صفحه 410 از 587 نخستنخست ... 310360400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420460510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering at sharif university of technology

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraj522 نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز شما رزومه خیلی خوبی داری نمره زبان خوب هم بگیری نو دانشگاه رنک بالا امریکا پذیرش میشه البته اگر مقالاتت در زورنال با ایمپکت بالا چاپ بشن سابقه کاری داری میتونی راحت TA بگیری البته فرصت مطالعاتیتم تو دنشگاه خوبی گذروندی. من سوال برام پیش اومده شما چرا پست داک اقدام نمیکنی. چرا دکتری مجدد. اخه پست داک اونجا شغل محسوب میشه واسه امریکاییها حقوق خوبی هم میدن. من کسی را میشناسم دکتری صنعتی اصفهان خونده بود مهندسی شیمی و تحقیقات نانوتکنولوزی بعد پست داک 8ماه رفت یه دانشگاه در امریکا بعد ترانسفرکرد دانشگاه هاروارد. البته بحث اینکه میخوای تغییر رشته بدی فرق میکنه. ولی به نظرمن نمره بالا تافل و جی ار ای بگیری البته نمرات بالا بعد اقدام کنی پست داک یا با رزومه خوبت اگر 4تا مقاله سابمیت بشه دکتری را از دانشگاههای رنک زیر 50 قطعا میگیری. البته الان در دانشگاههایی که دوست داری دنبال استاد بگرد استاد پیداکنی 80 درصد راه رو طی میکنی.
    برای مهندسی شیمی دانشگاه پنسیلوانیا رو پیشنهاد میکنم چکش کن چون ایرانیهای مهندسی شیمی اونجا خیلی درخشیدن اساتید دید مثبت دارن به ایرانیها.
    برای مهندسی عمران هم کلورادو و استین تگزاس و هم خوبن حالا شما از رنک بالا تا متوسط چک کن .
    ولی همه این اقدامات به نمره زبانت برمیگرده .
    موفق باشین
    خیلی
    ممنونم از شما دوست عزیزم که وقت گذاشتین. برای TA هم باید به اساتید ایمیل بزنم؟ یا فقط RA اینطور هست؟ راستش مطمئن نیستم بخوام دکترام رو تموم کنم برای همین مقصودم پستداک نیس. بیشتر تمایل به گرفتن دکترا دارم . من هنوز امادگی تافل ندارم (تازه از هلند برگشتم و تازه شروع کردم به لغت خوندن و استارت برای خوندن تافل) به نظرتون از حالا شروع کنم به ایمیل زدن به استادا یا تافل رو بدم جی آر ای رو بدم بعدش ایمیل بزنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

بستگی به دانشگاهت داره ولی خوب همون دستیارتدریس هم باید با استاد هماهنگ کنی ولی سطح زبان خوبی را میطلبه. البته واسه مقطع دکتری بخوای اقدام کنی دستیارتحقیق فاند بیشتری تا دستیار تدریس داره این نکته توجه داشته باش. این نکته که گفتی مطمین نیستم بخوام دکترا رو تمام کنم شما که فرصت مطلاعاتی با بودجه دانشگاه ایران رفتی باید تز بهشون تحویل بدی مجبوری تزتو تمام کنی. به نظرم شما الان که نمره زبان نداری شروع کن تحقیقاتتو انجام بده برای اینکه شرایط متفاوت دانشگاه ها رو بسنجی چندتا دانشگاه انتخاب کنی از رنک بالا تا متوسط رو به پایین این اطلاعات تو سایت وزارت علوم هست که رنک دانشگاه ها رو براساس رشتت تعیین کن و برو تو سایت دانشگاهها و اساتید و رو انتخاب کن. بعد براساس معیارهای مورد نظر و زمینه کاری اساتید استاد خودتو تو چندتا دانشگاه انتخاب کن. بعد کم کم شروع کن بهشون ایمیل زدن. حالا این مطلبی که تو پرانتز برات میزارم حدودا 70 درصد در بیشتر مواقع درمیاد( اساتیدی که تازه استاد شدن تو اون دانشگاهها یا سالهای کمی از استاد شدنشون میگذره رو هم تو اولویت کارت بزار چون فاند بیشتری دارن و پوزیشن خالی گاهی دارن ) ولی تو کلا تمام تلاشتو بکن و ناامید اصلا نشو پروسه اپلای یکم به انرزی و زمان نیاز داره
    موفق باشی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط elhamiiii نمایش پست ها
    خیلی
    ممنونم از شما دوست عزیزم که وقت گذاشتین. برای TA هم باید به اساتید ایمیل بزنم؟ یا فقط RA اینطور هست؟ راستش مطمئن نیستم بخوام دکترام رو تموم کنم برای همین مقصودم پستداک نیس. بیشتر تمایل به گرفتن دکترا دارم . من هنوز امادگی تافل ندارم (تازه از هلند برگشتم و تازه شروع کردم به لغت خوندن و استارت برای خوندن تافل) به نظرتون از حالا شروع کنم به ایمیل زدن به استادا یا تافل رو بدم جی آر ای رو بدم بعدش ایمیل بزنم؟

Junior Member sourenika آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    متلورژی صنعتی __> شناسایی و انتخاب

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی متالورژی صنعتی - دانشگاه سراسری سمنان - معدل 14
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی مواد (گرایش شناسایی - موضوع پایان نامه خوردگی و جوش) - دانشگاه بین المللی قزوین - معدل نهایی 18 (شاگرد اول با نامه استعداد درخشان)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس - طبق میانگین آزومونها آزمایشی (Speaking : 7/5-8,,,,,,,,,Reading:7,,,,,,listening:7 - 7/5,,,,,writing:6/5-7)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم، ولی با توجه به وضعیت زبانم، فکر کنم بالای 300، 310 باشم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ISI = 5 (که 3تا مربوط به ارشد، و 2تا مربوط به لیسانس است)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    1 کنفرانس بین المللی داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری - رشته های مربوط به خوردگی، جوش، و فرآیندهای بهبود خواص مواد (زمینه کاری من در شاخه های زیر میتونه کاربرد داشته باشه:

Aircraft fittings, gears and shafts, bolts, clock parts, computer parts, couplings, fuse parts, hydraulic valve bodies, missile parts, munitions, nuts, pistons, rectifier parts, worm gears, fastening devices, veterinary and orthopedic equipment, structures

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا - کانادا - آلمان - (کلا میزان بالا بودن فاند برام اهمیت داره)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    سابقه تدریس دانشگااهی در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم (workshop و مرتبط با رشته)
    ثبت اختراع داخلی در زمینه کاری لیسانس
    استعداد درخشان دانشگاه در مقطع ارشد با معدل 18
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فول فاند

کدام کشورها شانس بیشترین فاند را دارم؟، حتی دانشگاه متوسط، مثلا تا رتبه 200 یا 300

و اینکه کدام دانشگاهها ، مثلا رتبه 50 تا 150، میتونم با فاند متوسط برم

If you don`t build your Dream, someone will hire you to build theirs
    Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible
    If opportunity doesn't knock, Build a Door
    The Best way to predict the Future is to Make it

Junior Member

0- -

1- عمران – دانشگاه آزاد – 13.72

2- عمران گرایش راه و ترابری – دانشگاه آزاد – 16.06
    3- نمره فرضی تافل 80 تا 90
    4- -
    5- دو مقاله ISI (بدون ایمپکت و نه چندان معتبر). 3 مقاله کنفرانس ملی و یک مقاله کنفرانس بین المللی فارسی.
    6- -
    7- عمران؛ گرایش راه و ترابری
    8- کشور و رنک دانشگاه مهم نیست، مورد مهم احتمال گرفتن فاند هستش
    9- درحال حاضر دانشجوی مقطع دکتری هستم(دانشگاه آزاد).
    10- امکان گرفتن فاند برام خیلی مهمه، و اینکه بتونه کفاف زندگی دانشجویی رو بده.

مرسی از جوابی که میدید.

Junior Member saeed_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNIVERSITY OF TEHRAN - CHEMICAL ENGINEERING

مهندسی شیمی - دانشگاه تهران - معدل 14.49
    مهندسی شیمی (گرایش سیستم های فرآیندی یا Process Systems Engineering) - دانشگاه فنی دورتموند (آلمان) - معدل نهایی (دانشجوی سال اول ارشد) جی پی ای 2.0
    آیلتس - 7.5
    جی آر ای - 3.0 و 147 و 163
    --
    --
    دکتری - مهندسی شیمی گرایش مهندسی واکنش - کاتالیست - جداسازی - کنترل
    اروپا - استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    --
    فول فاند

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_90 نمایش پست ها
    مهندسی شیمی - دانشگاه تهران - معدل 14.49
    مهندسی شیمی (گرایش سیستم های فرآیندی یا Process Systems Engineering) - دانشگاه فنی دورتموند (آلمان) - معدل نهایی (دانشجوی سال اول ارشد) جی پی ای 2.0
    آیلتس - 7.5
    جی آر ای - 3.0 و 147 و 163
    --
    --
    دکتری - مهندسی شیمی گرایش مهندسی واکنش - کاتالیست - جداسازی - کنترل
    اروپا - استرالیا
    --
    فول فاند
    سلام
    استرالیا بدون مقاله امکان گرفتن پذیرش با فاند نیست.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

مکانیک-شریف-17.3

مکانیک تبدیل انرژی-شریف-18.0
    R30-L30-S24-W25
    Q170-V167-AW 4.0
    ممکنه تا سال دیگه یکی چاپ کنم
    NA
    مکانیک، پی ایچ دی
    هر جا به جز امریکا
    رتبه 50 لیسانس و ارشد
    4 ساله فارغ التحصیل شدم،
    2 سال سابقه کار
    فول فاند

من چند ماه پیش اینجا پست کردم و بر اساس راهنمایی دوستان اپلای کردم که خوشبختانه یا متاسفانه مینسوتا قبول شدم. بعدا فهمیدم مینسوتا خیلی نمره جی ار ای براش مهم بوده که من قبول شدم. حالا میخواستم بدونم دانشگاه دیگه ای هست تو کشورهای دیگه که نمره جی ار ای تو رشته مکانیک براشون فاکتور مهمی باشه؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidrezaMV نمایش پست ها

مکانیک-شریف-17.3

مکانیک تبدیل انرژی-شریف-18.0
    R30-L30-S24-W25
    Q170-V167-AW 4.0
    ممکنه تا سال دیگه یکی چاپ کنم
    NA
    مکانیک، پی ایچ دی
    هر جا به جز امریکا
    رتبه 50 لیسانس و ارشد
    4 ساله فارغ التحصیل شدم،
    2 سال سابقه کار
    فول فاند

من چند ماه پیش اینجا پست کردم و بر اساس راهنمایی دوستان اپلای کردم که خوشبختانه یا متاسفانه مینسوتا قبول شدم. بعدا فهمیدم مینسوتا خیلی نمره جی ار ای براش مهم بوده که من قبول شدم. حالا میخواستم بدونم دانشگاه دیگه ای هست تو کشورهای دیگه که نمره جی ار ای تو رشته مکانیک براشون فاکتور مهمی باشه؟

معمولا وزنه ای جی ار ایی در امریکا از همه کشورها بیشتر است و حیفه با این نمرات برای امریکا اقدام نمیکنید. نمیدونم دلیل خاصی دارد یا نه اما شما شانستون برای تاپ 20 خیلی بالا است چه بسا تاپ 10. نمره جی ار ای شما بی نظیر است من تا حالا همچین نمره ای رو ندیدم بالاترین نمره ای که دیده بودم مال یه هندی بود که 335 بود.
    اما برخی از دانشگاههای کانادا، یکی چندتا تو المان و برخی از کشورهای اروپایی.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    معمولا وزنه ای جی ار ایی در امریکا از همه کشورها بیشتر است و حیفه با این نمرات برای امریکا اقدام نمیکنید. نمیدونم دلیل خاصی دارد یا نه اما شما شانستون برای تاپ 20 خیلی بالا است چه بسا تاپ 10. نمره جی ار ای شما بی نظیر است من تا حالا همچین نمره ای رو ندیدم بالاترین نمره ای که دیده بودم مال یه هندی بود که 335 بود.
    اما برخی از دانشگاههای کانادا، یکی چندتا تو المان و برخی از کشورهای اروپایی.
    اشاره کردم که امسال اقدام کردم و پذیرش گرفتم ولی با شرایط فعلی ویزا به نظر میرسه سال دیگه دوباره باید برای کشور دیگه ای تلاش کنم.
    به طور دقیق تر اسم یا لیستی از اون دانشگاه ها جایی دیدید؟

سلام
    1- مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف، معدل 15.5
    2- مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف، معدل 15.47
    3- TOEFL: میتونم 90-100 بیارم
    4- -
    5- 2تا مقاله ISI تو ژورنال های خیلی خوب (ایمپکت های 3 و 5). تا چند ماه دیگه یکی دو تا دیگه هم چاپ میشه
    6- -
    7- مکانیک،مواد، نانو (فعالیت من بین این چند تا حوزه است)
    8- کانادا، آلمان، انگلیس، کشور های اسکاندیناوی
    9-
    10- می خوام بدونم واسه Full fund/ partial fund تو چه Range دانشگاههایی شانس دارم.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)