صفحه 404 از 587 نخستنخست ... 304354394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414454504 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,031 تا 4,040 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    سلام.
    بنظرتون کجا میتونم پذیرش بگیرم؟ حتما امسال میخوام پذیرش بگیرم و تمومش کنم.

1- لیسانس فیزیک – دانشگاه بین المللی قزوین – 14.42
    2- ارشد MBA – دانشگاه تهران – 16.55
    3- تافل 98
    4- GRE کوانت 10 وربال 149 رایتینگ 3.5
    5- فعلا هیچی. (یک مقاله که داره تموم میشه)
    6- -
    7- مقطع دکتری (رشته رو هنوز مطمئن نیستم)
    8- کانادا و اروپا
    9- سابقه کار مرتبط با رشته. چند تا certification، آشنایی با برنامه نویسی و غیره
    10- Full Fund/Partial Fund
    اگر بخواهید برای MBA اقدام کنید با فرض نمره کوانت 170 (چون کوانت 10 که نداریم) شانس خواهید داشت (البته اگر بتونید نمرتون رو بهتر کنید خب شانستون بیشتر میشه). برای رشته مقطع کارشناسیتون به نظر من کارتون سخت خواهد بود . تا جایی که من میدونم پذیرش و فاند یه مقدار در این رشته سخت هست و رزومه شمت هم چندان جالب توجه نیست.
    *** Never Give Up ***

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadarzhang نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - 14.68
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی - دانشگاه علم و صنعت ایران - 16.40
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 93 (Reading: 22/ Listening: 27/ Speaking: 19/ Writing: 25)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : Verbal: 143/ Quantitative: 164/ AW: 3.0
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله علمی-پژوهشی داخلی و 1 مقاله علمی-ترویجی داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مهندسی شیمی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا - استرالیا - کانادا - اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : دو ترم TA/ یک سال RA
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول فاند
    برای استرالیا بعید میدونم که شانسی باشه (رکورد مقالاتتون ضعیف هست). برای اروپا هم تا حدودی با همین استدلال شانستون کم هست (اگر پوزیشنی پیدا کردید اقدام کنید، هزینه ای که نداره). برای کانادا و آمریکا برای رنک های بالا شانس دارید( برای آمریکا از 100-120 به بعد و برای کانادا از دانشگاه 14-15 به بعد). به نظرم بهتر یه مقدار روی رزومتون کار کنید بعد اقدام کنید. نمره کل تافل مناسب هست ولی speaking اصلا جالب نیست که نمره مهمی هم هستش). GRE هم خیلی رقابتی نیست ولی خب برای رنک هایی که گفتم خوبه. اگر بتونید یک مقاله به رزومه اضافه کنید باز بهتره (مقالات داخلی کمکی نمیکنه).
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط beysad نمایش پست ها
    سلام. این چنذمین باره دارم پیام میزارم. میشه دوستان لطقا نظر بدن؟!

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    ریاضی کاربردی - دانشگاه تبریز 13.50
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : Management Engineering - Istanbul Technical University ترم اول
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 91 (Reading: 22/ Listening: 21/ Speaking: 25/ Writing: 23)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : Verbal: 132/ Quantitative: 160/ AW: 1.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 6 مقاله ISI در ژرونال های معتبر با ایمپکت های بین 0.5 تا 2.0
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای مستقیم (میدونم اکثر دانشگاه ها شرط معدل 3 دارن براش!) یا مستر مهندسی صنایع یا مدیریت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا - استرالیا - کانادا - اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سه ترم TA/ دو سال RA
    اینجا تو ترکیه دانشجوام و شرایط خوبی دارم، ولی باز میخوام برم مسترم رو یه جا بهتر بخونم.
    معدل و نمره GRE جالب نیست و یه جورایی مقالاتتون این وسط حیف شدند. استرالیا متاسفانه یه خورده روی معدل گیرند ولی از نظر مقالات انتظارشون برآروده میشه . برای استرالیا دنبال سوپروایزر بگردید و چک کنید که روی معدل حساس نباشند. آمریکا با این GRE به نظر من غیر ممکنه ، با نمره 292 من ندیدم. (اگر نمرتون رو جبران کنید یه مقدار میشه گفت معدل رو هم کاور میکنه). برای اروپا و کانادا هم شانس دارید باز باید بگردید دانشگاهی رو پیدا کنید که مینیمم معدل رو بتونید رد کنید.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط somaye06 نمایش پست ها
    1.رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : زبان انگلیسی - فردوسی- 16.90
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : پژوهش علوم اجتماعی- شهید بهشتی- 16.3
    3- دانشجوی دکتری ام در رشته جامعه شناسی در دانشگاه شیراز - معدل 18.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : نمره تافل 105
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : Verbal: 160/ Quantitative: 155/ AW: 3.0
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 3 مقاله علمی-پژوهشی داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:2
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای جامعه شناسی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا - کانادا - اروپا-استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : تمام سه مقطع رتبه کنکورم زیر 30 بوده - در مقطع دکتری رتبه اول شدم.
    دوستان لطفا راهنمایی کنید من می تونم از یه دانشگاه خوب برای امریکا فاند بگیرم یا نه. زبان فرانسه رو هم بلدم.
    گرفتن فاند برای رشته هایی مثل رشته شما یه مقدار سخت تر هست ولی با توجه به رزومه میتونید فاند دریافت کنید. ولی قبل از گرفتن تصمیم حتما شرایطتتون رو خوب بسنجید و با افرادی که مثل شما در مقطع دکترا بودند و رفتند مشورت نمایید.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya0071 نمایش پست ها
    1.رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک حالت جامد - دولتی دامغان- 17.57 در شش ترم
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک پلاسما- خوارزمی- 17
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : نمره آیلتس 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله علمی-پژوهشی داخلی و یک مقاله isi
    6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای فیزیک ( ذرات بنیادی - پلاسما - اختر فیزیک )
    7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : سوییس هلند نروژ استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : کارشناسی شاگرد دوم از چهل نفر ارشد شاگرد دوم از 9 نفر گذرندان واحد های دوره کارشناسی در 6 ترم
    میخواستم بدونم که برای دانشگاه های خوب هلند و سوییس با فاند شانس پذیرش در دوره دکتری دارم یا خیر
    رزومتون خوبه . توصیه میکنم صرفا برای دانشگاه های تاپ کشور هایی که نام بردید اقدام نکنید. دانشگاه های تاپ سوییس و هلند بعضا در رشته هایی رنک ها بسیار بالایی در جهان دارند و لب هاشون نیز در برخی رشته ها از بهترین هاست و افرادی که با شما رقابت میکنند رزومشوم شاید از شما هم بهتر باشه. پس دانشگاه های تاپ رو در نظر بگیرید و برای گزینه های خوب و متوسط نیز اقدام کنید.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط diana92 نمایش پست ها
    سلام

1- رشتۀ لیسانس – مهندسی کامپیوتر- دانشگاه پیام نور 16.39

2- رشتۀ فوق لیسانس – مهندسی کامپیوتر .دانشگاه ازاد نجف اباد 17.34
    3- نمرۀ زبان : ایلتس S :7.5 W.7 R.6 L.6.5
    4- نمرۀ GRE ندارم هنوز
    5- تعداد مقالات: 2تا IEEE , و یک ISI سابمیت و 9 ملی
    6- رتبه اول لیسانس
    7- 4سال سابقه تدریس در دانشگاه

دوستان من یه استاد از سایمون فریزر بهم گفته اپلای کن اکه جز تاپهایی بودی که برا من اپلای کردن قرار مصاحبه میزارم.
    از پردو هم دو استاد بهم گفتن اپلای کن بعد باهات تماس میگیریم.
    این دو دانشگاه تاپ هستن و من با این رزومه متوسط رو به پایین خیلی بعید میدونم که اکسپت بشم. پردو که بیخیال اپلای شدم. اما سایمون فریزر بنظرتون اپلای کنم؟؟ اخه یه 600 تومنی در میاد

رزومتون متوسط رو به پایین نیست. برای آمریکا نمیتونید اقدام کنید چون GRE ندارید ولی برای کانادا به نظرم شانس خوبی دارید. دانشگاه سایمون فریزر هم دانشگاه تاپ نیست تو کانادا. برای سایمون فریزر فکر میکنم شانس خوبی داشته باشید ، برای دانشگاه های بهتر از اون هم شانس دارید ،باید استاد پیدا کنید.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط s1nap نمایش پست ها
    1- (لیسانس) مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار – آزاد اسلامی قزوین – معدل نهایی: 17.71
    2- --
    3- نمرۀ آیلتس: 8 (Speaking: 8.5, Reading: 8.5, Listening: 8, Writing: 7.5)
    4- هنوز GRE ندادم ولی با احتمال بالا، بالای ۳۲۰ میارم
    5- --
    6- --
    7- علوم کامپیوتر (هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، داده کاوی، Data Science) -فوق لیسانس
    8- سوییس (ETH و EPFL)، آمریکا، کانادا، آلمان. هر چه قدر رنکشون بهتر باشه که بهتر؛ چون واقعن نمیدونم این رزومه اصلن به Top 100 هم میخوره یا نه.
    9- نکات برجستۀ رزومه : در طول یک سال و نیم، روی یه استارتاپ تو دانشگاه کار کردم و تو شتاب دهنده‌ی دانشگاه راه اندازیش کردم. با یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه که در حوزه‌ی پردازش زبان‌های طبیعی (NLP) کار میکردن همکاری کردم و الان چند ماهه که دارم در صنعت روی پروژه های مربوط به پردازش تصویر و بینایی ماشین کار میکنم
    10- Full Fund (خیلی مهمه که فول فاند باشه چون توانایی مالی من محدوده. در کل نمیتونم هزینه بدم)
    دانشگاه های سوییس فکر نمیکنم شانسی باشه. فاند برای ارشد محدود هست. آمریکا با کسب نمره ای که گفتید شانس خوبی دارید (شاید برای دکترا). کانادا هم شانس دارید باید مکاتبه کنید اگر کسی پیدا شد حمایت بکنه که اقدام کنید
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_mt نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-عمران، آزاد-شهرقدس، 12/18
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-سازه های دریایی، علوم و تحقیقات تهران- 16/29
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : امتحان ندادم ، حدود فعلی TOEFL R:22 L:21 S:23 W:24 Overall:90
    4- نمرۀ حی آر ای امتحان ندادم ولی حدود GRE Q:160 V:150 AW:3
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : PhD-Construction Management
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : 1-آمریکا و ترجیحا ایالت تکزاس دانشگاه آرلینگتون و دالاس 2-استرالیا،ملبورن یا بقیه ایالت ها
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :
    هشت سال سابقه کار با بیمه در نفت و گاز بعنوان PDMS ADMINISTRATOR-پروانه اشتغال اجرا نظام مهندسی، مسلط به نر افزارهای تخصصی از جمله PDMS،ٍETABS،SACS،SAFE
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):ترجیحا فاند هر جورش اگر نشد هم پذیرش بدون فاند

دوستان عزیز ممنون میشم پرونده من رو هم بررسی بفرمایید چون واقعا نمیدونم اصلا شانسی هست برای آمریکا در شرف گرفتن مدرک زبانمم و واقعا وضعیتم رو نمیدونم.
    سپاس
    استرالیا فکر نمیکنم شانسی باشه (شاید اونم در حد شاید پذیرش بدون فاند). برای آمریکا شانس دارید با توجه به رزومه ای که گفتید. رنک متوسط به بعد میتونید اپلای کنید. قبلش حتما چک کنید دانشگاه معدل کارشناسیتون رو قبول کنه و رو معدل گیر نباشه.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mayday نمایش پست ها
    استرالیا فکر نمیکنم شانسی باشه (شاید اونم در حد شاید پذیرش بدون فاند). برای آمریکا شانس دارید با توجه به رزومه ای که گفتید. رنک متوسط به بعد میتونید اپلای کنید. قبلش حتما چک کنید دانشگاه معدل کارشناسیتون رو قبول کنه و رو معدل گیر نباشه.
    ممنون از پاسختون، پیشنهاد می کنید مکاتبه رو برای گرفتن فاند انجام بدم با اساتید یا اینکه مستقیم از سایت دانشگاه اپلای کنم؟ و خیلی تو فکر فاند نباشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_mt نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، پیشنهاد می کنید مکاتبه رو برای گرفتن فاند انجام بدم با اساتید یا اینکه مستقیم از سایت دانشگاه اپلای کنم؟ و خیلی تو فکر فاند نباشم؟
    شما نمرات TOEFL و GRE رو فعلا ندارید ، البته دوستانی هستند که بدون این نمرات نیز با اساتید مکاتبه میکنند (بعضا با استفاده از رکورد مقالات). به نظرم از رنک 90-100 به بعد با اساتید مرتبط مکاتبه رو شروع کنید تا موقعیت های خالی مربوط به رشتتون رو پیدا کنید. (توی رزومه میتونید از سوابق و تجربیات و نرم افزار و ... صحبت کنید). سعی کنید تا حد امکان نمرات بالایی در آزمون های زبانتون کسب کنید تا شانستون بالاتر بره. امیدوارم بتونید فاند بگیرید ولی در صورتی که خیلی جواب مساعدی از مکاتبه دریافت نکردید دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که شهریشون و هزینه زندگی در اونجا پایین باشه. معمولا دانشگاه های استیت از خصوصی ها شهریشون کمتره.
    *** Never Give Up ***

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)