صفحه 52 از 587 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152552 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط fkey94 نمایش پست ها
    سلام
    1- مهندسی مواد- دانشگاه امیرکبیر-15.7
    2. مهندسی مواد- دانشگاه امیرکبیر-16.9
    3. تافل 97 (R25-L27-S20-W25)
    4. نمره جی آر ای : V140-Q163 نمره W هنوز اعلام نشده
    5. 3 مقاله ISI: 2 مقاله با ایمپکت 2.3، یکی با ایمپکت 4، نویسنده اول هر سه مقاله
    6. 7 کنفرانس اینترنشنال- یکی هند یکی سنگاپور و 5 تا ایران
    7. دکترای شیمی یا مهندسی مواد
    8. آمریکا- کانادا و انتخاب اولم دانشگاه rice
    9. شاگرد اول دوره لیسانس-ارشد بی کنکور-یک نشنال پتنت- 3 ترم تدریس یار-4 تجربه داوری برای ژورنال های ISI با ایمپکت های 3.5، 2.3، 0.6
    10. فول فاند
    سلام دوست گرامی.
    اگه GRE رو کنار بذاریم ، معدلتون متوسطه ولی بقیه رزومتون خیلی خوبه. به نظر من دوباره GRE رو امتحان بدین . این نمره واقعا کمه و رزومتون رو خراب میکنه . اگه GRE رو به حد مطلوب برسونید شانس خیلی خوبی دارین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

مرسی از پاسختون ولی من نمی تونم دوباره امتحان بدم و فکر هم نمی کنم اگه دوباره امتحان بدم نمره ام از این بیشتر بشه تو وربال! به نظرتون با این رزومه واسه کدوم رنک دانشگاه اپلای کنم شانس بیشتری دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omidal7 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. از شما بعیده که خانوادتون آمریکا هستن ولی برای زبان تلاشی نکردین!!! نمره فعلی زبان تافلتون واقعا کمه. بدون GRE هم که نمیشه کاری کرد. من با بقیه رزومتون کاری ندارم ولی متاسفانه با نمره پایین زبان شانسی ندارین واسه دانشگاه های کالیفرنیا.
    با توجه به اینکه میگین هنوز 6 واحد مانده دارین میتونین زمان زیادی روی زبان بذارید و رزومتون رو قوی کنید.
    موفق باشید

ممنون از وقتی که گذاشتید، کلا آمریکا کجا شانس دارم ؟ ترجیا نزدیک ! بعضی میگن که زبان 80 کافیست ، هرچنو در 15 روز آینده سعی میکنم 90 بگیرم !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

مرسی از پاسختون ولی من نمی تونم دوباره امتحان بدم و فکر هم نمی کنم اگه دوباره امتحان بدم نمره ام از این بیشتر بشه تو وربال! به نظرتون با این رزومه واسه کدوم رنک دانشگاه اپلای کنم شانس بیشتری دارم؟
    هیچوقت خودتون رو دستکم نگیرید. همین که یه بار آزمون دادین و با سوالات آشنا شدین خیلی کار رو راحت تر میکنه. با 1 ماه خوندن میتونین نمره رو ارتقا بدین. دوستم با 2 هفته خوندن نمرات V:152 Q:167 گرفت !!!!
    نظر من هنوزم همونه که با زبان بهتر اقدام کنید حتی اگر 1 سال بمونید ارزش داره. کلا پذیرش دکتری به مکاتبات با اساتید هم شدیدا بستگی داره. ولی نمره زبان و برخی مسائل مربوط به کمیته هست. مثلا در مورد دانشگاه انتخاب اول شما RICE به این متن توجه کنید:
    In general, applicants should score at least 148 on the quantitative section, at least 146 on the verbal section and at least 4 on the analytical writing section.
    GRE scores are generally above 159 for the quantitative portion. GRE Verbal scores less than 146 and Analytical scores less than 3.0 will generally not be considered acceptable.
    با این رقابت های شدید در پذیرش سالانه شما باید از مینیمم تعیین شده بیشتر بشید.
    نمونه هایی از دانشگاه ها را هم میذارم تا اهمیت رو ببینی.

Rochester:
    Although we do not have a minimum requirement, a score of 155 on the GRE verbal and 155 on the quantitative section, a 4.5 on the analytical section, and a GPA of 3.0/4.0 are usually competitive for entry in the Ph.D. program.

Michigan States:
    GRE General Test. The median GRE scores for recently admitted graduate students are 164 quantitative, 153 verbal, and 3.0 analytical writing.
    GRE scores are generally above 159 for the quantitative portion. GRE Verbal scores less than 146 and Analytical scores less than 3.0 will generally not be considered acceptable.

Arizona State University:
    400+ verbal, 700+ quantitative, 3.5+ analytical

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnikouei نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتید، کلا آمریکا کجا شانس دارم ؟ ترجیا نزدیک ! بعضی میگن که زبان 80 کافیست ، هرچنو در 15 روز آینده سعی میکنم 90 بگیرم !
    اینکه خانواده اونجا هستن یه نکته مثبت و مهم هست. به نظرم Oregon State University شانس خوبی داری. اگه معدل 2 سال آخرت خوبه سعی کنی حتما ذکر بشه. در موردش تحقیق کن :
    Internet (iBT)
    TOEFL
    80
    Minimum score of 18 on each section

نزدیک ترین ایالت هم همین هست. Arizona روی زبان خیلی حساس هست. سایت دانشگاهش رو نگا کنی خودت متوجه میشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. نگا کنید اگه قصد ماندگار شدن در کشور محل تحصیل رو دارید آمریکا تقریبا ویزا نمیده !! و از طرفی چون یه بیگانه هستیم احساس امنیت نمی کنید.
    به نظر من اگه حتما میخواید برید ، واسه کانادا اقدام کنید . معدل لیسانستون کمه و استرالیا فک نکنم بتونید جواب بگیرید ولی باز هم بفرستید.
    کانادا به جز چند رشته ی خاص GRE نمیخواد. و اینکه شما GRE دارید خودش نکته مثبت محسوب میشه. معدل مینیمم دکتری کانادا ، معدل ارشد 15.6 و 16.6 (بسته به دانشگاه) هست که شما این رو دارید . به اروپا فک نکنید هر کدوم از دوستام رفته بیکاره اونجا و برگشته!!!
    به نظرم تاپ 10 کانادا حتما میشید. مقالاتتون خیلی کمک میکنه . ولی بازم سعی کنید از طریق اساتید دانشگاهتون لینک پیدا کنید تا خیالتون راحت بشه. البته اگه پول کافی دارید (هر ادمیت پول میخواد !!) به چند دانشگاه آمریکا هم بفرستید مدارک رو.

1- رشتۀ لیسانس:الکترونیک – نام دانشگاه: باهنر کرمان – معدل نهایی 13/5
    2- رشتۀ فوق لیسانس : قدرت – نام دانشگاه : باهنر کرمان – معدل نهایی 18
    3- نمرۀ زبان (تافل ): 83 (Reading: 22, Listening: 23, Speaking: 18, Writing: 20)
    4- نمرۀ GRE :ً Q 165, v135, w2
    5- تعداد مقالات ژورنالی ( یک مقاله ISI با ضریب 1)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: 9 مقاله داخلی معتبر
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری برق قدرت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    امریکای شمالی
    9- نکات برجستۀ رزومه:6 ماه سابقه کار
    10-
    بدون فاند که نمیشه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط megatroon نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس :برق کنترل– نام دانشگاه :دانشگاه غیر انتفاعی سجاد مشهد – معدل نهایی :13.14
    2- رشتۀ فوق لیسانس : برق الکترونیک – نام دانشگاهدانشگاه ارومیه – معدل نهایی 18.3
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    IELTS Academic (L:6 R:6.5 S:7 W:6.5 ) Overall : 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    304: GRE General:(V:143 Q:161 W:3.0 ) Overall

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 2 isi
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : XXX

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : برق الکترونیک(MEMS)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    امریکا - کانادا - استرالیا
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    همکار پژوهشی در استفاده از قانون پروژه کسر خدمت نخبگان
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : نیاز به فاند دارم
    معدل لیسانس شما، مانع جدی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر استرالیاست.

اگر در کانادا بتونید نظر استادی را جلب کنید، به نظر میاد که میتونید از دانشگاه معتبر ی در این کشور، پذیرش فول فاند بگیرید. تصور میکنم که احتمال دریافت RA وجود داشته باشه.

برای پذیرش فول فاند از امریکا، به نظر میاد دو مانع جدی سر راه شماست: 1- معدل لیسانس؛ 2- نمرۀ GRE
    اگر با همین وضعیت بخواید اپلای کنید، کار سختی در top 100 خواهید داشت.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس :مهندسی برق– نام دانشگاه :دولتی شهرستان – معدل نهایی :16.5
    2- رشتۀ فوق لیسانس : مهندسی برق مخابرات – نام دانشگاه صنعتی شریف – معدل نهایی 14.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل 102
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای برق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    کشور برام زیاد فرقی نمیکنه . بیشتر دنبال شهر و مکان مناسب هستم .رنک دانشگاه هم زیاد مهم نیست ولی خب دیگه داغون نباشه !!!!
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : فول فاند به شدت نیاز دارم

Junior Member

لیسانس برق مخابرات دانشگاه علم و صنعت ایران - معدل 16.59
    تافل: 103/120، R22, L24, S29, W28
    GRE: V 144, Q 161, A 3.5
    یک حل تمرین و یک کتاب در دست تالیف
    هدف: دکتری با فاند کامل

دانشگاه های مد نظر:
    دانشگاه های زیر رنک 50 در آمریکا
    و ترجیحاً در ایالت نیویورک
    +
    UBC, Toronto, Alberta

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)