نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: فزستادن اصل مدرک برای پذیرش یا ترجمه

پیش فرض فزستادن اصل مدرک برای پذیرش یا ترجمه

برای پذیرش باید مدرک رو آزاد کرد و فرستاد یا ترجمه مدرک کافی است؟اصلا برای پدیرش چه مدارکی لازم است؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : فزستادن اصل مدرک برای پذیرش یا ترجمه

به فرض این که اصل مدرک هم آزاد شده باشه، شما هیچ وقت نباید اصل مدرک رو برای پذیرش بفرستید. دلیل واضحش این که شما برای چند تا دانشگاه اقدام می‌کنید و طبیعیه که نمی‌تونید برای همه‌اشون اصل مدرک رو بفرستید. ضمن این که مدارکی که به دانشگاه‌ها می‌فرستید به شما برگردونده نمی‌شه. به همین دلیل مدارکی مثل مدرک تحصیلی که فقط یک نسخه به شما داده می‌شه، رو نباید برای دانشگاه‌ها فرستاد.

گفته‌بودید چه مدارکی لازمه، اگه به وب سایت دانشگاه‌ها مراجعه کنید معمولا مدارک لازم رو لیست کردند. ممکنه دانشگاه‌های مختلف مدارک متفاوتی لازم داشته باشند، اما بیشتر دانشگاه‌های آمریکا این مدارک رو می‌خواهند و واضح هم هست که همه باید انگلیسی باشه:
    ۱. کارنامه تحصیلی
    ۲. توصیه‌نامه علمی (معمولا ۳ تا)
    ۳. TOEFLٍ و GRE
    ۴. رزومه (Resume)
    ۵. SoP

Junior Member

علاوه بر مواردی که یکی از دوستان گفتن توجه کنید که مدارک تحصیلی و ریز نمرات دانشگاهی دو مقوله جداست. همونطور که حتمآ میدونید برای گرفتن و آزاد شدن اولی احتیاج به کارت معاف یا پایان خدمت دارید ولی برای دومی باید تعهد خدمت رو بخرید و بعد ریز نمرات رو ترجمه کنید.
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

Junior Member

as far as I know for applying you don't have yuor degree
    after being admitted you sned them your translated degree
    to apply you should send your transcripts
    some unis like Amirkabir give you English transcript and you should put it in a cover and stamp it in uni and send it
    they accept that
    however it's not an official translation

2 تا سوال :
    1 شما چطور میتونید پزیرش دانشگاه رو بگیرید در حالی که مدرک فارغ التحصیلی رو به شما نمی دهند؟

2 اگر بدون مدرک فارغ التحصیلی پزیرش گرفتید نهایتا آیا میشه با اون پزیرش مدرک رو آزاد کرد؟

:-*
    I remember the future again everyday

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

برای پذیرش گرفتن احتیاج به ارئه دانشنامه نیست و دادن کارنامه رسمی کافی هست.
    ولی شما هر زمان که بخواید و با تصویه حساب میتونید مدارکتون رو آزاد کنید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام! منم همین مشکلو داشتم! از طرفی اصل مدرک رو نمی دن چون مشمولی! از طرفی باید اصل مدرک رو ببری دارالترجمه برات انگلیسیش کنه تا بفرستی!شما اگه برای فوق و دکترا می خوای اپلای کنی باید نامه پذیرشت رو ببری وزارت علوم باز اونجا یه نامه بهت میدن باید ببری نظام وظیفه! بعدش باز اونا یه نامه می دن که ببری دانشگاهت تا مدرکت رو بهت بدن! بدش اگه دانشگاهت سراسری باشه باید کلی پول بدی تا ریزنمراتت رو بهت بدن! چرا؟ چون مجانی درس خوندی!لذت بردی چه قدر همه چی منظمه تو مملکت ما؟
    موفق باشی

Junior Member

با سلام
    چندتا سوال داشتم ؟
    منظور از توصیه نامه علمی چیه ؟ و باید هر2 مدرک زبان TOEFLٍ و GRE را داشته باشیم یا یکیش کافیه ؟
    برای آزاد کردن مدارک از داشنگاه آزاد لازم هستیش بخری ؟ یا فقط برای دانشگاه سراسری هست ! چون خودم کاردانی رو از دانشگاه سراسری گرفتم و الان هم دارم برای کارشناسی ، دانشگاه آزاد هستم

Junior Member behzad276 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_agh1 نمایش پست ها
    با سلام
    چندتا سوال داشتم ؟
    منظور از توصیه نامه علمی چیه ؟ و باید هر2 مدرک زبان TOEFLٍ و GRE را داشته باشیم یا یکیش کافیه ؟
    برای آزاد کردن مدارک از داشنگاه آزاد لازم هستیش بخری ؟ یا فقط برای دانشگاه سراسری هست ! چون خودم کاردانی رو از دانشگاه سراسری گرفتم و الان هم دارم برای کارشناسی ، دانشگاه آزاد هستم
    سوالات شما خیلی کلیه به همین خاطر پیشنهاد می کنم حتما اول قسمت ویکی رو بخونید ضمنا اکثر سوالاتتون توی فروم قبلا جواب داده شده می تونید با جستجو پیداشون کنید. مخصوصاهمین قسمت گرفتن پذیرش از دانشگاه ها رو بیشتر مطالعه کنید.
    مدرک GRE برای اکثر دانشگاه های آمریکا واجب و برای بعضی از کشور های دیگه گاهی مستحب است.
    در مورد دانشگاه آزاد به این تاپیک مراجعه کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)