صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 83 , از مجموع 83

موضوع: سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

[QUOTE=minoof;1766773]سلام
    فکر میکنم ما از اولین نفرات گروه برندگان لاتاری 2015 بودیم که مصاحبه شدیم. اول به ذکر یه سری جزئیات می پردازم تا سوالات کمتری برای دوستان پیش بیاد ؛
    کیس نامبر : **2
    تعداد نفرات کیس : 2 نفر (زن و شوهر،برنده اصلی آقا)
    مشخصات برنده اصلی:
    آقا ،31 ساله
    مقطع تحصیلی : کارشناسی (مهندسی برق قدرت)
    شغل : مدیر پروژه های برقی در یک شرکت خصوصی
    وضعیت نظام وظیفه : کارت پایان خدمت
    محل خدمت : وزارت دفاع و پشتیبانی
    درجه : ستوان دوم
    مشخصات همسر:
    27 ساله
    مقطع تحصیلی : کارشناسی (مهندسی معماری)
    شغل : دانشجوی ارشد

وقت مصاحبه ما 2 اکتبر مشخص شده بود، 13 سپتامبر مدارک رو(اصل ترجمه ها که به هرکدوم یک نسخه از کپی اصل مدرک توسط خود دارالترجمه الصاق شده بود) طبق چک لیست اعلام شده توسط پست TNT ارسال کردیم که خوشبختانه به موقع به دستشون رسیده بود (4 روز کاری طول کشید) . واکسن هایی که در تهران زدیم شامل ؛ هپاتیت (که هر دومون قبلا زده بودیم و فقط یک نوبت یادآور زدیم) ، TD، MMR( دو نوبت به فاصله یک ماه) ،آنفولانزا (یکماه قبل از تاریخ مصاحبه) میشد. همسرم آبله مرغان گرفته بود پس انستیتو پاستور تهران (تجریش) برای ایشون واکسن آبله مرغان رو هم وارد کرد.
    برای گواهی تمکن مالی از بانک پاسارگاد فقط پرینت حساب گرفتیم مبلغ بیش از 150 میلیون تومان.
    وقت مدیکال رو اینترنتی 30 سپتامبر از دکتر اونگان گرفتیم.
    بلیط رو آزاد و خارج از تور خودمون تهیه کردیم پرواز ماهان 28 سپتامبر، برای رزرو هتل و ترنسفر فرودگاهی و مدیکال (خودمون خواستیم روز مدیکال یک نفر همراهمون باشه ) از شیدا تور کمک گرفتیم که دفترشون در خود آنکاراست (طبقه بالای مطب دکتر اونگان) . هتلمون Best Western 2000 بود اتاق دو نفره شبی 90 دلار. از هتل در کل راضی بودیم؛ صبحانه خوب بود ، هوای آنکارا با اینکه اوایل مهر ماه بود خیلی سرد بود، هتل امکانات گرمایشی و تهویه مطبوع خوبی داشت و تمیز بود.از همه مهمتر با درب ورودی سفارت پیاده 5 دقیقه فاصله داشت.
    روز مدیکال اول وقت اومدن دنبالمون و رفتیم مطب دکتر، منشی اومد و مدارک رو بغیر از عکس تحویل گرفت و گفت منتظر بمونیم و به نوبت صدامون کرد داخل و خودش ازمون عکس گرفت و روی مدارک ضمیمه کرد (اصلا عکس هایی که برده بودیم استفاده نشد) و رفتیم طبقات بالاتر برای آزمایش خون و عکس از قفسه سینه ، یک خانم ترک نمونه خون ازمون گرفت و یک آقای دکتر عکس از قفسه سینه (همه افرادی که باهاشون کار دارید از منشی تا دکتر فارسی هم بلدن هر جا متوجه نشید فارسی براتون توضیح میدن) . برگشتیم طبقه پایین برای معاینه نهایی ،خانم دکتر(بسیار خوش برخورد) یکسری سوالات راجع به سوابق پزشکی و بیماری های مختلف روحی و جسمی پرسید و ریه و قلب رو معاینه کرد و نهایتا نفری یک واکسن تزریق کرد که بعدا از منشی پرسیدیم گفت آبله مرغان بوده .(!!! با اینکه همسرم آبله مرغان گرفته بود و ایران تست آنتی بادی داده بود و وارد کارت واکسنش کرده بودن بازم بهش تزریق کرد!!!) هزینه آزمایش خون و عکس قفسه سینه نفری 47 $ و هزینه معاینه و تزریق یک واکسن آبله مرغان نفری 180$.
    کل مراحل چیزی حدود دو ساعت طول کشید ، البته ما اولین نفر وقت داشتیم و اولین نفر هم اونجا بودیم. جواب مدیکال روز بعد ساعت 15 آماده بود.
    و اما روز مصاحبه ...
    ما لباس رسمی پوشیدیم (اجباری در کار نیست هر کس هر جوری دوست داره میتونه بپوشه کاملا سلیقه ایه، خیلیا با شلوار جین و تی شرت اومده بودن) . وقت مصاحبه ما 50/8 بود ، ما 30/8 جلوی درب سفارت بودیم 3-4 نفر ایستاده بودن، ظرف 5 دقیقه پشت سرمون صف طولانی شد. 10 دقیقه بعد در باز شد و یک نفر یک نفر داخل شدیم ، همسرم کیف اداری نیاورده بود چون گفته بودن ازش میگیرن و فقط یک پوشه حاوی مدارک دستش بود ولی من یک کیف کوچیک داشتم که بعد از چند مرحله بازرسی کیف و کت ها و ساعت ها و کمربندها.... وارد شدیم. یک خانم کاملا فارسی زبان پاسپورت ها و عکس های 5*5 رو چک کرد و گفت مشکلی نداره و اگه مدارکی که پست کردین رسیده باشه اصلا عکس ها لارم نیست (که همینم شد) و پرسید مصاحبه به چه زبانی باشه؟ و شماره ای به ما داد وگفت منتظر بمونید در همه مراحل با این شماره صداتون میکنن، سالن پر از آدم بود وما متعجب از اینکه این همه آدم کی؟ و از کدوم در وارد شدن؟ مثل بانک روی برد شماره ها به نوبت به باجه مربوطه ارجاع میشد ولی صندلی ها کاملا پشت به باجه ها بود و ما چیزی نمیدیدیم تا خیلی زود شماره ما رو صدا زد...
    رفتیم جلوی باجه یک خانم آمریکایی که اصلا فارسی بلد نبود ازمون خواست هرکدوم کل مدارک مربوط به خودمونو لای پاسپورتمون بذاریم و از زیر شیشه تحویل بدیم (همه اصل مدارک اینجا تحویل شد)
    دوباره نشستیم چند دقیقه بعد صدامون کرد و مدارکی که اضافه داده بودیم مثل مدارک تحصیلی همراه رو پس داد ، چند دقیقه بعد یه باجه دیگه صدامون کرد یک خانم ایرانی اثر انگشت هامونو گرفت و نسشتیم ... مرحله بعد یه باجه دیگه نفری 330 $ پرداخت کردیم و با استرس فراوان نشستیم...چون اینبار دیگه وقت مصاحبه بود
    این دفعه خیلی بیشتر طول کشید تا صدامون کردن (تو این مدت 2 تا دختر مجرد ویزای یکضرب شدن...) رفتیم جلوی باجه ، آفیسر یک آقای جوان آمریکایی بود که فارسی به سختی حرف میزد ولی کامل میفهمید و خیلی جدی. ازمون خواست دست راستمونو بالا ببریم و قسم بخوریم. ما تو فرم DS260 دو تا اشتباه کوچیک داشتیم یکی دو سال تجربه کاری درمورد رشته های پزشکی رو اشتباها بله زده بودیم و یک آدرس قدیمی رو، همسرم گفت قبل از قسم این دو تا اشتباه رو تو فرم انجام دادیم، آفیسر تو سیستمش نگاه کرد و گفت چیز مهمی نیست. دست راستتون رو بالا ببرید آیا قسم میخورید که هر چه در فرم نوشتید و هر چی الان میگید چیزی جز حقیقت نباشه؟ ما گفتیم بله
    از همسرم پرسید رشته و مقطع تحصیلی؟ شغل؟ دقیقا در این شغل چکار میکنید؟
    کجا خدمت کردی؟ وظیفت اونجا چی بوده؟ آموزشی کجا بودی؟ آیا آموزش نظامی خاصی تحت نظر سپاه یا ارتش دیدی؟ (خیر)
    از من پرسید خانم رشته تحصیلی شما؟ مقطع ؟ الان چکار میکنید؟ آیا در اداره دولتی یا ارگان خاصی قبلا شاغل بودین؟ (خیر)
    همه این مدت داشت توی سیستم تایپ میکرد و اصلا ما رو نگاه نمیکرد، همه مدارک رو از زیر شیشه داد بیرون ، برگه صورتی رو در آورد و دستی قسمت هایی رو پر کرد و از زیر شیشه داد بیرون و گفت پروسه اداری پرونده شما کمی طول میکشه تا 4 ماه آینده این سایت رو چک کنید هر دقت شمارتون رو دیدید یکی از شما بیاد و پاسپورت ها رو بیاره و ویزا رو بگیره...
    پایان[/QU
    میخواستم بدونم حد اقل مبلغ برای اثبات تمکن مالی چیست؟
    دوماً در صورت دربافت ویزا در چه شهرهایی امکان اسکان است؟
    سوماً حداقل پولی که بتوان در آنجا منزل تهیه کرد؟
    چهارماً دولت در زمینه خرید و اجاره منزل و شغل یابی چه کمکی میکند ؟

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

میخواستم بدونم حد اقل مبلغ برای اثبات تمکن مالی چیست؟
    دوماً در صورت دربافت ویزا در چه شهرهایی امکان اسکان است؟
    سوماً حداقل پولی که بتوان در آنجا منزل تهیه کرد؟
    چهارماً دولت در زمینه خرید و اجاره منزل و شغل یابی چه کمکی میکند ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Sele

نقل قول نوشته اصلی توسط atina1400 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان و عرض تبریک قبولی وبا آرزوی موفقیت برای تمامی برندگان
    چند سالته؟
    مچردی یا متاهل؟
    نامزد داری؟
    واقعا نامزد نداری؟
    رشته دانشگاهت چی بود؟
    رشتت به پترو شیمی و نفت مربوطه؟
    مطمئنی رشتت مربوط نیست؟
    الان چیکار میکنی؟
    قبلش کجا کار میکری؟
    چه کار انجام میدادی؟
    چیو کنترل میکردی؟
    سرشعله گاز چیه؟
    محل کار شوهر خالت کارگاه بود یا کارخونه؟
    تولیدش انبوه بود یا کم؟
    برای شرکتهای خصوصی تولید میکرد یا شرکتهای دولتی؟
    مطمئنی با شرکتهای دولتی کار نمیکرد؟
    پدرو مادرت چه احساسی داشتن وقتی فهمیدن قبول شدی ؟
    پدر و مادرت چکاره ان؟
    پدرت قبل ازینکه بازنشست شه چه کار میکرد؟
    شرکت خصوصی بود یا دولتی؟
    پروژه هاشون به نفت و گاز مربوط میشد یا نه؟
    چی می ساختن؟
    داخل ایران یا خارج؟
    کدوم کشورها؟
    آخرین کشور کدوم بود؟
    مطمئنی پروژه هاشون به نفت و گاز مربوط نبود؟
    چه سالی از دانشگاه فارغ التحصیل شدی؟
    می خوای کدوم ایالت بری؟
    اونجا کسیو داری؟
    وقتی کسیو نداری چه جوری می خوای بری؟
    اگه بخوای ادامه تحصیل بدی همین رشتت رو ادامه میدی؟
    این رشته ای که میکنه خیلی با این که خوندی فرق میکنه،چرا؟
    در تمام مدت سوالات رو انگلیسی پرسید و من انگلیسی جواب دادم.بعد از پرسیدن سوالات بهم نگاه میکرد وقتی شروع میکردم به جواب دادن تمام صحبتهام رو تایپ میکرد.من برای جواب سوالات کاملا توضیح میدادم و به یک کلمه اکتفا نمیکردم و برای توضیحمم اجازه نمی گرفتم .من در تمام مدت مصاحبم چون تایمش طولانی شده بود(21 دقیقه) همش فکر میکردم یا ریجکتم یا قراره کلیرنس بخورم که انقدر داره ازم سوال میپرسه چون با تصورم از سفرنامه هایی که خونده بودم فرق میکرد.بعد از تموم شدن سوالات گفت من الان میخوام مدارکتون رو بهتون برگردونم و من شکه بودم دیدم زیر برگه دیپلمم پاسمم داره میده و من خیلی نا امید یهو بهش به فارسی گفتم خانوم حالا تکلیف من چی میشه؟!؟!!؟ نگام کرد و خندید و بهم تبریک گفت و گفت با ویزام موافقت کرده و همونجا من دستامو بردم بالا و گفتم خدایا شکرت و گفت 3تا5 روز کاری طول میکشه تا ویزام صادر شه وقتی مدارکمو دیدم،دیدم که اون پاسم نیست شناسناممه.
    و دیگه هیچ برگه ای بمن نداد...
    در روز مصاحبه من 2تا دختر خانوم ایرانی مجرد هم ویزا گرفتن.
    روز پنچشنبه سایت سفارت رو چک کردم و کد رهگیریم اومده بود بعد از تو سایت پست پیگیری کردم ساعت 10:56 صبح پنجشنبه پاسپورتم به پست رسیده بود و من ساعت 11:15 از پست گرفتمش.که همراه پاسپورتم یک پوشه بود که تمام مدارکی که برای سفارت فرستادم داخلش هست و روش نوشته که بسته رو باز نکنیم و در امریکا باید تحویلش بدیم.
    تحربه شخصی:درر روز یکشنبه دویز یا اکسچنج ها تعطیلن پس قبلش برای گرفتن پول اقدام کنید-به تایم مدیکال و سفارت توجه نکنید هر چه زوذتر برید کارتون زودتر انحام میشه.
    ببخشید اگر طولانی بود و امیدوارم این لحظات هیجان انگیز برای همتون اتفاق بیفته.
    سلام
    سعنی کسی که تو صنعت نفت کار کرده به مشکل بر میخوره؟من مهندس نفت تو شرکت نفت کار میکنم

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)