صفحه 137 از 587 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147187237 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyayi نمایش پست ها
    1- مهندسی فناوری اطلاعت - پیام نور - 13.32
    2-
    3- نمرۀ زبان: تافل نداده ام ولی در حال آمادگی
    4- نمرۀ GRE: نداده ام ولی در حال آمادگی
    5- تعداد مقالات ژورنالی: ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی :ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد شبکه ، امنیت ، هوش مصنوعی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر : کانادا-امریکا-سویس-آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه :
    10- سایر نکات مهم : دو دلم که ارشد ایران برای کنکور بخونم دانشگاه خوب قبول بشم حداقل از معدل افتضاح کارشناسیم کمی فاصله بگیرم ، خیلی دلم می خواد برم اما کم کم دارم دلسرد میشم با اطاعاتی از توی پست های قبلی دیدم ! فقط انگیزه خیلی خیلی زیادی دارم و پشتکار زیاد ، لطفا راهنماییم کنید

موارد متعددی قبلا مثل شما بودند که موفق به اخذ پذیرش شده باشند؛ من خودم هم برای اروپا سراغ دارم هم برای امریکا. نکتۀ اصلی اینه که اولاً باید توقعتون از نظر دانشگاه مقصد، پایین بیاد و ثانیاً باید قید فاند را بزنید.

برای شروع، باید نمرۀ تافل حداقل 80 (حداقل 20 در تمام مهارت ها) و GRE حداقل 300 بگیرید. طبیعی هست که هر چقدر این نمره ها بالاتر باشه، شانس دریافت پذیرش و کیفیت دپارتمان مقصد شما میتونه بالاتر بره.

در اروپا میتونید روی طیف گسترده ای از دانشگاه ها مانور بدید. ایتالیا و اسپانیا میتونند جزو گزینه های شما باشند. در امریکا هم میتونید سراغ دانشگاه های درجۀ دو برید. این دانشگاه ها معمولاً اگر در رستۀ National Universities باشند، براشون توسط US News عدد رنک صادر نشده و یا اینکه جزو Regional Universities محسوب میشند.

در سوئیس و کانادا تصور میکنم کار سختی در پیش داشته باشید چون تعداد دانشگاه ها اونقدر زیاد نیست که بتونید قدرت مانور داشته باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Psh1974 نمایش پست ها
    سلام ، اگه راهنمايى بفرماييد ممنون ميشم

١. ليسانس:روانشناسى كودكان استثنايى، علامه طباطبايى، ١٧/٦٨، شاگرد دوم رشته م بودم.
    ٢. فوق ليسانس: روانسنجى، دانشگاه آزاد تهران مركز، ١٦/٢٥
    ٣. تافل: در حال مطالعه.
    ٤. GRE: ندارم
    ٥. مقاله: فقط يكى، سال ٨٧ تو سمينار علمى دانشگاه تهران پذيرفته شد، سخنرانى هم داشتم. متأسفانه با اينكه قابليت ISI شدن داشت، تنبلى كردم
    ٦. -
    ٧. رشته و مقطع اپلاى: دكتراى روانشناسى صنعتى يا روانسنجى
    ٨. كشور: آمريكا، كانادا، اروپا
    ٩. سال ٨٧ فارغ التحصيل شدم و به استادام براى توصيه نامه اميد چندانى ندارم ، سراغشونم نرفتم، البته، يكيشونم فوت شده. نگران اين موضوع هستم.خانوم هستم و٤١ ساله ، پسرم هم نخبه هست و رتبه يك زبان كنكور امسال و دانشجوى مهندسى برق،مى خوام امكان ادامه تحصيلش رو تو مقطع فوق ليسانس فراهم كنم، آرزوشه بره MIT. هر دو پسرم از تيزهوشان و بچه هاى علامه حلى هستن. ببخشيد كه توضيحات يكم بى ربطن.
    برای شرایط شما با توجه به سن و شرایط رزومه و گپ تحصیلی ادامه تحصیل در مقطع دکترا اگر نه غیرممکن اما مشکل است مگر آنکه در طول این مدت به کارهای تحقیقاتی یا آموزشی اشتغال داشته اید. در غیر این صورت می توانید برای یک دوره مسترمجدد با احتمال تامین هزینه ها به صورت شخصی اقدام کنید. امکان تبدیل مقاله شما به ISI اگر موضوع هنوز قدیمی نشده باشد وجود دارد و می توانید روی آن کار کنید تا شانس شما افزایش یابد. ریکامندیشن استاد نقش اساسی در پذیرش دکترا به طور ویژه دارد و به هرحال با افزایش ارتباط با اساتید قبلی می توان این امکان را در صورت لزوم فراهم نمود.
    در مورد فرزندتان شرایط را با توجه به رزومه خودشان باید دقیق بیان نمایند تا بتوان بررسی نمود اما پذیرش در دانشگاههای TOP10 نیاز به فاکتورهای رقابتی بالایی دارد. درهمین سایت تاپیک جداگانه ای برای شرایط اپلای دانشگاههای MIT و هاوروارد و... وجود دارد. مطالعه فرمایید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam.aero نمایش پست ها
    1- مهندسی هوافضا – امیرکبیر – 15.15

2- مهندسی هوافضا – شریف – 18.19-شاگرد اول
    3- نمرۀ زبان: تافل نداده ام ولی بالای 100
    4- نمرۀ GRE: نداده ام ولی بالای 320
    5- تعداد مقالات ژورنالی: دو isi با ایمپکت 2.5 در الزویر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی :ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکتری مکانیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر : کانادا-امریکا-سویس-آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه : شاگرد اول ارشد
    10- سایر نکات مهم : فاند برام مهمه ولی می توانم سال اول را بدون فاند نیز هر جایی برم فقط یک سال
    شرایط کلی رزومه شما مناسب است به ویژه اگر فاکتورهای آزمونها نیز قطعی گردد. در کل برای رشته مکانیک موقعیتهای مناسبی هم به لحاظ تعداد دانشکده ها و هم مساله فاند در امریکا و کانادا وجود دارد.(در اروپا نیز پوزیشنهای مناسبی به این لحاظ قابل یافت می باشد) و این مساله می تواند شانس شما را در تعداد و دامنه دانشگاهها افزایش دهد اما مساله مه تحقیق ارشد شما و وابستگی مستقیم به موضوعات کاری در حیطه مهندسی مکانیک می باشد. هرچند رشته هوافضا و مکانیک نزدیک و احتمالا تز ارشد شما نیز قابلیت توسعه در این زمینه را دارد اما مساله مه اپلای برای دانشگاهها و اساتیدی است که در حال حاضر به شکل مستقیم با غیرمستقیم روی موضوع کاری مقالات و تحقیقات قبلی شما در حال کار می باشند. در این صورت شانس خوبی به لحاظ امکان دریافت فاند دارید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد طراحی شهری

1- دانشگاه آزاد اسلامی مشهد-مهندسی شهرسازی-معدل 17.55
    2- دانشگاه بین المللی امام رضا مشهد(غیر انتفاعی)-طراحی شهری- معدل 17.26
    3-مدرک زبان ندارم ولی سطح زبان حدود 5-6
    4- ندارم
    5- در مجموع 11 مقاله، 4 مقاله کنفرانس خارجی(لندن، استکهلم،دبی، هند)
    یک مقاله ISC مجله علمی پژوهشی بین المللی دانشگاه علوم تحقیقات، شش مقاله کنفرانس ملی و بین المللی داخلی
    6- 5سال سابقه کار مرتبط(حین تحصیل و پس از اتمام تحصیل)
    7- ترجیحا دانشگاه با رنکینگ جهانی خوب و فاند کامل
    8- طراحی شهری
    9- پاییز 2016
    10- سابقه کار در زمینه های غیر مرتبط(معدن) ، دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی، پذیرش دکترا دانشگاه آزاد(عدم ثبت نام)
    آیا با مشخصات من امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟ شانس پذیرش من در کدام کشورها بیشتر است؟
    هدف من تحصیل در مقع دکترا، کار ضمن تحصیل، و اخذ اقامت می باشد.
    h

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت صنعتی - دانشگاه شیراز ( سراسری ) - 16.23
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت بازرگانی-گرایش بازرگانی بین الملل - دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز - 18.34
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ( 20 TOEFL IBT 86 (R 17, W 25, S 24, L
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ( GMAT 490 ( verbal 17/ 15%, Quantative 42/ 51%, Analytical Writing 4.5/ 44%, Integrated reasoning 3/ 25%
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    0
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    1 فارسی کنفرانس بین المللی مدیریت ، حسابداری و علوم اقتصادی برگزار کننده (innovative academic researchers (IAR
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مدیریت فوق لیسانس یا دکترا ( بسته به شرایط )
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    دانشگاه های رنک زیر 100 ترجیحا در امریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)
    فول فاند

Junior Member

ابتدا درود!
    1- کارشناسی شیمی محض - دانشگاه زنجان - 13.2
    2- کارشناسی ارشد شیمی تجزیه - دانشگاه آزاد واحد ساوه - 17.4
    3- کف نمره تافل اکتسابی (شرکت نکردم) 90
    4- ندارم
    5- دو مقاله isi چاپ شده در زیر مجموعه wiley در سال 2011
    6- دو مقاله در سمینارهای ملی شیمی معدنی ایران + 2 مقاله در سمینار منطقه ای دان آزاد
    7- دکتری شیمی تجزیه
    8- استرالیا>کانادا>کشورهای اتحادیه اروپا
    9- سابقه تدریس در دانشگاه های غیرانتفاعی
    10- نیازمند فول فاند
    سپاسگذارم..

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninoo نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت صنعتی - دانشگاه شیراز ( سراسری ) - 16.23
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مدیریت بازرگانی-گرایش بازرگانی بین الملل - دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز - 18.34
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ( 20 TOEFL IBT 86 (R 17, W 25, S 24, L
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ( GMAT 490 ( verbal 17/ 15%, Quantative 42/ 51%, Analytical Writing 4.5/ 44%, Integrated reasoning 3/ 25%
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    0
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    1 فارسی کنفرانس بین المللی مدیریت ، حسابداری و علوم اقتصادی برگزار کننده (innovative academic researchers (IAR
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مدیریت فوق لیسانس یا دکترا ( بسته به شرایط )
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    دانشگاه های رنک زیر 100 ترجیحا در امریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)
    فول فاند
    معدل های قابل قبولی دارید و با داشتن چنین پوئن مثبتی، اگر سایر آیتم های رزومه در شرایط نرمال باشند، پذیرش شما قطعی خواهد بود. در مورد نمرۀ GMAT هیچ اظهارنظری نمیکنم چون اصلاً نمیدونم چه نمره ای خوبه و چه نمره ای تاپ. نمرۀ تافل شما حتی برای رشته های مهندسی هم نمرۀ قابل اتکایی نیست؛ چه برسه به رشتۀ شما که قاعدتاً نمرۀ بسیار بالاتری باید داشته باشید تا در رقابت، جا نمونید. بنابراین، به نمرۀ زیر 95 اصلاً توجه نکنید و تلاش کنید مینیمم نمرۀ 100 بگیرید. داشتن مقالۀ فارسی در فرآیند اپلای، چندان پوئنی محسوب نمیشه و بهتره فرض کنید که اصلاً مقاله ای ندارید. با توجه به معدل هایی که دارید، پذیرش دکترا میتونه برای شما محتمل باشه. در نتیجه، توصیه میکنم به تکرار ارشد فکر نکنید تا گرفتار مسائل مربوط به ویزا نشید. اطلاعات کاملتر در مورد ویزای ارشد مجدد، در تاپیک اختصاصی ویزای امریکا قابل پیگیری هست.

موفق باشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Parshang نمایش پست ها
    ابتدا درود!
    1- کارشناسی شیمی محض - دانشگاه زنجان - 13.2
    2- کارشناسی ارشد شیمی تجزیه - دانشگاه آزاد واحد ساوه - 17.4
    3- کف نمره تافل اکتسابی (شرکت نکردم) 90
    4- ندارم
    5- دو مقاله isi چاپ شده در زیر مجموعه wiley در سال 2011
    6- دو مقاله در سمینارهای ملی شیمی معدنی ایران + 2 مقاله در سمینار منطقه ای دان آزاد
    7- دکتری شیمی تجزیه
    8- استرالیا>کانادا>کشورهای اتحادیه اروپا
    9- سابقه تدریس در دانشگاه های غیرانتفاعی
    10- نیازمند فول فاند
    سپاسگذارم..
    سلام

معدل لیسانس شما به حدی غیررقابتی هست که از حالا میشه حدس زد که راه پر استرسی در پیش داشته باشید. بنابراین، باید روی سایر آیتم های رزومه کار کنید تا از بار استرس مذکور کاسته بشه و بتونید به موفقیت مورد نظرتون برسید.

دانشگاه های معتبر استرالیا معمولاً روی دو آیتم نظر ویژه دارند: معدل، مقالات معتبر. با توجه به این که مقالات فارسی شما اهمیتی در رقابت بین المللی ندارند، شما فقط دو مقالۀ ISI دارید که 4 سال پیش منتشر شده. در نتیجه، گپ تحقیقاتی موجود باید به نحوی برای استاد و کمیتۀ پذیرش و تخصیص اسکالرشیپ، توجیه بشه. کار ساده ای نیست؛ هر چند که غیرممکن هم نیست. سابقۀ تدریس در چهار سال اخیر، پوئن مثبتی هست اما نمیتونه جایگزین گپ تحقیقاتی بشه.

در اروپا با فرض نمرۀ تافل 90، میتونید طیف گسترده ای از انتخاب داشته باشید که دریافت فاند هم میتونه محقق بشه.

در کانادا، شانسی که دارید این است که معدل ارشد به مراتب از معدل لیسانس مهمتر هست. با این وجود، دانشگاه های کانادا روی مینیمم ها حساسیت ویژه ای دارند و باید به نحوی با استاد مورد نظر به توافق رسید. بعد از اروپا، تصور من اینه که شانس کانادا برای شما بیشتر از استرالیا باشه. به شما توصیه میکنم که تا حد امکان نمرۀ تافل بالایی کسب کنید تا فرصت دریافت فاند TA فراهم بشه. به عنوان شاخص، نمرۀ تافل 95 با قید اسپیکینگ 26 میتونه نمرۀ قابل قبولی باشه.

موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – دانشگاه شیراز – 13.50

2- رشتۀ فوق لیسانس – صنعتی شیراز – 17.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) ایلتس 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) دو مقاله isi با impact مناسب
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) کنفرانس امیر کبیر به زبان انگلیسی
    7- دکتری مکانیک
    8- اروپا، استرالیا، کانادا
    9- 2 سال سابقه کار در شرکت مهندسی، در حال حاضر دانشجوی دکتری در صنعتی شیراز هستم
    10-متهل هستم و فول فاند نیاز دارم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط diyaco69 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – دانشگاه شیراز – 13.50

2- رشتۀ فوق لیسانس – صنعتی شیراز – 17.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) ایلتس 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) دو مقاله isi با impact مناسب
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) کنفرانس امیر کبیر به زبان انگلیسی
    7- دکتری مکانیک
    8- اروپا، استرالیا، کانادا
    9- 2 سال سابقه کار در شرکت مهندسی، در حال حاضر دانشجوی دکتری در صنعتی شیراز هستم
    10-متهل هستم و فول فاند نیاز دارم
    به ترتیب کانادا، اروپا، استرالیا.

در کانادا اگر بتونید با استاد مورد نظرتون مکاتبه و توافق کنید، شانس فول فاند دارید. به نظر میاد که شانس اصلی شما برای فاند، RA باشه.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)