صفحه 63 از 587 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163563 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

درود به شما
    نمي‌دونم رزومه من تا چه حد قابل قبوله؛ و چه نقاط ضعف و قوتي دارم؛ پيشاپيش از راهنمايي و توجه شما سپاسگزارم!

1- مديريت بازرگاني –دانشگاه مازندران – 13/47
    2- مديريت بازرگاني-مالي– آزاد واحد بابل– 17/03
    3- ---
    4- ---
    5- 4 مقاله ISI بدون ايمپكت، 3 مقاله ISI در دست داوري (روند انتشار مقالات ISI در ژورنال‌ها ادامه داره، البته ازين به بعد فقط ژورنال‌هاي ايمپكت‌دار!) 2 مقاله ژورنال‌هاي علمي-پژوهشي داخلي (اينجا هم هنوز مقالات دست داوري و چاپ دارم)
    6- 11 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي (9 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي داخلي تهران، شيراز، رشت و قم) 2 مقاله در كنفرانس بين‌المللي دانشگاه شججين لهستان و 2 مقاله هم تا مدتي بعد در دانشگاه سيسيل ايتاليا.
    7- مديريت بازاريابي، دكترا
    8- اولويت اول اروپا (ترجيحا آلمان، هلند، كشورهاي اسكانديناوي) اولويت بعدي امريكا
    9- داراي 12 سال سابقة كار (8 سال فعاليت بانكي، 4 سال فعاليت مطبوعاتي) كه نمي‌دونم اينجا ارزشي داره يا نه؟!
    10- نيازمند فاند كامل.

پيروز و پايدار باشيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

0-
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: IT-سراسری تبریز روزانه-14
    2-
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 97 (R25-L27-S20-W25)
    4-
    5-
    6-
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : IT یا مدیریت یا تجارت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا-استرالیا-(یا هر کشوری که شانس قبولی دارم لطفا بگید)
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : سابقه کار به عنوان بازاریاب
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : فاند اگر بشه که خیلی بهتر ولی قبولی مهمه

Junior Member aram_leg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Plan Breeding, Razi Unevesity

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    دوست عزیز؛

واقع بین باشید. با این معدل ها تصمیم دارید پذیرش و فاند بگیرید از ETH ؟! تقریباً محاله.
    در استرالیا هم معدل های شما میتونه مانع جدیتون باشه؛ هر چند که مقالات معتبر میتونه مرهم باشه ولی نه در همۀ دانشگاه ها.
    سوئد و دانمارک دور از دسترس نیست.
    امریکا هم باید دید GRE چند میشید. ولی میسر هست.

ضمناً دایی جان اگر بخواد کمکی کنه، مثلاً هزینۀ تحصیل شما را بده، میتونید از جاهای خوبی پذیرش بدون فاند بگیرید.

ممنون از پاسختون.
    حق با شماست ولی من در حال حاضر با استادی در ETH در حال مکاتبه هستم و خیلی از کارام خوشش اومده و میگه معدلات اصن مهم نیست چون مقالاتت عالیه. واسه آمریکا هم از ۳ تا از دانشگاه های تاپش پرسیدم و گفتن GRE لازم نیست. دیگه نمیدونم واسه رشته من اینجوریه یا دانشگاه ها فرق میکنن.
    در آمریکا در دانشگاه Cornell هم استاد پیدا کردم و فقط بخاطر نمره زبانم گیرم. ولی شما کلا با حرفاتون نا امیدم کردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق الکترونیک-سراسری شهرستان-13.56 (10 ترم)
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق-الکترونیک-سراسری شهرستان-18.01 (6 ترم)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    116 (R:30,L:29,S:27,W:30)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    Q:167 V:153 W:4
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    4 isi یکی IEEE Transaction ایمپکت 2.5 و 3 تای دیگه ایمپکت 0.7
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    1 کنفرانس IEEE محل برگزاری ایران هنوز چاپ نشده و یکی فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکترا برق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    The University of Arizona
    University of Central Florida
    University of Texas—​Dallas (Jonsson)
    Stevens Institute of Technology (Schaefer)
    University of South Florida
    Michigan Technological University
    Santa Clara University
    University of Colorado—​Colorado Springs
    Florida International University
    University of Toledo
    San Diego State University

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    ندارم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

فاند لازم. قبلن هم بدون نمره GRE یه پست فرستادم که دقیق دانشگاها رو مشخص نکرده بودم.

Junior Member

باسلام و عرض وقت بخیر

- کارهای عمومی ساختمان– اموزشکده فنی – 17/19
    1- مهندسی عمران-عمران – ازاد بندرعباس – 14/49
    2- مهندسی و مدیریت ساخت – امیرکبیر – 16/1
    3- در دست قدام-نمره قابل پیش بینی ایلتس اکادمیک 6.5 تا 7
    4- ....................................
    5- 1 مقاله در کنفرانس بین المللی و سایت سیویلیکا - 1مقاله درنشریه وزارت نفت
    6-
    7- phd
    8- سوئیس و بعداز اون سایر کشورای اروپایی
    9- 5سال سابقه فنی مرتبط در وزارت نفت و نیرو -عضو نظام مهندسی و...
    10-
    واسه ادامه کاملا نیاز به اسکولارشیپ دارم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_leg نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    حق با شماست ولی من در حال حاضر با استادی در ETH در حال مکاتبه هستم و خیلی از کارام خوشش اومده و میگه معدلات اصن مهم نیست چون مقالاتت عالیه. واسه آمریکا هم از ۳ تا از دانشگاه های تاپش پرسیدم و گفتن GRE لازم نیست. دیگه نمیدونم واسه رشته من اینجوریه یا دانشگاه ها فرق میکنن.
    در آمریکا در دانشگاه Cornell هم استاد پیدا کردم و فقط بخاطر نمره زبانم گیرم. ولی شما کلا با حرفاتون نا امیدم کردید.
    اگر شما تا این حد به پذیرش فول فاند از دانشگاه ETH و دانشگاه های تاپ امریکا اطمینان دارید، پس دیگه چرا اینجا از دوستان حاضر نظرخواهی می کنید؟! همۀ کسانی که اینجا نظر میدند، کم و بیش یا اپلیکنت هستند یا دانشجو. کم پیش میاد که اینجا، استاد بیاد نظر بده. مهمتر از نظر من و سایر کاربرها، نظر کمیتۀ پذیرش هست و اگر به شما گفته شده که شانس بالایی دارید، بدون شک اون نظر مهمتر هست.

من نمیدونم در رشتۀ شما آیا داشتن GRE اختیاری و تفننی هست یا نه ولی طبق اطلاعات محدودی که دارم، در اکثر رشته های مهندسی در امریکا، GRE جزو الزامات هست. ممکنه دانشگاهی باشه که کلاً یا استثنائاً نیازی به GRE نداشته باشه اما برای یک رشتۀ مهندسی به طور کامل، من تا حالا ندیدم که GRE لازم نباشه.

تمام دانشگاه هایی که شما اسم می برید، عمدتاً جزو دانشگاه های برتر هستند که رزومه های قوی هم ممکنه ریجکت بشند. شما با توجه به مکاتبات خودتون، اقدام کنید و نتایج پذیرش فول فاند خودتون را در بخش مربوطه در همین فورم درج کنید تا باعث امیدواری آیندگان بشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alimalakooti نمایش پست ها
    برق الکترونیک-سراسری شهرستان-13.56 (10 ترم)
    برق-الکترونیک-سراسری شهرستان-18.01 (6 ترم)
    116 (R:30,L:29,S:27,W:30)
    Q:167 V:153 W:4
    4 isi یکی IEEE Transaction ایمپکت 2.5 و 3 تای دیگه ایمپکت 0.7
    1 کنفرانس IEEE محل برگزاری ایران هنوز چاپ نشده و یکی فارسی
    دکترا برق
    The University of Arizona
    University of Central Florida
    University of Texas—​Dallas (Jonsson)
    Stevens Institute of Technology (Schaefer)
    University of South Florida
    Michigan Technological University
    Santa Clara University
    University of Colorado—​Colorado Springs
    Florida International University
    University of Toledo
    San Diego State University

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    ندارم
    10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، داشتن اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

فاند لازم. قبلن هم بدون نمره GRE یه پست فرستادم که دقیق دانشگاها رو مشخص نکرده بودم.
    جز معدل لیسانس، همه چیز خیلی خوب و حتی عالی هست. با این شرایط، بهتره برید سراغ دانشگاه هایی که holistic یا کل نگر هستند و روی تک تک عامل های مهم، به طور تفکیکی بررسی انجام نمیدند. در این صورت، شانس خوبی دارید برای پذیرش و فاند.

به عنوان مثال، این موارد holistic هستند:

آریزونا استیت، دپارتمان مکانیک (خودتون برای برق چک کنید.)
    می سی سی پی استیت، دپارتمان برق
    نورث وسترن، دپارتمان برق
    سیراکیوز، دپارتمان برق
    نوتردام، دپارتمان برق
    تگزاس دالاس، دپارتمان مکانیک (خودتون برای برق چک کنید.)
    کلمسون، دپارتمان برق

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    جز معدل لیسانس، همه چیز خیلی خوب و حتی عالی هست. با این شرایط، بهتره برید سراغ دانشگاه هایی که holistic یا کل نگر هستند و روی تک تک عامل های مهم، به طور تفکیکی بررسی انجام نمیدند. در این صورت، شانس خوبی دارید برای پذیرش و فاند.

به عنوان مثال، این موارد holistic هستند:

آریزونا استیت، دپارتمان مکانیک (خودتون برای برق چک کنید.)
    می سی سی پی استیت، دپارتمان برق
    نورث وسترن، دپارتمان برق
    سیراکیوز، دپارتمان برق
    نوتردام، دپارتمان برق
    تگزاس دالاس، دپارتمان مکانیک (خودتون برای برق چک کنید.)
    کلمسون، دپارتمان برق

موفق باشید.
    یعنی به نظرتون واسه دانشگاهه تاپ رنکی مثه نوتردام هم شانس دارم؟؟؟؟!!!!! من هدفم این بود که دانشگاهیی که اساتیدش رو فیلدی که من کار کردم و مقاله دارم پیدا کنم که لیست نهاییم اونا شد. مثلن سیراکیوز هم در ابتدا جزوش بود اما فک کردم که چون جای خوبیه و رنکش هم نسبتا بالاس شانسم کمه. غیر از 3 انتخاب اولم بقیه همه یا رنک ندارن یا 100 به بالا (منظور 150 200) هستند. بعدش اینکه درسم زیاد طول کشیده مشکل ساز نیست؟ به نظرم واسشون خیلی مهمه این فاکتور و اینکه اسم دانشگات چقد معتبره. مثلن یکی با رزومه من از شریف بفرسته مطمئنم برکلی و یو سی ال ای هم شانس داره. ولی چیکار می شه کرد من دیر به فکر آیندم و تلاش افتادم و معدل بد لیسانس. کاش می شد از اول برم همه درسامو پاس کنم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alimalakooti نمایش پست ها
    یعنی به نظرتون واسه دانشگاهه تاپ رنکی مثه نوتردام هم شانس دارم؟؟؟؟!!!!! من هدفم این بود که دانشگاهیی که اساتیدش رو فیلدی که من کار کردم و مقاله دارم پیدا کنم که لیست نهاییم اونا شد. مثلن سیراکیوز هم در ابتدا جزوش بود اما فک کردم که چون جای خوبیه و رنکش هم نسبتا بالاس شانسم کمه. غیر از 3 انتخاب اولم بقیه همه یا رنک ندارن یا 100 به بالا (منظور 150 200) هستند. بعدش اینکه درسم زیاد طول کشیده مشکل ساز نیست؟ به نظرم واسشون خیلی مهمه این فاکتور و اینکه اسم دانشگات چقد معتبره. مثلن یکی با رزومه من از شریف بفرسته مطمئنم برکلی و یو سی ال ای هم شانس داره. ولی چیکار می شه کرد من دیر به فکر آیندم و تلاش افتادم و معدل بد لیسانس. کاش می شد از اول برم همه درسامو پاس کنم.
    چند تا نکته باید بررسی بشه تا بعد، نظر معتبری بشه در مورد رزومۀ شما ارائه کرد:

1- تبدیل معدل شما به مقیاس 4 با استفاده از WES؛ اگر معدلتون بالای 2.5 باشه، با توجه به سایر آیتم های موجودتون، شانس بدی نخواهید داشت.
    2- سیراکیوز دانشگاه قابل قبولی هست و تصور من اینه که بتونید ازش پذیرش بگیرید.
    3- طولانی شدن مدت تحصیل، بستگی داره که تا چه حدی بوده باشه. توی لیسانس، تا 10 ترم و توی ارشد، تا 6 ترم، قابل تحمل هست. کلاً طولانی شدن دوره، همیشه تأثیر منفی نمیگذاره و به نظر کمیتۀ تصمیم بستگی داره.
    4- اسم دانشگاه، در نهایت، اونقدری که شما تصور میکنید مهم نیست. استادهای ایرانی که الان بیرون ایران هیئت علمی هستند، روی اسم دانشگاه ممکنه حساس باشند اما غیر ایرانی ها، اطلاعات خیلی ویژه ای از داخل ایران ندارند و اینطور که شما و دیگران تصور میکنید، حساس به نام دانشگاه نیستند.
    5- معدل 13.56 حتی اگه از شریف هم کسب شده باشه، به سادگی در top 10 میتونه ریجکت بشه. یادتون باشه که دانشگاه های تاپ، دچار کمبود اپلیکنت عالی نیستند که معدل ضعیف دانشگاه شریف براشون رؤیا باشه!
    6- دانشگاه نوتردام توی برق دانشگاه خوبی هست ولی تاپ رنک محسوب نمیشه. دانشگاه تاپ رنک معمولاً به top 30 یا حتی top 25 میشه گفت. البته من هر جا از رنکینگ حرف می زنم، منظورم رنکینگ اختصاصی US News برای رشته های تحصیلی هست.

7- به خودتون باور داشته باشید و با تمام توان اپلای کنید. هم رنک تاپ و هم رنک پایین توی سبد اپلای خودتون داشته باشید. من دلم روشنه که میتونید موفق بشید.

Senior Member EHSM آواتار ها

مکانیک-سراسری شهرستان-15.23
    مکانیک (تبدیل انرژی)-سراسری شهرستان-17.00 (6 ترم)
    96 (R:26,L:25,S:23,W:22)
    Q:170 V:146 W:3
    3 isi در ژورنالهای خوب
    2 کنفرانس خارجی
    دکترا مکانیک

آیا مثلا برا Northeastern پذیرش میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)