایی نیست.
    نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    جندین نرم افزار و کد تو رشته ی Computational Linguistics (به طبع دانستن چندین زبان برنامه نویسی همانند: Python, R که خودم فکر میکنم برجسته ترین قسمت رزومه م کد هایی باشه که نوشتم)، دانستن چندین زبان از جمله لاتین، کردی و American Sign Language، سابقه کار طولانی و founder چندین استارت آپ، چندین نرم افزار تخصصی (Weka Machine Learning tool, Joshua Machine translation tool)، جشنواره خوارزمی، مترجم و نویسنده چندین مجله
    نیاز به فاند کامل دارم، GRE نخواهم داد چرا که دانشگاه هایی که انتخاب کردم در ایالات متحده GRE نمیخواهند.
    ویرایش توسط adel1 : April 8th, 2015 در ساعت 09:37 PM دلیل: تصجبج جزئیات

Junior Member

سلام دوستان ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنین
    1. کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 13:50
    2. کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش حمل و نقل از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 19
    3. آیلتس 7
    4. جی آر ای : و: 165 ک:160 ر:3.5
    5. مقاله بین المللی و آی اس آی خیر !!
    6. یه مقاله داخلی هم تو زمینه مدیریت حمل و نقل دارم.
    7. رشته عمران گرایش حمل و نقل مقطع دکترا
    8. کشور مورد نظر بر اساس اولویت اول امریکا دوم کانادا سوم استرالیا
    9. نکته برجسته معدل کارشناسی ارشد الف
    10. می خوام برای بورسیه کامل اقدام کنم. اینکه چه رنکی داره اصلا مهم نیس فقط فول فاند رو بگیرم کافیه !! چون هیچ ساپورتی از این طرف ندارم !!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rouhiyeh نمایش پست ها
    2. کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش حمل و نقل از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 19
    3. آیلتس 7
    10. می خوام برای بورسیه کامل اقدام کنم. اینکه چه رنکی داره اصلا مهم نیس فقط فول فاند رو بگیرم کافیه !! چون هیچ ساپورتی از این طرف ندارم !!

سلام
    با توجه به نداشتن مقاله به ویژه در دوره ارشد کار شما مشکل خواه بود. به ویژه استرالیا چون تحقیق-محور Research Based هستند داشتن مقاله ISI تقریبا اصل ماجرا برای فاند است. معدل کارشناسی شما هم پایین و اکثرا دانشگاههای کانادا و برخی در آمریکا به این مینیممها حساس و مشکل ساز خواهد بود. با توجه به GRE قابل قبول شما توصیه من دانشگاههای متوسط آمریکا هست که البته نیاز است قطعا رزومه خود را با مواردی از قبیل دوره ها و نرم افزارهای مرتبط و SOP خوب و ... تقویت کنید. در غیر این صورت متاسفانه برای دریافت فاند از هریک از گزینه ها شانس زیادی نخواهید داشت.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط rouhiyeh نمایش پست ها
    3. آیلتس 7
    به نظر من شما به خاطر معدل پایین کارشناسی، شانست برای کانادا و استرالیا خیلی کم، و برعکس به خاطر نمره جی آر ای و آیلتس شانست برای آمریکا زیاد است، حتماً آمریکا دانشگاه های با رنک متفاوت اپلای کنید، این موضوع رو هم بدونید که الزاماً رنک پایین دانشگاه به معنی شانس بیشتر برای دریافت فاند نیست! بلکه من برعکس به این نتیجه رسیدم که دانشگاه های بزرگ تر و معتبر تر پول بیشتری برای حمایت دانشجو دارند. شما رنکینگ یواس نیوز رو از همین فروم برای رشته تون دانلود کنید و به نظرم از رنک 30 تا 100 برای رشته تون حداقل 10 تا دانشگاه رو انتخاب کنید، این انتخاب رو می تونید با توجه به مراجعه به وب سایت دانشگاه ها و بررسی صفحه استادان و یپدا کردن استادهایی که توی رشته و گرایش شما زمینه تحقیقات باشند، انجام بدید. از طرف دیگه حتماً از تاپیک نتایج پذیرش فنی مهندسی 2015 و همین قسمت بالای فروم، نتایج پذیرش، بررسی کنید که با رزومه مشابه شما دیگران از چه دانشگاه هایی تونستند فاند بگیرند. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی عمران - شریف - 14.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز آزمون ندادم اما سطح زبانم خیلی خوبه، میتونم نمره خوبی بگیرم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها مثل جواب بالایی
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر هیچ!
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده هیچ
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کارشناسی ارشد - عمران، گرایش سازه
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) رتبه کل کنکور کارشناسیم بد نبود، 432 کشوری
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) فاند

من میخواستم ببینم با این شرایط میتونم از UCF پذیرش بگیرم یا نه؟ اگه اره، دانشگاه های بهتری هم هستن که مطمئنا پذیرش میگیرم؟
    اگه از UCF پذیرش نمیگیرم، تو دوران ارشد چی کار باید بکنم که بتونم بگیرم؟

خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lanesra_2009 نمایش پست ها
    - رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی عمران - شریف - 14.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز آزمون ندادم اما سطح زبانم خیلی خوبه، میتونم نمره خوبی بگیرم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها مثل جواب بالایی
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر هیچ!
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده هیچ
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کارشناسی ارشد - عمران، گرایش سازه
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) رتبه کل کنکور کارشناسیم بد نبود، 432 کشوری
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) فاند

من میخواستم ببینم با این شرایط میتونم از UCF پذیرش بگیرم یا نه؟ اگه اره، دانشگاه های بهتری هم هستن که مطمئنا پذیرش میگیرم؟
    اگه از UCF پذیرش نمیگیرم، تو دوران ارشد چی کار باید بکنم که بتونم بگیرم؟

خیلی ممنون
    با این رزومه خالی از هیچ جا نمیتوانید پذیرش بگیرید. اول زبان و GRE را امتحان بدهید ببینید چکار میکنید بعد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با این رزومه خالی از هیچ جا نمیتوانید پذیرش بگیرید. اول زبان و GRE را امتحان بدهید ببینید چکار میکنید بعد.
    آخه من هنوز یک سال از کارشناسیم مونده، میخوام ببینم وضعیتم چطوریه. حالا طبق اعدادی که دوستان تو فروم ها نوشتن، شما فرض کنید GRE 310 با رایتینگ 3 و تافل یا آیلتس هم 100 باشه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط lanesra_2009 نمایش پست ها
    آخه من هنوز یک سال از کارشناسیم مونده، میخوام ببینم وضعیتم چطوریه. حالا طبق اعدادی که دوستان تو فروم ها نوشتن، شما فرض کنید GRE 310 با رایتینگ 3 و تافل یا آیلتس هم 100 باشه
    تو این یکسال سعی کنید معدلتون را بهتر کنید و خب , اگه قرار به فرضه , فرض کنید (یعنی تلاش کنید البته! ) GRE را نمره بهتری بگیرید... 320 حدودا.. بعد از اون ,شانس دارید .موفق باشید

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست _ دانشگاه صنعتی اصفهان_ 16.05

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست _ دانشگاه یزد _ 19.40
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    90: رایتینگ 21، ریدینگ 22، اسپیکینگ 23، لیسنینگ 24
    آیلتس: 6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    جی آر ای 301، وربال 145، کوانت 156، رایتینگ 3
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو مقاله آی اس آی با ایمپکت پایین
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    4 همایش بین المللی، 3 ملی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    جامعه شناسی محیط زیست، آموزش محیط زیست، دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا: فلوریدا (ادمیشن دریافت کرده ام)
    تنسی
    کانادا: آلبرتا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    رتبه اول دانشکده در مقطع فوث لیسانس، سابقه بالا در فعالیت های کاری و اجتماعی مربوط به محیط زیست، نگارش سه کتاب برای کودکان در همین زمینه، رتبه سوم تورنومنت بین المللی ریاضی
    10- سایر نکات مهم (

مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)
    نیاز به فول فاند و سوال در این زمینه که آیا امکان دریافت فاند از دانشگاه فلوریدا رو دارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)