صفحه 32 از 587 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132532 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط omidal7 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون ، من به رنک بین 100 تا 200 کمتر فک نمی کنم. همون دانشگاه Michigan State هم که رنکش 170 هست هم آرزومه...
    هر جا دیدید من در مورد رنک امریکا حرف زدم، بدونید دارم در مورد رتبه بندی US News حرف می زنم؛ دانشگاه میشیگان استیت، رنکش 48 تا 54 هست.

جهت اطلاع شما: دانشگاه ایالتی میشیگان در رشتۀ مهندسی برق، تافل 80 می خواد (رایتینگ حداقل 22 و سایر هم حداقل 19)؛ GRE مجموع 305 (کوانت 159، وربال 164، رایتینگ 3)؛ میگه توی معدلتون، باید جزو 10 درصد کلاس بوده باشید! تمام دانشجوهایی که پذیرش می گیرند، فاند هم می گیرند و اگر فاند نباشه، پذیرش هم کنسل هست. میگه مینیمم وربال و رایتینگ برای دادن پذیرش حیاتی هست.

با توجه به داده های بالا، اگر توی معدل لیسانس به مسئله بر نخورید، شانس پذیرش خوبی خواهید داشت.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه تهران-15
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی صنایع غذایی- صنعتی اصفهان-17.13
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس 7(W:6.5, S:7, R:7, L:7.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :V:137 Q:153 W:3
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :مهندسی صنایع غذایی- دکترا یا فوق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :آمریکا, ;کانادا;فنلاند;سوئد;آلمان
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :ندارم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    فاند کامل
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانسنام دانشگاهمعدل نهایی : مهندسی شیمی – علم و صنعت – 17.05 ( تا ترم 6 – قابل ارتقا تا 17.30 تا انتهای دوره تحصیل)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : ندارم

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : TOEFL 102 (R:27 L: 30 s:23 w:22)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: 3 هفته دیگر دارم تخمین : q:165 v: 145
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مستر مهندسی شیمی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    کانادا : ( میدونم پیشبینی سخته اما فکر میکنید به طور خاص برای کدوم دانشگاه ها شانس دارم: مثلا UOT , UBC , WATERLOO شانسی هست
    آمریکا : اولویت اولم دانشگاه RICE هست. ( به نظرتون شانسی دارم؟) اما اگر این نشد دیگر جای خاص دیگری برایم مهم نیست. فقط رنک و اینکه جایی باشه که زمستوناش برفی باشه !!!!

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ) : جزو 10 % ورودی رشته! همین!
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و )
    فاند برایم مهم نیست، بیشتر رنک اما اگه جایی باشه که هم رنک نسبتا خوبی داشته باشه هم شانس فاند داشته باشم چه بهتر ( میدونم تو مقطع مستر فاند کمه) + ( یک سوال مهم هم درباره نوع فاند دارم، ممنون میشم اگه کسی اطلاعات خوبی داره و حوصله کمی توضیح دادنم داره به من پیغام خصوصی بده)

سپاس فراوان از زمانی میگزارید

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    :کامبوتر-شیراز-۱۴.۸۰
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: کامبیوتر-شریف-۱۵.۶
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 100(W:25, S:25, R:30, L:30)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ۱-springer
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکتری
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :آمریکا
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :رتبه ۹ آزمون کارشناسی ارشدوتو دانشگاه شریف TA دو سه تا درس هم بودم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) میشه یا نه؟!!!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه تهران-15
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی صنایع غذایی- صنعتی اصفهان-17.13
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس 7(W:6.5, S:7, R:7, L:7.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :V:137 Q:153 W:3
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :مهندسی صنایع غذایی- دکترا یا فوق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :آمریکا, ;کانادا;فنلاند;سوئد;آلمان
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :ندارم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    فاند کامل
    معدلهای نرمالی دارید؛ نه مشکل دار و نه شاخص. نمرۀ آیلتس هم نمرۀ قابل قبولی هست. اما نمرۀ GRE کمی دارید که میتونه ایجاد مشکل کنه. پیشنهاد میکنم که دوباره امتحان بدید و تلاش کنید نمره ای حدود 310 بگیرید. نداشتن مقاله باعث میشه کمی برای جلب نظر استادها، به مشکل بخورید.

در مورد امریکا میتونم بگم که اگر GRE بالای 310 بگیرید، شانس پذیرش قابل قبولی خواهید داشت. منبع فاند باید یا اسکالرشیپ باشه یا TA یا RA. مورد اول که کمی سخته به رزومۀ شما تعلق بگیره؛ مورد دوم به نظر دپارتمان بستگی داره که البته غیرممکن نیست؛ مورد سوم هم به نظر استاد بستگی داره که شانس کمی دارید.

برای کانادا هم نیاز دارید با استادها مکاتبه کنید تا بلکه بشه با جلب نظر استاد، گره گشایی کرد. نداشتن مقاله میتونه باعث بشه که سختی هایی براتون پیش بیاد و در نتیجه باید صبر و حوصله داشته باشید.

در مورد فنلاند و سوئد و آلمان نظر خاصی ندارم.

پیشنهاد میکنم که برای امریکا، حتماً GRE مجدد بدید و تلاش کنید تا جایی که مقدوره، نمرۀ بالایی بگیرید.

Junior Member

1- مهندسی شیمی – دانشگاهاصفهان – ۱۳.۸۸

2- مهندسی شیمی – دانشگاه شیراز – ۱۷.۱۷

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) هنوز ندارم ولی فرض کنید: speaking:6.5 - listening:6.5 - writing:6.5 - reading:6
    یا بیشتر

4- نمرۀ GRE یا GMAT
    ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI)
    ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) ندارم

7- مهندسی شیمی و دکتری

8- کانادا - آلمان - استرالیا - نیوزیلند - سوید

9- دو سال سابقه کار به عنوان متخصص انتقال حرارت (مهندس فرآیند) و یک سال سابقه تدریس

10- الزام به دریافت فاند

سلام.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق الکترونیک-صنعتی نوشیروانی بابل- 15.13
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق الکترونیک- تربیت مدرس- 17.18
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم، ولی فرض کنید نمره خیلی بالا. چون زبانم عالیه.

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    مثل تافل.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2 مقاله ISI حداقل باید بدم (هنوز نهایی نشده)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    اینم حداقل 2تا.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    برق الکترونیک آنالوگ، دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    امریکا. بیشتر مورد سوالم اینه که برای دانشگاهای رنک تاپ شانس دارم یا نه.
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    3 سال جهشی بودن.
    فول فاند در صورت امکان.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط imperfect2011 نمایش پست ها
    سلام.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق الکترونیک-صنعتی نوشیروانی بابل- 15.13
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق الکترونیک- تربیت مدرس- 17.18
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم، ولی فرض کنید نمره خیلی بالا. چون زبانم عالیه.

مثل تافل.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2 مقاله ISI حداقل باید بدم (هنوز نهایی نشده)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    اینم حداقل 2تا.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    برق الکترونیک آنالوگ، دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    امریکا. بیشتر مورد سوالم اینه که برای دانشگاهای رنک تاپ شانس دارم یا نه.
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    3 سال جهشی بودن.
    فول فاند در صورت امکان.
    فعلاً رزومۀ نرمالی دارید. بعد از مشخص شدن نمرۀ زبان و GRE و رکورد مقالات، میشه بهتر در مورد شانستون نظر داد. معدل های موجود، برای رنک زیر 30 مناسب نیست؛ مگر اینکه فاکتورهای دیگری که هنوز موجود نیست، تغییر قابل توجهی در وزن رزومه تون ایجاد کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    فعلاً رزومۀ نرمالی دارید. بعد از مشخص شدن نمرۀ زبان و GRE و رکورد مقالات، میشه بهتر در مورد شانستون نظر داد. معدل های موجود، برای رنک زیر 30 مناسب نیست؛ مگر اینکه فاکتورهای دیگری که هنوز موجود نیست، تغییر قابل توجهی در وزن رزومه تون ایجاد کنند.
    مرسی از جوابتون!
    این جمله رو من بارها دیدم که باید فاکتورهای خاصی موجود باشه، ولی دقیقا نمیدونم چه فاکتورهایی!
    ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.
    الان برا دانشگاهای 30-100 شانس دارم با همین شرایط؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS: Mechanical Engineering, Ferdowsi University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم.

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک سیالات - فردوسی مشهد- 16.65

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی مکانیک تبدیل انرژی - فردوسی مشهد- 17.44

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل 103(W:24,S:23,L:27,R:29)
    البته منقضی شده و دوباره امتحان دارم که میتونه بالاتر از این باشه. ممنون میم تو این رابطه بگین مثلا اگه بالای 110 باشه چقدر شانس قبولی بالاتر میره؟ چون اگه اینطور باشه با گذاشتن زمان بیشتر میتونم بالاتر ببرم نمرمو.

5 دسامبر امتحان دارم-

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    در حال نوشتن- فعلا ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :
    یک مقاله انگلیسی کنفرانس ISME

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا (مهندسی مکانیک)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا- کانادا-اروپا و سنگاپور

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سه سال سابقه تدریس (البته رشته ی زبان)
    حدود 9 تا کلاس حل تمرین داشتم
    ارشد رو با معدل قبول شدم (رتبه ی سوم کارشناسی)

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

بیشتر میخوام بدونم وقتمو روی بالا بردون نمره ی تافل و GRE بذارم یا تکمیل مقالاتم؟ نگرانم که بدون مقاله به مشکل بخورم. شانس قبولی توی دانشگاهای رنک بالا و مخصوصا UofT برام مهمه اگه کسی اطلاع داره. ممنون

ویرایش توسط behrooz69 : October 24th, 2014 در ساعت 06:59 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)