صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 254

موضوع: The University of Manchester

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : University of Manchester

it depends on the city. 700-1000£ each month
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

دانشگاه بسیار معروف و کاردرستیه اما،
    من سابقا ً علاقه به ادامه تحصیل در انگلستان داشتم ولی شرایط رو از چند تا از دوستانم که در دانشگاه های خوب اونجا هستند پرسیدم، کاملا ً منصرف شدم.
    اصلا ً برای مقطع فوق بخصوص در زمینه رشته های کامپیوتر (چون طلاعات من مربوط به اون حوزه است) پیشنهاد نمیکنم. اون چیزی که در طول تحصیل در انگلستان بدست میارید در برابر آن چیزی که از دست میدهید (پول زیاد!) خیلی کم ارزشه و با کیفیت بهتر و هزینه کمتر میتونید تحصیلات فوقتون رو در هر جهنم دره ای به غیر از انگلستان ادامه دهید.

دوست من از دانشجویان ممتاز دانشگاه اونجا در مقطع فوق بود (در رشته هوش مصنوعی) که پس از درخواست مقداری کم هزینه با این پاسخ مواجه شد: " متأسفم ولی ما دانشجویان غیر اروپایی رو به شکل پوند میبینیم." و در نظر داشته باشید با شما همانند یک منبهع درآمد رفتار خواهد شد و طبق گفته دوستم حتی در پاس کردن درسها ( و حتی گاها ً نمراتتان) هم به گونه ای برنامه شما تنظیم میشود که بیشترین سود رو برای دانشگاه داشته باشید." البته این قضایا فقط برای مقطع فوق صدق میکند و برای دکترا شرایط کمی متفاوت است و موقعیتهای شغلی و پروژه بسیار بیشتر.

all you nedd is about 20,000 pound
    All you need! What are you people, gangsters

در تاييد فرمايشات دوستان چند نکته رو بايد عنوان کنم که بر اساس صحبتهاي برخي از دوستانم هست که در بهترين دانشگاههاي انگلستان مشغول تحصيل هستند:
    1- گرفتن مدرک PhD و يا MSc از دانشگاههاي حتي رده يک انگليس نظير Cambridge، Oxford، Imperial College و.... با هزينه شخصي ارزشي نداره. به عبارتي اگر شما بخواهيد با مدرک اين دانشگاهها و با اين شرايط دنبال کار بگرديد اين ذهنيت وجود داره که شما مدرکتون رو خريديد و شايد مدرک دانشگاههاي درجه 2-3 کشورهاي ديگه که همراه با بورس بوده ارزش بيشتري داشته باشه. اين يه واقعيتيه که در تمام دنيا در مورد مدرکهاي کشور انگلستان وجود داره و شما بايد نزديک 20-25 هزار پوند در سال هزينه کنيد و نهايتا مدرکي بگيريد که شايد خيلي بهش ارزشي هم ندند.
    2- گرفتن بورس از دانشگاههاي انگلستان از طريق دانشگاه و نه استاد براي به خصوص ايرانيها کار دشواريه. دقت کنيد که بورس داخليه دانشگاهها اکثرا دولتيه و لذا مليت شما تاثير مستقيم داره. متاسفانه انگليسيها تا زماني که احساس نکنند که تز شما ميتونه اطلاعات خاصي از ايران بهشون بده به شما بورس نميدند. به عنوان مثال در دانشگاه Cambridge در چند سال اخير دو نفر با مليت ايراني فقط بورس بردند. يکيشون در زمينه مشخصات جغرافياي رشته کوههاي البرز کار ميکنه که ميشه حدس زد که بعدها از اين تز چه استفاده هايي ميشه کرد. ديگري هم 8 سال پيش از دانشگاه تهران ما مدرک دکتراي پزشکي فارغ شده بعد 5 سال کار کرده و حدود 20-30 ژورنال چاپ کرده تازه بعدش رفته يه Mphil گرفته تا بهش براي يه PhD ديگه بورس دادن. بعضي مواقع که رزومه اين چيني هنديا که از Cambridge بورس گرفتن رو نگاه ميکنم مي خوام زار زار گريه کنم بدون هيچ مقاله اي و رزومه خاصي بورس مي گيرند ولي براي ما ايرانيها گرفتن بورس اينقدر سخته.
    3- براي MSc به نظر من خوندن در ايران بهتر از انگلستانه. براي PhD هم اقدام از طريق دانشگاه براي بورس راه مطمئني نيست. البته هر چه رنک دانشگاه مياد پايين اين سياسي بازي کمتر ميشه ولي تعداد بورسها و قدرت مالي دانشگاه هم کمتر ميشه. بهترين راه حل گرفتن فاند از استاده. معمولا اساتيد فاندهاي خودشونو تحت عنوان PhD Studentship اعلام ميکنند. دانشگاههاي رنک پايينتر در اعطاي اين بورسها به خارجيها سخاوت بيشتري دارند ولي دانشگاههاي top چون اکثرا اين بورسها را از موسسه هاي دولتي مثل EPSRC مي گيرند به خارجيها عمدتا بورس نميدند.

در نهايت به عنوان کسي که خودم هم براي انگليس اقدام کردم خواندن MSc رو نه تنها در Manchester بلکه حتي در بهترين دانشگاههاي انگليس هم توصيه نميکنم مگر اينکه بتونيد به يه نحوي fund بگيريد. در اين صورت مدرک MS انگلستان ارزش زيادي داره و قطعا ميشه باهاش از US و کانادا براي PhD پذيرش گرفت.

موفق باشيد.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    در تاييد فرمايشات دوستان چند نکته رو بايد عنوان کنم که بر اساس صحبتهاي برخي از دوستانم هست که در بهترين دانشگاههاي انگلستان مشغول تحصيل هستند:
    1- گرفتن مدرک PhD و يا MSc از دانشگاههاي حتي رده يک انگليس نظير Cambridge، Oxford، Imperial College و.... با هزينه شخصي ارزشي نداره. به عبارتي اگر شما بخواهيد با مدرک اين دانشگاهها و با اين شرايط دنبال کار بگرديد اين ذهنيت وجود داره که شما مدرکتون رو خريديد و شايد مدرک دانشگاههاي درجه 2-3 کشورهاي ديگه که همراه با بورس بوده ارزش بيشتري داشته باشه. اين يه واقعيتيه که در تمام دنيا در مورد مدرکهاي کشور انگلستان وجود داره و شما بايد نزديک 20-25 هزار پوند در سال هزينه کنيد و نهايتا مدرکي بگيريد که شايد خيلي بهش ارزشي هم ندند.
    نمی دونم چرا همه این حرف رو می زنن !! ... یعنی شما نفر اول و دومی نیستین که این رو می گین ...
    خودم دقیق دلیلش رو نمی دونم اما وقتی یکی از راه های جذب اینه نباید اینقدر حساس بشن روش .. چطوریه ؟!

Junior Member

سلام دوستان

من سوالم در مورد گرفتن فاند از دانشگاههای انگلیس برای PhD از طریق استاده(نه دانشگاه).
    من پذیرش رو گرفتم و استاده گفت برات Financial Support رو بررسی می کنم. الان 1ماهی می شه که به استاده اطلاع دادم که من پذیرش رو گرفتم و ازش پرسیدم که وضعیت بررسی Fund به کجا رسید، اما متاسفانه فعلا هیچ جوابی نگرفتم، استادی که قبلش خیلی خوب جواب می داد و با راهنماییهای اون پذیرش رو گرفتم چند وقته که جواب ایمیلم رو نداده، ممکنه داره بررسی می کنه نتیجش که معلوم و قطعی شد بگه؟ اگه بخواد جیبشو نگاه کنه مگه چقدر طول میگشه معمولا؟ اگر کسی اطلاعی داره ممنون می شم...

اینکه شما میگین اگه بدون فاند بریم مدرک بهترین دانشگاه انگلیس هم ارزش نداره و نمیشه باهاش برای مقاطع بالاتر پذیرش گرفت یا کار خوب پیدا کرد، و بر عکس اگه با فاند باشه خیلی عالیه، مگه توو مدرک مینویسن که ما بدون فاند بودیم یا با فاند ؟!!! اعتبار مدرک دانشگاه cambridge چه ربطی به با فاند و بی فاند بودن داره؟

ببينيد اون طرفي که ميخواد به شما کار بده رزومه شما رو نگاه ميکنه مي بينه که جاي بورس خاليه و نتيجه ميگيره که شما پول دادي و درس خوندي. البته اين بيشتر در مورد دانشگاههاي انگليسه چون جو اينه که انگلستان فارغ التحصيلاي پوليش اکثرا بي سوادند نمونشم همين استاداي ايراني هستند که از انگلستان اومدند. اين يک بحث کليه و ممکنه استثنا هم داشته باشه ولي دانشجو قوي معمولا براي دوره PhD از يک دانشگاه همراه با fund پذيرش ميگيره. مسخره است که براي دوره دکترا که شما داريد تحقيق ميکنيد سالي 10-12 هزار پوند هم پول بديد.

خوب سوال من اینه که اولا" مگه توو مدرک مینویسن که شما بورس داشتی یا نه؟ دوما ما 100 جور بورس و scholarship و اینا داریم. مگه میشه بیان توو مدرک بنویسن طرف مثلا سال اول 4 تا بورس از نوع A و B و C و ِD داشته، سال دوم اینقدر بورس و ....... اینجوری که نصف مدرک با این مزخرفات پر میشه ! بعد اینکه حالا ممکنه یکی از اونجا بورس رسمی مثل ORS نگرفته باشه ولی استاد فاند داشته باشه یا یه شرکت در ایران اونو اسپانسر کنه یا مثلا نصف دوره تحصیل بهش فاند بدن یا خیلی چیزای دیگه.
    اینا رو که نمیان توو مدرک بنویسن ! مگر اینکه اونی که میخواد شما رو بعدا در انگلیس استخدام کنه، یا دانشگاهی برای درجات بالاتر بخواد پذیرش بده؛ از شما بپرسه فاند داشتی یا نه؟ که فکر نمیکنم این موضوع براشون خیلی مهم باشه یا حداقل برای کسی که میخواد برگرده ایران مشکلی ایجاد کنه. همونجور که توو مدارک دانشجو های شبانه دانشگاههای دولتی در ایران نمینویسن طرف روزانه بوده یا شبانه. و هیچکسم نمیپرسه روزانه بودی یا شبانه.
    اینکه ارزش داشته باشه یکی سالی 20000 پوند توو انگلیس خرج کنه که یه مدرک بگیره، بحث دیگه ایه. ولی اینکه بگیم ارزش مدرک با نداشتن فاند پایین میاد، فکر نمیکنم اینجوری باشه.

متاسفانه دقيقا اينجوريه. اينو من نمي گم از کسايي که اونجا هستند پرسيدم. لزومي هم نداره تو مدرک شما بنويسن وقتي از شما بپرسن که در طول دوره دکترا چه جوايزي بردي و شما بگي با پول خودم (نه بورس شرکت و يا پول استاد لطفا به مطلبي که نوشتم دقت کنيد منظور هزينه خانواده) تاثير منفي داره. اين رو من از خيلي ها شنيده بودم که همه دنيا و به خصوص آمريکا ميدونند که انگليسيها پول مي گيرند و مدرک ميدند. لازمم نيست توي مدرک شما بنويسند. اينا چيزاييکه من خودم نميگم از کسايي که اونجا هستند پرسيدم.

توو امریکایا کانادا هم خیلیا میتونن بدون فاند درس بگیرن و مدرک بگیرن. چه فرقی با انگلیس داره؟