صفحه 353 از 587 نخستنخست ... 253303343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363403453 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,521 تا 3,530 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    با یک نمره gre مناسب مثلا ۳۱۰ به بالا در دانشگاه های متوسط شانس دارید. البته باید بیشتر برای ta شدن سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل از دانشگاه هایی که ta ها رو استادها تعیین می کنند و نه مدیر گروه دوری کنید. چون اساتید با توجه به علاقه خودشون به دانشجوهایی که زمینه تحقیق اونا را دارن افراد را کاندید ta می کنن.
    با تشکر از راهنماییتون
    من میخوام برای آمریکا اقدام کنم، برای دانشگاه های رنک 100 تا 150. به نظرتون چه چیزایی لازمه غیر جی ار ای. یک مقاله isi هم سابمیت کردم. از نظر شما چقدر میشه امیدوار بود ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : رشته علوم تربیتی کودکان استثنائی، دانشگاه فردوسی مشهد، 17.60

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : رشته روانشناسی، دانشگاه فردوسی مشهد، معدل دو ترم اول 18.13 (یک ترم دیگه دارم)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: قرار است آبان بدم overall حدودا 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز ندادم اما حدودا فکر کنم 300تا 310 بشم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : مجله داخل 7تا، همایش ملی-بین المللی بیش از 15 تا، مجله خارجی 3 تا سابمیت کردم
    6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکتری روانشناسی یا علوم اعصاب
    7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کشور آمریکا (دانشگاه با رنک زیر 100) و آلمان
    8- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقه 3 سال RA در دانشگاه فردوسی مشهد، جزء 10 درصد اول هستم
    9- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند + RA یا TA

1- رشتۀ لیسانس : رشته مهندسی مکانیک حرارت، دانشگاه تبریز، 14
    2- رشتۀ فوق لیسانس : رشته مهندسی مکانیک ، دانشگاه METU ترکیه، معدل کل 3.57/4 (زمینه فعالیت در مورد کنترل و مدلینک حرارت در ترانزیستورهای HEMT و وسایل الکترونیکی)
    3- تافل: قرار است بدم، انتظارم بالای 100
    5- مقالات: کنفرانس ASME Heat Transfer 2016، در حال سابمیت مقاله 20 صفحه ای به یکی از ژورنال های ISI معتبر، (مقاله بعدی 6 ماه بعد در اوایل 2017)
    6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای:دکترا مکانیک
    7- کشورهای : کانادا، کشورهای اسکاندیناوی، استرالیا، نیوزیلند (سهولت اقامت بعد از اتمام تحصیل)
    8- نکات رزومه: RA در پروژه توبیتاک. TA در یکی از درس های دوره ارشد.
    9- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند + RA یا TA (استقلال مالی به هنگام تحصیل)
    در حال حاضر 4 ترم از ارشد گذشته و 6 ترمه تمام خواهم کرد ارشد رو

Junior Member

سلام

1- رشته لیسانس : مهندسی عمران-عمران دانشگاه خوارزمی تهران 15:30 (معدل 2 سال اخر 16:80 تاثیری دارد؟)
    3- تافل قرار است امتحان بدم انتظار 90-100 را دارم
    4- GRE انتظار 1100 را دارم
    5- 2 تا مقاله ژورنال داخلی تربیت مدرس دارم 2 تا کنفرانس بین المللی داخل ایران به زبان فارسی
    6- مستر یا دکترای عمران
    7-امریکا ایالت کالیفرنیا ( قرار است به ان جا مهاجرت کنم و گرین کارت بگیرم)
    8- قرار گیری در جمع 10 تیم برتر مسابقات بتن-6ماه فعالیت در پروژه مرکز مطالعات شهرداری-2سال سابقه کار کنترل پروژه-6 ماه سابقه کار طراحی (بیمه ندارم)
    9- نمیدونم اصلا میشه انتظار فاند داشت؟
    ی سوال دیگر داشتن گرین کارت تاثیری تو پذیرش داره؟

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع-برنامه ریزی - آزاد شیراز - 16/61
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مئیریت اجرایی - فردوسی مشهد - 18.3
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :فاقد گواهی ولی سطح زبان انگلیسی خوب و گذراندن 480 ساعت زبان فرانسه
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم تنها دو مقاله فارسی کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت کانادا-استرالیا-کشورهای اروپایی
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) سابقه 1سال کار در یکی از پروژه های بزرگ عمرانی شیراز به عنوان mpo
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کامل

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

دوستان خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع - سراسری تهران(روزانه) - معدل 15.5 (دو سال آخر 16.5)
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی صنایع - علم و صنعت (روزانه) - معدل 18.45
    3- آیلتس 6.5
    4- نمرۀ GRE ندارم هنوز
    5- 2تا ISI در ELSEVIER (ایمپکت فکتور 2.98 و 1.8 )
    6- یک عدد مقاله کنفرانسی انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مهندسی صنایع / مدیریت تکنولوژی و ...
    1-8 کشورهای مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا، سوئیس، هلند، آلمان ... (امریکا رو هم اگه میشه بفرمایید کجاها با اینکه فعلا در اولویت هام نیست)
    2-8 دانشگاه های مورد نظر : TUM, EPFL, TU Delft, TU Eindhoven, KIT, BritishColumbia, UofToronto, ETHZurich, RWTH, KTH, Basel, TUBerlin, Polimi, KU Leuven
    9- رتبه اول ارشد / 2سال سابقه کار مرتبط / 3 ریکام از اساتید برجسته/ 6عدد تدوین استاندارد
    10- فقط فول فاند

ویرایش توسط mj1991 : August 11th, 2016 در ساعت 12:58 AM
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط orlandos نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون
    من میخوام برای آمریکا اقدام کنم، برای دانشگاه های رنک 100 تا 150. به نظرتون چه چیزایی لازمه غیر جی ار ای. یک مقاله isi هم سابمیت کردم. از نظر شما چقدر میشه امیدوار بود ؟
    رنک 100 تا 150 از کدوم رنکینگ؟ لطفا دانشگاه های مورد نظر رو مثال بزنید.
    GRE واجبه. مقاله مستحب.
    البته پذیرش در هر جایی از جمله امریکا مقداری به شانس هم بستگی داره ولی تو امریکا با انتخاب معقول و گسترده می تونید خیلی امیدوار باشید.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی-علم و صنعت

با سلام
    1- ریاضی کاربردی-علم و صنعت ایران-17/60
    2- ریاضی کاربردی گرایش تحقیق در عملیات- علم و صنعت ایران-17/56
    3- ندارم
    4- ندارم
    5- ندارم
    6- 2 مقاله کنفرانس
    7- ریاضی کاربردی - مقطع دکتری
    8- کشورهای اروپایی خصوصا سوئد
    9- رتبه اول مقطع کارشناسی- معدل الف در مقطع ارشد- 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه ها و موسسات غیردولتی
    10- full fund

چقدر شانس برای پذیرش دارم؟
    با تشکر و سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    دوستان خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع - سراسری تهران(روزانه) - معدل 15.5 (دو سال آخر 16.5)
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی صنایع - علم و صنعت (روزانه) - معدل 18.45
    3- آیلتس 6.5
    4- نمرۀ GRE ندارم هنوز
    5- 2تا ISI در ELSEVIER (ایمپکت فکتور 2.98 و 1.8 )
    6- یک عدد مقاله کنفرانسی انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مهندسی صنایع / مدیریت تکنولوژی و ...
    1-8 کشورهای مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا، سوئیس، هلند، آلمان ... (امریکا رو هم اگه میشه بفرمایید کجاها با اینکه فعلا در اولویت هام نیست)
    2-8 دانشگاه های مورد نظر : TUM, EPFL, TU Delft, TU Eindhoven, KIT, BritishColumbia, UofToronto, ETHZurich, RWTH, KTH, Basel, TUBerlin, Polimi, KU Leuven
    9- رتبه اول ارشد / 2سال سابقه کار مرتبط / 3 ریکام از اساتید برجسته/ 6عدد تدوین استاندارد
    10- فقط فول فاند

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم رزومه و شانس خوبی دارید برای اینکه بتونید توی پوزیشن خوبی اکسپت بگیرید
    من اسم دانشگاه خاصی رو بهتون نمیگم چون علمش رو هم ندارم و باهاتون هم رشته ای نیستم (اگه بودم هم بازم اسم دانشگاه خاصی رو بهتون پیشنهاد نمیکردم چون این موضوع اولا به شانس (اینی که پوزیشنی توی اون دانشگاه خاص باشه یا نباشه) و نظر خاص خودتون وابسته ست)
    میدونم دوستانی با رزومه ای شبیه شما و مهندسی صنایع توی دانشگاه های خیلی خوبی از آمریکا و کانادا پذیرش گرفتن
    بحث امریکا یه بحث شخصیه و میدونید داستان های ویزاش خاص تر از جاهای دیگه ست ولی من فکر میکنم حیفه و حتما جی ار ای هم بدید. چیزی نیست که بخوایید ازش فرار کنید
    نمره 6.5 ایلتس هم نمره خوبیه و میتونه کارتون رو برای دکترای خیلی از دانشگاه ها راه بندازه ولی با این رزومه ای که دارید شاید حیف باشه دانشگاه هایی که مثلا ایلتس 7 یا 7.5 میخواد از دست بدید
    حالا بازم باید دپارتمان صنایع مورد نظرتون رو چک کنید. چون فکر میکنم (مطمئن نیستم) رشته مهندسی صنایع بعضی جاها نمره زبان بالاتری نسبت به باقی دپارتمان ها نیاز داره به خاطر نوع خود رشته

معدل های خوبتون هم راهتون رو برای امریکا و کانادا باز تر میکنه
    به طور خاص اگه مشکل خاصی ندارید و دلیل خاصی هم نیست براتون شاید اروپا گزینه اخرتون باشه بهتره (البته این حرف خیلی کلیه و خیلی دانشگاه های تاپ دنیا هم توی اروپا هستن)
    با توجه به معدلتون شانس فاند گرفتن هم براتون هست و مقاله هم خب دارید
    من تنها جایی که حس میکنم میتونید پر رنگ ترش کنید همون نمره زبان و جی ار ای تونه
    که عرض کردم همینی هم که الان دارید ممکنه کارتون رو راه بندازه ولی مطمئنا بالاتر بردنش بهتون اپشن های بیشتری رو میده

جی ار ای هم حتما بدید.....جوری نشه که به خاطر جی ار ای ندادن مجبور به تغییر مسیر زندگیتون بشید چون حیفه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamkian نمایش پست ها
    با سلام
    1- ریاضی کاربردی-علم و صنعت ایران-17/60
    2- ریاضی کاربردی گرایش تحقیق در عملیات- علم و صنعت ایران-17/56
    3- ندارم
    4- ندارم
    5- ندارم
    6- 2 مقاله کنفرانس
    7- ریاضی کاربردی - مقطع دکتری
    8- کشورهای اروپایی خصوصا سوئد
    9- رتبه اول مقطع کارشناسی- معدل الف در مقطع ارشد- 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه ها و موسسات غیردولتی
    10- full fund

چقدر شانس برای پذیرش دارم؟
    با تشکر و سپاس

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

مواردی رو که نوشتین "ندارم" رو باید سعی کنید حتما داشته باشید
    یکیش که نمره زبانه که خب مینیمم چیزیه که باید داشته باشید (مگه اینکه برای وکنسی های اروپایی که به زبان نیازی ندارن اقدام کنید که توی اون موارد هم داشتن زبان بهتون خیلی کمک میکنه و میتونه رزومه تون رو از دیگران متفاوت کنه ------بنابراین سوای اینکه نمره زبان نیازی هست یا نه حتما و حتما و حتما امتحان زبان رو بدید و خیلی هم جدیش بگیرید چون میتونه به رزومه تون وزن بده)
    داشتن مقاله هم خیلی مهمه. مقاله های ژورنالی خیلی بهتون کمک میکنه و اگه هنوز میتونید روی مقاله هاتون کار کنید و سعی کنید که مقاله ژورنالی داشته باشین
    من جاتون باشم با این معدل خوبی که دارید و دانشگاه خوبی که بودید واقعا حیفه که امریکا و کانادا رو امتحان نکنید
    واقعا حیفه که نمره زبان نداشته باشید و جی ار ای تون رو نگیرید (نظر شخصی منه البته !)
    به نظرم با نداشتن زبان و مقاله کلا اون معدل ها و دانشگاه خوبی که بودید حیف میشه
    چون زبان دادن که یه چیزیه که جلوی پای همه هست از جمله شما
    مقاله دادن هم معمولا توی دانشگاه خوبی مثل علم و صنعت راهش معلوم تره . نمیگم ساده ست ولی معمولا توی این دانشگاه ها فضا اماده تره حداقل
    به هر حال با داشن موارد 3 و 4 و 5 میتونید خیلی امیدوار باشید به اینده
    حتی اگه مقاله رو فاکتور میگیریم با داتشن یه نمره زبان بالا و جی ار ای بالا میتونید امید خیلی بیشتری داشته باشید مخصوصا برای امریکا و کانادا و همون سوئدی که خودتون فرمودید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)