صفحه 393 از 587 نخستنخست ... 293343383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403443493 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,921 تا 3,930 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ دکتری حرفه ای دامپزشکی– نام دانشگاه : شیراز – معدل نهایی :17.31 رتبه 3 کلاس
    2-
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 90 که 6 ماهه منقضی شده است.

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله isi با impact factor 2 دارم.
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : XXX

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : phd یا مستر ژنتیک یا مولکولی یا علوم مرتبط
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به .رتیب اولویت : اروپا - آمریکای شمالی - هر جا که بشه رفت.

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : -
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :دانشگاه رایگان و نیاز به فاند دارم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

کارشناسی مهندسی برق-قدرت / دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب/ معدل 17/63
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق-قدرت / دانشگاه علم و صنعت/ معدل 16/93
    3-نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها

نمره آیلتس: Speaking: 22 / writing: 23 / listening: 24 / reading: 24 / total score: 93
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    نمره جی آر ای: Quantitative: 166 , Verbal : 141 , Analytical Writing: 3
    5و6- تعداد مقالات ژورنالی و کنفرانسی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو ژورنال transaction IEEE و يك ژورنال داخلي
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکترای برق قدرت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه 1 دانشکده در دوره کارشناسی ارشد - رتبه 3 ليسانس و پذيرش بدون كنكور دكترا
    10- میزان فاند مورد انتظار
    Full Fund

دوستان عزيز يه سوال ديگه به غير از نظر محترمتون راجع به رزومه هم داشتم كه تقريبا از هفته پيش داره ديوونم ميكنه. هر چند كه مي دونم هيشكي از فردا خبر نداره ولي به نظرتون ما ها با اومدن ترامپ ديگه اصلا شانسي واسه رفتن به آمريكا داريم؟

Junior Member mahdisss آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران- ژئوتکنیک

سلام ممنون میشم در مورد امکان بورس یا پذیرش همسرم نظر بدید:
    1- کارشناسی: شیمی کاربردی- دانشگاه آزاد -
    14.45
    3- نمرۀ آیلتس: 6.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی: دو مقاله
    ISI با ایمپکت 3.5
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: شیمی-ارشد (البته شرایط دکتری مستقیم نمیدونم چیه)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا
    10- در صورت امکان فاند
    ممنون

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Kntt نمایش پست ها
    1.کارشناسی : مهندسی مکانیک - دانشگاه ضنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - 16.28 - (last 2 years : 18.07 , Majaor course GPA 18.29 )
    2. -
    3 - تافل 95- R27 L26 S21 W21
    4. ندارم
    5. یک مقاله با IF 2.5 ( اکسپت شده )
    6. 1 مقاله کنفرانسی ( نتیجه مشخض نیست)
    7. Msc. - Mechanical engineering Master of science
    8. کانادا - اروپا - استرالیا
    9. سابقه RA یکی از اساتید - ریکام قوی
    10 . Full fund - Partial Fund (Tuition fee waved ) a
    سلام
    استرالیا من تا حالا ندیدم کسی برای ارشد بورس گرفته باشه.
    اروپا رو اطلاعات زیادی ندارم ولی مثلا آلمان که تحصیل رایگانه. فقط باید از پس هزینه زندگی بر بیایید. نمی دونم قسمت partial fund منظورتون همین بوده یا نه.
    کانادا بهترین شانستون هست. حتما با اساتید مکاتبه کنید.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    استرالیا من تا حالا ندیدم کسی برای ارشد بورس گرفته باشه.
    اروپا رو اطلاعات زیادی ندارم ولی مثلا آلمان که تحصیل رایگانه. فقط باید از پس هزینه زندگی بر بیایید. نمی دونم قسمت partial fund منظورتون همین بوده یا نه.
    کانادا بهترین شانستون هست. حتما با اساتید مکاتبه کنید.
    سلام
    واسه ارشد دانشگاه های نیوزلند بهترین گزینه هستند. دانشگاه Lund سوئد هم خوبه

Junior Member

سلام.
    دوستان لطفأ نظر بدید:
    1- مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک-دانشگاه چمران اهوار-17.07
    2- مهندسی آب و خاک گرایش شیمی خاک-دانشگاه تهران- 16.64
    3- IELTS: 6.5
    4- -----------
    5- دو مقاله آی اس آی که یکی شون مقاله مروریه. چهار مقاله علمی پژوهشی داخلی
    6- در مجموع شش مقاله کنفرانس بین المللی که چهار تاش زبان انگلیسیه و پنج مقاله کنگره ملی
    7- خاک با گرایش زیست محیطی و مطالعات سنجش از دور مقطع دکتری
    8- اول استرالیا، دوم اروپای شمالی، سوم کانادا، چهارم آمریکا
    9- نکات برجسته رزومه: امکان گرفتن توصیه نامه از اساتید بسیار سرشناس، دو کتاب تألیفی، دو سال سابقه کار مرتبط، رتبه تک رقمی آزمون ارشد، شاگرد اول دوره کارشناسی، تسلط به چندین نرم افزار تخصصی (ENVI, ArcGIS, SPSS, office, AutoCAD, MATLAB)
    10- فول فاند، تیچ شیپ

مهندسی صنایع /آزاد تهران جنوب / 16.70 (3.34 از 4)
    تافل R 27 L 26 S 18 W 20 (در کل 91)
    جی آر ای V139 / Q 161 /w 2
    بدون مقاله
    مهندسی صنایع / ارشد
    اول آمریکا دوم کانادا
    فول فاند

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مکانیک ماشین الات کشاورزی-دانشگاه دولتی شهرکرد-14.56

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مکاترونیک-دانشگاه ازاد خمینی شهر-17.59
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:ielts 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :--فعلا ندارم ولی در حد متوسط رو به پایین امید به گرفتن دارم{دید درستی از خودم ندارم که فرضی هم بنویسم}
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :در حال نوشتن یک مقاله isc در ژورنال دانشگاه مجلسی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای:مکاترونیک-دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:1-امریکا 2-کانادا و استرالیا 3-اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :---
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کمکی partial Fund

سلام دوستان. من قبلا تو این فروم مشاوره گرفتم اما الان بر سر دوراهی موندم. من لیسانس و فوق هر دو مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان خوندم با معدلهای به ترتیب۱۴.۵۴ و ۱۶.۹۶. یه مقاله چاپ شده در ای تی تی با ایمپکت ۱.۳ دارم. متاسفانه امتحانات زبانم رو بدون آمادگی دادم و مخصوصا جی ار ایم خراب شد. تافل ۹۳. کوانت ۱۵۸. وربال ۱۴۱. الان سوالم اینه که به نظر شما صرف نظر کنم از امسال و بذارم واسه سال دیگه چون الان دیگه نزدیک ددلاینهاست و استاد خوب هم نتونستم تا الان پیدا کنم. همشون میگن اپلای کن و بعدش ما کیس تو رو میبینیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط morvarid100 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من قبلا تو این فروم مشاوره گرفتم اما الان بر سر دوراهی موندم. من لیسانس و فوق هر دو مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان خوندم با معدلهای به ترتیب۱۴.۵۴ و ۱۶.۹۶. یه مقاله چاپ شده در ای تی تی با ایمپکت ۱.۳ دارم. متاسفانه امتحانات زبانم رو بدون آمادگی دادم و مخصوصا جی ار ایم خراب شد. تافل ۹۳. کوانت ۱۵۸. وربال ۱۴۱. الان سوالم اینه که به نظر شما صرف نظر کنم از امسال و بذارم واسه سال دیگه چون الان دیگه نزدیک ددلاینهاست و استاد خوب هم نتونستم تا الان پیدا کنم. همشون میگن اپلای کن و بعدش ما کیس تو رو میبینیم.
    ۱۰۰% بگذار سال دیگه. با این نمره‌ها و مهلت اقدام واقعا شانسی برای قبولی تو دانشگاه خوب نیست. در نهایت اینکه یک سال زودتر یا دیر تر شروع کنی‌ تاثیرش در آیند‌ت خیلی‌ کمتر از اینه که از چه دانشگاهی مدرکتو میگیری.

خیلی‌ از دانشجو‌های ایرانی‌ دو تا نکته‌رو در نظر نمیگیرن. اولا خیلیا تاکیدشون رو دکترا گرفتنه، هم به دلیل اینکه مفهوم دکترا گرفتن در ایران خیلی‌ متفاوت از آمریکاست، هم به دلیل احتیاج به پشتیبانی‌ مالی‌. چیزی که توجه بهش نمی‌شه اینه که دکترا گرفتن در اینجا موقعیت‌های اصلی‌ شغلی‌ رو محدود می‌کنه به کارهای آکادمیک و تحقیقاتی‌، که بسیار رقابتین (و در آامد نسبتا کمی‌ هم داران).

دوما توجه نمی‌شه به اینکه با بازار کار آکادمیک اینجا که واقعا اشباع شدست، برای اینکه کار مناسب تری پیدا کنی‌ بعد از فارغ تحصیلی‌ باید هدف حداقل دانشگاه‌های زیر ۵۰ باشه (در USNEWS). متاسفانه اینجا زیاد میبینم کسیو که میگه مثلا ۱-۲ ماه وقت گذاشته برای امتحان GRE, و با نمره پایین داره اقدام می‌کنه برای دانشگاه زیر رتبه ۱۰۰، یک سری از دوستان هم بهش قوت قالب میدان که اقدام کن و انشا‌الله قبولی، به جای اینکه تشویق کنن یکم وقت بیشتر بذاره برای GRE و TOEFL که بتونه از یک دانشگاهی پذیرش بگیره که شانس، کیفیت، و درامد شغلی‌ رو برای یک عمر زیاد تر کنه.

امیدوارم تو این اشتباه رو نکنی‌.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)