صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 254

موضوع: The University of Manchester

پیش فرض پاسخ : University of Manchester

کلا ً Raship، TAship، بورس از هر جای دنیا، جزء چیزهایی هستند که شما توی رزومه ثبت میکنید و ارزش دارند ولی این خیلی مسخره است اگه شما فکر کنید که از یک موقعیت شغلی مناسب محروم خواهید شد فقط به بهانه اینکه در دوران تحصیلتون بورسیه نبوده اید. خیر مدرک، تحقیقات و نمرات و فعالیتهای شما خیلی بیشتر تأثیر گذارند حتی اگه باعث بورسیه و درآمدی برای شما نشده باشه.

البته، دیدگاه در رابطه با فوق و دکترای انگلستان در کشور خودمان کمی منفی است. این وزرا و مسئولین گلابی که میبینید یک لقب دکتر با خودشون یدک میکشند عموما ً از دانشگاه های انگلستان هستند! و اوضاع جوریه که دیگه اگه جایی توی ایران بگین که از دانشگاه خوب انگلستان مدرکی دارید کسی با تحسین به شما نگاه نمیکنه ولی فقط کافیه بگین یک جایی مثل کانادا از هر دانشگاهش که باشه چشمها رو به شما خیره میکنه.

این مدرکهای اینترنتی هم که دانشگاههایی مثل منچستر ارائه داده اند حسابی کلاسشونو پایین آورده!

خوب اولا که چند تا از استادای دانشکده خود ما (دانشکده فنی دانشگاه تهران) همین انگلیس و منچستر درس خوندن و الان دارن اینجا درس میدن.
    دوما همین دانشگاه منچستر که شما اشاره کردی، دانشگاه خواجه نصیر داره هر سال با دانشگاه منچستر دوره مشترک برگزار میکنه.
    سوما من ندیدم کسی بدون فاند بودنش برای ادامه تحصیلش یه نکته منفی محسوب بشه. مگه شما تا حالا جایی apply کردی، ازت پرسیدن مدارک قبلیت با فاند بوده یا بی فاند ؟!! میپرسن چقدر مقاله دادی. معدلت چند بوده و چیزای دیگه. مهم دستاوردهای تحصیلیته نه اینکه فاندت چقدر بوده باشه !
    حدس من اینه

حالا من نميدونم چرا اينقدر به اين مسئله حساس شديد. عرض کردم اين حرف من نيست. من اينو از يکي از بچه هاي ايراني در cambridge پرسيدم اينو بهم گفت. اون خودش تو آمريکا هم تحصيل کرده بود و شرايط رو کامل ميدونست. اين دقيقا جمله اي بود که به من گفته بود که در تمام دنيا همه ميدونند که انگلستان کشوري هست که مدرکو ميفروشه. ببينيد هيچ کسي به شما نميگه که چون تحصيلاتتو با پول خودت خوندي پس بهت کار نميديم بلکه ميگند که آدمي که PhD با هزينه خودش از انگليس گرفته آدم قوي نبوده که بورس نبرده. متاسفانه اين به خاطر سياسي بازي انگليسيهاست که در تمام دنيا معروف شدند و مدارکشون در جاهايي خيلي هم آبکيه. شما ممکنه با بهتريمن رزومه نتونيد از يک دانشگاه معمولي در انگليس بورس بگيريد و اين باعث ميشه که دانشجوهاي قوي از انگليس فراري باشند. جالبه بدونيد که فرآيند اعطاي بورس در دانشگاههاي خوب انگليس يک فرآيند کاملا سريه که هر سال يه تعداد افراد مشخص پشت درهاي بسته تعيين ميکنند که کي بورس بگيره و کسي هم نميدونه واقعا طبق چه معياري اينا بورس ميدند. از طرفي وقتي که آمار تعداد افرادي که با هزينه خودشون تحصيل ميکنند و بي سواد هم هستند بالا ميره خوب هر کسي در مورد اعتبار اين جور مدارک شک ميکنه.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

لطفا بحث رو منحرف نکنید. عنوان این تاپیک : University of Manchester هستش. می تونید یه تاپیک دیگه بزنید و به بحث راجع به سیستم دانشگاههای انگلیس بپردازید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1656
    خوب اولا که چند تا از استادای دانشکده خود ما (دانشکده فنی دانشگاه تهران) همین انگلیس و منچستر درس خوندن و الان دارن اینجا درس میدن.
    دوما همین دانشگاه منچستر که شما اشاره کردی، دانشگاه خواجه نصیر داره هر سال با دانشگاه منچستر دوره مشترک برگزار میکنه.
    سوما من ندیدم کسی بدون فاند بودنش برای ادامه تحصیلش یه نکته منفی محسوب بشه. مگه شما تا حالا جایی apply کردی، ازت پرسیدن مدارک قبلیت با فاند بوده یا بی فاند ؟!! میپرسن چقدر مقاله دادی. معدلت چند بوده و چیزای دیگه. مهم دستاوردهای تحصیلیته نه اینکه فاندت چقدر بوده باشه !
    حدس من اینه
    1- از من پرسيدند (دانشگاههاي كانادا و انگليس)
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

Junior Member

من الان براي فوق به دانشگاه منچستر اپلاي كنم يا نه بالاخره؟ ارزش داره يا نه؟
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

Senior Member pouya4 آواتار ها

یکی از بهترین دانشگاه های دنیاس بابا، اگه پولشو داری جای ما رو خالی کن بگو من به خاطر فقر نیومدم
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

نقل قول نوشته اصلی توسط raminf
    من الان براي فوق به دانشگاه منچستر اپلاي كنم يا نه بالاخره؟ ارزش داره يا نه؟
    ارزش apply کردن داره.
    Apply کردن که عیبی نداره! حدأقل قدرت تصمیمگری و انتخابهاتو بالاتر میبره.
    بعدا ً با خیال راحت از بین جاهایی که قبول شدی یکیو سر فرصت و با سبک-سنگین کردن انتخاب کن.

A-P
    Guest

سلام
    ممنون میشم این سوال منم دوستایی که اطلاع دارن جواب بدن.
    من مهندسی کامپیوتز نرم افزار دارم از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب ولی معدلم خوب نیست (۱۲.۲۵) ولی آیلتس نمره ۶.۵ دارم. جتی شاید دوباره برای نمره ۷ اقدام کنم. سابقه کاریم هم بد نیست.
    من از دو تا دانشگاه پذیرش دارم. یکی مالزی و یکی قبرس. سوالم اینه که پذیرش منچستر سپتامبر ۲۰۰۹ هست. و من اگه بخوام منتظر جواب اینا وایسم پذیرش این دو تا دانشگاه رو از دست میدم. میخوام ببینیم دوستانی که تجربه دارن احتمال گرفتن پذیرشم زیاد هست که اون دو تا پذیرشم رو فراموش کنم و به منچستر فکر کنم ؟ یعنی به احتمال زیاد پذیرش میدن ؟
    در ضمن کل هزینه رو خودم میخوام بدم و نمیخوام به فاند و بورس و غیره فکر کنم.
    ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط A-P
    سلام
    ممنون میشم این سوال منم دوستایی که اطلاع دارن جواب بدن.
    من مهندسی کامپیوتز نرم افزار دارم از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب ولی معدلم خوب نیست (۱۲.۲۵) ولی آیلتس نمره ۶.۵ دارم. جتی شاید دوباره برای نمره ۷ اقدام کنم. سابقه کاریم هم بد نیست.
    من از دو تا دانشگاه پذیرش دارم. یکی مالزی و یکی قبرس. سوالم اینه که پذیرش منچستر سپتامبر ۲۰۰۹ هست. و من اگه بخوام منتظر جواب اینا وایسم پذیرش این دو تا دانشگاه رو از دست میدم. میخوام ببینیم دوستانی که تجربه دارن احتمال گرفتن پذیرشم زیاد هست که اون دو تا پذیرشم رو فراموش کنم و به منچستر فکر کنم ؟ یعنی به احتمال زیاد پذیرش میدن ؟
    در ضمن کل هزینه رو خودم میخوام بدم و نمیخوام به فاند و بورس و غیره فکر کنم.
    ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.
    سلام

من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد شهرستان با معدل 15 رشته الکترونیک تافل 590 بدون مقاله و سابقه کار از منچستر ریجکت شدم..خودت مقایسه کن !
    ولی از دانشگاه Liverpool و Glasgow پذیرش گرفتم و به احتمال زیاد با این شرایط میشه از Queen Mary , Sheffield , Southampton و خیلی دیگه پذیرش گرفت. البته این سه تا دانشگاهی که نام بردم به علاوه چند تا دیگه برای دانشجو های ایرانی تخفیفی در حدود 1500 تا 2000 پوند در نظر می گیرند.
    به نظر من شانستو برای منچستر امتحان کن. خرج که نداره ! فقط یه سری از تمام مدارکت اسکن بگیر براشون بفرست در عرض 1 ماه هم بهت جواب میدن. از همه سریعتر هم Glasgow جواب میده اگه عجله داری!

Good Luck
    Moving to Germany