صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 121

موضوع: راهنمای فارسی اقدام برای ویزای آمریکا با لینکها و پیوستهای لازم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای فارسی اقدام برای ویزای آمریکا با لینکها و پیوستهای لازم

خیلی خیلی جزوه خوبیه!! خیلی سعی کردم بگردم یه ایراد اساسی براش گیر بیارم، اما واقعا مختصر و مفید نوشته شده و به نظر من خیلی می تونه برای دوستانی که تازه می خوان برای ویزا اقدام کنن مفید باشه. خیلی خوشم اومد که با وجود اینکه لحن صمیمی داره، اضافه گویی بی مورد نداره . قسمت مربوط به فرمهای DS به نظر من خیلی خوب توضیح داده شده. خیلی خوبه که قسمت سوالهای متداول رو بدون پاسخ گذاشتی. من فقط چند تا پیشنهاد خیلی کوچک و کم اهمیت دارم:

1- به نظر من متن اصلی جزوه رو از اینی که هست طولانی تر نکن. اگر دوستان پیشنهادات یا اطلاعات تکمیلی دادند به صورت ضمیمه یا یک فایل جدا قرار بده. جزوه خیلی طولانی باعث میشه ملت حوصله نکنن بخونن.

2- بهتره همون طور که در مورد قبرس روز سه شنبه که مخصوص ایرانیهاست رو ذکر کردی، در مورد باکو هم بگی که فعلا "پنج شنبه ها" ست.

3 - یک توضیح کوچیک راجع به پروسه clearance بده برای کسی که ممکنه هیچی ندونه راجع به اینکه این پروسه برای ایرانیها وجود داره و باید بعد طی مدت مخصوص اون، که زیاد حساب کتاب نداره، دوباره باید بره همون سفارت و ویزا رو بگیره.

4- یک اشاره ای بکن به اینکه اگر کسی در مصاحبه reject بشه، دوباره و دوباره می تونه برای ویزا اقدام کنه.

یک سوال هم داشتم، قسمت مربوط به مدارک لازم برای مصاحبه رو که می خوندم، هرچند یک تعدادیش برای من که سه بار رفتم برای مصاحبه جدید بود، اما حداقل می تونستم یک توجیهی براشون پیدی کنم، اما قضیه این گواهبنامه بین المللی چیه؟؟؟؟!!!
    Thank you Robin,

I referred to your job letter with your name stated at the end of the guide.

Thats true. I will indicate your comments regarding the clearance and re-application in the guide.

Thank you for your comments
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

َ
    Another point:

You mentioned one can start applying for F1 visa 4 months before the date mentioned on I-20, whereas according to my calculation that time can be as long as about 7 months:

you can have as much as 3 months to pick up the visa after clearance has been declared

you can enter US up to 3 months after picking up the visa

you can enter US up to 1 month before the date mentioned on your I-20

do you agree?

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

مدت زمان شما برای پیکاپ ویزا 3ماه نیست بلکه 90 روز است به این مطلب توجه داشته باشید همچنین اعتبار ویزا هم 90 روز است.
    What Goes Around...Comes Around

بله. دقیقا. مرسی که اصلاح کردین. برای همین هم گفتم "about 7 months"

Senior Member

:

You mentioned one can start applying for F1 visa 4 months before the date mentioned on I-20, whereas according to my calculation that time can be as long as about 7 months:

you can have as much as 3 months to pick up the visa after clearance has been declared

you can enter US up to 3 months after picking up the visa

you can enter US up to 1 month before the date mentioned on your I-20

do you agree?
    Dear Robin,

Please consider it carefully. I indicated that date according to their rule.
    Have you find any one who get the I-20 seven months before the starting of the semester?

If you dont find any serious point, please do not make any Bani-Israel error
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan99
    Have you find any one who get the I-20 seven months before the starting of the semester?
    بله
    اگر شما کلیر نشید تا شروع ترم باید دیفر کنید.شاید فردای دیفر کردن شما ،کلیر شدید.آن وقت است که باید ثانیه را هم محاسبه کنید تا ویزا را از دست ندهید.
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member

بله
    اگر شما کلیر نشید تا شروع ترم باید دیفر کنید.شاید فردای دیفر کردن شما ،کلیر شدید.آن وقت است که باید ثانیه را هم محاسبه کنید تا ویزا را از دست ندهید.
    No I mean in regular circusmstances.

Differ is another matter.

I this guide my target group was the beginners, applying for the visa at their first try.

Differers!!! are old habitants in this land

defer کردن لزوما مختص دانشجویان وارد به پروسه ویزا نیست. درسته پروسه پذیرش رو رد کردن اما ممکنه حتی وارد به پروسه ویزا هم نشده باشند چون تنها دلیل defer کردن هم clear نشدن نیست.

دلایل زیادی برای defer کردن می تونه وجود داشته باشه. مثلا خودم ممکن بود که به دلیلی مجبور بشم پذیرشم رو برای spring عقب بندازم. (قبل از اقدام برای ویزا) و در اون دورانی که داشتم در مورد عقب انداختن تصمیم می گرفتم برام مهم بود بدونم زودترین موقعی که می تونم برای ویزا اقدام کنم کی هستش.

قبول دارم که خیلی کم پیش می یاد که کسی بخواد بیشتر از 4-5 ماه قبل از تاریخ I-20 برای ویزا اقدام کنه. اما به هر حال پیش می یاد. قصد من هم ایراد بنی اسرائیلی گرفتن نبود. فقط چون نوی فروم 3-4 مورد دیده بودم کسی این سوال رو بکنه، گفتم بهتره توی جزوه خوبی که آماده کردی دقیق تر مطرح بشه.

Senior Member emperial آواتار ها

چند مورد هم من توش دیدم:

در مورد وقت گرفتن از آنکارا، نیازی نیست اول pin بگیرند و بعد با اپراتور صحبت کنند. وقتی تونستند با اپراتور صحبت کنند ازشون اطلاعات کارت اعتباری میپرسه و همون جا بهشون pin میده و بعد هم وقت براشون رزرو میکنه.

در مورد 13 سؤال که بعد از مصاحبه در آنکارا که به بعضی ها داده میشه هم صحبت نشده

این رو هم میگفتید که Sevis همون فرم I-901

در ضمن countdown اسمش سیاوش نیست. حالا باز از خودش بپرسی بهتره.

Member

بسیار عالی بود!!! تقریبا شبیه همون جزوه ای بود که بچه های شریف چند سال پیش تهیه کرده بودند ولی قدیمی شده بود دیگه اون...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)