صفحه 56 از 587 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط siramin056 نمایش پست ها
    سلام
    1- مهندسی کامپیوتر- دانشگاه امیرکبیر-14.71
    2. مهندسی کامپیوتر- دانشگاه شریف-16.41
    3. تافل 107
    4. نمره جی آر ای :320، V:154, Q:166
    5. ژورنال : 1 عدد، ELSEVIER
    6. کنفرانس: 1 عدد
    7. COMPUTER SCIENCE
    8. دانشگاههای رنک 15-40 آمریکا
    9. 1 عدد ریکام خیلی خوب، 2 سال RA بودم، 2 ترم تدریس یار، 2 ترم تدریس تو دانشگاه غیرانتفاعی
    10. فول فاند

ممنون از وقتتون
    سلام
    رزومه شما به غیر از معدل لیسانستون و تاحدودی کمی مقالاتتون چیزی برای top40 آمریکا کم نداره
    اما به نظر میرسه به احتمال بالا با توجه به معدل لیسانس پایینتون تو top40 آمریکا به مشکل بخورین (در مقایسه با برادران چینی و هندی با معدلهای شگفت انگیز )
    مورد شما با توجه به نمره خوب GRE و تافل و معدل فوق قابل قبول و دانشگاههایی که در آنها بودین میشه با مکاتبات زیاد استادی رو مجاب کرد که از رزومه شما خوشش بیاد و ساپورتتون بکنه.
    با توجه به اینکه معدل لیسانس چیزی نیست که دست خود شما باشه و زمانش گذشته بنابراین توصیه میشه درکنار مکاتبات با حجم زیاد (بزن داداش هر استادی رو دیدی ایمیل بده )
    سعی بکنین با کار روی مقالات جدید و چاپ اونها این مورد رو به تاجای ممکن تقویت بکنی. فکر میکنم با خوش شانسی بتونین از top40-70 آمریکا، پذیرش بگیرین.

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1-لیسانس مدیریت بهداشت- علوم پزشکی شیراز، معدل 16/44
    2-فوق لیسانس اقتصاد سلامت-علوم پزشکی شیراز، معدل 17/60
    3- هنوز تافل ندارم ولی فرضآ:speaking 25, listening 25, reading 25, writing 25 چون مطمئن هستم که میتونم.
    4- GRE ندارم
    5- 3مقاله فارسی و 3مقاله ISI
    7-میخوام برای رشته های اقتصاد سلامت یا سیاست گذاری در سلامت که رشته های مرتبط هستند اپلای کنم.
    8- آمریکا-هلند-سوئد-نروژ-فرانسه-فنلاند-بیشتر کشورهای اروپایی رو علاقه دارم.
    9- نیازمند فاند کامل هستم و بیشتر از دانشگاهش فاند واسم اهمیت داره

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط starnili نمایش پست ها
    سلام

1- رشتۀ کارشناسی مهندسی صنایع- خواجه نصیر- 18.22
    2- رشتۀ فوق مهندسی صنایع-صنایع- شریف- 17.60
    3- نمره ي تافل: 105 (R29 L28 S23 W25)
    4-نمره ي GRE كل: 317 (وربال: 157، كوآنت : 160
    رايتينگ: 3.5)
    5- تعداد مقالات کنفرانسی بین المللی : دو عدد (فارسی)
    6- دکترای مهندسی صنایع
    7- کشورهای آمریکا و کانادا دانشگاههای رنک 15-40 آمریکا( تگزاسA&M، نورث کارولینا، بوفالو، مینه سوتا، کلمسون، پیتزبورگ و نورث ایسترن) و تورنتو، مکگیل و واترلو
    8- نکات برجستۀ رزومه : 4 تا کلاس TA داشتم، رتبه اول کارشناسی
    9- حتما نیاز به فول فاند دارم.

تا حالا هر چی به استادا میل زدم یا جواب دادن دانشجوی دکترای جدید نمیگیرن یا اینکه گفتن به صورت رسمی اپلای کنم.

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    معدل های شما کاملا چشم گیر هستند به ویژه معدل بسیار مهم لیسانست.
    دانشگاه های خوبی درس خوندی بنابراین تو دانشگاه هایی که تو هیئت بررسی پرونده ها اساتید ایرانی وجود داره عملا وضعیتت خوب خواهد بود و در بقیه موارد هم چیزی از دست نمیدی.
    تافل چشم گیر ولی Speaking skill متوسط که می تونه یکی از علل جواب ندادن استادات رو تو این بخش جستجو کرد که در ادامه میگم چرا.
    نمره مجموع GRE خوب و نمره Writing قابل قبول. اما نمره کوانت پایین برای یک مهندس (البته اگه از من می پرسی دلیلی نیست که استادها بهت جواب خوبی نمیدند. این برای دانشگاه مقصد مهمه نه زیاد برای اساتید)
    مقالات عملا هیچ چون اونها (منظورم اساتید) با مقالات فارسی کاری ندارند و نمی تونند هم داشته باشند.
    خصوصا برای رشته ای مثل مهندسی صنایع بهتر است مقاله داشته باشی (عملا یکی دیگه از دلایلی که اساتید بهت بصورت template جواب میدند)
    4 تا کلاس TA بودنت هم بسیار خوبه ولی و ولی: با توجه به نمره بخش اسپیکینگ پایین تر از 25-26 عملا برات TA رو یا فاند TA رو برات بهمراه نمیاره. باز توضیح میدم.
    قبل از صحبت روی دانشگاههای مقصدت بزار کلی بگم که چرا استقبال ازت هم بوده:
    اساتیدی که براشون ایمیل میدی به دو علت می تونند بهت فاند بدن:1-با داشتن مقالات چشم گیر میتونستند بهت RA بدند و چون عملا مقاله ای نداری نمی تونند.
    2-با داشتن وضع مناسب آموزشی که داری (به ویژه معدل لیسانس چشم گیر) اگر بخش speaking TOEFL هم خوب بودی بهت TA می دادند و چون این بخش هم یخورده لنگ می زنی بهت شاید تمایلی به TA دادن نداشته باشند.
    بنابراین راه گشای کار شما تنها پیدا کرن استاد هست با توجه به رزومه خوبی که داری.
    سعی کنید به اساتید ایرانی هم حتما ایمیل بدین (چون براشون Speaking TOEFL و Verbal GRE زیاد بدان صورت مهم نیست و عملا دیده شده، و از نام دانشگاهها شاید به این راحتی نگذرند البته اگر دانشگاه اکی بده).
    اما در مورد دانشگاهای انتخابی: اولا خودتون رو فقط محدود به اینها نکنین و مورد شما راهگشاش پیدا کردن استاد هست و درکنار اون سعی در چاپ مقاله داشته باشین
    با وضعیت موجود من فکر میکنم دانشگاه های زیر جوابشون Not OK باشند:
    Texas A&M, North Carolina State Uni, Uni of Pittsburgh, Clemson Uni, and Northeastern Uni
    دانشگاه لب مرزی که شاید اکی بشه: Uni of Minnesota
    دانشگاهی که احتمال OK خیلی بالاست: North Car. A&T State Uni

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق

1- مهندسی برق - قدرت ، شهید مدنی آذربایجان معدل 17.89 ، فوق لیسانس شهید بهشتی(دانشکده فنی عباسپور تهران) 18
    3- نمرۀ زبان ندارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (دو تا ISI یا استاد راهنما)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (دو تا فارسی 4 تا انگلیسی)
    7- دکتری
    8- کشور مقصد اول استرالیا ، دانمارک ، هلند
    9- رتبه دوم لیسانتس و فوق لیسانس
    10- سابقه کار یکسال
    11 - سابقه تدریس در دانشگاه ازاد و پیام نور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    خوشبختانه معدل های بسیار خوبی دارید و میشه روی پذیرش و دریافت اسکالرشیپ، حساب ویژه ای باز کرد. با این حال، نمره های تافل و GRE مشکل واضح دارند! در تافل، مهمترنی مهارت ها، اسپیکینگ و رایتینگ هستند که متأسفانه برای شما، زیر 20 هست و به راحتی میتونه مشکلزا بشه. در GRE هم کوانت 158 و حتی رایتینگ 2.5 میتونه خیلی راحت مشکل ساز بشه! نداشتن مقالۀ چاپ شدۀ معتبر هم ممکنه باعث پس زدن استادها در استقبال گرم از شما بشه.

با این همه، شما میتونید پذیرش بگیرید. ولی مسئلۀ اصلی اینه که دانشگاه هایی که با این ضعف های نمرات آزمون های شما، کنار میاند، عمدتاً دانشگاه هایی هستند که میشه گفت معدل های شما برای اون دانشگاه ها، حیفه. یعنی شما اگر آزمون تافل و GRE را تکرار کنید و تافل 95+ (همۀ مهارت ها بالای 20) و GRE مجموع 310+ (با کوانت حوالی 165) بیارید، با امیدواری بالایی میتونید از top 50 امریکا پذیرش فول فاند بگیرید. پیشنهاد من به شما اینه که از قابلیت های معدل های خوبتون، استفادۀ بهینه ببرید و عجولانه راهی دانشگاه های سهل الوصول نشید.
    ممنونم از راهنماییتون و وقتتون واقعا زبانم بهتر از این نمیشه و میخوام حتما سال دیگه برم. به نظر شما من رنک 50 تا 100 میتونم بزنم؟ یعنی شانس اسکالرشیپ دارم؟ کسی هست که صرف نظر کنه از اینکه من مقاله ندارم و زبانم بده؟
    ویرایش توسط Mechatronic : December 4th, 2014 در ساعت 08:09 PM دلیل: اصلاح پست مرجع

Junior Member

1- مهندسی عمران. دانشگاه آزاد کرج. 13.99
    2- مهندسی سازه. أانشگاه استانبول تکنیک. 3.65 از 4
    3- ielts academic. speaking 5.5, writing 5.5, listening 6.5, reading 7.5
    4- Gre ibt . quantitive 167, verba, 135. writing nanveveshtam
    5-
    6-
    7- مهندسی سازه یا زلزله. مقطع دکتری
    8- کانادا . آمریکا
    9- thesis: nonlinear dynamic analysis , ریکام هم میتونم از پروفسور تمام راحت بگیرم.
    10- با فاند کامل نیاز دارم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrvar نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون و وقتتون واقعا زبانم بهتر از این نمیشه و میخوام حتما سال دیگه برم. به نظر شما من رنک 50 تا 100 میتونم بزنم؟ یعنی شانس اسکالرشیپ دارم؟ کسی هست که صرف نظر کنه از اینکه من مقاله ندارم و زبانم بده؟
    رنک 50 تا 100 با شرایط فعلی، غیرممکن نیست اما شانستون کمه. شاید بتونید رنک بالای 100 نتیجه بگیرید. متأسفانه نمرۀ زبان و GRE، چون قابل جبران توسط اپلیکنت هست، خیلی قابل اغماض نیست و کمیتۀ پذیرش میتونه استدلال کنه که اپلیکنت، فرصت برای جبران داره. مقاله خیلی مسئلۀ حادی ایجاد نمیکنه اگر بتونید نمرات زبان بهتری بگیرید.

معدل های شما شرایط دریافت اسکالرشیپ دارند اما به طور کلی، اسکالرشیپ به افراد دارای رزومۀ قوی داده میشه که نمرۀ زبان و GRE هم آیتمهای مؤثری هستند و نمیشه اثر اونها را نادیده گرفت. مقاله خیلی زیاد باعث کاهش شانس شما نمیشه اما زبان و GRE قابل اغماض نیست.

پیشنهادم اینه که اگر نمیتونید برای موعد Fall 2015 آزمون مجدد بدید و جبران کنید، از حالا برای Spring 2016 یعنی حدودا شش ماه دیگه برنامه ریزی کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Melbourne

1- رشتۀ لیسانس:مهندسی مکانیک – دانشگاه صنعتی شریف – معدل 17.7(دوسال اخر 18:15)
    2-نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) 95(R:26,L:25,S:19,w:25)
    4- نمرۀ GRE.وربال 153و کوانت 169و رایتینگ 3.0)
    5- تعداد مقالات:1 مقاله داخلی(کنفرانس بین المللی مکانیک)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مکانیک (Thermofluid and Heat Transfer) PhD)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای: امریکا و کانادا و استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه: TAدو درس در دانشگاه
    10- سایر نکات مهم: شانس برای پذیرش با فاند در university of Utah--UcDavis--University of Minnesota-Boston-University of Kentucky--Oregon State--Illinois (urbana champaign)
    --Colorado boulder

ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنید ونظرتون رو یگید.
    متشکر

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad1372 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس:مهندسی مکانیک – دانشگاه صنعتی شریف – معدل 17.7(دوسال اخر 18:15)
    2-نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) 95(R:26,L:25,S:19,w:25)
    4- نمرۀ GRE.وربال 153و کوانت 169و رایتینگ 3.0)
    5- تعداد مقالات:1 مقاله داخلی(کنفرانس بین المللی مکانیک)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مکانیک (Thermofluid and Heat Transfer) PhD)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای: امریکا و کانادا و استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه: TAدو درس در دانشگاه
    10- سایر نکات مهم: شانس برای پذیرش با فاند در university of Utah--UcDavis--University of Minnesota-Boston-University of Kentucky--Oregon State--Illinois (urbana champaign)
    --Colorado boulder

ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنید ونظرتون رو یگید.
    متشکر

دوست عزیز رزومه ت خیلی خوبه بهت تبریک میگم .. من رشته م مکانیک نیست و صنایع هست اما به نظرم تو گزینه هات حتما دانشگاه Northeastern در بوستون رو هم حتما لحاظ کن ... کلی دانشجوی دکتری مکانیک ایرانی داره و جاش هم خیلی خوبه .به نظرم قطعا شانس پذیرش فول فاند داری ... موفق باشی
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معدل های شما کاملا چشم گیر هستند به ویژه معدل بسیار مهم لیسانست.
    دانشگاه های خوبی درس خوندی بنابراین تو دانشگاه هایی که تو هیئت بررسی پرونده ها اساتید ایرانی وجود داره عملا وضعیتت خوب خواهد بود و در بقیه موارد هم چیزی از دست نمیدی.
    تافل چشم گیر ولی Speaking skill متوسط که می تونه یکی از علل جواب ندادن استادات رو تو این بخش جستجو کرد که در ادامه میگم چرا.
    نمره مجموع GRE خوب و نمره Writing قابل قبول. اما نمره کوانت پایین برای یک مهندس (البته اگه از من می پرسی دلیلی نیست که استادها بهت جواب خوبی نمیدند. این برای دانشگاه مقصد مهمه نه زیاد برای اساتید)
    مقالات عملا هیچ چون اونها (منظورم اساتید) با مقالات فارسی کاری ندارند و نمی تونند هم داشته باشند.
    خصوصا برای رشته ای مثل مهندسی صنایع بهتر است مقاله داشته باشی (عملا یکی دیگه از دلایلی که اساتید بهت بصورت template جواب میدند)
    4 تا کلاس TA بودنت هم بسیار خوبه ولی و ولی: با توجه به نمره بخش اسپیکینگ پایین تر از 25-26 عملا برات TA رو یا فاند TA رو برات بهمراه نمیاره. باز توضیح میدم.
    قبل از صحبت روی دانشگاههای مقصدت بزار کلی بگم که چرا استقبال ازت هم بوده:
    اساتیدی که براشون ایمیل میدی به دو علت می تونند بهت فاند بدن:1-با داشتن مقالات چشم گیر میتونستند بهت RA بدند و چون عملا مقاله ای نداری نمی تونند.
    2-با داشتن وضع مناسب آموزشی که داری (به ویژه معدل لیسانس چشم گیر) اگر بخش speaking TOEFL هم خوب بودی بهت TA می دادند و چون این بخش هم یخورده لنگ می زنی بهت شاید تمایلی به TA دادن نداشته باشند.
    بنابراین راه گشای کار شما تنها پیدا کرن استاد هست با توجه به رزومه خوبی که داری.
    سعی کنید به اساتید ایرانی هم حتما ایمیل بدین (چون براشون Speaking TOEFL و Verbal GRE زیاد بدان صورت مهم نیست و عملا دیده شده، و از نام دانشگاهها شاید به این راحتی نگذرند البته اگر دانشگاه اکی بده).
    اما در مورد دانشگاهای انتخابی: اولا خودتون رو فقط محدود به اینها نکنین و مورد شما راهگشاش پیدا کردن استاد هست و درکنار اون سعی در چاپ مقاله داشته باشین
    با وضعیت موجود من فکر میکنم دانشگاه های زیر جوابشون Not OK باشند:
    Texas A&M, North Carolina State Uni, Uni of Pittsburgh, Clemson Uni, and Northeastern Uni
    دانشگاه لب مرزی که شاید اکی بشه: Uni of Minnesota
    دانشگاهی که احتمال OK خیلی بالاست: North Car. A&T State Uni

موفق باشید

سلام. از راهنماییتون خیلی ممنونم.
    من الان دارم روی مقاله های پایان نامه ام کار میکنم ولی فکر نکنم تو کوتاه مدت نتیجه بده. به استادام خیلی میل زدم ولی خوب نهایتن گفتن رزومه خوبی داری و اگه اومدی اینجا در مورد همکاری صحبت میکنیم. با این وضعیت به نظر شما بهتره صبر کنم تا سال دیگه که هم مقاله هام انشالا به نتیجه رسیده باشه و هم اینکه اگه شد یه بار دیگه تافل و جی ار ای بدم؟ آخه واقعن نمیخوام یه دانشگاه رنک بالای 40 برم.
    راستی من از Oregon state برای بهار پذیرش دارم ولی فاندی در کار نیست.استادم از زمینه کاریم خوشش اومده ولی خوب میگه در حال حاضر بودجه ندارم و قولی نمیتونم بدم. به نظر شما ارزش رفتن داره و اینکه چقدر احتمالش هست برا ترم بعدش فاند بگیرم.
    یک نکته دیگم اینکه از استاد دانشگاه Bilkent هم یه جواب خوب دارم که گفته قرارداد یه پروژه تو زمینه کاری من بسته و منو میخواد. به نظر شما این دانشگاه و کلا ترکیه ارزش رفتن داره؟
    بازم خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)