صفحه 409 از 587 نخستنخست ... 309359399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419459509 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,081 تا 4,090 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

با سلام خدمت همه ی دوستان. بنده سال بعد فارغ التحصیل می شوم. با توجه به اتفاقات اخیر شانس آمریکا را از دست دادم. الان یا باید روی کانادا و استرالیا فکر کنم یا اینکه بشینم ارشد بخونم. لطفا بنده را راهنمایی کنید.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    شیمی محض (major) + مهندسی مکانیک (minor) - دانشگاه صنعتی شریف - 15.6

2- (
    TOEFL iBT: 110 R:27, L:28, S:28, W:27)
    3- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز ندادم ولی بالای 310 می شوم.

4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:
    2 مقاله ISI با ایمپکت 4 Elsevier

5- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه): دو سال سابقه کار RA

6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای:
    Biomedical Eng. ,Bio-engineering

7- میزان فاند مورد انتظار:
    فول فاند

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

مهندسی کشاورزی-آب/ دانشگاه دولتی شهرکرد/12.8

2- نمره آیلتس 6.5 تا چند هفته آینده خواهم گرفت.

3- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    فوق لیسانس کشاورزی، گرایش مرتبط با آب

4- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آلمان،اتریش،نروژ،فنلاند،س وئد

5- میزان فاند مورد انتظار:
    بدون فاند

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- لیسانس من رشته کشاورزی مهندسی علوم خاک -دانشگاه تهران - معدل 13.30
    3-نمره زبان ندارم هنوز امتحان آیلتس ندادم ولی حتما سال بعد آیلتس 7 رو دارم
    4-GRE ندارم
    5- مقاله ندارم
    6-...
    7-برای مقطع ارشد رشته کشاورزی گرایشهای خاک شناسی مثل حاصل خیزی و شیمی خاک و تغذیه گیاه و ارزیابی اراضی کشاورزی و فرسایش خاک و ارزیابی محیط زیست در مقطع مستر میخام اپلای کنم
    8-الویت من در انتخاب دانشگاه: کانادا- آمریکا و استرالیا و انگلیس
    9-
    10- فاند برام خیلی مهمه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

سلام دوست عزیز من براساس اطلاعاتی که این مدت براساس سرچهای مختلف پیداکردم. حالا شاید دوستان اهل فن بتونن بیشتر اطلاعات بدن چون منم کشاورزی هستم.
    1. معدل کارشناسی شما پایینه. شاید دانشگاههای رنک بالا اروپاسخت قبول کنن البته شاید سایر گزینهای رزومه بتونه پوشش بده. نمره زبانتون تقریبا مینمم های دانشگاه را بتونه ارضا کنه ولی تو رقابت بین دانشگاه رنک بالا دردسرساز میشه. درمورد آلمان و اتریش اگرنمره زبان آلمانی داشته باشین شاید شانستون را بالا ببره. مثلا دانشگاه بوردن کولتور اتریش که تاپ کشاورزی هست زبان المانی را به عنوان شرط پذیرش نهایی گذاشته که باید داشته باشین. دانشگاه های المان هم شاید سختگیری کنه. . به نظر من نمره زبانتو ارتقا بده که معدل کارشناسی را بپوشونه. اگر بتونی ارشد را ایران تو دانشگاه خوب با معدل بالا داشته باشی بهتره ولی اگر هدف رفتن ارشد هست زبانتون را ارتقا بده. بتونی یه مقاله درست درمون تو یه زورنال خوب بدی شاید شانستو بالا ببره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidpourbasir نمایش پست ها
    مهندسی کشاورزی-آب/ دانشگاه دولتی شهرکرد/12.8
    کاری کرد

2- نمره آیلتس 6.5 تا چند هفته آینده خواهم گرفت.

3- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    فوق لیسانس کشاورزی، گرایش مرتبط با آب

4- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آلمان،اتریش،نروژ،فنلاند،س وئد

5- میزان فاند مورد انتظار:
    بدون فاند

با سلام
    طبق تجربه شخصی خودم معدل کارشناسی شما رقابتی نیست و احتمال زیاد نمی توانید از جاهای مناسب امریکا برای دکتری مستقیم پذیرش بگیرید. در ضمن امریکا دیگه با توجه به مشکلات بحث روادید شورش در آمده و اصلا برای تحصیل انتخاب اصلی نباید باشه. به نظرم بهترین کار اینه که برای دوره کارشناسی ارشد دانشگاه متوسط و متوسط به بالای کانادا اقدام کنید. من خودم توی شریف ارشدمو بدون کنکور ماندم ولی الان پشیمانم. شک نکنید که برای کارشناسی ارشد به کانادا یا یک کشور اروپایی اقدام کنید. حتی می توانید برای ترم زمستان سال آینده (winter 2018) اقدام کنید و برید سریع درستون رو شروع کنید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

با سلام
    معدل کارشناسی شما پایینه. کانادا سخت قبول میکنه معدل بالای 15 میخواد.
    امریکا برای دانشجوی ارشد فاند به ندرت میده. شما فاند برات مهمه فکرنکنم فاند بدن اگر هم بدن به ندرت اونا کمک هزینهاشون را اکثرا به مقاطع دکتری میدن. بودن کسایی که ارشد اینجا خوندن باز پذیرش گرفتن برای ارشد امریکا کسایی که رفتن ترمهای اول با هزینه خودشون بعد کمک هزینه گرفتن ولی سخته امکان هم هست ندن. تضمینی نداره. اگر حتما ارشد میخوای بری امریکا سخته. البته نمره GRE هم میخواد که شما ذکر نکردین اگر نمره بالا کسب کنید شاید بتونی که من فکرنکنم.
    استرالیا ایتلس واسش خیلی مهمه که بتونی نمره 7 را بیاری خوبه و بستگی به استاد پیداکردن داره تا فاند بهت بده. حتما دنبال استاد بگرد. پیشنهاد میکنم دانشگاههای تیلور و آدلاید رو چک کنی از این دانشگاه به چندتا ایرانی خوب پذیرش داده بودن) تو انگلیس هم چک کن احتمال داره پذیرفته بشین. دانشگاه متروپولیتین لندن فقط مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داره پس امید به گرفتن دانشجو در مقطع ارشد هست. تو رشته کشاورزی میدونم استاد ایرانی داره واسه این گفتم استاد ایرانی چون این دانشگاه به دانشجویان مستعد ایرانی توسط استاد ایرانی بورسی تحت نام بورس دکتر حسابی اعطا میکنه . ت من تو رشته خودم صنایع غذایی اساتید را میشناسم ولی تو رشته شما را نمیدونم حتما چک کن. نمره زبانتون واسه انگلیس خوبه. امیدوارم موفق باشین
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8463 نمایش پست ها
    1- لیسانس من رشته کشاورزی مهندسی علوم خاک -دانشگاه تهران - معدل 13.30
    3-نمره زبان ندارم هنوز امتحان آیلتس ندادم ولی حتما سال بعد آیلتس 7 رو دارم
    4-GRE ندارم
    5- مقاله ندارم
    6-...
    7-برای مقطع ارشد رشته کشاورزی گرایشهای خاک شناسی مثل حاصل خیزی و شیمی خاک و تغذیه گیاه و ارزیابی اراضی کشاورزی و فرسایش خاک و ارزیابی محیط زیست در مقطع مستر میخام اپلای کنم
    8-الویت من در انتخاب دانشگاه: کانادا- آمریکا و استرالیا و انگلیس
    9-
    10- فاند برام خیلی مهمه .

Junior Member

سلام.

دوستان لطفأ نظر بدید:

1- مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک-دانشگاه چمران اهوار-17.07

2- مهندسی آب و خاک گرایش شیمی خاک-دانشگاه تهران- 16.64

3- IELTS: 6.5 دارم مطالعه می کنم برای نمره 7

4- -----------

5- دو مقاله آی اس آی که یکی شون مقاله مروریه. چهار مقاله علمی پژوهشی داخلی

6- در مجموع شش مقاله کنفرانس بین المللی که چهار تاش زبان انگلیسیه و پنج مقاله کنگره ملی

7- خاک با گرایش زیست محیطی و مطالعات سنجش از دور مقطع دکتری

8- اول استرالیا، دوم اروپای شمالی، سوم کانادا، چهارم آمریکا

9- نکات برجسته رزومه: امکان گرفتن توصیه نامه از اساتید بسیار سرشناس، دو کتاب تألیفی، دو سال سابقه کار مرتبط، رتبه تک رقمی آزمون ارشد، شاگرد اول دوره کارشناسی، تسلط به چندین نرم افزار تخصصی (ENVI, ArcGIS, SPSS, office, AutoCAD, MATLAB)

10- فول فاند، تیچ شیپ

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام.
    دوست عزیز رزومتون خوب رو به بالاست. معدل کارشناسیتون نکته مثبتته. شما سعی کن ایلتس رو 7 بیاری. شانس بهتر برای کانادا رو داری.
    درمورد مقالاتت نمیشه اینجوری نظر داد باید ذکر میکردی ایمپکتت مقاله ای اس اس چندبوده و همینطور چه زورنالی. درکل رزومه مقالاتت متوسط رو به بالاست. نکات مثبت هم رزومت داره.
    برای امریکا به این زودی ها GRE نداری.
    به نظرمن استرالیا رو زمانی انتخاب کن که میخوای دیگه اونجا بمونی چون دانشگاهاش و اساتید برجسته ای نداره. واسه کشاورزی محیط خوبی داره ولی من ترجیحم نیست استرالیا برای کسایی که میخوان پیشرفت کنن.
    امیدوارم موفق باشین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط belief نمایش پست ها
    سلام.

دوستان لطفأ نظر بدید:

1- مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک-دانشگاه چمران اهوار-17.07

2- مهندسی آب و خاک گرایش شیمی خاک-دانشگاه تهران- 16.64

3- IELTS: 6.5 دارم مطالعه می کنم برای نمره 7

4- -----------

5- دو مقاله آی اس آی که یکی شون مقاله مروریه. چهار مقاله علمی پژوهشی داخلی

6- در مجموع شش مقاله کنفرانس بین المللی که چهار تاش زبان انگلیسیه و پنج مقاله کنگره ملی

7- خاک با گرایش زیست محیطی و مطالعات سنجش از دور مقطع دکتری

8- اول استرالیا، دوم اروپای شمالی، سوم کانادا، چهارم آمریکا

9- نکات برجسته رزومه: امکان گرفتن توصیه نامه از اساتید بسیار سرشناس، دو کتاب تألیفی، دو سال سابقه کار مرتبط، رتبه تک رقمی آزمون ارشد، شاگرد اول دوره کارشناسی، تسلط به چندین نرم افزار تخصصی (ENVI, ArcGIS, SPSS, office, AutoCAD, MATLAB)

10- فول فاند، تیچ شیپ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering at sharif university of technology

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی دانشگاه تهران - 18.27

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی (محیط زیست) دانشگاه صنعتی شریف- 16.27 (در حال حاضر دانشجوی دکترای مهندسی شیمی در ایران هستم و یک سال در دانشگاه دلفت هلند فرصت مطالعاتی بودم هم اکنون قصد دفاع این دکترا و اپلای برای دکترای مجدد دارم البته توی سی وی چیزی از اینکه در حال حاضر دکترا میخونم نگفتم)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم و هیچ حدسی هم نمیزنم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 4 تا مقاله نوشتم و همه در مرحله سابمیت هستند فعلا.
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی عمران (محیط زیست) یا شاید همون مهندسی شیمی (اما از اونجایی که زمینه من محیط زیسته برای مهندسی شیمی نمیتونم زیاد اپلای کنم)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: امریکا و کانادا و استرالیا و اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : شاگرد اول در دوره کارشناسی ، 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه های ایران
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

ممنون میشم شانس پذیرش من برای دکترای مجدد از هر دانشگاه و کشوری رو اگه میدونید بفرمایید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام
    دوست عزیز شما رزومه خیلی خوبی داری نمره زبان خوب هم بگیری نو دانشگاه رنک بالا امریکا پذیرش میشه البته اگر مقالاتت در زورنال با ایمپکت بالا چاپ بشن سابقه کاری داری میتونی راحت TA بگیری البته فرصت مطالعاتیتم تو دنشگاه خوبی گذروندی. من سوال برام پیش اومده شما چرا پست داک اقدام نمیکنی. چرا دکتری مجدد. اخه پست داک اونجا شغل محسوب میشه واسه امریکاییها حقوق خوبی هم میدن. من کسی را میشناسم دکتری صنعتی اصفهان خونده بود مهندسی شیمی و تحقیقات نانوتکنولوزی بعد پست داک 8ماه رفت یه دانشگاه در امریکا بعد ترانسفرکرد دانشگاه هاروارد. البته بحث اینکه میخوای تغییر رشته بدی فرق میکنه. ولی به نظرمن نمره بالا تافل و جی ار ای بگیری البته نمرات بالا بعد اقدام کنی پست داک یا با رزومه خوبت اگر 4تا مقاله سابمیت بشه دکتری را از دانشگاههای رنک زیر 50 قطعا میگیری. البته الان در دانشگاههایی که دوست داری دنبال استاد بگرد استاد پیداکنی 80 درصد راه رو طی میکنی.
    برای مهندسی شیمی دانشگاه پنسیلوانیا رو پیشنهاد میکنم چکش کن چون ایرانیهای مهندسی شیمی اونجا خیلی درخشیدن اساتید دید مثبت دارن به ایرانیها.
    برای مهندسی عمران هم کلورادو و استین تگزاس و هم خوبن حالا شما از رنک بالا تا متوسط چک کن .
    ولی همه این اقدامات به نمره زبانت برمیگرده .
    موفق باشین
    نقل قول نوشته اصلی توسط elhamiiii نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی دانشگاه تهران - 18.27

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی (محیط زیست) دانشگاه صنعتی شریف- 16.27 (در حال حاضر دانشجوی دکترای مهندسی شیمی در ایران هستم و یک سال در دانشگاه دلفت هلند فرصت مطالعاتی بودم هم اکنون قصد دفاع این دکترا و اپلای برای دکترای مجدد دارم البته توی سی وی چیزی از اینکه در حال حاضر دکترا میخونم نگفتم)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم و هیچ حدسی هم نمیزنم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 4 تا مقاله نوشتم و همه در مرحله سابمیت هستند فعلا.
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی عمران (محیط زیست) یا شاید همون مهندسی شیمی (اما از اونجایی که زمینه من محیط زیسته برای مهندسی شیمی نمیتونم زیاد اپلای کنم)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: امریکا و کانادا و استرالیا و اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : شاگرد اول در دوره کارشناسی ، 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه های ایران
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

ممنون میشم شانس پذیرش من برای دکترای مجدد از هر دانشگاه و کشوری رو اگه میدونید بفرمایید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)