صفحه 14 از 587 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah_hh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. درسته من الان ترم 7 هستم ولی به دلایلی برام بهتره امسال اپلای کنم و قبل از فراغت از تحصیل و گویا به نظر شما بهتره برای سال 2016 صبر کنم. به نظر شما اگه همین امسال تا ددلاین 2015 اپلای کنم برای این دانشگاهها شانسم با فاند چطور هست؟ New York university -University of Texas-Dallas - Boston university- Syracuse university

تمام این دانشگاهها رنکشون در علوم کامپیوتر بالای 50 هست. بازم ممنونم
    من نمیگم که بهار 2016 بهتره؛ فقط خواستم یادآوری کنم که اون موعد را هم میتونید مد نظر داشته باشید.

بوستون و نیویورک، علیرغم رنکشون، دانشگاه هایی هستند خوشنام و مورد توجه متقاضی های نسبتاً زیاد. نمیگم شانستون پایینه؛ ولی خیلی بالا هم نیست. حواستون باشه که اگر از نیویورک پذیرش بدون فاند بگیرید، هزینه های زندگی در نیویورک خیلی بالاست.

تگزاس دالاس و سیراکیوز دانشگاه های قابل قبولی هستند که میتونید از اونها پذیرش بگیرید. توی ایالت تگزاس، غیر از آستین و A&M، سایر گزینه های موجود هم میتونند مقصد شما باشند. دانشگاه های ایالت ایلینوی را هم بررسی کنید؛ مثلاً IIT. توی ایالت نیویورک هم دانشگاه های دیگری هستند که با رزومۀ شما همخوان باشند.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- مهندسی هوافضا – صنعتی مالک اشترشاهین شهر – ۱۸/۳۹

2- مهندسی هوافضا(دینامیک وکنترل پرواز) – صنعتی شریف – ۱۷/۳۴

3- ت‌افل ۱۰۵ تا۱۱۰(تخمینی)

4- ت‌

5-

6- یک کنفرانس ملی داخلی

7- مقطع دکتری- مکانیک(کنترل یا روباتیک) یا همون هوافضا- هرکدوم که احتمال پذیرش بیشتره- شمانظربدین لطفا

8- در کل تأکیددارم روی رفتن. هرجا باشه میرم ولی اولویت کلی ایناست:امریکا, کانادا, اروپا

9- رتبه یک دوره کارشناسی- یک ترم تدریس دانشگاه آزاد

10- با توجه به متأهل بودنم الزام دارم برای فاند گرفتن-درحقیقت یه جورایی سطح دانشگاه و کشور دیگه اهمیت نداره برام. فقط فاند داشته باشه.
    دوستان لطف کنن راهنماییم کنن با این رزومه میتونم روی کدوم دانشگاه هاوکدوم کشورها باقطعیت امیدوارباشم. پیشاپیش ممنونم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix1367 نمایش پست ها
    1- مهندسی هوافضا – صنعتی مالک اشترشاهین شهر – ۱۸/۳۹
    2- مهندسی هوافضا(دینامیک وکنترل پرواز) – صنعتی شریف – ۱۷/۳۴
    3- تافل ۱۰۵ تا۱۱۰ (تخمینی)
    4-
    5-
    6- یک کنفرانس ملی داخلی
    7- مقطع دکتری- مکانیک(کنترل یا روباتیک) یا همون هوافضا- هرکدوم که احتمال پذیرش بیشتره- شمانظربدین لطفا
    8- در کل تأکیددارم روی رفتن. هرجا باشه میرم ولی اولویت کلی ایناست:امریکا, کانادا, اروپا
    9- رتبه یک دوره کارشناسی- یک ترم تدریس دانشگاه آزاد
    10- با توجه به متأهل بودنم الزام دارم برای فاند گرفتن-درحقیقت یه جورایی سطح دانشگاه و کشور دیگه اهمیت نداره برام. فقط فاند داشته باشه.
    دوستان لطف کنن راهنماییم کنن با این رزومه میتونم روی کدوم دانشگاه هاوکدوم کشورها باقطعیت امیدوارباشم. پیشاپیش ممنونم
    معدلها که خیلی خوبه؛ نمرۀ تافل تخمینی هم همینطور.

اگر بخواید شانس پذیرش خودتون رو بدونید، برای هر سه گزینۀ مورد نظرتون، بالاست. احتمال گرفتن فاند (اسکالرشیپ یا TA) هم کم نیست. تنها نکته و البته نکتۀ بسیار حائز اهمیت، بحث ویزاست که باید در تاپیک های اختصاصی، در موردش مشورت بگیرید.

شروع به مکاتبه با استادهای مورد نظرتون کنید تا ببینید چه جوابی دریافت میشه. کانادا به نظر میاد گزینۀ پایدارتری برای شرایط شما باشه.

ممنون از پاسختون
    به نظرشما روی دانشگاه های رنک چند میتونم حساب کنم؟یعنی احتمال پذیرش و فاندم بالاست؟
    من خودم نگرانم نداشتن مقاله شانسمو خیلی بیاره پایین.
    یه سوال دیگه هم در مورد gre دارم. اگه بخام یک سال دیگه عقب بندازم اپلای رو،اولویت باgre بالاست یا مقاله isi. با درنظرگرفتن اینکه gre برام قابل دسترس تر هست.
    مجددا ممنونم

Junior Member

1- مهندسی اب / دانشگاه سراسری تبریز / ۱۴.۵

2- سازه های ابی/ دانشگاه تبریز/ ۱۶.۲۲

3- فعلا ندادم و دارم میخونم و فکر میکنم نمره خوبی بگیرم
    4- فعلا ندادم
    5- ۲ تا داخلی و ۱ تا خارجی که تو دسته داوریه
    6- ندارم
    7- دکتری / هیدرولیک - مدیریت منابع اب - سازه های هیدرولیکی
    8- هر کشوری که بتونم فاند بگیرم؛ که واسم خیلی مهمه حتی شده ترکیه یا هر جای اروپا و امریکا و غیره خود
    10-فاند واسم خیلی مهمه و میخواسم ببینم میتون من اصلا فاند بگیرم یا کلا قید خارج رو بزنم
    من با ۲ موسسه که حرف زدم بهم اسپانیا و اتریش گفتن که البته بدون فاند.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix1367 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    به نظرشما روی دانشگاه های رنک چند میتونم حساب کنم؟یعنی احتمال پذیرش و فاندم بالاست؟
    من خودم نگرانم نداشتن مقاله شانسمو خیلی بیاره پایین.
    یه سوال دیگه هم در مورد gre دارم. اگه بخام یک سال دیگه عقب بندازم اپلای رو،اولویت باgre بالاست یا مقاله isi. با درنظرگرفتن اینکه gre برام قابل دسترس تر هست.
    مجددا ممنونم
    برای کانادا: همۀ دانشگاه ها در تیر رس شماست. احتمال پذیرش و فاند، بالاست.

برای امریکا: اگر GRE بالای 310 بیارید، top 100 در تیر رس شماست. احتمال پذیرش و فاند، بالاست.

نداشتن مقاله فقط میتونه کار شما در راضی کردن استاد رو کمی سخت کنه؛ ولی این معدل ها و نمرۀ تافل احتمالی و نمرۀ GRE معقول، هر استادی رو وسوسه میکنه.

برای امریکا: در صورت تعویق یک ساله، حتماً اولویت اولتون GRE باشه؛ بالای 320 و هر چه بالاتر بهتر. داشتن مقالۀ با کیفیت هم میتونه کمک کننده باشه اما مهمتر از GRE نیست.

برای کانادا: در صورت تعویق یک ساله، حتماً اولویت اولتون مقالۀ ISI با کیفیت باشه؛ چون راضی کردن استادهای کانادا، با مقاله راحت تر هست تا با GRE.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    رزومۀ فعلی شانس پذیرش از اروپا رو داره. چون اروپا خیلی وسیعتر از اظهارنظر ساده هست، انتخاب کشور و دانشگاه به عهدۀ شما. فقط خاطرتون باشه که دانشگاه های خوب اروپا، روی سابقۀ پژوهشی، نظر ویژه ای دارند.

برای کانادا اگر استادی پیدا کنید که استقبال کنه، شانستون بالاست. توی کانادا، معدل ارشد وزن بیشتری داره و شما اوضاع مناسبی دارید. البته باز هم سابقۀ پژوهشی صفر شما میتونه کارتون رو در جلب نظر استادها سخت کنه؛ ولی مانع موفقیت نمیشه.

برای امریکا باید نمرۀ GRE داشته باشید تا بشه گفت چقدر شانس دارید و کجا. اگر نمرۀ GRE معقولی مثلاً بالای 310 بگیرید، رنک بالای 50 مکانیک امریکا، میتونه مورد توجه باشه.
    خوب الآن با فرض GRE بالای 310 و بدون مقاله و این معدل ها آمریکا میتونم فاند بگیرم ؟
    اگه آره حدودا چقد فاند میتونم بگیرم ؟
    اگه اطلاعی دارید که کدوم دانشگاه های آمریکا و کانادا با دانشجویان ایرانی ارتباط بهتری برا پذیرش و فاند دادن دارند ممنون میشم معرفی کنید !

Junior Member

1- برق الکترونیک –علم و صنعت –16.2 ( دوسال اخر 17.2)

3- تافل 98: R:26/L:24/S:22/W:26

4- حدود یک سال دیگه ( بیشتر از یک سال ) میدم و از الان دارم میخونم

5- دارم روش کار میکنم و احتمال زیاد تا سال آینده 1 تا 2 مقاله ژورنال خواهم داشت

7- MASTER یا دکترای مستقیم رشته ی الکترونیک

8- ـآمریکا - کانادا

9- TA در 5 درس تخصصی رشته ام - رتبه ی زیر 5 در گرایش ( دقیقش رو هنوز نمی دونم) - دانشجوی ممتاز ( رتبه ی دوم ) در یکی از سال های تحصیلی - سابقه ی تدریس رباتیک

10- تامین شهریه دانشگاه کافی هست و برای خرج زندگی مشکلی نیست ( همسرم هم دارن برای PHD اپلای میکنن با شرایط خیلی عالی و احتمال فاند زیاد براشون هست)

من سال آینده شروع به انجام پروسه اپلای می کنم و می خواستم علاوه بر ارزیابی شانسم بدونم توی این یک سال برای قوی تر شدن رزومه ام روی کدوم بخش ها کار کنم. خیلی ممنون از جواب شما

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Aerospace93 نمایش پست ها
    خوب الآن با فرض GRE بالای 310 و بدون مقاله و این معدل ها آمریکا میتونم فاند بگیرم ؟
    اگه آره حدودا چقد فاند میتونم بگیرم ؟
    اگه اطلاعی دارید که کدوم دانشگاه های آمریکا و کانادا با دانشجویان ایرانی ارتباط بهتری برا پذیرش و فاند دادن دارند ممنون میشم معرفی کنید !
    بله؛ احتمال گرفتن فاند وجود داره. مقدار فاند، قابل پیش بینی یا تخمین نیست.

قاعدتاً دانشگاه هایی که در حال حاضر دانشجوهای ایرانی دارند، میتونند مقصد شما باشند. معمولاً ملیت، تنها زمانی میتونه پوئن مثبت باشه که رقبای بین المللی شما، رزومه ای هم وزن شما داشته باشند و کمیتۀ پذیرش و یا استاد مورد نظر شما، بنا بر دلایل شخصی، تصمیم بگیره دانشجوی ایرانی جذب بشه؛ در غیر این صورت، ملیت، مقدم بر وزن رزومه نیست.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط afaq نمایش پست ها
    1- برق الکترونیک –علم و صنعت –16.2 ( دوسال اخر 17.2)
    2-
    3- تافل 98: R:26/L:24/S:22/W:26

4- حدود یک سال دیگه ( بیشتر از یک سال ) میدم و از الان دارم میخونم
    5- دارم روش کار میکنم و احتمال زیاد تا سال آینده 1 تا 2 مقاله ژورنال خواهم داشت
    7- MASTER یا دکترای مستقیم رشته ی الکترونیک
    8- آمریکا - کانادا
    9- TA در 5 درس تخصصی رشته ام - رتبه ی زیر 5 در گرایش ( دقیقش رو هنوز نمی دونم) - دانشجوی ممتاز ( رتبه ی دوم ) در یکی از سال های تحصیلی - سابقه ی تدریس رباتیک
    10- تامین شهریه دانشگاه کافی هست و برای خرج زندگی مشکلی نیست ( همسرم هم دارن برای PHD اپلای میکنن با شرایط خیلی عالی و احتمال فاند زیاد براشون هست)

من سال آینده شروع به انجام پروسه اپلای می کنم و می خواستم علاوه بر ارزیابی شانسم بدونم توی این یک سال برای قوی تر شدن رزومه ام روی کدوم بخش ها کار کنم. خیلی ممنون از جواب شما

وضعیت فعلی رزومه تون مطلوب هست.

شما هم از کانادا و هم از امریکا میتونید پذیرش خوبی بگیرید. توی یک سال آینده، به ترتیب این کارها انجام بشه:

1- کسب نمرۀ نرمال در GRE با قید کوانت حداقل 165؛ نمرۀ مجموع بالای 310 برای رنک زیر 100 و نمرۀ بالای 315 برای رنک زیر 50 و نمرۀ بالای 320 برای رنک زیر 30 رنکینگ US News.
    2- بهبود نمرۀ تافل به حداقل 100 با قید اسپیکینگ 25 برای جذب فاند TA؛
    3- انتشار حداقل 2 مقالۀ بین المللی با کیفیت برای رایزنی با استادان و جلب حمایت اونها و دریافت فاند RA.

تا حد امکان، طوری برنامه ریزی کنید که نمرۀ آزمونها، تا انتهای سپتامبر 2015 آماده باشه تا موقع مکاتبه با استادها، با صرف کمترین انرژی و در کمترین زمان ممکن، به جواب برسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)