صفحه 400 از 587 نخستنخست ... 300350390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410450500 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,991 تا 4,000 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Eithan989 نمایش پست ها
    سلام
    بسیار واضح میشه دید چقد گم شدین تو این زمینه!
    پذیرش برای دکتری که فاند بده و زندگی 3 نفر رو ساپورت کنه ! خوب گزینه هات آمریکا، استرالیا، هلند،نیوزیلند هستن اما مسلم 3 نفر رو ساپورت نمی کنن.
    شرط اصلی رو باید رو کنید، یعنی نمره زبان، اینکه زبان قوی دارید مهم نیست،مهم اینه نمره زبان بالا بگیرید و این دو مسئله با دید معمول در جامعه ما کمی فرق داره!
    برای امریکا الزاما GRE لازمید،
    رشته تحصیلیلتونو زیان نمیشناسم،اما مثلا جایی مثل کنتاکی،نیویورک،تنسی،الابا ما،داکوتا معمولا برای قبول شدگان دکتراشون اتومات فاند میدن، ولی خیلی جاها هم باید در مودرش تصمیم گیری می کنن،مثلا همین کلمبیا که من هستم
    شرط معدل و مقاله+نمره زبان+GRE+ اپلای+جلب نظر استاد = پذیرش حالا شما دارید شرط معدل، مقاله! برای بقیش تلاش کنید.
    موفق باشید
    سلام دوست گرامی
    ممنون که وقت گذاشتید و پاسخ دادید. بله واقعا سردرگم هستم چون راهنمایی ندارم (اونقدر سردرگم و نامطمئن که الان دکتری و ارشد هم ازمونش را ثبت نام کردم) در زمینه گردشگری ایران خیلی ضعیفه و اساتیدش خیلی کمکی بهم نکردند. دیگه دانشگاه آزادی بودن که هیچی! به همین دلیل اعتماد به نفسم اومده پایین. دکتری جغرفیا برنامه ریزی شهری هم شرکت کردم و رتبه خوبی هم آوردم اما در مصاحبه رد شدم.
    (راستی نمیخوام هزینه زندگی 3 نفر را بگیرم! برای خودم کافیه. شوهرم که کار میکنه. بچه هم که اینفنته!!!)
    پس از نظر شما روی زبان و GRE وقت بذارم کافیه؟ بعد از اینکه نمرم اومد اپلای کنم و با اساتید در ارتباط باشم؟
    واقعا متشکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : کامپیوتر، گرایش نرم افزار - فنی حرفه ای شریعتی - 14.99

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : Speaking: 8, Reading: 8, Listening: 8, Writing: 7.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : طراحی دکوراسیون داخلی - مقطع لیسانس

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آلمان-فرانسه

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : -

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول فاند
    .
    مدرک B2 آلمانی هم دارم. به فرانسه هم تا حدی تسلط دارم و میتونم برای مدرکش اقدام کنم. شانسی هست.؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_MTM نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق مخابرات امیرکبیر 17.17 معدل سال آخر : 18.13
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها 77 ( R=23,L=13*,S=20,W=21)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 310 (Q=163, V=147, W=3)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : در حال حاضر هیچی ولی داریم کار میکنیم روش.in progress
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کانادا مستر آمریکا PhD direct واسترالیا Mphil
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا، امریکا، استرالیا، اروپا در حال حاضر فقط یدونه امریکا زدم .
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :
    ممتاز تحصیلی
    سابقه TA برای دو درس ...
    ریسرچ در آزمایشگاه به منظور همون کار تحقیقی در حال انجام که ذکر کردم بیشتر از یک سال ...
    مرحله اول المپیاد ریاضی و شیمی دبیرستان

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    در حدی که باهاش زنده موند ...
    سلام دوست عزیز

معدلتون خوب هست و نام دانشگاه امیر کبیر هم به نسبت کمکتون خواهد کرد. نمره تافل شما بسیار کم هست، اسپیکینگتون هم نمره خوبی برای کاندیدای دریافت فاند TA شدن نیست و میشه گفت اصلا شانسی برای دریافت فاند با این نمره نخواهید داشت دلایلش رو با خوندن پست های قبلی بنده میتونید بهتر بفهمید. نمره GRE شما خوب هست، البته برای دریافت فاند اون هم در مقطع ارشد که بسیار رقابتی است نمره بالای 315 رو توصیه می کنم. اگر نمره وربال در GRE رو شانسی نزدید و واقعا وربالتون به نسبت خوب هست پیشنهاد می کنم حتما دوباره تکرار کنید و سعی کنید کوانت رو بالاتر ببرید. مواردی مانند المپیاد رو این ها رو هم در رزومه بیارید خوب هست. پیشنهاد مشخص بنده به شما برای افزایش احتمال موفقیت :
    1- نمره تافل بالای95 با اسپیکینگ و رایتینگ بالای 24
    2- نمره GRE با کوانت بالاتر
    اگر یک مقاله هم به موارد بالا اضافه بشه برای رنک 20 تا 40 در آمریکا با احتمال بالایی حتما پذیرش دریافت خواهید کرد با فاند.
    در پایان باز هم توصیه می کنم پست های قبلی بنده رو مطالعه کنید.
    موفق و امیدوار باشید.
    آیا از دوستانی که وقت میزارن و به شما کمک میکنن با دادن امتیاز مثبت تشکر میکنید؟
    با عذرخواهی فراوان از پاسخگویی خصوصی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم.

Junior Member

سلام بزرگوار
    ممنون از پاسختون... راستش من زبانم اونقدرا هم که این نمره تافل ... نشون میده بد نیست ادعایی هم ندارم که اره اگه یبار دیگه امتحان بدم بالای 100 میشم و اینا ! در واقع الان شرایط من یطوریه که قید رنک و اسم دانشگاه رو زدم ( قبل از تافل فکر میکردم دیگه حداقل 90 95 میارم ولی از شانس بد من (هنگی سیستم وسط لیسنینگ و ..) ) واسه همینن الان در شرایطی نیستم که دوباره تافل بدم چون هم هزینه زیادی داره و مهمتر از اون باید بیشتر وقت بذارم خب به ددلاین ها نمیرسم و شاید هم نتونستم اون نمره مطلوب رو بدست بیارم (دیگه این حداقل یواش یواش به من اثبات شده ...) .. در مورد جی ار ای میتونم بگم وربالمخوبه (به نظر خودم) چون خیلی لغت میخونده ام و علاقه داشتم ولی خب موقع ازمون ممکن بود بعضیا رو نفهمم مفهومش میخاد از اون تکنیکا هم معنی تست رو میزدم(شاید بشه گفت شانسی شایدم نه ) .. انتطار نمره بالایی داشتم من هم کوانت 167=< هم وربال ولی 150< ولی باز هردوشو گند زدم...
    در مورد مقاله فکر نکنم تا ددلاین دانشگاه ها بتونم کاری بکنم با اینکه داریم روش کار میکنیم ولی خب زمان میبره ...
    در مورد این نمره تافل به graduate coordinator ها ایمیل زدم میگفتن ما اپلیکیشنتو کلشو در نظر میگیریم و اینا ... ولی خب بعضیا صراحتامیگفتن نمیشه حتی به یه استاده تو کانادا گفتم که اینطوریه (جواب نسبتا خوبی داده بوود تو ایمیل) گفت دانشگاه خیلی حساسه و ....!
    حالا با در نظر گرفتن کل اینا که من نمیتونم ازمون دیگه ای بدم شانسی برای پذیرش با فاند دارم یا نه ؟ البته خب فاند تی ای که مسلما نمیدن ولی GRA که احتمال داره اره ؟
    شما توصیتون چیه که من قید اپلای رو بزنم یا اینکه با همین وضعیت هم شانسی دارم واسه دانشگاه های بی رنک! که اگر هم فاند نمیدن بشه با کار اونجا جورش کرد اگر هم میدن که دمشون گرم ...
    من تا الان فقط یدونه اپلای رسمی کردم اونم امریکا حالا میخوام به عنوان شانس اخر برم سراغ دانشگاه های دیگه تو جاهای مختلف شاید اونا خیلی سخت گیر نبودن تو این یکی مورد ..
    راستش خودمم موندم چیکار کنم ادامه بدم یا ول کنم رویای اپلای تو همین اپلای ابرود و اون ایمیلا بمونه....

بازم ممنونم که وقت میذارید و راهنمایی می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_iau نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

معدلتون خوب هست و نام دانشگاه امیر کبیر هم به نسبت کمکتون خواهد کرد. نمره تافل شما بسیار کم هست، اسپیکینگتون هم نمره خوبی برای کاندیدای دریافت فاند TA شدن نیست و میشه گفت اصلا شانسی برای دریافت فاند با این نمره نخواهید داشت دلایلش رو با خوندن پست های قبلی بنده میتونید بهتر بفهمید. نمره GRE شما خوب هست، البته برای دریافت فاند اون هم در مقطع ارشد که بسیار رقابتی است نمره بالای 315 رو توصیه می کنم. اگر نمره وربال در GRE رو شانسی نزدید و واقعا وربالتون به نسبت خوب هست پیشنهاد می کنم حتما دوباره تکرار کنید و سعی کنید کوانت رو بالاتر ببرید. مواردی مانند المپیاد رو این ها رو هم در رزومه بیارید خوب هست. پیشنهاد مشخص بنده به شما برای افزایش احتمال موفقیت :
    1- نمره تافل بالای95 با اسپیکینگ و رایتینگ بالای 24
    2- نمره GRE با کوانت بالاتر
    اگر یک مقاله هم به موارد بالا اضافه بشه برای رنک 20 تا 40 در آمریکا با احتمال بالایی حتما پذیرش دریافت خواهید کرد با فاند.
    در پایان باز هم توصیه می کنم پست های قبلی بنده رو مطالعه کنید.
    موفق و امیدوار باشید.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط unme11 نمایش پست ها
    مهندسی برق الکترونیک – دانشگاه صنعتی شریف – 15.9
    مهندسی برق الکترونیک – دانشگاه علم و صنعت - 18
    تافل مجموع 107
    ریدینگ 28
    لیسنینگ 29
    اسپیکینگ 23
    رایتینگ 27
    هنوز GRE ندادم
    1 مقاله ISI در IEEE Transactions on instrument and measurement با ایمپکت 3.9
    رشته مورد نظر برای اپلای: الکترونیک مقطع دکتری
    کشورهای مورد نظر به ترتیب: کانادا، آمریکا
    سوابق: سابقه TA در دانشگاه شریف و 5 سال سابقه کار در شرکت دانش بنیان به صورت پاره وقت با بیمه
    ترجیحم Full Fund
    برای کانادا در دانشگاه های تاپ شانس خواهید داشت ، البته کلا رقابت در دانشگاه هایی مثل تورنتو و مگ گیل بالاست و بهتره برای نتیجه گیری رنج مناسبی از دانشگاه ها را مد نظر قرار دهید . با اینکه در ژانویه هستیم ولی هنوز فرصت دارید تا برای دانشگاه ها کانادا اقدام کنید(استاد پیدا کنید) و یک سال را هدر ندهید .برای آمریکا نیاز به GRE هست با رزومه شما با یک GRE بالای 310 می توانید به پذیرش با فاند امیدوار باشید(با توجه به تافل فکر میکنم پتانسیل نمرات بالاتر هم وجود داشته باشد).
    *** Never Give Up ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

1- مهندسی شیمی – شهیدباهنر کرمان–15/58
    2- مهندسی شیمی(گرایش جداسازی با غشا) – پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی– 18/27

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان نداده ام اما بین 6 تا 6/5 پیش بینی میکنم
    4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 3 مقاله بین المللی داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی و مقطع دکترا
    8- کانادا- هلند- آلمان- ایتالیا- اسپانیا
    10- (Full Fund)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Buali Sina university(studying masters in mechanical engineering)

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مکانیک دانشگاه ازاد ابهر معدل 14.77
    - نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ایلتس 6.5 (R=6,L=6.5,S=7,W6.5)
    - رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
    - کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : ایتالیا: پلی تکنیک میلان , بولونیا, تورین, ساپینزا
    - میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    partial fund

Junior Member

1علوم اجتماعی/پژوهشگری-دانشگاه مازندران-16:68
    2علوم اجتماعی/پژوهشگری-دانشگاه الزهرا تهران-18:58
    3ایلتس6/5
    4
    5مقاله زورنالی با ایمپکت متوسط3
    6
    7جامعه شناسی
    8 امریکا -کانادا
    9دارای دو طرح پژوهشی با شهرداری تهران -یک طرح پژوهشی دانشگاهی
    10فاند کامل
    بیشتر می خوام بدونم رشتم جزء کدومدپارتمانی قرار می گیره و اسمش چیه و اینکه شانس فاند کامل گرفتنم تا چه حده می تونم از کشور برم یا نهه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-دانشگاه شریف

۱- دانشگاه لیسانس : دانشگاه گلپایگان- رشته مهندسی صنایع - معدل 17.28
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : شریف - مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی - 16.98
    ۳- نمره زبان: تافل 94(ریدینگ :24- لیسنینگ 23- اسپیکینگ 24- رایتینگ 23)
    ۴- نمره GRE: کوانت 163- وربال 143- رایتینگ 3
    ۵- تعداد مقالات : 1 مقاله ISI.
    ۶- سابقه کار مرتبط: 2 سال
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : university of virginia- Lihigh-oregon state uni-northeastern uni- central florida- arkansas- Iowa state uni- university of pittsburg- buffalo- waterloo- alberta-
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: صنایع گرایش OR یا information systems
    ۹- نیم‌سال (fall 2017)
    ۰- موارد دیگر ( سابقه تدریس آزمایشگاه در دانشگاه شریف و TA در دانشگاه گلپایگان+ 4 مفاله تحت بررسی)
    11- full fund

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-آب دانشگاه آزاد نیشابور 14.04
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: عمران-سازه دانشگاه آزاد مشهد معدل 16.01
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : شرکت نکردم فرض کنید 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : شرکت نکردم فرض کنید : 310
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : عمران-سازه، دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا، انگلستان
    10- میزان فاند مورد انتظار : Partial Fund

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)